Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Bękarci wojny cz 3

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Napadli i zbombardowali suwerenny kraj i jego mieszkańców. Bezprawnie, bez stosownej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, z chciwości, dla własnych interesów. Prezydenci USA, Wielkiej Brytanii i Francję stali się zbrodniarzami wojennymi.

 

  

Zbrodniarze wojennii

 Agresja ta dyskredytuje szczytne założenia Rady Bezpieczeństwa[1]  ONZ-u, zdominowanego przez pokurcze demokracji i sprawiedliwości. Czy ONZ jeszcze spełnia swoją funkcję? Czy jest wstanie postawić przed Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości[2] zbrodniarzy wojennych: Donalda Trumpa; Teresę May i Emmanuela Macrona.
Zbrodniarze ci, ukryci za sztandarami organizacji pokojowych,  hańbią idee człowieczeństwa i państwa które reprezentują. Państwa te poprzez swą bierność wobec napaści na niepodległy kraj wspierają tym samym zbrodniarzy wojennych. Nie da się uciec od zbrodni swoich liderów, tak jak Niemcom nie dało się uciec od odpowiedzialności za zbrodnie Hitlera i jego świty. 

 

 „Wielkiego Polak”, Przewodniczącego Rady Europejskiej, Donald Tusk, został podżegaczem wojennym. Stwierdził, że naloty USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii były konieczne[3]. Poparcie tej agresji stawia parlament UE na równi z zbrodniarzami wojennymi. Parlament który nas Polaków chce uczyć demokracji, praworządności i poszanowania innych nacji. 
Zbrodniarze amerykańscy i ich poplecznicy napadli na Syrię z chciwości, ryzykując  III Wojnę Światową. Żaden z prezydentów: Tramp, May, Macron nie uzyskał i nie zabiegał o zgodę przed swoim parlamentem, kongresem, narodem.
14 kwietnia 2018, o godzinie 4:37 USA, Anglia i Francja, państwa kreujące terroryzm na bliskim wschodzie napadły na Syrię przeprowadzając atak rakietowy na miasta Syryjskie[4]. Łącznie wystrzelono 105 pocisków manewrujących Tomahawk 109G; JASSM; Storm Shadow; SCALP-EG. Koszt wystrzelonych pocisków to 100 mln dolarów, koszt całej operacji ponad 200 mil dolarów. Straty po stronie syryjskiej trzy osoby ranne.

 

Dlaczego bandyci  zbombardowali umęczony wojną kraj? Dlatego, że Syryjczycy walczą z terrorystami i zwyciężają. Dlatego że Bękarci Wojny są chciwi. Dlatego że żydo-amerykanie: Dick Cheney (były vice prezydent USA), baron Jacob de Rothschild (właściciel grupy bankowej R.I.T. Rothschild), Rupert Murdoch (magnat prasowy oraz prezes News Corp), James Woolsey (były dyrektor CIA ), Larry Summers (były szef ministerstwa finansów USA) to strategiczni akcjonariusze Genie Energy[5]. Mają ochotę na niedawno odkryte największe na świecie złoża ropy i gazu znajdujące się na szelfie Syryjskim[6] . Dlatego, że rząd USA chce położyć rurociąg przez terytorium syryjskie by tą drogą eksportować ropę i gaz do Europy.
Z danych syryjskich wynika, że z 101 wystrzelonych pocisków, zestrzelili 72 (tj. ponad 71%). Dokonali tego za pomocą starych przeciwlotniczych zestawów, pamietających czasy ZSRR [7].

 

 

Pentagon i prezydent Trump operację USA próbuje przekuć w sukces. Twierdzi, że 105 wystrzelonych pocisków było skierowanych na trzy cele w Syrii, i wszystkie trafiły. Żadnego pocisku nie udało się zestrzelić obronie Syryjskiej[8]. Jednak uważny obserwator publikowanych przez serwisy światowe  filmów, bez problemu zauważy na nocnym niebie eksplozje w powietrzu zestrzelonych pocisków. Na briefingu prasowym generał Kenneth McKenzie, zaprezentował zdjęcia lotnicze owych celów, przed i po ataku.
Foto gen Kenneth McKenzie na brief..
 Foto lot celów przedstawiaone na brifingu- powiększ.
Na zaprezentowanych fotografiach widzimy, że każdy cel  został zniszczony 3 rakietami, a nie 30-stoma, zatem. Po śladach eksplozji, można uznać to jedynie za dowód trafienia 9-cioma  pociskami. Nie koliduje to z tym co donoszą władze Syryjskie. Syryjczycy przyznają, że nad Barzach przechwycili tylko 7 rakiet z 30 , a nad Homs nie udało się przechwycić trzech pocisków (patrz mapa).

 

Atak  na drugi cel w Homs (bunkier CW), to prawdopodobnie mistyfikacja Pentagonu. Na zdjęciach widzimy zrytą ziemię przez jeden pocisk w pobliżu jakiś zabudowań. Czy mógł tam być bunkier produkcyjny ? Raczej nie, brak jest dróg dojazdowych, czy wydeptanych ścieżek, są tylko wały ziemne służące do osłony przed atakiem z ziemi. Szczegóły upadku pocisku i zniszczenia widać na zdjęciach satelitarnych z dnia poprzedzającego atak i dzień po. Nie uszkodzono tam niczego, jeden pocisk (prawdopodobnie przypadkowo) padł na zachód od widocznych budynków. Zrobił krater, ale nie odsłonił żadnych konstrukcji bunkra.
Fot sat., ataku na domiemany bunkier (drugi cel) Homs, przed i po nalocie - powiększ.

 Zdjecie po nalocie na domiemany bunkier wykonane przez drona-powiększ.

Zrozumiałe, że Bękart Wojny usiłowały osłodzić sobie porażkę, by nie stać się pośmiewiskiem świata.

 Tym bardziej, że dwie, albo i jedna „czarna dziura” uniemożliwiła brytyjskiej łodzi podwodnej zajęcie dogodnego miejsca do ataku rakietowego. W związku z czym, chluba brytyjskiej marynarki, uderzeniowy atomowy okręt podwodny klasy Astute, przeleżała kilka dni na dużej głębokości Morza Śródziemnego[9]. Według Brytyjczyków, wokół ich okrętu prawdopodobnie krążyły rosyjskie łodzie podwodne, które były tak ciche i nie widoczne, że nie udało się ustalić ile ich było i gdzie były.

Fot: Okrętu atomowego klasy Astute po zderzeniu z Tankowcem podczas przedostatniej misji bojowej na M. Śródziemnym.
 
 
W Polsce wielu dziennikarzy i celebrytów, pracujący dla żydowskich, medialnych koncernów totalnie się zeszmaciło. Biorą aktywny udział w okłamywaniu Polaków, by ogrzać się w blasku zbrodniarzy usiłujących wywołać światowy konflikt. Ciągle się łudzę, że  może tak nie jest, że oni są tylko głupi. Nie wierzę, że tulu wykształconych Polaków robi laskę żydo-amerykanom tylko dla kasy i kariery.
Na przykład magazyn Newsweek Polska, reprezentujący poprzez założyciela koncernu Axela Springera światopogląd żydowski[10]. Marta Tomaszkiewicz pisze odnośnie wydarzeń w Syrii: „..według wyliczeń Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 500 osób ma objawy zatrucia gazem. Zarówno USA, jak i międzynarodowe organizacje medyczne o użycie broni chemicznej oskarżają władze Syrii. ….”[11]. Takich dziennikarzy i redaktorów są setki, robią to dla kariery i kasy, oplują wszystko i wszystkich, nawet własną ojczyznę, rodzinne , bliskich poświęcą na ołtarzu wojennej zagłady. Z bohaterów zrobią bandytów, a bandytów bohaterami – jak Pan każe sługa musi.
To totalna nieprawda, nakręcająca spiralę wojny. Czy żydzi zapomnieli o holokauście własnego narodu, że dzisiaj mordują Palestyńczyków i podżegają do wojny z Syrią.
Nie doszło w Wschodniej Ghucie (Dumie) do żadnego ataku chemicznego. Nie było żadnych ofiar broni chemicznej. Aby ukryć całą prawdę w przeddzień przybycia tam inspektorów OPCW, amerykanie wraz z swymi przydupasami napadli na Syrię.
Następnego dnia Bękarci Wojny podnosili kwestię, jakoby Rosja opóźniała wejście inspektorów Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) do Dumy[12], gdzie nastąpił rzekomy atak chemiczny. 
Faktycznie już kilka godzin po domniemanym ataku chemicznym do Dumy i do samego szpitala na który miano przypuścić atak, weszli Rosjanie. Swobodnie bez żadnych zabezpieczeń przemieszczali się po szpitalu[13].
Tu trzeba zaznaczyć, że czas przebywania w przestrzeni zamkniętej, nawet w maskach w rejonie wybuchu bomby wypełnionej chlorem (butla gazowa 11 kg, domowy produkt terrorystów ISSIS) jest ograniczony. Przykładowo: wynosi tylko 60 min przy stężeniu chloru 100-150 mg/m3 powietrza. Ilość niebezpieczna dla życia to 28 mg/m3. Czas zalegania chloru w przestrzeni otwartej 3-6 godzin, w terenie miejskim (ograniczonym zabudową 16 godzin)[14]
Pierwszej informacji o ataku chemicznym na szpital we Wschodniej Gucie dostarczyła organizacja USA Syrian American Medical Society (SAMS), która oskarżyła syryjskie władze o ten atak [15]. Brytyjski Reuters założony przez żydowskiego magnata prasowego, był tym który jako pierwszy zamieścił film z wieczornego ataku.
Wyemitowany przez Reutersa, wyreżyserowany film domniemanego ataku. foto/link
 
 

 

Na filmie poszkodowani, jak i uczestnicy wydarzeń nie mają żadnych symptomów  charakterystycznych dla zatrucia chlorem. Chlor jest gazem który pod wpływem płynów ustrojowych zmienia się w kwas solny, wywołuje trudny do opanowania kaszel, trudności z oddychaniem, i silne pieczenie gałek ocznych połączone z łzawieniem. Jeżeli były tu jakieś ofiary zatrucia chlorem, to tylko przez stosowanie dużej ilości wody chlorowanej. Jednak odnoszę wrażenie, że prędzej by te dzieciaczki potopiono, niż zatruto wodą.     
Cała prawda o domniemanym ataku chemicznym
 
 
Mieszkańcami Dumy, zaprzeczyli informacji o rzekomych atakach chemicznych na ich miasto. Przedstawiciele Syryjskiego Czerwonego Krzyża i Półksiężyca nie potwierdzili dziennikarzom informacji o przyjęciu do szpitali Dumy pacjentów z objawami zatrucia chemicznego. 
 
