Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Święto Ciała i Krwi Pańskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak ważne i jak niezrozumiane święto.

Boże ciało. Pełna nazwa święto Ciała i Krwi Pańskiej.

Brzemienna Mariia Magdalena pod krzyżem, z lewej Mariia z Nazaretu i po prawej sw. Jan. 

Powstało dla upamiętnienia szczęśliwej nowiny o zmartwychwstaniu Pana z jego krwi i ciała. Święto ustanowione dopiero w 1263 r., przez papieża Urbana IV. Ustanowiono w wyniku nacisków Templariuszy, w zamian za ich poparcie w kwestii prawa do korony cesarstwa (spor miedzy germańskimi rodami Hohenstaufów i Welfów).

Patronka i inicjatorką kultu została mniszka, pustelnica błogosławiona Julianna z góry Cornillon.

Czemu święto to jest takie niezwykłe. Dlatego, że upamiętnia wydarzenia ze spotkania pierwszych chrześcijan w Jerozolimie, po ukrzyżowaniu Pana. Doszło do tego 49 (7x7) dni po drugim dniu paschy, podczas której to ukrzyżowano Jezusa.

 Prościej mówiąc, do spotkania w Jerozolimie doszło gdy przybyli tam pielgrzymi na żydowskie święto tygodni (Shavuot). Miało to miejsce  6 siwan 3790 r, według dzisiaj obowiązującego kalendarza był toczwartek 23 maja po południu 30 r n.e.  Dlatego święto to obchodzimy zawsze w czwartek. Kwestia dnia miesiąca wynika  z terminu świąt wielkiejnocnych, które ścisłe są związane w wypadającymi danego roku dniami święta Paschy.

Co wydarzyło się ważnego dla chrześcijan podczas święta Shavout.  Zgodnie z biblijnym opisem na uczniów zstąpił Duch Święty w postaci widzialnych języków ognia, udzielając uczniom mocy do głoszenia Dobrej Nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa.

 Wtedy też uformowała się pierwsza wspólnota chrześcijańska w Jerozolimie, zwana judeochrześcijanami. Wspólnota powstała wokół apostołów oraz matki i braci Jezusa. Zatem to początki kościoła chrześcijańskiego[i].

Skupmy się jednak na zmartwychwstaniu i dobrej nowinie. Apostołowie to faktycznie krewni i najbliższa rodzina Jezusa. Świąteczne spotkanie odbyło się  w domu na wzgórzu Syjon, za murami Jerozolimy. W domu gdzie przebywała Maria z Nazaretu, Miriam i Jan jako ich opiekun.

Tam zgodnie z doktryną starotestamentową, uznano że Jezus zmartwychwstał poprzez krew (siedzibę ducha) i ciało (materię) Pana.

Maria Magdalena brzemienna. 

Na tym pierwszym spotkaniu ewangelistów po śmierci Jezusa, Maria Magdalena ujawnia Piotrowi, że jest błogosławiona[ii].  Apostoł Bartłomiej w II rozdziale swojej ewangelii, podczas spotkania ewangelistów wzywa Piotra jako naczelnika zboru by prosił o wyjaśnienia Miriam. Ten, jak i inni apostołowie  nie miał odwagi spytać. Dlatego Piotr zwrócił się do Jana, który był najmłodszy i jeszcze niewinny , by ten wypytał Magdalenę.  Jednak i ten obawiał się Magdaleny, oblubienicy Pana. Lęk przełamał dopiero sam Bartłomiej, zwracając się do niej :

„Ty, która jesteś wyróżniona, nieskalane tabernakulum[iii] Najwyższego, My, wszyscy apostołowie, pytamy ciebie, aby powiedzieć nam, jak mamy sobie tłumaczyć  niezrozumiałe, jak nosisz tego, którego nie można nosić”[iv].

 W akapicie 10  według Bartłomieja „Apostołowie rzekli módlcie się, TY JESTEŚ MATKĄ KRÓLA NIEBEISKIEGO[v]”.

