Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Konflikt Irańsko Żydowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atak Izraelski na terytorium niepodległej Syrii, jest aktem agresji niezależnie jakiego kraju obywatele przebywali na terytorium Syrii. Nie jest to wojna izraelsko-irańska, jak usiłują przedstawiać to skorumpowane media.

 
Tym aktem Beniamin Netanjahu przystapił do grona współczesnych zbrodniarzy wojennych. 

 

Niedawno żydzi informowali, że zdobyli tony materiałów świadczacych, że Iran prowadzi nadal prace nad bronią nuklearną. Jednak w tych tonach dokumentów nie było ani jednego bespornego papierka dowodzacego, że to prawda. To USA uknuło tą intryge rękoma Izraela. Kilka dni pózniej amerykański zbrodniarz wojenny, należący do tej samej osi zła, zerwał porozumienie z Iranem. Nakładająć ponownie sankcje na ten kraj. Pokazał tym samym ile warte są umowy z USA.

Świad arabski wymyka się spod kontroli USA, kończą się możliwości nacisków politycznych i szantażu. 

Czy fakt, że Iran stopniowo przechodzi na transakcje handlowe w swojej walucie państwowej, w juanach lub w euro, tym samym lekceważąc amerykańskiego dolara, jest wystarczającym świętokradztwem, żeby rozpętać wojnę ? Jest to jeden z powodów, ale nie naważniejszy.
Sprawa jest bardziej skomplikowana, a nadrzędną są tu relacje społeczno-religijne pomiędzy  sunnitami i szyitami. Ten konflikt rozpętali Amerykanie i Żydzi wiele lat temu, by zakłócić relacje pomiędzy państwami arabskimi.
Oczywiście zrobili to po to, by sięgnąć po ich złoża węglowodorów (interes żydo-amerykańskich chasydzkich banksterów). Dopiero dalej umocnić pozycję państwa Izraelskiego otoczonego ze wszystkich stron przez wrogich arabów (muzułmanów). Mamy tu konflikt wyznaniowy i społeczny między sunnitami (wspieranymi przez monarchie Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty), a szyitami wprowadzającymi  rewolucyjne zmiany społeczne (kształcenie kobiet na uniwersytetach, prawo wyborcze dla kobiet, złagodzenie praw szarjatu, i równości społecznej). Reformy te miały miejsce już w latach 50-tych przy wsparciu dawnego ZSRR. Dziś na straży fundamentalizmu szyickiego stoi Iran.
To Iran wspiera szyicki Jemmen w walce o swą niepodległość, Syrię, Irak (po obaleniu Saddama władzę tam  przejęli szyici, którzy nie są zainteresowani popieraniem USA), Liban, Palestynę z Hezbollahem. Iran jako lokalne mocarstwo, wspiera też szyitów Tureckich i Egipskich w walce z Kurdami i żydami. Iran stanowi największy problem dla polityki USA, Izraela i Arabi Saudyjskiej. Jednak relacje Saudyjskie z żydami mają, też ukryte dno. Saudowie jako muzułmani nie bardzo mogą wspierać żydów. Dlatego polityka USA z Izraelem i Arabią Saudyjską przebiega dwutorowo.  
Mamy tu praktycznie zdestabilizowany przez politykę USA cały bliski wschód, w przededniu wojny religijnej między zwolennikami szyitów i sunnitów. Sprawa złóż węglowodorów, pozycji dolara, jest drugoplanowa dla szyitów. 
fot: Gromadzone wojska Izraelskie na granicy z Syrią, przygotowane do inwazji ladowej- Syryjskie Wzgórza Golan okupywane przez Izrael.   
Irak, Syria czy Palestyna nie walczy by przejąć złoża sąsiadów, ale walczą o swoją niezawisłość. Głównym wrogiem państw arabskich, religijnie, politycznie i ekonomicznie jest Izrael,. USA stanowi cel drugoplanowym jako wspierający amerykańsko-żydowskie kompanie rabujące surowce tych państw. Amerykańska obecnością w regionie tylko cementuje sojusz państw szyickich. Gdyby nastapił krach saudyjskiej monarchi, to nawet sunici mogą obrócić się przeciwko żydo-amerykanom.
Obecnie  Syria, Palestyna , Liban, Irak, Iran praktycznie otaczają ze wszystkich stron Izrael. Żydzi już czują ten ucisk. Największe zagrożenie stanowi  Syria i Palestyna. Państwa, które w wyniku kilkudziesięcioletniej ekspansji żydowskiej zostały okradzeni z swoich ziem. Dziś już wiadomo, że Syria i Palestyna nie będzie nadal pod żydowskim butem.  Syria będzie wspierać Hezbolach, a Hezbolach Syrię. Syrii nie oddadzą Rosjanie ani Izraelowi ani USA, walka idzie o największe złoża węglowodorów na świecie, które podstępnie usiłowali wykupić potentaci tacy jak Rothschild, Soros. 