 
Film:  wypowiedź mieszkańców Ghuty 
 
 

 

Oświadczenie lekarza Abdel-Majida: „Pracuję w miejskim szpitalu Dumy od 2015 roku, od początku konfliktu. Od 6 do 8 kwietnia pacjenci zostali przyjęci do szpitala tylko z mający rany po odłamkach i zwykłymi obrażeniami wojskowymi. Nie było osoby zatrutej chemicznie ". 
Film wypowiedź lekarza z szpitala w Ghucie. 

 

 

 Adres stronyhttps://tvzvezda.ru/news/forces/content/201804091412-n6m8.htm 

W Dumie, na pozycji zajmowanej przez  rebeliantów, odkryto w piwnicy chemiczne laboratorium do produkcji trujących substancji. Wewnątrz znaleziono urządzenia do syntezy trucizn i  substancje wyjściowe do ich produkcji. Znalezione urządzenia i chemikalia były produkcji zachodniej. Ponadto w magazynie znaleziono butle z chlorem,  identyczne jak te znajdujące się na zmanipulowanym materiale filmowym. Według pozostawionych śladów rezydowali tam członkowie Białych Hełmów. Organizacji, która cały ten show zorganizowała i wyreżyserowała.
Film wstawić laboratorium
 
 

 Adres stronyhttps://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201804171812-ibb6.htm 

Kolejny film pokazuje zbrodniczą działalność Białych Hełmów w Dumie. Na filmie pokazano ciała zabitych dzieci i ich ciała przeniesione i ułożone na planie filmowym którego scenariusz pisały Białe Hełmy. Świątkowie opisują jak z ich udziałem Białe Hełmy nagrywały film w 2015. Kazano im ciężko oddychać, a oni mieli polewać ich wodą.  W piwnicach gdzie rezydowały Białe Chełmy znaleziono wykazy osób, otrzymujących pomoc. Pomocą objęci byli tylko terroryści i ich dowódcy polowi. Potwierdzają to mieszkańcy, którzy za jakąkolwiek pomoc czy lekarstwa musieli płacić ogromne sumy, zasilając tym samym kasę terrorystów. Jeżeli nie posiadali pieniędzy na żadną pomoc ze strony Białych Hełmów nie mogli liczyć. 
Stawia to pod znakiem zapytania i podważa sens organizowania pomocy humanitarnej przez organizacje humanitarne[16]. Przekazując środki na pomoc humanitarną organizowaną przez: UNICEF Polska, Polską Akcję Humanitarną czy Caritas, może się okazać, że tą drogą wspieramy terrorystów i umiarkowaną opozycję, a nie oczekującą na pomoc ludność cywilną. Szczególnie, że tej pomocy nie widać na ulicach syryjskich miast, w przeciwieństwie do pomocy Rosyjskiej, która jest widoczna[17]. Konwoje UNICEFU często służą za przykrywkę, by pod pretekstem pomocy humanitarnej,  wesprzeć terrorystów, uzyskać dla nich dodatkowy czas na przegrupowanie czy zebranie sił.
Film demaskujący działania Białych Hełmów.
 
 
  

 Adres stronyhttps://tvzvezda.ru/news/forces/content/201804131829-7yhg.htm  

Ostateczny kłam filmowej histerii zachodu zadają uczestnicy zdarzeń widoczni na filmie. Student medycyny i kilkuletni chłopiec, któremu za udział w zdjęciach obiecano ryż i daktyle. 
Film relacja studenta medycyny 
 

 Adres: https://sputnik-georgia.ru/video/20180415/240076171/uchastniki-rolika-o-himicheskoy-atake-v-dume-rasskazali-o-teh-sobitiyah.html 

Film relacja dziecka, które brało udział w filmie wyemitowanym przez Reutersa. 
 
 
   
 
 
Świadkowie mieli być przewiezieni do USA, by złożyć stosowne oświadczenia na forum ONZ, jednak pojawiły się problemy wizowe ze strony USA. 
Czym są Białe Hełmy (Kaski)  i kto stoi za tą przestępczą organizacją, ukrywająca się pod płaszczykiem pomocy humanitarnej ?Całą prawdę o tej organizacji pokazano na filmie.  

 

<--Zbrodniarz wojenny, Przywódca Białych Hełmów Raed Saleh 

 Zgodnie z definicją Wikipedii[18]  jest to formacja obrony cywilnej, działająca od 2013 roku w kontrolowanej przez rebeliantów części Syrii. Finansowana przez organizacje pozarządowe USA[19], Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej[20] oraz innych państw. Kim są te inne państwa ? Może i Polska finansuje terrorystów, z organizacji nominowanej w 2016 r do pokojowej Nagrody Nobla. Nie powinno to nikogo dziwić zbrodniarz wojenny (prowadził naloty bez rezolucji ONZ w Afganistanie, Libii i Syrii), Barack Obama też był nominowany do pokojowej Nagrody Nobla i ją otrzymał[21].

 Organizacja non-profit „Szwedzcy lekarze dla praw człowieka" (Swedish Doctors for Human Rights, SWEDHR) oskarżyła aktywistów z organizacji „Białe Hełmy" o tworzenie „fejków" nt. swojej działalności w Syrii. Zdaniem obrońców praw człowieka nagrane na wideo akcje „ratownicze" były udawane i prowadzone na martwym dziecku [22].

 

Grupa syryjskich kobiet oskarża „Białe Hełmy”. Jako organizację zbrojną mającą powiązania z Al-Kaidą, Dżabhat an Nusrą i ISIS. Zarzucają Białym Hełmom torturowanie żołnierzy Syryjskich. Wspomniane kobiety pochodzą ze wszystkich religijnych społeczności obecnych w Syrii (sunnickich, alawickich, druzyjskich czy chrześcijańskich)[23]
Co po napaści na Syrię ? 

 
Należało się spodziewać, że Rosja odpowie atakiem na napaść na sojusznika. Faktycznie, pierwsze wrażenia bierności Rosjan są niekorzystne dla autorytetu Putina. Jednak po głębszym zastanowieniu znowu zyskał. Nie uległ prowokacji, pokazał ,że to nie on dąży do konfliktu. Można i inaczej, stwierdzić że stchórzył, ale czy na pewno ? 
Czym później dojdzie do starcia USA i NATO, tym zwycięstwo Rosji będzie łatwiejsze. Rosjanie opracowali nowe rodzaje broni i są na etapie ich produkcji seryjnej, z każdym miesiącem będą mieć więcej pocisków nowej generacji balistycznych, supersonicznych, zestawów S-400 i S-500, samolotów 6-tej generacji Su-47, czołgów Armata, pocisków Kalibr, okrętów podwodnych i nawodnych.  USA ma problemy techniczne przy wdrażaniu nowych projektów, nastąpiły cięcia budżetowe dla Pentagonu, wiele projektów jest zawieszanych na bliżej nie określony czas. W obliczu embarga na import aluminium z Chin, i wobec nałożonego rosyjskiego embarga na dostawy tytanu regres przemysłu zbrojeniowego USA jeszcze bardziej się pogłębi.   
Nic nie jest wstanie uzdrowić Armii USA, która by ranić 3-ch Syryjczyków musi wydać kilkaset milionów dolarów. 
A tu jeszcze zbrodniarz wojenny, prezydent USA , grozi Syrii, że atak może powtórzyć. Niestety to tylko marzenia, nie da się tego dokonać ani dziś ani jutro. Amerykańskie okręty odpaliły większość pocisków manewrujących jakie posiadały. Pozostałe to pociski które służą do osłony okrętów i stanowią rezerwę wobec ataku wroga.  
Czy miało sens rozpętania III wojny światowej przez Rosję z powodu trzech rannych. Swą rozwagą Putin zyskał i zaprezentował się jako polityk dużego formatu.  

 

Atak na Syrię unieważnił wszystkie ustalenia odnośnie Syrii, pomiędzy Rosją i USA . Już Rosja zapowiada, ze sprzeda Syrii Zestawy S-400. Mówi się też, o broni ofensywnej przeciw okrętowej. W grę wchodzą pociski  Kalibr 3M54K na mobilnej wyrzutni, lub zestawy Iwiny i  przenoszone przez samoloty pociski X-35U. Gdy Rosja zdecyduje się przekazać te pociski Syryjczykom, żaden okręt NATO nie będzie mógł zbliżyć się na tyle do wybrzeży Syrii, by móc bezkarnie przeprowadzić atak rakietowy czy lotniczy. Nawet dla lotniskowców nie ma alternatywnej obrony przed tymi pociskami.

 

Pocisk przeciw okrętowy Kalibr, o zasięgu mniejszy od innych pocisków tej rodziny. Mowa tu o zasięgu  ok. 1500 km[24], pomniejszony kosztem jego prawie dwukrotnie większej prędkości na pułapie rzędu 4-6 m. Praktycznie czyni go to niewidzialnym dla radarów do ostatnich 8-12 sekund lotu. Pocisk X-35 ma jeszcze mniejszy zasięg około 240 km, ale lata jeszcze niżej 2 do 4 m, zależnie od wzburzenia morza, i przyspiesza w końcowej fazie do bardzo dużej prędkości. Unikniecie ataku kilkoma pociskami X-35U odpalonych z samolotu nie daje szans nawet lotniskowcom. Szczególnie gdy samolot ma zainstalowany system walki elektronicznej Iwiny.

 

 

<-Król Saudyjski Salman ibn Abd al-Aziz

  Wschodnia Guta to przedostatni bastion proamerykańskich terrorystów. Bękarty wojny jednak nie odpuszczą, już mobilizują irackich Kurdów, którzy u boku wojsk lądowych Arabii Saudyjskiej wesprą terrorystów okupujących roponośne tereny na południowym wschodzie kraju z zamiarem utworzenia tam autonomicznej enklawy. Arabia Saudyjska jest gotowa wysłać wojska do Syrii. USA montuje nową koalicję [25] . Król Saudyjski Salman ibn Abd al-Aziz pragnie dołączyć do zbrodniarzy wojennych.  Katar ujawnił całą prawdę o wojnie w Syrii! Arabia Saudyjska i USA od samego początku chciały obalić Assada[26].