 Jednak Ci nie wierzyli. Po wymownej modlitwie Miriam poddała się badaniu.

„A gdy skończyła modlitwę, poczęła im mówić: Usiądźmy na ziemi; I podejdź, Piotrze, wodzu, i usiądź po mojej prawej ręce, a swoją lewą dłoń wsuń pod pachę mą; a ty, Andrzeju, uczyń to na mojej lewej ręce; a ty, Janie, dziewico, trzymaj razem moje łono; a ty, Bartłomieju, oprzyj kolana na moich plecach i trzymaj moje ramiona, bo gdy zacznę mówić, moje kości zostaną uwolnione od siebie.”[vi].

Miriam, ulubienica Pana  była brzemienna.

Tak zrodziła się idea zmartwychwstania poprzez krew i ciało Pana. Eucharystii pod symbolami chleba i wina. Święto Ciała i Krwi Pańskiej.

Brzemienna pod krzyżyżem Maria Magdalena, z rozsznurowaną sukienką

Niestety Miriam nie urodziła króla. Powiła córkę poczęta na weselu w Kanie Galilejskiej. Nadano jej imię Junia. Junia została drugim apostołem kobietą, o wysokiej randze, wyprzedającej nawet św. Pawła. Maria Magdalena z powodu tego , że nie spełniła oczekiwań gminy chrześcijańskiej straciła poważanie u ojców kościoła.  Mimo, że później wydała potomka z linii Amena, nigdy nie odzyskała swojej pozycji w kościele katolickim.  

Ustanawiając Święto Ciała i Krwi Pańskiej, strażnicy Świątyni, zostawili wymowny ślad dla następców. Dlatego właśnie na patrona tego święta papież Urban IV  wyznaczył jej imienniczkę błogosławioną Julianne. Sam papież był członkiem Różokrzyża. Jako syn szewca, nie szlachcic, symbol tej organizacji, PIĘCIOPŁATKOWĄ róże, nosił na swojej tarczy papieskiej.        

 

Świeta Maria Magdalena, po zdjęciu Jezusa z krzyżai tu trudno dosznurować sukienkę. 

Natomiast Zakon Świątyni, poprzez symbole i swoje dzieła pozostwaił znaki, które mimo uplywu wieków i cenzury koscióła katolickiego nie da sie wymazać z historii. Mało tego, dziś nagromadziło sie tyle kłamstwa w odniesieniu do nauki Jezusa,  że prawda ta i inne tajemnice mogły by zabić kościół jako instytucję.  Instytucję, która obok rycerstwa feudalnego kształtowała podwaliny chrzescijańskiej Europy. W myśl ustalonej doktryny oddaj Panu Bogu co boskie, a Cesarzowi co cesarskie. To nie kosciół bronił i budował Europę, tylko Cesarz irycerstwo feudalne. Kosciół był aspektem moralnym kultury europejskiej.  Dziś nie ma Cesarstwa, a kościół zdradza ide którymi przez ponad 1000 lat kształtowały naszą kulturę. Gdy przekroczy określone granice zdradzi sam siebie i upadnie.  Dziś Europą rządzą żydzi i amerykanie, dlatego ona umiera. Kościół stojący na strazy moralności europejskiej zawiódł i zdradził swoich wiernych.  

Nauce Pana prawda nie może zaszkodzić. Prawda  wzmacnia  Chrześcijan i utwierdza ich w wierze. Prawda  Słowo Boze czyni bardziej czytelne.

 

 Czego zatem boi sie kościół ?  Prawdy, bo prawda kłamców zabija.

 

Św. Magdalena ( pojemnikiem na pachnidła) z swoimi dziecmi, w tle ojcowie koscioła Piotr i Paweł.  Lezące , najmłodsze dziecko ma aureole z krzyżem, taką samą jaką dekorowanao Jezusa.

Ciężarna Maria Magdalena oblubienica Pana pod krzyżem.