Putin broni tylko swojego rynku zbytu w Europie i chce uniknąć konfliktu światowego. Rolę strażnika Syrii i Hezbollahu powierzył Iranowi. Izrael mimo, że posiada broń jądrową, nie jest wstanie oprzeć się Iranowi, którego podejrzewa o posiadanie tej broni nielegalnie. Zapominając, że sam wszedł też nielegalnie w jej posiadanie.
Chłodno przyjęty Netaniachu na paradzie zwycięstwa w Moskwie w dniu ataku rakietowego na Syrię. Jako jedyny z przedstwaicieli zachodu  przybył do znienawidzonej Moskwy, by zasiąść pomiędzy żywymi trupami.  
Dlatego między innymi żydzi przenoszą stolice z Tel Awiwu do Jerozolimy, która jest świętym miastem nie tylko żydów, ale chrześcijan i muzułmanów. Liczą tym samym, że Iran nie zaatakuje bronią jądrową tego miasta w obawie przed muzułmańską i chrześcijańską opinią światową.  
Embargo ponownie nałożone przez USA na Iran za namową żydów, tylko sprawę pogorszyło. Dlatego sankcje nie znalazły poparcia w Francji, Anglii i Niemczech. To nie walka o interesy naftowe Brytyjczyków ani Francuzów w Syrii, tylko wojna o być albo nie być żydów i USA.  
Zerwanie umowy przez USA otworzyła drogę do wznowienia przez Irak produkcji wzbogaconego Uranu i budowy kolejnych głowic atomowych. Izrael nie ma takich możliwości. Ich bomby  atomowe (2 szt)powstała w wyniku „kradzieży” uranu (powszechnie mówi się, że była to kradzież, ale była to nielegalna sprzedaż). Izraelowi tez brak skutecznych środków przenoszenia dla swoich głowic, po zakupie przez Iran zestawów przeciwlotniczych S-400.          
Podsumowując USA traci   pozycje hegemona na półwyspie arabskim. Wydarzenia przebiegają już poza kontrolą USA. Izrael znalazł się w śmiertelnym uścisku szyickich państw arabskich. Zapewne wsparcia udzieli mu Arabia Saudyjska, ale w procesie długofalowym to katastrofa. Saudom kończy się ropa, albo w drodze wojny przejmą chociażby złoża pn-wsch Syrii, albo niebawem nie będzie ich stać na wojnę.  Krach dolara, może przyspieszyć ten proces.  Prawdopodobnie zostaną utworzone dwa fronty w Syrii: Izraelsko- syryjski, na pd-zach. od Damaszku i saudyjsko-syryjski na wschodzie Syrii.  
Głównym graczem w regionie jest Putin, zabezpieczył Syrię i jej główne złoża na szelfie morza śródziemnego. Będzie starał się trzymać tylko na dystans USA, by nie doszło do konfliktu światowego. Walka o przywództwo w regionie rozegra się miedzy Izraelem, Arabia Saudyjską i Iranem.
Tramp nie ma już żadnych atutów, by wpływać politycznie na jakieś z państw arabskich. Nie ma też wpływu na politykę Egiptu, czy Turcji.     
 

Zbrodniarze wojenni,  którzy nie odpowiedzieli za swoje zbrodnie przed trybunałem w Hadze 

 

 

Kodeks Karny: 

Rozdział XVI. Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne
Art. 117. Wojna napastnicza

 § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 § 2. (uchylony)

 § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  

 

KOMENTARZE

 • Subtelności, widocznie brakuje.
  "Jako jedyny z przedstawicieli zachodu przybył do znienawidzonej Moskwy, by zasiąść pomiędzy żywymi trupami."
  Dzięki tym "żywym trupom" prawdopodobnie dziś piszesz po polsku....
 • ...
  Przepraszam bardzo, ale czy Autorowi chodzi o Irak czy o Iran?
 • "Wojna sprawiedliwa"
  Dla usprawiedliwienia swych agresji na świecie, USA wprowadziły przez administrację George’a W. Busha jako część tzw. „Doktryny Busha” do obiegu (propagandy) pojęcie wojny prewencyjnej jako wojny sprawiedliwej:

  1. Wojna ma „sprawiedliwe” przyczyny (ius ad bellum) – obrona przed agresją

  2. Wojna jest „sprawiedliwie” prowadzona (ius in bello) – niestosowanie zakazanych broni (chemicznej, biologicznej, min), niedokonywanie zbrodni wojennych, dobre traktowanie jeńców etc.