 

 

 

Pamietaj to Zbrodniarze Wojenni

 President Donald Trump; President Thereza May; President Emanuel Macron 

Kodeks Karny: 

Rozdział XVI. Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne
Art. 117. Wojna napastnicza

 § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 § 2. (uchylony)

 § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  

  

 Bekarci Wojny cz 1;

 Bękarci Wojny cz 2

Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału 


[1] Główne cele ONZ, gdzie pkt 1 dotyczy przede wszystkim Rady Bezpieczeństwa :
1.Utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa za pomocą zbiorowych i pokojowych wysiłków.
2. Rozwijanie przyjaznych stosunków między narodami na zasadach samostanowienia i suwerennej równości.
3. Rozwiązywanie konkretnych problemów międzynarodowych (gospodarczych, społecznych, kulturalnych, humanitarnych, czy dotyczących praw człowieka) na zasadzie współpracy międzynarodowej oraz uznania równości ras, płci, języków i wyznań.
4.Stanowienie ośrodka uzgadniania działań narodów w imię wspólnych celów.
[2] Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości działa w strukturach ONZ-u i jest jego częścią.
[4][4] W ataku wzięły udział cztery okręty amerykańskie (okręt podwodny USS John Warner typu Virginia, krążownik USS Monterey typu Ticonderoga, niszczyciele USS Higgins i USS Laboon typu Arleigh Burke) i jeden okręt francuski (fregata Languedoc typu Aquitaine) oraz lotnictwo amerykańskie, francuskie i brytyjskie.
[5] https://en.wikipedia.org/wiki/Genie_Energy                              
[7] S-125, S-200, Buk i Kwadrat. Na prośbę USA Rosja nie dostarczyła nowoczesnych zestawów S-300//nczas.com/2018/04/14/swiat-na-krawedzi-wojny-rosja-dostarczy-syrii-systemy-rakietowe-po-tym-co-sie-wydarzylo/
[14] Film i analiza z ataku w Dumie https://www.youtube.com/watch?v=Dn3L-H6sVIY
[16] Internetowe strony organizacji humanitarnych mgliście opisują swoje działania.
[17] Rosjanie do Syrii dostarczyli piekarnie polowe, agregaty prądotwórcze, wodę pitną, setki tysięcy paczek żywnościowych i lekarstw. Jest to widoczne, bo zaczynając od pojazdów z pomocą humanitarną, punktów medycznych do paczek, reklamówek a nawet samych artykułów - wszystko jest oznaczone logo rosyjskiej pomocy humanitarnej.
[20] Na pewno Saudowe, kulisy działań Białych Hełmów ujawnia lider zespołu Ping Fioyd https://pl.sputniknews.com/swiat/201804197799105-Pink-Floyd-Biale-Helmy-Syria/
[21] Norweski Komitet Noblowski zeszmacił przewodniczący komitetu Thorbjørn Jagland, jednocześnie od 2009 r sekretarza generalnego Rady Europy.
[24] Zasięg podstawowych samolotów bazujących na lotniskowcach F-18, wynosi 1100 km, zatem by przeprowadzić atak lotniskowiec musi znaleźć się w zasięgu tych pocisków.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Organizacja non-profit „Szwedzcy lekarze dla praw człowieka" (Swedish Doctors for Human Rights, SWEDHR) oskarżyła aktywistów z organizacji „Białe Hełmy" o tworzenie „fejków" nt. swojej działalności w Syrii. Zdaniem obrońców praw człowieka nagrane na wideo akcje „ratownicze" były udawane i prowadzone na martwym dziecku"

  Widziałem przez moment to wideo, z niemowlakiem przebijanym igłą - odwróciło mnie.
  Pamiętam, że miał je na swoim koncie społecznościowym Clooney. Było to dla mnie dziwne. To związek z Hollywood. A potem była wypowiedź Gibsona o kanibalach...

  Ale to inny aspekt sprawy.

  Oczywiście 5*
 • 5+++++!
  Bez komentarza. Pzdr!
 • @Jasiek 13:28:44
  Marzeniem zony Clooney'a jest aby byc glownym oskarzycielem B.Assada.W dupskach im obojgu sie przewrocilo!
 • byloby niezle,ale
  Czy rzeczywiscie wprowadzono zakaz ekportu tytanu do USA?Wypowiedz ministra Rosji wskazuje, ze jest odwrotnie.
 • @Fischer
  Obalamy 10 kłamstw o Syrii i Assadzie. Chris Kanthan

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/obalamy-10-klamstw-o-syrii-i-assadzie-chris-kanthan-2018-04
 • @Herkules 14:41:13
  Gra sankcjami, czyli gdzie wbić Ameryce gwoźdź. Rosyjski parlament, jak i całe społeczeństwo, burzliwie dyskutuje nad tym, jak odpowiedzieć na amerykańskie sankcje. Konieczność takiej odpowiedzi dla większości ekspertów jest rzeczą oczywistą. Inni „specjaliści" tradycyjnie się podśmiewują: co też Rosja może przeciwstawić USA z ich najsilniejszą w świecie gospodarką? Okazuje się, że może i niekoniecznie celując w amerykańską walutę. Moskwa woli odpowiadać na takie ataki symetrycznie. Najważniejsze w obecnej sytuacji to działać mądrze, nie przerabiać środków odwetowych w polityczną PR-kampanię uważają eksperci. W dobie wysoko zaawansowanych technologii wojskowych wszelkie ciosy w ramach zimnej wojny muszą być bardzo przemyślane. Nie należy więc „na złość babci odmrażać sobie uszu", lecz działać w takim kierunku, który będzie bolesny dla Waszyngtonu i bezbolesny dla Moskwy. Społeczeństwo oburzyła przykładowo propozycja co poniektórych urzędników, aby ograniczyć dostawy lekarstw amerykańskiej produkcji. Gorące głowy podniosły na to krzyk: pacjenci ostaną się bez życiowo ważnych dla nich preparatów! Krzykaczy nie obchodzi jednak to, że mowa o zakazie importu tych lekarstw, które mają w Rosji swoje analogi. Weźmy chociażby amerykańską aspirynę, która w swoim czasie dzięki staraniom lobbystów utorowała sobie drogę na rosyjski rynek farmaceutyczny. Dają się też słyszeć bardzo oryginalne propozycje. Na przykład odmowa respektowania praw autorskich. Istotę takiego na pierwszy rzut oka dziwnego posunięcia wyjaśnia dyrektor Instytutu Problemów Globalizacji Michaił Deliagin. Według słów analityka prawo własności intelektualnej będące pierwotnie narzędziem wspierania twórców przerodziło się w narzędzie nadużywania monopolistycznej pozycji ze strony korporacji. Znaczna część światowych patentów należy do Ameryki. Zwłaszcza Krym, który Zachód wyjął spod prawa międzynarodowego, można ogłosić intelektualnym offshorem terytorium, na którym nie obowiązuje prawo patentowe krajów, które wprowadziły sankcje. Ogółem biorąc jest wiele możliwości wbicia Ameryce gwoździa, tak by nie uderzyć się przy tym młotkiem w palce przekonuje politolog. Są oczywiście sfery, w których ograniczenia zadadzą USA poważne straty. Bez rosyjskiej pomocy Amerykanie będą mieć poważne kłopoty z opanowaniem kosmosu. Moskwa może wstrzymać dostawy silników rakietowych RD-180, z których pomocą „partnerzy" Rosji wystrzeliwują satelity w kosmos. Te silniki instalowane są na rakietach nośnych Atlas V i bez nich zagrożone są wszystkie programy, których nie da się bez nich zrealizować. Amerykański koncern Boeing nie obejdzie się ponadto bez dostaw tytanu z Rosji. Cios dla USA będzie dotkliwy. Rosyjska firma WSMPO-Awisma wytwarza tak zwaną gąbkę tytanu i z niej dopiero produkowane są potrzebne Boeingowi elementy. Produkcja gąbki tytanu zlokalizowana jest w Rosji, amerykańska firma nawet kiedyś w ten zakład inwestowała. Jeśli ustawa o sankcjach odwetowych zostanie przyjęta przez rosyjski parlament, Amerykanie będą musieli poradzić sobie bez tytanu. Waszyngton może oczywiście podjąć próbę porozumienia się w sprawie dostaw z Chinami, które też produkują tytanową gąbkę. Ale Stany Zjednoczone rozpętały niedawno wojnę handlową z Chinami, nakładając cła na aluminium i inne metale. Eksperci uważają, że w tej sytuacji Pekin wyrazi raczej solidarność z Moskwą i pokaże USA „środkowy palec", czym zada Amerykanom kolosalną stratę.
 • BRAWO!
  5*
  Zbrodniarze wojenni, ta trójka, do pierdla!
 • @lorenco 19:09:02
  Zgadza się z całą rozciągłością prawa. To są zbrodniarze wojenni i nie należy się bac o tym mówić,
  Jednak niczego to nie zmienia ONZ jest skorumpowane. Właśnie w ramach tej organizacji działa Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze. Ten sam który orzekał o winie Miłoszewicza. Który za napaść zbrojną wbrew stosownej rezolucji ONZ, powinien w pierwszej kolejności oskarżyć agresorów, członków ONZ-u.

  Może to zrobić wobec Theresy May i Emamnuela Macrona. Niestety Trampowi mogą nadmuchać bo USA i żydzi nie ratyfikowali jego aktów.

  Wiadomo że ONZ jest skorumpowany i utracił mandat zaufania społecznego. Jednak nie zmienia to faktu, że osoby wymienione są zbrodniarzami. I nie zmieni tego nawet czołobitność niektórych wasali podejmujących i poklepujących zbrodniarzy.
 • @Fischer 20:43:06
  https://kodluch.wordpress.com/2018/04/20/20-04-2018-syria-931-dzien-sprzatania-swiata/
 • @Fischer 20:43:06
  Górale ze wzgórz Golan odgrażają się, że nalotami zniszczą S300 dostarczone Syrii:

  https://news.rambler.ru/world/39661293-izrail-planiruet-unichtozhit-rossiyskie-s-300/?utm_source=head&utm_campaign=self_promo&utm_medium=news&utm_content=news&utm_term=clid_m
 • @Fischer 20:43:06
  Widzę, że porażka ISIS przez Syrian Army wokół Yarmouk Camp i Southern Damascus była powszechnie obchodzona i doceniana przez międzynarodowe media …. Mam wiarygodne informacje, jak nakazał australijski szef Departamentu Bezpieczeństwa ONZ, by nie dopuścić do tego, aby misja OPCW znalazła się w pobliżu fałszywej witryny incydentu.
  Moon of Alabama

  Inspektorzy OPCW są przetrzymywani przez Departament Bezpieczeństwa ONZ (UNDSS), który mówi o jakimkolwiek ruchu organizacji zrzeszonych w ONZ w obszarach, które mogą być niebezpieczne. UNDSS jest prowadzony przez australijską policję / oficera wywiadu. Wydaje się, że zatrzymanie jest zamierzone.