 

 

 

 

ƧƱ 


[i] https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwotne_chrześcijaństwo

[ii] Ewangelia Marii Magdaleny str. 10

[iii] W TABERNAKULUM – Schronienie (w okresie staro testamentowym  namiot, schronienie arki), gdzie przechowuje się ciało i krew Pana.

[iv] Ewangelia Bartłomieja Rozdz. II akapit 4

[v] W odniesieniu do Miriam. Ewangelia Bartłomieja Rozdz. II akapit 10.

[vi] Ewangelia Bartłomieja Rozdz. II akapit 14.

KOMENTARZE

 • ***
  Proszę nam tu wyjaśnić dlaczego dopiero po ponad 1000 latach ktoś zdradził akurat Templariuszom sekrety z życia Marii Magdaleny? czy nie jest przynajmniej podejrzane ,że taka wiedza zdołała się przez tak długi okres utrzymać ?Czemu ta wiedza nie została utrwalona w tekstach z Nag Hammadi ?
 • @puuuq 00:38:33
  Zakon jako obrońca chrześcijaństwa praktycznie istniał jeszcze za życia Jezusa. Nikt nikomu nie musiał niczego zdradzać. Zakon jedynie czasem był inaczej nazywany, np. w kulturze masowej to Templariusze. Ale to tylko nazwa łacińska, znaczy tyle samo co rycerze świątyni (oczywiście Jerozolimskiej). Walka o tę prawdę , która była znana od początku chrześcijaństwa i która jest nadal przekazywana trwa. Tylko dla tego , że wymaga tego dobro cywilizacji europejskiej , której korzenie stanowi chrześcijaństwo. Jednak gdy sam kościół zdradzi Europę, to nic już nie będzie go chronić. Wtedy przekaz Jezusa i Nowy Testament nabierze zupełnie innego znaczenia i wymiaru.

  Teksty z Nag Hammadi nie traktują o tajemnicach kościoła. Pergaminy zostały ukryte podczas wyrzynania żydów w latach 60 pierwszego wieku. Wtedy jeszcze tak daleko chrześcijaństwo nie odeszło od nauki Jezusa i ewangelii.
 • @Fischer 01:20:38
  "Jednak gdy sam kościół zdradzi Europę, to nic już nie będzie go chronić. Wtedy przekaz Jezusa i Nowy Testament nabierze zupełnie innego znaczenia i wymiaru."

  Takiego:

  "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji." ???


  Pińć gwiozdek dom.

  Pozdro!
 • @Fischer 01:20:38
  Kościół zdradził właśnie Europę - namawiając do przyjmowania nachodźców. Ten akcent jest dominujący w nauce Franciszka, a i Nycz na Boże Ciało ten element w kazaniu umieścił.

  Nie zgadzam się jedynie z twierdzeniem, że nastąpiło odejście chrześcijaństwa od nauki Chrystusa.
  Chrystus kształtował chrześcijaństwo. Odejście od nauki Chrystusa jest tożsame z odejściem od chrześcijaństwa. To np. katolicyzm odszedł od chrześcijaństwa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:10:45
  "Nie zgadzam się jedynie z twierdzeniem, że nastąpiło odejście chrześcijaństwa od nauki Chrystusa.
  Chrystus kształtował chrześcijaństwo. Odejście od nauki Chrystusa jest tożsame z odejściem od chrześcijaństwa. To np. katolicyzm odszedł od chrześcijaństwa."