  3. Wojna „sprawiedliwie” się kończy (ius post bellum) – szacunek dla przegranych, przestrzeganie warunków pokoju, brak dalszych konsekwencji
 • @SZS 10:27:40
  Rosja ma dużą i znaczącą mniejszością żydowską u siebie.
  Izrael ma u siebie znaczącą mniejszość żydów rosyjskich.
  I to ich wiąże.
  Putin ma soje wtyki w Izraelu w globalnej mafii żydowskiej.
  Netaniachu ma swoich żydów (wtyki) w Rosji.

  Oni są skazani na siebie... mimo że są przeciw sobie.

  To polityka wyższych lotów... nie dla prostaków.
 • *
  "Embargo ponownie nałożone przez USA na Iran za namową żydów, tylko sprawę pogorszyło. Dlatego sankcje nie znalazły poparcia w Francji, Anglii i Niemczech."/Autor/

  A przywódcy Anglii, Francji i Niemiec zostali poinformowani, że współpracując nadal z Iranem staną się również obiektem amerykańskich sankcji.

  Dlaczego taka cisza wisi w powietrzu? Dlaczego ważne organizacje międzynarodowe milczą? Dlaczego Europa nie powie nie! Milczenie oznacza akceptację.
 • Jesteśmy już w Polin.
  Będą nas skubać nie na raz, po troszeczku:
  A. Jabłonowski:
  https://www.youtube.com/watch?v=w_mtm048krA
 • Izrael państwo zbójeckie tak....
  ....Pan Ławrow określił te napady na Syrię, czyli Anglia, Francja i USA też, a i innych kilka wspólniczych będących w zmowie też da się wskazać.
  Działają po zbójecku :)
 • Rosja ten konflikt rozwiąże z korzyścią dla siebie.
  Izrael nie chce Irańczyków koło swoich granic.
  Iran pewnie nie chce ponownego bandyckiego embarga.

  A Rosja ma wypracowaną pozycję zaufanego rozjemcy.
  Na tym polega siła polityki, dyplomacji Rosji.

  Z globalnego punktu widzenia Rosji ten konflikt nie jest na rękę bo grozi wielką wojną a Rosja chce zniszczyć globalną mafię żydowską bez wielkiej wojny.
  Sytuacja w Syrii już się klaruje, terroryści są wykańczani pozostały tylko obszar okupowane przez USA i Turcję no Izrael na południu.

  Syrię (i Rosję) stać na wycofanie Iranu spod granic z Izraelem.
  Rosja może takie rozwiązanie zaoferować Izraelowi w zamian za ustępstwa ze strony Izraela i USA (np w sprawie embarga na Iran i na Rosję).
  Iran się cofnie ale może wspomagać Asada w walce z Kurdami na wschodzie Syrii (Amerykańska strefa okupacyjna)
  Hesbollah wesprze wyzwolenie południowej Syrii (strefa okupacyjna Izraela).

  Czas pracuje na nie korzyść globalnej mafii żydowskiej.
  Trzeba czekać i zapobiegać wojnie.
  I Rosja to robi a nie rozumiejący sytuacji krytykują Rosję że nie jest zbyt twarda. Twardość w obecnej sytuacji oznacza wojnę...a tego nie chcemy.
 • @Oscar 08:49:28
  Mają w zasadzie tylko jedną opcję.
  Napuszczenie Chin na Rosję.
  Bo wojna na pełną skalę nie wchodzi w rachubę, gdyż zwycięzcą w niej byłaby Gwinea-Nowa Papua, Urugwaj, Peru i jakaś Afryka Równikowa.

  Jeśli się nie uda, to pozamiatane.
  Blokowi wypadły w zasadzie z kontroli dwa kluczowe państwa.
  Turcja i Filipiny.