  Syria – Who Is Stalling The OPCW Investigation In Douma?

  http://www.moonofalabama.org/2018/04/syria-who-holds-up-the-opcw-investigation-in-douma.html

  Polecam Państwu !
 • @Fischer 20:43:06
  Łupy wojenne … Zdjęcia przedstawiające składy wojskowe i sprzęt należących do uzbrojonych grup terrorystycznych we wschodnim Kalamoon zostały przekazane Armii Arabskiej Syrii w miejscowości Dameer i wschodnich górach Qalamoun.
  https://pbs.twimg.com/media/DbS5GlKVQAYcdYz.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbS5GkqVAAAiEwb.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbS5GkfUwAAiU5j.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbS5GkiV0AAOICX.jpg

  ISIS, które było w posiadaniu połowy obozu Yarmouk (druga połowa była zajęta przez HTS / Nusrats i innych zdrajców) zgodziło się opuścić Yarmouk na ”południowo-wschodnią pustynię”.

  SYRIA: SAA – LIKWIDACJA TERRORYSTÓW NA POŁUDNIU HAMA I PODEJMUJĄ WYŻYNY RASTAN

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=FWBhEeRWYLM

  Syria : Substancja chemiczna heksaminy znaleziona w laboratorium grupy terrorystycznej w Douma, która może być użyta do materiałów wybuchowych i syntezy trującego gazu sarin
  https://youtu.be/kyBhsvx-LbQ
 • @kula Lis 67 20:59:57
  Członkowie największego arabskiego plemienia w prowincji Hasaka At-Tai ogłosili zamiar zorganizowania powszechnego oporu w celu usunięcia amerykańskich żołnierzy i ich sojuszników Kurdów z regionu # Syria

  https://pbs.twimg.com/media/DbS1dqsW4AABB9o.jpg

  Źródła terroryzmu: USS zdobył od nas co najmniej 37 czołgów / BMP. To jest nowy rekord.

  Aktualizacja: Duża liczba rebeliantów i ich rodzin ewakuowanych z miasta Ar-Ruhaybah na wschodzie Qalamoun – szczegóły
  https://aml.ink/yNDa2 # Syria

  Mapa pokazująca przebieg działań SAA
  https://pbs.twimg.com/media/DbTrlUNX0AA4N11.jpg

  Niepotwierdzone doniesienia, że ​​2 rosyjskie okręty podwodne o napędzie atomowym (1 klasa Akula i 1 klasa Jasenów) z Floty Północnej opuściły swoją bazę macierzystą w Severemorsk ponad 10 dni temu i niebawem wkroczą do Morza Śródziemnego od Maroka .

  WIDEO | Armia Syryjska odkrywa skrzynię pocisków TOW wyprodukowanych w USA w East Qalamoun

  https://t.co/YmkypGSccv

  WIDEO | Syryjska armia zdobywa kilkanaście czołgów po poddaniu się rebeliantów w East Qalamoun
  https://t.co/Jlk8cSbmTF

  Syria Military Situation HD MAPSouth-Syria
  #Damascus #Ghouta #Qalamoun

  https://pbs.twimg.com/media/DbT0HTaW4AENKVO.jpg
 • @Fischer 20:43:06
  Moździerze i amerykańskie wyrzutnie rakietowe i pociski przechwycone przez armię syryjską we wschodniej części Qalamoun na północnym Damaszku.

  https://pbs.twimg.com/media/DbU3KEwWkAAfjvn.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbU3KnuXUAALm72.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbU3LI3X4AEhSUg.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DbU3L0wXUAE_g-Q.jpg

  SAA i sojusznicy wysuwają się na zachód od Imama Ali. Meczet po zdobyciu go wczoraj na krawędzi Tadamoun + zdobycie Meczetu Mujahideen dzisiaj SE of Hajar Aswad

  https://pbs.twimg.com/media/DbT4GCDX0AYTISn.jpg

  Jednostki armii syryjskiej i Obrony Narodowej w operacjach wojskowych w miastach Yarmok-Hajrar al-Aswad-Tadamun na południe od stolicy w celu uwolnienia ich od pozostałości terroryzmu

  https://pbs.twimg.com/media/DbTyCngW4AENQnS.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DbTyDLvXUAEFepZ.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DbTyDrcX4AAZ4TU.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DbTyEWuX4AASAIk.jpg
 • @kula Lis 67 20:59:57
  USA przygotowuje sie do otwarcia nowego frontu na poludniowym wschodzie Syrii, na granicy z Irakiem. Tam przy granicy operuja jeszcze rebeliańci. Miesem armatnim mają być Kurdowie, ugrupowania terrorystyczne i wojska saudyjskie,

  Nastapi też prawdopodobnie zwrot w polityce dalekowschodniej, wobec Koreii Pn. Tramp jest gotowy obiecac wszystko Koreańczykom, by przeciągnąć ich na swoją strone jako mocarstwo atomowe.

  Trzeba tu zdac sobie sprawę, że Kim jest nieprzewidywalny dla każdej ze stron.
 • @Herkules 14:33:40
  "Marzeniem zony Clooney'a jest aby byc glownym oskarzycielem B.Assada"

  Ciekawe czego się naćpała...

  Pozdro!
 • @Fischer 21:31:46
  Przed zajeciem-zniszczeniem Iranu syjonisci musza wykonczyc Assada poniewaz w odwrotnej kolejnosci obawiaja sie o los Izraela.
  Najpierw pacyfikacja Syrii i Libanu a pozniej Iran.
  Syjonisci nie odpuszcza tego bo zaprzeczaloby to NWO w odniesieniu do BW i krajow arabskich.Najpierw wykorzystuja swe atuty,czyli ortodoksow sunnickich z AS i terorystow-rebeliantow sunnickich,Kurdow oraz media i sluzby amerykanskie i unijne.Mozliwe jest wciagniecie europejczykow do wiekszej aktywnosci na BW-na przyklad Polakow.
 • @mac 05:15:21
  To nie główny powód.

  Główny powód to marsz prywatny żydoamerykańkich globalistów po największe złoża ropy na świecie znajdujących się na szelfie Syrii.

  Umoczeni sa wszyscy Rothshild, Murdoch, Soros, wiceprezydent USA (2001-2009), były dyrektor CIA, szef ministerstwa finansów USA. Król Saudyjski i inni

  Wszyscy maja udziały na polu naftowym sąsiadującym z nowo odkrytymi złożami Syryjskimi, poprzez spółkę Genie Energy eksploatującą "Izraelski" szelf.

  Pisze tu o tym pod linkiem
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-chcesz-poznac-prawdziwy-powod-wojny-na-syrii-wideo-2016-08


  Podałem ten lin w odsyłaczach, no ale wiadomo kto czyta odsyłacze.

  Złoża Syryjskie są tak duże że eksploatacja tylko 4 dziennie, równa jest np rocznej produkcji Kataru.

  Rosjanie już te złoże obstawili, poprzez swoje bazy w Tartusie i Hmeimim, dokładnie na wysokości pół roponośnych.

  Gdyby USA dało radę eksploatowac te pola, skończyły by sie problemy USA i Arabi Saudyjskiej. Nawet rurociągu nie musieli by budowac, tylko prosto z szelfu pompować ropę i gaz do Europy. Tym samym wypchneli by z europejskiego rynku Rosjan.

  Rosja na to nie pozwoli. Dlatego nie odda Syrii żydowskim globalistom.
 • @Fischer 07:36:41
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a222.jpg

  Prawdziwy Donald Trump, czyli jak się zwodzi ludzi. Wszyscy wiemy, że ataki na Donalda Trumpa są elementami gry, które mają na celu podniesienia jego pozycji w oczach amerykańskiego ludu. Jego nagła, trudna retoryka na temat imigracji brzmi dobrze i z pewnością weźmie górę, ale faktyczna ocena będzie oparta tylko na samych faktach.  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/aa.png

  Z tej ponadczasowej zasady, zwróćmy oczy na przeszłość anty-systemowego Donalda.
  1999
  Trump próbuje wykoleić kampanię prawdziwego anty-globalisty i konserwatysty – Pata Buchanana – kandydata na nominację prezydencką Partii Reform. Trump określił go jako „izolacjonistę” i „ekstremistę”. New York Post, 20 września 1999: Myślę, że ważne jest, by ktoś zakwestionował te skandaliczne i skrajne poglądy.


  2002-2007
  Trump wspierał finansowo senator z Nowego Jorku – Hillary Clinton.


  2008
  Trump poparł pomysł ratowania wielkich banków (bailout). Powiedział wtedy: Może to pomoże, a może nie. Z pewnością jednak warto spróbować.

  2005
  Clintonowie zostali honorowymi gośćmi na trzecim weselu Trumpa.
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a132.jpg

  2006
  Trump przekazał 20 tysięcy dolarów Komitetowi Demokratycznej Kampanii do Kongresu – w roku, w którym demokraci uzyskali większość w izbie.


  2010
  Trump wsparł finansowo marksistowskiego demokratę – Chuck’a Schumera.

  2012
  Trump wyraził poparcie dla umiarkowanego kandydata – Mitt’a Romney’a.

  2013
  Trump poparł Bibi’ego Satanyahu w izraelskiej telewizji, wraz z hebrajskimi napisami. Powiedział:
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/11/a07.jpg


  Jestem wielkim fanem Izraela, i szerze, silny premier to silny Izrael. Macie naprawdę wielkiego premiera w osobie Benjamina Netanyahu. Nie ma nikogo takiego, jak on. Jest zwycięzcą, jest mocno szanowany, a także jest bardzo dobrze przez wszystkich postrzegany.


  2014
  Trump powtórzył potworne kłamstwo, że Władimir Putin jest agresorem na Ukrainie: Putin ma igrzyska. Dzień po igrzyskach zaczął z Ukrainą. Kiedy zabrał Krym, zabrał serce i duszę, bo tam jest całe bogactwo. To obszar z bogactwem. To oznacza, że reszta Ukrainy upadnie i są przekonani, że stanie się to bardzo szybko.


  2015
  „Odważny” Trump dołącza do grupy żądającej usunięcia flagi konfederacji.

  2015
  Niedoinformowany atak Trumpa na chińskie, jak on to nazywa, „nieuczciwe praktyki handlowe”, wywołał silną i logiczną odpowiedź z chińskiego MSZ.


  Kolejny anty-systemowiec to Bernie Sanders ze strony Demokratów. Ameryko, jesteście tak wkręcani!