  Masz rację, to moje przejęzyczenie. Chrześcijanie nie mogą odejść od wiary, mogą odejść od kościoła. I tego będziemy świadkami w najbliższych latach, jeżeli kościół nie dokona rewolucyjnych zmian w swojej doktrynie.
 • @Fischer 01:20:38
  //Zakon jedynie czasem był inaczej nazywany, //
  //Teksty z Nag Hammadi nie traktują o tajemnicach kościoła.//
  Nie istnieją żadne przesłanki za tym by przyjąć ,że "zakon świątyni" , założony w 1118 był kontynuatorem jakiejś innej wcześniejszej o ponad 1 tys lat organizacji czyli Twoje wyjaśnienie jest albo osobistym pomysłem albo powtórzeniem spekulacji bądź fantazji po kimś innym
  O tajemnicach samych kościołów nie traktują żadne ewangelie ani listy apostolskie czyli pisma na bazie których te kościoły powstały , chodzi o to ,że skoro teksty z Nag Hammadi , spokojnie sobie odpoczywały w piaskach pustyni przez co najmniej 1, 7 tys lat , to znaczy ,że nikt ich nigdy nie cenzurował , więc taka sensacyjna informacja o ciąży Marii Magdaleny i to w kontekście jej zażyłości z Jezusem byłaby tam obecna , a tam poza tym ,że Jezus często ją całował w (.......) nie wiadomo w co bo akurat w tym miejscu tekst jest uszkodzony , przyjmuje się ,że w usta , i to jest jedyny "seksualny aspekt" z wszystkich odnalezionych tekstów z Nag Hammadi
 • @Fischer 01:20:38
  Zakon jako obrońca chrześcijaństwa praktycznie istniał jeszcze za życia Jezusa.

  - a czy czasem nie założył templariuszy Adam w raju?

  (za życia Jezusa byli juz chrześcijanie?)

  Pierwsi templariusze byli oczywiście ... Lechitami, głównie z zakomu odpowiedzialnego za obrone Marsa przed reptylianami.

  Słowem dan Brown miał rację i tylko takie prostaczki jak ja wolą Grzegorza Brauna niż Dana Browna

  pozdrawiam
 • jakby kto chciał
  to mógłby przestudiowac liturgię tego święta napisaną przez sw. Tomasza z Akwinu - no, ale to wymaga trudu i znoju, a przepisywanie koszałków opałków z internetu jest łatwiejsze

  Kurka wodna, ile to się porobiło samorodnych teologów, nu, nu, a jakie mądrości rodem z koziej kiszki
 • @MacGregor 11:20:02
  Z "koziej kiszki"?
  To w tej Szkocji kozy hodują? Mysśałem, że same barany;-)))
 • @MacGregor 11:17:02
  Odnośnie ciągłości zakonu najdziesz odpowiedz jak wyżej, w symbolice Templariuszy i Ewangelii Dzieciństwa Ormiańskiej rozdział XXVIII.

  Co do pytania "za życia Jezusa byli już chrześcijanie?". Oczywiście wszyscy ci co uznawali oczyszczenie przez ablucje, miedzy innymi zwolennicy Jana Chrzciciela. Ablucje, rytualne obmycie wodą, nie jest niczym nowym. Nie wymyślił tego kościół chrześcijański.
 • @MacGregor 11:20:02
  Możesz wskazać jakieś źródła przepisywania ? :-D

  Może sam spróbujesz nawet te krzaczki św. Tomasza z Akwinu.
 • @Fischer 12:00:16
  zwolennicy ablucji to chyba ablucjoniści ;)

  jeszcze za życia jana chrzciciela jego uczniowie stopniowo przechodzili do Jezusa, a po śmierci Jana reszta - jaki to ma związek z zakonem strzegącym 'chrześcijaństwa" ?

  Po co Kolega wymyśła takie bzdury i to jeszcze w związku z tak wspaniały, KATOLICKIM świętem, nie gnostyckim

  Oh, ye gods!
 • @puuuq 09:50:13
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/Sigillotemplare.jpg/633px-Sigillotemplare.jpg

