Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Bękarty Wojny cz 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak śmiercionośny Nowiczok, okazał się wścieklizną.

.....
 
 Tylko gdy wmawiano światu że otruto Siergieja Skripala i jego córkę Ghuta już była stracona. Sytuacja w Ghucie rozwijała się szybciej niż przewidywali analitycy CIA.

 

Politycy brytyjscy i media powołując się na słuzby specjalne co kilka godzin stawiali nowe tezy, gdy poprzednie upadaly i były mało przekonujące.

 

Pierwsze informacje mówiły jedynie, że otruto podwójnego szpiega, płk. GRU  Siergieja Skripala i jego córkę. Straszną, zagadkową substancją, określaną jako „Nowiczok”. Tylko tyle wystarczyło by bezmózgowcy te fakty utożsamili z Putinem i Rosją.

 

Tak naprawdę służby nie kierują się mściwością, tylko logiką. Zabito by go gdyby stanowił zagrożenie dla Rosji, ale nie zabija się agentów z zemsty. Siergieja Skripala nie stanowił żadnego zagrożenia dla Rosji. Faktycznie Skripal był pułkownikiem GRU , a raczej dywersantem zwiadowcą. Przeszedł w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia (cukrzyca) w 1999 r, pracował dorywczo w administracji publicznej MSZ-tu, a od 2001 pracował w jednostkach terytorialnych okręgu moskiewskiego.

 

<--Fot 3: Sergiej Skripal
 Zwerbowany przez Brytyjczyków w 1995 gdy pracował na placówce dyplomatycznej w Hiszpanii. Jako oficer prowadzący GRU ujawnił nazwiska swoich dwunastu podopiecznych. Ponadto potwierdził, położenie niektórych obiektów na kosmodromie w Piesecku. Całość dziewięcioletniej działalności szpiegowskiej Siergieja wyceniono na nieco ponad 100 tyś $, za te pieniądze chciał ukończyć budowę domu w Rosji. Został aresztowany w 2004 roku. Zwolniony i wymieniony w 2010 roku na agentów rosyjskich, aresztowanych w USA. Po zwolnieniu osiadł w Wielkiej Brytanii (Salisbury), gdzie jako były agent czasami prowadzi wykłady o GRU dla adeptów MI6 i akademii wojskowych.

 

Siergiej Skripal był oficerem GRU w czasach ZSRR, i niczym nie zagrażał Rosji, by ta była zainteresowana jego śmiercią. Pułkownik Skripal, był w Anglii samotny jak pies, tu umarła jego żona, syn zapił się na śmierć. Jego córka mieszkała od lat w Moskwie. Tylko ona od czasu do czasu odwiedzała ojca. Przyjaciel Skripala zeznał, że pułkownik tęsknił za mateczka Rosją i pisał w tej sprawie do Putina [1]. W Rosji pozostawała jego chora matka, która była po śmierci brata Skripala pozbawiona opieki.  

 

Może to MI6 obawiało się, że ten podwójny agent sprzeda Rosjanom jakieś tajemnice, a może rząd jej królewskiej mości nie chciał pasożytowi płacić renty na stare lata. Nie było żadnych przesłanek by teraz w przededniu wyborów prezydenckich w Rosji, Putin zapragnął jego śmierci.   

 

Co do trucizny Nowiczok, to operacyjna nazwa nowej toksyny, opracowanej w ZSRR w latach 70-tych paraliżującej układ nerwowy[2]. Dla bezpieczeństwa w Rosji toksyny te nie miały nazwy. CIA jako Nowiczok określała całą grupę rosyjskich, nowych środków paralityczno-drgawkowych. USA i Wielka Brytania usiłowały otrzymać takie toksyny, przez następne lata. Miedzy innymi pracowano nad podobnymi toksynami w Porton Down[3], oddalonym o kilka kilometrów od Salisbury gdzie zatruto Sergieja i jego córkę.  

 

Zatrutego Siergieja znaleziono z córką na ławce nieopodal restauracji, kilka kilometrów od domu. Niebawem okazało się, że ta straszna trucizna nie jest taka straszna. Pułkownik i jego córka żyją.

 

Na miejscu MI5 odwaliła medialny show, przebierając techników w kosmiczne stroje jak z wojen gwiezdnych, którzy uwijali się wśród niczym nie zabezpieczonych policjantów i strażaków. Zapakowano w folie samochód policyjny, wycięto ławkę na której siedzieli poszkodowani i wszystko wywieziono do Porton Down.