  Na podstawie:


  http://www.tomatobubble.com/id862.html


  Opracowanie: Girion

  Źródło: https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/13/prawdziwy-donald-trump-czyli-jak-sie-zwodzi-ludzi/#more-2125
  Za: http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/11/prawdziwy-donald-trump-czyli-jak-sie.html
 • @Fischer 07:36:41
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/04/a-39-1143x630.jpg

  Brytyjska propaganda i dezinformacja: imperialna i kolonialna tradycja. Wayne Madsen. Jeśli chodzi o fabrykację fałszywych wiadomości i rozwój fałszywych narracji, brytyjskie służby wywiadowcze mają niewielu sobie równych. Faktycznie Secret Intelligence Service (MI-6) utorowała drogę dla swoich amerykańskich „kuzynów” i partnerów Wspólnoty Brytyjskiej – od Kanady i Australii do Indii i Malezji – w ciemnej sztuce szerzenia kłamstw jako prawdę. Ostatnio świat widział takie matactwo MI-6 w wiadomościach mówiących, że Rosja przeprowadziła atak gazem nowiczok na rosyjskim émigré i jego córce w angielskim Salisbury. Po tej kampanii propagandowej był kolejna najnowsza w serii podobnych fabrykacji, że syryjski rząd zaatakował bronią chemiczną cywilów koło Damaszku. Nie powinno dziwić to, że amerykańskie media informacyjne polegają na głównych źródłach brytyjskich korespondentach stacjonujących w północnej Syrii i Bejrucie. MI-6 zawsze polegała na nieoficjalnych tajnych agentach [non-official cover / NOC] udających głównie dziennikarzy, ale i na pracownikach pomocy humanitarnej, klerykach z Kościoła Anglikańskiego, międzynarodowych bankierach i kierownikach hoteli wykonujących zadania propagandowe. Ci z NOC są ulokowani na stanowiskach skąd mogą głosić dezinformacje brytyjskiego rządu niepodejrzewającym prawdziwym dziennikarzom i dyplomatom. Przez dekady mało znana sekcja brytyjskiego MSZ – Departament Badań Informacji / Information Research Department (IRD) prowadziła kampanie propagandowe z wykorzystaniem międzynarodowych mediów jako platformy w imieniu MI-6. Wiele lat zanim celami dla zachodniej destabilizacji i „zmiany reżimu” stali się Bashar al-Assad z Syrii, Saddam Hussein z Iraku, Muammar Qaddafi z Libii, i Omar al-Bashir z Sudanu. IRD wraz ze współpracownikami w BBC i w redakcjach dzienników przy Fleet Street, szczególnie The Daily Telegraph, The Times, Financial Times, Reuters, The Guardian, i The Economist, prowadziły szkalujące kampanie przeciwko wielu liderom uważanym za lewicowców, komunistów, albo ich zwolenników. Liderami tymi byli: prezydent Indonezji Sukarno, lider Korei Północnej (i dziadek obecnego lidera Pyongyangu) Kim Il-Sung, Egiptu Gamal Abdel Nasser, Cypru abp Makarios, Kuby Fidel Castro, Chile Salvador Allende, Gujany Brytyjskiej Cheddi Jagan, Grenady Maurice Bishop, Jamajki Michael Manley, Nicaragui Daniel Ortega, Gwinei Sekou Toure, Burkina Faso Thomas Sankara, Australii Gough Whitlam, Nowej Zelandii David Lange, Kambodży Norodom Sihanouk, Malty Dom Mintoff, Vanuatu ks. Walter Lini, i Ghanay Kwame Nkrumah. Po zimnej wojnie ta sama operacja propagandowa wzięła sobie na celownik serbskiego prezydenta Slobodana Milosevica, lidera Sinn Fein Gerry Adamsa, Wenezueli Hugo Chaveza, Somali Mohamada Farraha Aidida, i Haiti Jean-Bertranda Aristide. Dzisiaj jest kolej na Assada, premiera Węgier Viktora Orbana i lidera katalońskiej niepodległości Carlesa Puigdemonta, by znaleźć się na celowniku anglo-amerykańskiej propagandy państwowej. Nawet lider Mjanma Aung San Suu Kyi, dawna ulubienica zachodnich mediów i tacy ważniacy jak George Soros, teraz są na celowniku w kwestii zakazów wizowych i sankcji z powodu sytuacji muzułmańskich powstańców Rohingya w stanie Rakhine. Poprzez wspólne działania propagandowe IRD-MI-6-CIA, wielu brytyjskich dziennikarzy otrzymało, świadomie lub nieświadomie, zapłatę od CIA za pośrednictwem słupa w Londynie o nazwie Forum World Features (FWF), którego właścicielem jest John Hay Whitney, wydawca New York Herald Tribune i byłego amerykańskiego ambasadora w Londynie. Nie jest łatwo uwierzyć, że podobne i jeszcze bardziej formalne relacje istnieją teraz między amerykańskim i brytyjskim wywiadem a tzw. Brytyjskimi „żurnalistami” relacjonującymi takie strefy działań wojennych jak Syria, Irak, Libia, Jemen, Afganistan i Strefa Gazy, jak również o atakach chemicznych takich jak ten w Salisbury, Anglia. Ledwie zaczęły pojawiać się doniesienia prasowe z Douma o syryjskim ataku chlorem i sarinem, które zabiły od 40 d-70 cywilów, brytyjscy reporterzy na Bliskim Wschodzie i w Londynie zaczęli powtarzać dosłowne oświadczenia syryjskich „Białych Hełmów” i syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. W rzeczywistości Białe Hełmy uważane przez zachodnie media jako pierwszą reagującą obronę cywilną, są działaczami islamskimi związanymi z radykalnymi grupami dżihady stów, finansowanymi przez Arabię Saudyjską uważa się, że dokonały chemicznego ataku w Douma, wchodząc do szpitala miejskiego i polewając pacjentów wiadrami wody, mając kamery video w pogotowiu. Białe Hełmy rozprowadzili swoje filmy do globalnych mediów informacyjnych, dzięki BBC i Sky News Ruperta Murdocha, zapewniając brytyjskie imprimatur kampanii propagandowej, twierdząc, że Assad przeprowadził kolejny atak chemiczny „bombą beczkową” przeciwko „własnym ludziom”. I jak zawsze, finansowane przez MI-6 Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, anty-Assadowski front informacyjny, obsługiwany przez syryjskiego emigranta i brytyjskiego obywatela o nazwisku Rami Abdel Rahman ze swojego sklepu odzieżowego w Coventry, Anglia, zaczął dostarczać drugie źródła o ataku chemicznym dla opinii Białych Hełmów. Z prezydentem Trumpem, sprowadzającym do swojego rządu coraz więcej neokonserwatystów, zdyskredytowanych za ogromne anty-irackie działania propagandowe w czasach Busha-Cheneya, świat jest świadkiem przedłużenia „doktryny Trumpa”. Doktrynę Trumpa można najlepiej wyjaśnić w ten sposób: państwo zostanie poddane amerykańskiemu atakowi wojskowemu zależnie od tego czy Trump ma się zmierzyć z ostrym skandalem politycznym czy seksualnym w kraju. Tak było w kwietniu 2017, kiedy Trump nakazał atak rakietowy na wspólną syryjsko-rosyjską bazę lotniczą w Shayrat w Syrii. Trump w dalszym ciągu zwlekał z rezygnacją swojego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, Lt.-Gen. Michaela Flynna, w lutym z powodu mieszania swojej prywatnej firmy konsultingowej z oficjalnymi obowiązkami w Białym Domu. Trump potrzebował odwrócić uwagę, a fałszywe oskarżenie, że Assad użył sarin w wiosce Khan Sheikoun 4 kwietnia 2017 dostarczyło konieczną fabułę głodnym wojny mediom.
  Najnowszy atak rakietowy odwrócił uwagę opinii publicznej od osobistego adwokata Trumpa odwiedzonego przez FBI, skandalu seksualnego z udziałem Trumpa i aktorki porno, oraz książki „opowiadającej wszystko” przez zwolnionego przez Trumpa dyrektora FBI, Jamesa Comeya. Chociaż te dwa skandale dawały możliwości neokonom testowania Trumpa operacjami fałszywej flagi w Syrii, nie były to pierwsze takie działania. W 2013 rząd syryjski obwiniono o podobny atak chemiczny na cywilów w Ghouta. W tym roku syryjscy rebelianci, przy wsparciu CIA, potwierdzili dziennikarzowi Associated Press na terenie Syrii, że dostali od Arabii Saudyjskiej zakazaną broń chemiczną, ale że kanistry z bronią wybuchły po niewłaściwym postępowaniu rebeliantów. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i syryjskie organizacje rebelianckie działające z terenu Turcji natychmiast stwierdziły, że Assad użył bomby beczkowe z chemikaliami przeciwko „swojemu narodowi”. Ale źródła tureckie, amerykańskie i libańskie potwierdziły, że to Państwo Islamskie z Iraku i Levant (ISIL) spartaczyły atak fałszywej flagi z sarinem na Ghoutę.
  Niewiele zachodnich mediów zaniepokoiło się sarinem 19 marca 2013 zbuntowanej grupy Brygady Bashaira al-Nasr, powiązanej z Wolną Armią Syryjską wspieraną przez USA i Brytyjczyków. Rebelianci użyli niekierowanego pocisku „Bashair-3”, zawierającego śmiertelny sarin, na ludności cywilnej w Khan al-Assal koło Aleppo. Co najmniej 27 cywilów zostało zabitych, a dziesiątki innych rannych w wyniku ataku. Syryjscy Kurdowie donieśli o użyciu przeciwko nim w tym samym czasie broni chemicznej przez syryjskie grupy rebeliantów wspierane przez Amerykę Turcję i Arabię Saudyjską Typowe akcje propagandowe czyli Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, Lekarze bez Granic, BBC, CNN i Sky TV wszyscy milczeli na temat tych ataków. Trump, teraz korzystający z rad słynnego neokona, Johna Boltona, nowego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, zaczął mówić o Assadzie jako o „zwierzęciu” i „potworze”. Bolton wraz z szefem sztabu Dicka Cheneya, Irvingiem Lewisem „Scooter” „Libby, pomógł wymyślić podobny język przeciwko Saddamowi Husseinowi przed inwazją USA i okupacją Iraku w 2003. Nieprzypadkowo Trump na wezwanie Boltona i innych neokonów w pełni pełnego ułaskawił Libby’ego w tym samym dniu, w którym nakazał atak rakietowy na Damaszek i inne cele w Syrii. W 2005 Libby został skazany za krzywoprzysięstwo i nielegalne ujawnienie informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Świat prosi się zony o przyjęcie za dobrą monetę słowa opatentowanych kłamców, takich jak Trump, Bolton i inni neokoni, którzy teraz zajęci są przyłączaniem się do administracji Trumpa z zawrotną szybkością. Media korporacyjne bezwstydnie zachowują się tak, jakby nigdy nie kłamały o powodach podanych przez Amerykę i Brytanię o rozpoczęciu wojny w Iraku i Libii. Dlaczego ktoś miałby im wierzyć teraz?