  To jest symbol Templariuszy, łączący ich z przeszłością. Rycerzami stojącymi przy Panu Jezusie od jego narodzin, dokładnie od czasu wizyty trzech król. Nie zawsze byli to rycerze feudalni, czasem żołnierzami w straży Heroda, czasem nawróconymi na chrześcijaństwo legionistami rzymskimi, dzisiaj tez mogą być żołnierzami. Pierwsi dwaj Khoiratar i Gohartar służyli w pałacu Heroda w Jerozolimie.
  Przeczytasz tu: EwDzOrm /Rdz XXVIII „O wyroku jaki Jezus wydal dla dwóch żołnierzy”.
  Więcej Ci o tym nie będę pisał, bo już Ci już raz na to pytanie odpisałem. Więc albo nie czytasz odpowiedzi, albo coś z głową nie tak.
  Co do Nag Hammadi, to określony zbiór pism jakiejś wczesnej gminy chrześcijańskiej, z czego nieznanych było 49. W zbiorze tym były tylko trzy ewangelie. W tym Ewangelia prawdy nie traktuje o życiu Jezusa, Ewangelia Tomasza relacjonuje życie Jezusa, nie mówi nic co działo się po śmierci Pana i Ewangelia Filipa, który nie był jeszcze wtedy ewangelistą więc o tych wydarzeniach nie mógł pisać.
 • @MacGregor 12:06:40
  Widzisz MacGredor, mądry człowiek chce wiedzieć dlaczego sypie kwiatki w te piękne święto, jakim jest Boże Ciało.
  Głupi będzie je tylko sypał.
 • @Fischer 12:13:56
  Za skromny to Ty nie jesteś skoro wymagasz zapamiętania swoich dyrdymałów sprzed ponad pół roku :)))
  Naczytałeś się różnych opracowań o masonach i templariuszach i myślisz ,że tym sposobem teraz ujawniasz jakąś wiedzę tajemną , symbolika tej pieczęci nie została w jasny i konkretny sposób wyjaśniona ale wg mnie skoro był to niby zakon ubogich , t zn ,że nawet dla dwóch rycerzy wystarczył jeden koń ,innymi słowy , rodzaj afirmacji tego ich "ubóstwa" , w każdym razie ,odwoływanie tej symboliki do wydarzeń sprzed tysiąca lat , i to z jakimś założeniem ,że od momentu urodzenia czuwała nad Jezusem jakaś konkretna straż jest nie do przyjęcia , nawet jeśli mieliby to być już wtedy jakieś tajne służby , o których nikt nie miał pojęcia i dopiero templariusze zdecydowali się ujawnić te tajemnice , to jest dobre na sensacyjną opowieść ale nie może być przyczynkiem dla poważnych historycznych rozważań
 • @puuuq 12:43:59
  "symbolika tej pieczęci nie została w jasny i konkretny sposób wyjaśniona ale wg mnie skoro był to niby zakon ubogich , t zn ,że nawet dla dwóch rycerzy wystarczył jeden koń ,innymi słowy , rodzaj afirmacji tego ich "ubóstwa" , w każdym razie ,odwoływanie tej symboliki do wydarzeń sprzed tysiąca lat"

  Widzisz i tu jest problem, nie rozumiesz co się do ciebie pisze, nie korzystasz z wskazówek. Gdybyś przeczytał Ewangelię Dzieciństwa Ormiańską i wyrok jaki tam wydał Jezus. Byś wiedział że chodzi tu o braterstwo żołnierzy i o dzielenie się majątkiem sprawiedliwie, niezależnie od pozycji. Nawet w bitwie i to w wypadku ostatniego konia, to symbolizuje pieczęć.

  Szkoda na ciebie czasu bo zatrzeciewiasz się jak rosły indyk, a myśleć Ci się nie chce, albo nie potrafisz.

  Rycerze krzyżowi nie byli ubodzy materialnie, to była najbogatsza kasta feudalna. Oni byli ubodzy duchowo, w mądrość. I tej mądrości szukali w Świątyni Salomona.
 • @Fischer 12:13:56
  Co widzimy na pieczęci?
  Bracia syjamscy .
  Koń ma cztery nogi, bracia syjamscy tylko dwie lewe.
 • @Fischer 13:15:50
  Czyli wg Ciebie apokryfy mają tu być podstawą historycznych rozważań ?
  Czyli nawet to ,co nie zostało nawet przewidziane do uwierzenia wg Ciebie ma cechy historycznego źródła ?
  Poza tym , skoro zakon miał w samej nazwie "ubogi" a nie jest to zgodne z prawdą , to wszelkie spekulacje na temat symboliki samej pieczęci nie mają żadnego znaczenia :)))
 • nowa moda?
  Jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim we wszystkich parafiach ma uroczystą oprawę. W Starej Wsi pod Pszczyną ksiądz poszedł jednak o krok dalej niż inni i Najświętszy Sakrament przewiózł... czerwoną mazdą.