  Ładują się w Kazachstan i jakieś Kirgistany, ale to się nie uda.
  Służby poradzieckie są tam za silne, a teczki i archiwa są w Moskwie.
  Podobnie interesy tych państw wiążą je z Rosją, Chinami i regionem a nie z Zachodni blokiem.

  ZSRR miał odwagę i rozsądek uznać się za pokonanego w 1991r. i przechodząc przez okres głębokiej smuty, w ciągu 25 lat odbudować potęgę, stając się dominującym militarnie mocarstwem w 2018r.
  A osiągnął to prowadząc niezwykle ostrożną, wyważoną i w zasadzie w dużym stopniu uczciwą politykę międzynarodową.
 • @Oscar 17:35:14
  "...Putin ma soje wtyki w Izraelu w globalnej mafii żydowskiej.
  Netaniachu ma swoich żydów (wtyki) w Rosji.
  Oni są skazani na siebie... mimo że są przeciw sobie.
  To polityka wyższych lotów... nie dla prostaków...."

  To nie tak. Żydzi są w Rosji, tak samo są w innych państwach. To nic nowego, do XIX w nie mieli nawet swojego państwa.

  Jednak Rosja rozgrywa swoje interesy samodzielnie, często nie po myśli żydowskich globalistów i Israela.

  Czasami pojawiały się zalecenia dla sterowanych mediów by pokazać Putina i Rosję jako marionetkę w rekach żydowskich. Sugerująć że Kreml prowadzi jakąś podwójna grę z żydami. Jednak nigdzie tego nieudowodniono, poza epoką stalinizmu.
 • @AgnieszkaS 19:14:42
  "A przywódcy Anglii, Francji i Niemiec zostali poinformowani, że współpracując nadal z Iranem staną się również obiektem amerykańskich sankcji.

  Dlaczego taka cisza wisi w powietrzu?"

  Bo USA zostało samo na placu boju. Sygnatariuszami aktu znoszącego sankcje byli USA, Rosja , Chiny, Anglia, Francja i Niemcy. W zamian za zniesienie sankcji, Iran udostępnił swoje instalacje jądrowe pod nadzór kontroli międzynarodowej. Zniesieni sankcji umożliwiło Iranowi (jako czwartemu producentowi) eksport ropopochodnych w świat. Zaowocowało to pierwsza od lat obniżką cen paliw na rynku europejskim.

  Nikt z pozostałych sygnatariuszy nie poparł USA, bo Anglia, Niemcy, czy Francja nie jest zainteresowana by płacić więcej za ropę u innych dostawców. Ceny paliw kształtują całą gospodarkę Europy. USA nie kupuje ropy od Iranu więc może ogłaszać sankcje. Interesy USA i UE się rozjeżdżają, unia nie może bez końca ponosić gospodarcze straty by ratować amerykańską ekonomię.
 • @lorenco 22:02:57
  "Jesteśmy już w Polin."

  Tak, i nie jesteśmy wstanie uwolnić od ucisku żydoamerykanów.
  Uwolnimy sie tylko wtedy, jezeli Rosji i Putinowi uda się zniszczyć amerykańskich banksterów i globalistów z gwiazdą Dawida.

  To jedyna nadzieja dla Polski, ponieważ politycznie jesteśmy za głupi by prowadzić niezależną politykę nawet u boku UE.
 • @AlexSailor 10:14:10
  100% racji w Pana komentarzu.
 • @K54 22:31:21
  Napuszczenie przez USA, Chin na Rosję, czy inne mocarstwo jak np Korea Pn, Irak jest praktycznie niemożliwe.

  To prymitywna gra. USA traci wiarygodność. Każdy przywódca wie, że po Rosji przyjdzie kolej na jego państwo. Gdyby np Chiny zaatakowały i nawet pokonały, Rosje niezależnie od ceny jaką przyszło by im zapłacić. To kto zagwarantuje Chińczykom, że nie będą następnym celem USA.

  Widać to obecnie podczas głosowań w ONZ, wśród państw trzeciego swiata. Które kiedyś głosowały pod dyktando USA, dziś już wiedzą, że disiejsze akty przemocy w Syrii, Jemenie, Afganistanie, jutro mogą mieć miejsce w ich kraju. Dlatego są przeciwni polityce USA.
 • 2-100-200-400?
  Jaka jest naprawde ilosc glowic nuklearnych Izraela?Czy Mordechaj Vanunu dal w tejv sprawie jakies informacje?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031