  Wayne Madsen – 16.04.2018

  Tłum. Ola Gordon

  Źródło: https://www.strategic-culture.org/news/2018/04/16/british-propaganda-and-disinformation-imperial-and-colonial-tradition.html
 • @Fischer 07:36:41
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/06/a601.jpg


  Amerykański strategiczny sojusznik Polski po raz kolejny odsłonił swoją diabelską mordę! Amerykański strategiczny sojusznik Polski, kolejny raz odsłonił swą diabelską mordę: Amerykański urząd imigracyjny aresztował irackich chrześcijan. Teraz zamierza ich deportować.


  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/06/a910.jpg

  Amerykański urząd imigracyjny tylko w niedzielę zatrzymał ponad 100 chrześcijan irackich w wyniku nalotu w stanie Michigan. Zatrzymane osoby – legalnie przebywające w USA – mają być deportowane do ojczyzny. Chrześcijanie podobnie jak jazydzi są eksterminowani przez dżihadystów IS i inne bojówki muzułmańskie w Iraku. Przedstawiciele urzędu imigracyjnego pojawili się bez ostrzeżenia w domach chaldejskich chrześcijan i popularnej restauracji Ishtar w Sterling Heights w stanie Michigan. Zatrzymani byli przeważnie legalnymi rezydentami Stanów Zjednoczonych (mieli zieloną kartę). Niektórzy spędzili tu większość życia. Nahren Anweya, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych z rodziną jako młoda dziewczyna i obecnie ma około 30 lat twierdzi, że zatrzymano łącznie prawie 200 osób. W większości to Chaldejczycy lub chrześcijanie asyryjscy. Akcja urzędników imigracyjnych odbywała się w atmosferze płaczu i wrzasków. Ludzie nie wiedzieli, co się dzieje. Jak podaje portal WorldNetDaily urzędnicy byli nieubłagani i zatrzymali wszystkich chrześcijańskich Irakijczyków, którzy byli notowani z zamiarem ich deportacji, nawet jeśli wychowywali się w kraju od wielu lat. Jeden z nich, Wisam miał 49 lat i legalnie mieszkał w Stanach Zjednoczonych od 11 roku życia. Mężczyzna został skazany na niecały rok więzienia ponad 20 lat temu za pobicie czterech innych mężczyzn, którzy wyzywali i zaczepiali jego dziewczynę. Ponieważ uderzył pierwszy, toteż jemu postawiono zarzuty. Po opuszczeniu zakładu karnego znalazł pracę, prowadził ustabilizowane życie. Nigdy jednak nie wystarał się o obywatelstwo. Rodzina Nahren Anweya uciekła z Iraku w 1989 roku. Społeczność chaldejska w stanie Michigan napisała na swojej stronie: „Bezbożni politycy rasistowscy prześladują # Chaldejczyków w Sterling Heights”. Na Facebooku organizacja zamieściła film z niedzielnych nalotów. Chrześcijanie skarżą się, że teraz prócz zmagania się z „rasistowskim burmistrzem” Sterling Heights Mikiem Taylorem, który chce zbudować mega meczet, dodatkowo znoszą prześladowania „bezlitosnych władz federalnych”, które zmuszają ich do powrotu do Iraku, gdzie muzułmanie zniszczyli miasta i wsie Chaldejczyków. „Obama pozwolił muzułmańskim tchórzom zniszczyć Irak i Trump kończy robotę. BEZLITOŚNI politycy, którzy nie mają pojęcia o rzeczywistości” – stanowi jeden z wpisów wspólnoty chaldejskiej. Chaldejczycy ubolewają, że Trump zezwolił 120 tysiącom „DREAMers” na pobyt w Stanach Zjednoczonych, pomimo ich nielegalnego statusu, utrzymując kontrowersyjny program DACA z czasów Obamy. Program DREAM (Deferred Action for Childhood Arrivals) to program oddalający deportację imigrantów, którzy przyjechali do USA jako nieletni. Dotychczas, ponad 700 tys. osób skorzystało z tego programu. Osoby objęte tym programem określane są mianem DREAMersów. Oprócz oczywistej korzyści możliwości pozostania w USA, osoby zakwalifikowane mogą także otrzymać pozwolenie na pracę. Nathan Kalasho, dyrektor szkoły w Madison Heights twierdzi, że wielu Chaldejczyków, takich jak Wisam, których Amerykanie chcą deportować do Iraku są tak amerykańscy, że nawet nie znają arabskiego. Pośród zatrzymanych są osoby w wieku od 20 do 70 lat, w tym jedna kobieta walcząca z rakiem. Niektórzy ludzie byli tu prawie od 40 lat. Na przykład jeden z zatrzymanych mężczyzn, który obecnie ma 40 lat mieszkał tu odkąd miał 2 lata mówił Kalasho. Przekonywał, że większość społeczności Chaldejczyków w Michigan głosowała na Donalda Trumpa w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, myśląc, że będzie on chronił ich i członków ich rodzin pozostawionych na Bliskim Wschodzie. Kalasho przypomniał, że obalony Saddam Husajn chronił wspólnotę chrześcijańską w Iraku. Kiedy został usunięty przez byłego prezydenta George W. Busha, rozpętało się piekło w Iraku wymierzone w chrześcijan. Uprowadzano kapłanów, palono kościoły, mordowano wielu Chaldejczyków, jeśli nie przeszli na islam. Chrześcijanie iraccy okazali swoje poparcie dla Trumpa, gdy przyjął on bardzo twarde podejście wobec IS i sytuacji w Iraku. Teraz ludzie czują się zawiedzeni i zdradzeni. Portal WND zapytał rzecznika prasowego U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), Khaalida Wallsa o przyczynę nalotów. Mężczyzna odpowiedział, że naloty zostały spowodowane porozumieniem prezydenta Trumpa i rządu Iraku, który zgodził się przyjąć deportowanych obywateli irackich. „W wyniku ostatnich negocjacji między USA i Irakiem, Irak zgodził się niedawno przyjąć pewną liczbę Irakijczyków podlegających nakazowi deportacji. W ramach wysiłków (…) ICE niedawno aresztowała wielu obywateli irackich, którzy byli skazani za przestępstwa, w tym zabójstwa, gwałty, brutalne napaści, porwania,, włamania, handel narkotykami, kradzieże, napaści seksualne, naruszenia przepisów o broni i inne przestępstwa. Każda z tych osób miała zapewnione pełne i sprawiedliwe postępowanie w procesie o deportację, po czym federalny sędzia imigracyjny uznał, że nie kwalifikują się do jakiejkolwiek formy zwolnienia zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych i nakazał ich deportację. Więcej informacji na temat tego wysiłku na rzecz egzekwowania prawa zostanie udostępniona w nadchodzących dniach. Zdecydowana większość z tych aresztowanych została zatrzymana w Northwest Ohio Correctional Center w Youngstown w stanie Ohio” można przeczytać w piśmie urzędu imigracyjnego. Świadkowie ostatnich zatrzymań w stanie Michigan powiedzieli, że zdecydowana większość tych osób nie była mordercami, gwałcicielami, ale skazanymi za drobne przestępstwa sprzed wielu lat. Chaldejczycy i asyryjscy chrześcijanie mieszkają głownie w Sterling Heights, Warren, Madison Heights i innych miastach wzdłuż linii hrabstwa Oakland-Macomb w południowo-wschodniej części Michigan. W stanie Michigan osiedliła się także duża wspólnota muzułmańska. M.in. w Hamtramck k. Detroit w wyniku wyborów w 2015 r. do sześcioosobowej rady miejskiej weszło aż czterech muzułmanów. W miasteczku liczącym ponad 23 tys. mieszkańców ponad połowę stanowią wyznawcy islamu, głownie są to przybysze z Jemenu, Bangladeszu i Bośni. W radzie zasiadają dwie kobiety o polskich korzeniach.

  Źródło: wnd.com

  Źródło: https://www.pch24.pl/amerykanski-urzad-imigracyjny-aresztowal-irackich-chrzescijan–teraz-zamierza-ich-deportowac-,52301,i.html
 • @Jasiek 22:40:39
  AMERYKAŃSKIE WARTOŚCI !

  Tego dnia w 1914 r. Gwardia Narodowa w Kolorado podpaliła namiot obozu złożonego z 1200 górników i ich rodzin, po czym otworzyła ogień, kiedy uciekali . Dwadzieścia sześć mężczyzn, kobiet i dzieci zostało zabitych w tym incydencie, znanym jako # LudlowMassacre .

  https://pbs.twimg.com/media/DbR_K4TW0AAdO7c.jpg

  Kiedy strajk się rozpoczął, firmy wydobywcze eksmitowały górników z szałasów, w których musieli mieszkać, w wyniku czego strajkujący utworzyli obóz namiotowy. Przez ponad rok strajkujący zwalczali strajki i gwałtowne ataki. Właścicielem jednej z kopalni była słynna, kapitalistyczna rodzina Rockefellerów, która próbowała zniszczyć strajk, zatrudniając milicję, która otworzyła ogień z karabinu maszynowego na strajkujących. Po tym jak ich nie zmiażdżyli, Rockefeller zapłacił za rozmieszczenie Strażnika NTL w Kolorado. Masakra rozpoczęła się, gdy oddziały Gwardii Narodowej wystrzeliły z karabinów maszynowych na namioty, a górnicy oddali strzał. Gwardia Narodowa zwabiła przywódcę strajkujących, mówiąc, że chcą wynegocjować rozejm, ale potem go zamordowali. O zmierzchu rozpoczęła się masakra. Kiedy strajk został ostatecznie zmiażdżony, związek nie zyskał uznania, sześćdziesięciu sześciu mężczyzn, kobiet i dzieci zostało zabitych i żaden z milicjantów ani strażników nie został oskarżony o przestępstwo. Czytaj więcej:

  https://zinnedproject.org/materials/ludlow-massacre/
 • Lotniskowiec Harry Truman
  dotarł już na Morze Śródziemne. Chyba nie przypłynął na rekonesans:
  https://www.youtube.com/watch?v=0AQDM6sxiCc
 • @wercia 14:49:19
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/781/76/7817628.jpg


  Niemieckie media państwowe: atak chemiczny w Syrii mógł być inscenizacją. Korespondent ZDF Uli Gack osobiście odwiedził Syrię, przeprowadził wiele rozmów z lokalnymi mieszkańcami i dopuszcza możliwość, że „atak chemiczny” był inscenizacją. Powiedział o tym na antenie swojego kanału telewizyjnego. Uli Gack osobiście odwiedził Syrię i przeprowadził wiele rozmów z jej mieszkańcami. Według niego są oni całkowicie przekonani o inscenizacji i kłamstwie. Co więcej, bojownicy w Dumie podczas „szkolenia” testowali chlor w miejscach publicznych i filmowali to na wideo, aby później przedstawić nagrania jako „dowód”.