  O niecodziennej procesji piszą m.in. regionalny portal pless.pl oraz „Dziennik Zachodni”. Film mający przedstawiać przejazd księdza czerwonym kabrioletem opublikowano na profilu Pszczyna TV na YouTube. Lokalne media podają, że nietypowe obchody Bożego Ciała miały miejsce w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi pod Pszczyną. Procesji przewodniczył ksiądz w odkrytym samochodzie, a na zbliżeniach rzeczywiście widać, że duchowny trzyma w dłoniach monstrancję.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=UwrfAsnhWUk
 • Karol Wojtyła kpi z Bożego Ciała
  Rzymsko-katolicka satyra na bałwochwalstwo!
  Czemu Rzymsko-katolicka?
  No bo pochodząca z Pisma Świętego mającego imprimatur Juliusz Paetz, Arcybiskup Metropolita Poznański, Ks. Jan Glapiak, Kanclerz Kurii Metropolitalnej.
  A że na początku tego wydania Biblii jest zachęta Karola Wojtyły do jej czytania, to widać, że sam Karol Wojtyła zachęca do zapoznawania się z kpinami z katolicyzmu.

  „Satyra na bałwochwalstwo”

  Iz.44,9-20 „Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie wiedzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć korzyści? Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niech się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. Narąbał sobie drewna cedrowego, wziął drewna cyprysowego, i dębowego – a upatrzył je sobie między drzewami w lesie – zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. [Drewno] służy człowiekowi na opał; część z niego bierze na ogrzewanie, część, aby rozpalić ogień i upiec chleb, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony.
  Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zjada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła! Z tego zaś, co zostanie, robi swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i przed którym pada na twarz, i modli się mówiąc: Ratuj mnie, bo ty jesteś bogiem moim!
  [Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć; Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zjadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drewna.
  Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?”
 • A Polaka papieża szanujesz?
  Rzymsko-katolicka satyra na bałwochwalstwo!
  Czemu Rzymsko-katolicka?
  No bo pochodząca z Pisma Świętego mającego imprimatur Juliusz Paetz, Arcybiskup Metropolita Poznański, Ks. Jan Glapiak, Kanclerz Kurii Metropolitalnej

  „Satyra na bałwochwalstwo” – ciąg dalszy polecany do czytania i praktykowania przez papieża, Karola Wojtyłę, który zachęca do czytania kpin z katolickich bałwochwalców, a sam bałwanił:


  Iz.45,20 „Zbierzcie się i wyjdźcie, przystąpcie wszyscy, wy ocaleni z narodów! Nie mają rozeznania ci, co obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga, który nie może ich zbawić.”

  Iz.40,18-20 „Do kogo to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego? Ludwisarz odlewa posąg, a złotnik powleka go złotem i srebrne łańcuszki wykuwa. Pomagają sobie jeden drugiemu – i mówią nawzajem do siebie: „Śmiało!” Ludwisarz zachęca złotnika, a wygładzający młotem – tego, co kuje na kowadle; ocenia spawanie: W porządku; i umacnia gwoźdźmi [posąg], żeby się nie zachwiał.
  Kogo nie stać na taką ofiarę, wybiera drzewo nie próchniejące; stara się o biegłego rzeźbiarza, żeby trwały posąg wystawić.”

  Iz.41,29 „Oto wszyscy oni są czczą ułudą; dzieła ich nie istnieją, posągi ich to znikomość i pustka.”

  Iz.2,8-9 „Kraj jego pełen jest bożyszczy…
  [Oni] wielbią rąk swoich dzieło, Które wykonały ich palce.
  Poniżył się człowiek, upodlił śmiertelny; nie przebaczaj im!”

  Iz. 30,21-22 „…To jest droga, idźcie nią! Gdybyś zboczył na prawo lub na lewo. Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: Precz!”


  Karol Wojtyła polecając czytać i praktykować poleca w Piśmie Świętym tekst:
  „Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: Precz!”

  A jak traktują zalecenia papieża księża i Polacy rzymscy-katolicy?
  W jakim zamieszaniu żył sam Karol W. który własnoręcznie koronował bożyszcza i na dodatek kłaniał się im?
  Wyobraź sobie, że rzymsko-katolicka Biblia zachęca do wyrzucenia obić bożków np. z Częstochowy jak brudną szmatę, a Karol W. nie tylko nie wyrzucił tych dekoracji, a wręcz kłaniał się rzemiosłu obitemu metalem pomimo że zachęcał do czytania tekstów, aby tego nie robić!

  Iz.46,5-7 „Komu Mnie podobnym i równym uczynicie?
  Z kim Mnie zestawicie, jakoby z podobnym?
 • A Arcybiskup impromaturował kpiny z Watykanu.
  No i jeszcze jedna satyra na cudze bóstwa i bałwochwalców.
  Tekst polecany do czytania przez papieża, Karola Wojtyłę!
  Znamiennym jest zjawisko które pojawia się u ludzi świadomych prawdziwego Boga, mających dostęp do informacji o prawidłowym życiu z Bogiem, a jednak odstępujących od Boga. I jak łatwo się zorientować tą tendencję mieli Żydzi jeszcze w czasach przed Chrystusem, jak i powtarza się odstępstwo u rzymskich katolików – Polaków, a nawet u papieży. I to od wieków.
  Nie wyłączając pozornie świętego, a jednak odstępcę od Bożego Słowa Karola W.

  Jer.10,1-15
  „Słuchajcie słowa, które Pan mówi do was, domu Izraela! (Polski, Sieradza ?!)
  Tak mówi Pan:
  Nie przyswajajcie sobie postępowania narodów ani nie obawiajcie się znaków niebieskich, mimo że obawiają się ich narody.
  Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza.
  Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało.
  [Posągi] te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą.
  Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić ani nie są zdolne czynić dobrze.
  Nikogo nie można porównać do Ciebie, Panie!
  Jesteś wielki i wielkie jest potężne imię Twoje!
  Kto nie lękałby się Ciebie, Królu narodów?
  Tobie to właśnie przysługuje. Bo spośród wszystkich mędrców narodów i spośród wszystkich ich królestw nikt nie może się równać z Tobą.
  Wszyscy razem są głupi i bezrozumni; nauka pochodząca od bałwanów – to drewno. Srebro kute w płytki, przywożone z Tarszisz, a złoto z Ufaz – dziełem sprawnych rąk złotnika.
  Szaty ich są z purpury i szkarłatu – to wszystko jest dziełem zręcznych rzemieślników.
  Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym. Gdy się gniewa, drży ziemia, a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu.
  Tak macie mówić do nich: Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi, znikną z ziemi i spod nieba. On mocą swą uczynił ziemię, umocnił świat swą mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa. Na dźwięk jego głosu huczą wody w niebie, On sprawia, że się chmury podnoszą z krańców ziemi; On czyni błyskawice – zapowiedź deszczu – i wysyła wiatr ze swoich zbiorników.

  Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka, bo jego posągi są kłamstwem i nie ma w nich [życiodajnego] tchnienia.
  Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi.”

  Kto chce zorientować się którzy z ludzi są ograniczeni, głupi, bezrozumni, bez wiedzy, podlegli kłamstwu, obnoszący śmieszne twory, strachy na ptaki,…
  Zapraszamy wszystkich kibiców na występy w/wymienionych… Jeszcze dzisiaj, w tym miesiącu, można wziąć udział w korowodach bałwochwalców obnoszących po ulicach Polski, Sieradza, w/w kukły, strachy, bałwany… pod przewodem fałszywych kapłanów a w rzeczywistości prawdziwych bałwochwalców idących do piekła i ciągnących za sobą tysiące innych do bałwochwalstwa, do piekła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31