  https://youtu.be/zo-e05GpKhY

  Ludzie z przekonaniem opowiadają, że w Dumie było wiele podobnych prowokacji. Mówią także, że w trakcie jednego z tzw. szkoleń czy jak to jeszcze nazwać poddawano ludzi działaniu chloru, potem to nagrywano, a następnie opublikowano jako dowód 7 kwietnia powiedział niemiecki dziennikarz na antenie telewizji państwowej. Uli Gack powiedział, że on sam nie zna prawdy, ale podkreślił, że absolutnie ufa historiom swoich syryjskich rozmówców. Fejkowe wiadomości o skutkach „ataku chemicznego” od „Białych Hełmów” były powodem dokonania zmasowanego ataku rakietowego na Syrię przez Zachód.
 • @wercia 14:49:19
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/779/52/7795215.jpg


  Świadek inscenizacji ataku chemicznego w Dumie przyjedzie do Hagi? Moskwa zrobi wszystko, aby doprowadzić do sztabu OPCW syryjskiego chłopca, który potwierdzi, że „atak chemiczny” w Dumie był inscenizacją powiedział w wywiadzie dla NTV ambasador Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin. Dyplomata podkreślił, że w inny sposób nie udało się przekonać przedstawicieli krajów zachodnich, że nagrania i zdjęcia, które pojawiły się w sieci, zostały sfabrykowane. Jak dodał, chłopiec może nie otrzymać zgody na wystąpienie w Hadze. Nie chcą słuchać. Na każdym kroku zniszczenie i chaos. Skoncentrowali się na obaleniu Asada, jego rządu, nic innego ich nie interesuje. Agenda chemiczna jest tylko pretekstem. Nie ma dowodów, bo nawet najbliżsi sojusznicy nie mogą niczego pokazać powiedział Szulgin. Wcześniej w rosyjskiej telewizji Rossija 24 pojawił się materiał, w którym chłopiec Hasan Diab ujawnił szczegóły powstania filmu „Białe Hełmy”. Twierdzi on, że był z matką w piwnicy, gdy usłyszał krzyki na ulicy i wezwania, aby kierować się do szpitala. Natychmiast po dotarciu do szpitala, zaczęto go polewać wodą. Słowa Hasana potwierdza jego ojciec. Zapewnia, że w Dumie nie było ataku chemicznego.
  Ps.. Hasan Diab jest jeszcze dzieckiem, przyjedzie do Hagi zapewne w towarzystwie swoich rodziców, którzy również byli świadkami tej inscenizacji. Jeśli dołączy do nich tych dwóch studentów medycyny, którzy mieli w tym dniu dyżur w szpitalu w mieście Duma, to będzie już 5 świadków. Choć może być różnie, pamiętam gdy amerykański aparat państwowy zamordował Martina L. Kinga, to też było kilku świadków, którzy widzieli mordercę za krzewem w pobliżu hotelu. Tajne służby usunęły ten krzew w ciągu kilku godzin i sędzia odrzucił zeznania tych świadków jako bezpodstawne.
 • @wercia 14:49:19
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/781/67/7816748.jpg  Syryjska gra tajemnic. 14 kwietnia Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania zaatakowały Syrię pod pretekstem walki z bronią chemiczną, którą rzekomo miał posiadać Assad i używać jej na cywilach we własnym kraju. Myślę, że każdy, kto miał styczność lub posiada broń gazową, wie, jak bardzo zwodnicza i niebezpieczna potrafi ona być w przypadku strzelania nią pod wiatr. Właściciel może być bardziej poszkodowany od napastnika. O wiele bardziej poważne jest ostrzelanie zakładów lub magazynów broni chemicznej. Wiatry w Afryce czy na Bliskim Wschodzie potrafią być tak silne, że piaski pustyni trzeba czyścić z okien i samochodów w krajach Europy Północnej jak na przykład Irlandii, zdarzało mi się takie burze piaskowe widzieć, być o nich ostrzeganym przez Met Ireland i osobiście taki afrykański piasek czyścić. Czy zatem rozsądne było strzelanie do strategicznych obiektów, ponoć z bronią chemiczną, w nocy, gdy wiatry są silniejsze i sięgają kilkudziesięciu kilometrów na godzinę? Stany Zjednoczone najwidoczniej uznały to za okazję, w końcu wiatr wiał w kierunku Turcji i Rosji. Po drodze roznoszona przez niego broń chemiczna mogłaby zdziesiątkować Kurdów i żołnierzy amerykańskich w Syrii. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Nie było nawet słychać o żadnych nowych ofiarach broni chemicznej, nowych reżyserowanych dramatów zdrowych, dobrze wyglądających, niepoparzonych, niemających kłopotów z oddychaniem i samodzielnie poruszających się osób polewanych wodą też nie było. Ta farsa ataku Tomahawkami była tylko po to, by osłabiać infrastrukturę i armię tej ponoć „bestii, zwierzęcia i dyktatora" prezydenta Assada, bo jeśli USA naprawdę były przekonane o istnieniu broni chemicznej, to znaczy że mieliśmy do czynienia z działaniem reżimu psychopatów, których śmierć od tej broni bawi, gdy zabija cywili wroga. Rosyjska dyplomacja, w tym minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, ostrzegała, że będą konsekwencje, i zdaje się, że właśnie nadchodzą. MSZ Rosji wydało ostrzeżenie, że traci resztki zaufania do zachodnich „partnerów", a Syrię zaczęła spowijać czarna „mgła", która działa obok systemów do walki radioelektronicznej. Mowa oczywiście o zasłonie dymnej.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180417/2018_04_17_Lavrov_vrdwmvbh.lh1.mp4


  Wszystkie rosyjskie statki płynące do portu i bazy rosyjskiej w Tartusie, w Syrii, zarówno kontenerowce, jak i statki typu RORO (roll-on, roll-of, czyli ładunek wtaczany jak np. pojazdy) są wyładowywane na miejscu w absolutnej tajemnicy, gwarantowanej właśnie przez zasłony dymne i systemy do walki radioelektronicznej. Parę dni temu szef komisji obrony i bezpieczeństwa, generał pułkownik i były głównodowodzący Siłami Powietrzno-Kosmicznymi Federacji rosyjskiej Wiktor Bondariew oświadczył, że z pomocą Rosji i systemów S300 dostarczanych do państw arabskich przyszłe ataki rakietowe na instalacje wojskowe i cywilne w Syrii mogą być całkowicie udaremniane, a Syria może doczekać się pozbawionego dziur parasola ochronnego z prawdziwego zdarzenia. Na usługach Syrii miałyby być systemy S-125, S-200, BUK, Osa, Strela-10, Pancyr S1 i S-300 właśnie. A co jeśli do Syrii dostarczane są najnowsze systemy rakietowe, o których mówił na konferencji prezydent Putin, z których jedna rakieta zdolna jest zatopić krążownik lub lotniskowiec jak hipersoniczna rakieta 3M22 Cyrkon? Potencjału Cyrkona nie negują nawet rusofobiczne media, pisząc, że w starciu z nią wszystkie jednostki nawodne są bezużyteczne, a potencjału rakiet hipersonicznych nie można lekceważyć. Co więcej, Cyrkony mogą być odpalane z wyrzutni naziemnych. Gra tajemnic w Syrii trwa, a Trump swoimi działaniami nikogo nie wystraszył. Zamiast dialogu mamy w państwie Asada czarny dym, a gdy się rozwieje na dobre, może się okazać, że zima jest latem i trwa cały rok, a życie na Ziemi to już przeszłość. Autor: Tomasz Dworczak

  Ps.. https://www.sana.sy/ru/?p=143912
 • @wercia 14:49:19
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/474/60/4746060.jpg


  USA opanowały „jedną czwartą” terytorium Syrii. Stany Zjednoczone opanowały jedną czwartą terytorium Syrii. Aby doszło do zjednoczenia kraju, potrzebna jest zgoda Waszyngtonu twierdzi były doradca wiceprezydenta USA Joego Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Colin Kahl. Jego zdaniem do kluczowych zadań USA w Syrii należy „przeciwdziałanie terroryzmowi”, „niedopuszczenie do użycia broni masowego rażenia” oraz „zapobiegnięcie wojnom międzypaństwowym”, w tym między Iranem a Izraelem. Kahl wyraził przekonanie, że obecnie nie ma możliwości usunięcia ze stanowiska prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Panujemy nad jedną czwartą kraju, w tym nad strategicznymi zasobami ropy i gazu. My oraz Syryjskie Siły Demokratyczne, które wspieramy, oczyściliśmy obszary na wschodzie i północy Syrii. Czyli zgoda USA jest konieczna do zjednoczenia Syrii powiedział Kahl, który wcześniej zajmował się kwestiami Bliskiego Wschodu. Jak podkreślił, dążenie prezydenta USA Donalda Trumpa do wycofania wojsk z Syrii osłabia amerykańską dźwignię nacisków. Kahl wyjaśnił, że odbudowa Syrii będzie kosztować setki miliardów dolarów, których nie ma „Rosja, Iran i Asad”, a jedynie USA i ich sojusznicy mogą sobie pozwolić na wydanie takiej sumy. Ale Trump pokazał, że nie jest zainteresowany wpłaceniem nawet kilkuset milionów dolarów do fundusz stabilizacji Syrii dodał były doradca Bidena.

  Ps...Czy to znaczy, że 1/4 Syrii jest pod amerykańską okupacją? "Panujemy nad jedną czwartą kraju, w tym nad strategicznymi zasobami ropy i gazu." No i wiadomo o co chodzi. A te pierdy o "demokracji", to pokarm dla debili...Już Libię opanowali i jaki efekt? Wszechobecny chaos i brak perspektyw rozwiązania kryzysu.
 • @wercia 14:49:19
  Niebawem Polska będzie grilLowana przez USA & ..... Proszę Państwa,


  ZŁA WIADOMOŚĆ DLA POLSKI!!! Paul Ryan, Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House) zamierza zawiesić normalnie obowiązującą procedurę kongresową i dopuścić głosowanie nie nad własną ustawą H.R.1226, a nad senacką S.447! Głosowanie może się odbyć już w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018). Stanie się to prawdopodobnie zgodnie ze wskazaniami procedury znanej jako "suspension of the rules" tzn debata może zostać ograniczona do 40 minut i kongresmeni nie będa mogli proponować żadnych zmian tekstu ustawy. Żeby ustawa została zatwierdzona potrzebna będzie większość 2/3 wszystkich głosów, żeby stała się prawem będzie musiała być również podpisana przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych.


  PROSZĘ WSZYSTKICH PAŃSTWA BĘDĄCYCH OBYWATELAMI USA, O TO ABY NATYCHMIAST ZADZWONILI DO SWOICH REPREZENTANTÓW W KONGRESIE ŻĄDAJĄC ABY GLOSOWALI PRZECIWKO USTAWIE S.447!


  BAD NEWS FOR POLAND !!! Paul Ryan, Speaker of the House of Representatives, intends to suspend the usual congressional procedures and allow voting not on his own bill H.R.1226, but on the Senate Bill S.447! Voting can take place this Tuesday (April 24, 2018). This vote probably happen under "suspension of the rules", ie the debate may be limited to 40 minutes and congressmen will not be able to propose any amendments. In order for the Bill to be approved, a 2/3 majority of all votes will be required. To become a law the Bill would also have to be signed by the President of the United States.


  I ASK ALL OF YOU WHO ARE US CITIZENS TO CALL YOUR REPRESENTATIVES IN THE CONGRESS, AND DEMAND THAT THEY VOTE AGAINST BILL S.447.


  Edward Wojciech Jeśman
  President & National Director
  Polish American Congress
  of Southern California
  310-234-9900 (direct)
  310-291-2681 (cell)
  310-693-9498 (fax)
  wojtek.jesman (skype)
  president@pacsocal.org
 • @wercia 14:49:19
  Jeśli chodzi o fabrykację fałszywych wiadomości i rozwój fałszywych narracji, brytyjskie służby wywiadowcze mają niewielu sobie równych. Faktycznie Secret Intelligence Service (MI-6) utorowała drogę dla swoich amerykańskich „kuzynów” i partnerów Wspólnoty Brytyjskiej od Kanady i Australii do Indii i Malezji w ciemnej sztuce szerzenia kłamstw jako prawdę. Ostatnio świat widział takie matactwo MI-6 w wiadomościach mówiących, że Rosja przeprowadziła atak gazem nowiczok na rosyjskim émigré i jego córce w angielskim Salisbury. Po tej kampanii propagandowej był kolejna najnowsza w serii podobnych fabrykacji, że syryjski rząd zaatakował bronią chemiczną cywilów koło Damaszku.
 • @wercia 14:49:19
  Media: Były agent FSB mógł otruć Skripala. Brytyjska policja zidentyfikowała podejrzanego, który może być związany z otruciem byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Według gazety „Sunday People", jest nim 54-letni były agent FSB o pseudonimie „Gordon". Były agent Federalnej Służb Bezpieczeństwa Rosji miał posługiwać się nazwiskiem „Mihalis Savickis". Mężczyzna prawdopodobnie wrócił już do Rosji. Brytyjska policja twierdzi, że za otruciem Skripalów stała grupa sześciu osób.

  Ps...Która to już z rzędu teoria angielskich śledczych? Piąta, dwudziesta? "Według ambasadora Rosji w Londynie, Aleksandra Jakowenko, brytyjskim mediom zabroniono publikowania artykułów na temat sprawy Skripala bez zgody Rady Bezpieczeństwa Narodowego Wielkiej Brytanii.
  Jakowenko zapytał brytyjskich dziennikarzy, czy któryś z nich spróbował przeprowadzić wywiad z Julią Skripal. "I widzieliście, jak wszyscy skierowali swój wzrok w podłogę, szczególnie przedstawiciele brytyjskich mediów? A to z tego powodu, że przed tygodniem miał miejsce przeciek, że wszystkie informacje związane ze Skripalami podlegają cenzurze. Żaden artykuł nie może zostać opublikowany bez zgody Rady Bezpieczeństwa Narodowego Wielkiej Brytanii", powiedział ambasador."

  de.sputniknews.com/politik/20180421320426165-zensur-medien-genehmigung-uebereinkommen-beziehungen

  I jeszcze jedna informacja:

  "W powiązaniu z aferą Skripala rządy Wielkiej Brytanii i Niemiec odmawiają parlamentowi niezbędnej transparencji, o czym poinformowała w piątek Heike Hänsel, zastępca przewodniczącego frakcji Die Linke. Również po wielokrotnych zapytaniach nie udostępniono jej do wglądu pełnego raportu Organizacji do Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec Wielka Brytania prosiła o to, aby pełną wersję tego raportu trzymać w tajemnicy, powiedziała Hänsel."

  deutsch.rt.com/inland/68774-regierung-verweigert-bundestag-transparenz-fall-skripal
 • @wercia 14:49:19
  To, że płynie to normalne. To zmiennik dla 6 Floty. USA ma 10 lotniskowców (+1 rezerwowy złom). Świat podzielili na których operują ich floty, 5 zgrupowan (2-flota;3-flota;5-flota;6-flota;7-flo). Każdą flotę obsługują 2 lotniskowce, zmieniające się co pół roku. Gdy jeden okręt wraca na remonty, uzupełnienie zapasów, odpoczynek załogi, drugi wychodzi w morze zajmując jego pozycje.
  Morze Śródziemne to obszar działania 6 foty, a rejon zatoki Perskiej to rejon 5 floty. Zdarza się czasami że Syria znajduje się w rażeniu 2 lotniskowców, w szczególnym wypadku mogła by być w zasięgi 4 amerykańskich lotniskowców.
  Lotniskowce 5 floty na ogół nie opływają Afryki tylko płyną przez Morze Czerwone na Śródziemne i na Atlantyk. Tak było teraz, lotniskowiec 5 floty brał udział w ataku na Syrię z rejonu M. czerwonego. Dlatego zmianą lotniskowców często towarzyszą ataki na Syrię, zużyją amunicje, rakiety i paliwo które jest już zbędne. Syrię zaatakowano dwukrotnie podczas zmiany lotniskowców.
  W szczególnym wypadku moglo by dojść na M. Śródziemnym do zmiany obu par, zatem w basenie nagle, znalazły by się 4 lotniskowce. Ten co wpływa jet nie groźny dopiero rozpoczyna misję, idzie docelowo z eskadrą towarzyszącą w rejon 5 floty.
 • @kula Lis 67 18:00:14
  Polska jest cały czas grilowana, a niedługo Polacy pójdą z torbami. Rządy w Polsce są żenujące. Chojraki w stosunku do Polaków, ale już dalej-padają na kolana i potakują, przymilają się albo uparcie milczą, choćby im pluli w twarz. To nie polska natura.
  Popularny w internecie poseł Tarczyński w studio u Marcina Roli (wRealu24)
  na pytanie dlaczego rząd milczy w sprawie hucpy kongresmenów USA, odpowiedział, że nie ma podstaw prawnych, aby Żydzi mogli skutecznie wydębić te haracze od Polski (pewnie im żydowski prawnik doradza, aby nic nie robili). Oszczercze wypowiedzi prezydenta Izraela usprawiedliwił zbliżającymi się tam wyborami i zaskarbianiem sobie sympatii wyborczych (jak ktoś nienawidzi Polaków to jest cool).
 • @kula Lis 67 17:41:54
  " .......O wiele bardziej poważne jest ostrzelanie zakładów lub magazynów broni chemicznej. Wiatry w Afryce czy na Bliskim Wschodzie potrafią być tak silne, że piaski pustyni ......"

  Do niszczenia składów i zakładów chemicznych nie używa się bomb burzących tylko zapalające (inne generujące wysoką temperature np. napalm). Każdy wojskowy to wie, może tylko nie amerykanie bo ci są beznadziejni.

  Dzięki czemu skażenie terenu po ataku jest minimalizowane, a związki chemiczne ulegają utlenieniu i rozkładowi.
 • @wercia 14:49:19
  "lotniskowiec może kolejny raz przypomnieć prezydentowi Syrii Baszarowi al-Asadowi o ostrzeżeniu ze strony Donalda Trumpa, że „dalsze używanie broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej w Syrii doprowadzi do nowych ostrzałów"

  Ciekawe czym USA - lotniskowiec zestrzeli setki rakiet jak polecą w stronę tego lotniskowca tej armady ! Z Syrii, łatwy cel !... przed bandyckim napadem USA na Irak w 2003 roku armia amerykańska zakupiła 5.000 nowych pocisków manewrujących na sumę 14 mld USD. Jeśli jankesi myślą, że te pozostałe 2-3 tys. "tomahawków" będą mogli bezkarnie zdetonować w Syrii, to się grubo mylą. A straszyć, to Trump może swoją wnuczkę socjalizmem tak, jak to zrobił rok temu w Halloween. Doskonały cel dla syryjskich rakiet. To będzie dopiero skowyt, jak ich ajfoniki pokryją dno śródziemnego morza.
 • @Fischer
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/radar.jpg

  Praga wstrzymuje zakup izraelskich radarów. Ministerstwo Obrony Czech ma zamiar odroczyć umowę na zakup ośmiu radarów wielozadaniowych typu ELM 2084 MMR (Multi Mission Radar), za kwotę 175mln dolarów. Zdecydowali się na ten krok ze względu na obawy dotyczące braku kompatybilności sprzętu wojskowego produkcji izraelskiej z NATO-wskim systemem - podaje portal czeski Novinky.cz Resort obrony Czech wysłał w tym miesiącu polecenie do czeskiego inspektoratu uzbrojenia o wstrzymaniu realizacji kontraktu na zakup radarów wyprodukowanych przez przez izraelską firmę IAI Elta Systems ze względu na brak możliwości połączenia ich z systemami używanymi przez NATO. Ministerstwo Obrony obecną umowę nazwało mianem ryzykownej i nie zdecyduje się na podpisanie kontraktu, dopóki radary nie będą w pełni kompatybilne z systemem NATO. ELM-2084 to wielozadaniowy radar wykorzystywany m.in. przez Siły Powietrzne Izraela w systemie obrony powietrznej zasięgu Żelazna Kopuła, umożliwiającej eliminowanie pocisków, jakie zostały wystrzelone na dystansie 4-70 km. Sam natomiast radar dysponuje aktywną anteną AESA, działającą w pasmie S, która może wykrywać cele powietrzne na odległość ponad 400 km. Czechy w grudniu 2016 zdecydowały się zakupić za kwotę 175 mln dolarów osiem radarów ELM 2084 MMR. Sprzęt ten trafić miał do Czech w latach 2019-2022, aby zastąpić wykorzystywane do tej pory przez Czeskie Siły Zbrojne systemy produkcji rosyjskiej.


  Ps..Jak coś to żydki przehandlują kody do blokad tych radarów dla np. Rosji. Jak to zrobili z dronami dla Gruzji i Upainy, kody Rosjanom sprzedali także. Kupować u żydków to trzeba za łapówki albo źle życzyć swej ojczyźnie!
 • PAŃSTWA ZBÓJECKIE bo...
  ... tylko opierają się na RABOWANIU innych

  a Chiny poszły po rozum do głowy i zaczynają POŻYCZAĆ pieniądze które mają na swoich zasadach

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31