 

Niebawem na fejsie ujawnił się „rosyjski naukowiec” Władimir Uglew, który miał być obok innych rosyjskich naukowców  twórcą Nowiczoka. To on podał, że Rosjan otruto Nowiczokiem i zapewniał że trucizna pochodzi z Rosji. Twierdził, że truciznę opracowano w Instytucie biochemicznym w mieście Wolsk, w obwodzie saratowskim. Problem w tym , ze instytut ten nigdy nie pracował nad bronią chemiczną, nie realizował żadnych wojskowych programów. Niebawem brytyjskie MSZ usunęła tego tweeta o pochodzeniu Nowiczoka[4].   

 

Kolejną informacją spreparowaną przez MI5, dotyczyła kaszy masowego rażenia. Według tej tezy, Sergiej miał ochotę na kaszę gryczaną i prosił córkę by ta przywiozła ją samolotem z Moskwy. Ta sprawę zleciła koleżance, w dostarczonej kaszy miał się znajdować nowiczok[5]. Wynika z tego jdynie fakt, że po brexsicie nie można w Anglii kupić kaszy gryczanej i liści laurowych. Trzeba te delikatesy wozić z Moskwy.  

 

Jeden z kotów Skripala, tego kota zamordowało MI5. Los brytyjczyka jest nieznany.
Fot 4:Jeden z kotów Skripala, tego kota zamordowało MI5. Los Brytyjczyka jest nieznany.
 Niebawem okazało się, że źródło infekcji znajdowało się w domu Skripala. Rosjanie zasugerowali by przebadać zwierzęta w jego domu. Gdy weterynarz uzyskał dostęp do domu, dwie świnki morskie już nie żyły, a piękny czarny kot pułkownika był wstanie agonalnym[6]. Los brytyjskiego dachowca był nieznany. Założono, że od kota, pułkownik i jego córkazarazili się wścieklizną . Gdy Rosja dopytywała się o stan zdrowia kota i chciała go przebadać, MI5 zlecił jego likwidacje. Agent z licencja na zabijanie, nakazał weterynarzowigo uśpić i utylizować, by ten nie dostał się w ręce wroga [7]

 

By utrzymać całą sytuacje w tajemnicy MI5, odizolował już wyleczoną córkę i pułkownika od kontaktu z światem zewnętrznym, wtym z najbliższą rodzinną. Ofiary kota przetrzymywane są w pobliskiej bazie wojskowej, i wcale nie są bezpieczne. Taka plama na honorze brytyjskiego kontrwywiadu i pani premier May musi być zatuszowana. Tu już chodzi o bezpieczeństwo państwa, wydalono półtora setki ambasadorów z Rosji, USA i UE, zagrożono światu III wojną światową. Jak zechca utrzymać tą tajemnicę Brytyjczycy przed światem, trudno powiedzieć, jeszcze trudniej sobie to wyobrazić.   

 

Niebawem Szef brytyjskiego laboratorium stwierdził, że badacze nie są w stanie zidentyfikować źródła pochodzenia nowiczoku. Tym samym nie wiadomo, czy substancja użyta przy ataku na Siergieja Skripala, została wyprodukowana w Rosji[8]. To prawdza szczególnie gdy chodzi o wściekliznę. 

 

W wyniku kampanii pomówień Rosjanie chcieli badać atak na Skripala z Brytyjczykami. Złozony wniosek na forum organizacji do spraw zakazu stosowania broni chemicznej (OPCW) przepadł. Brytyjczycy ocenili propozycje Rosjan jako perwersyjną [9].  

 

Wielka Brytania, obok USA i Francji nadal prze do konfliktu. Wydaje się bardziej zaangażowana nawet od USA, strasząc swoimi samolotami stacjonującymi na Cyprze Rosję i Syrię.

 

Skąd tyle nienawiści ? To nie nienawiść to biznes i chciwość. Jest pięć prywatnych naftowych koncernów światowych, których udziałowcy dzielą między siebie zyski z tych korporacji i lobują na rzecz swoich firm. Są to firmy amerykańskie, francuskie i brytyjskie: Chevron, Shell, Total, BP, Exxon. Total jest Francuski, BP (British Petroleum) należy do Anglików. BP jako podpora brytyjskiej gospodarki poniósł ogromne straty, po wypadku na platformie Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej, BP zarządzana przez Boba Dudley'a sprzedała aktywa za 38 mld $ i wysprzedaje je dalej. Dla Brytyjczyków jest niezbędne by BP odzyskała swoją pozycje na rynku, inaczej brexitu nie będzie.

 

13 kwietna Rosjanie opublikowali materiał filmowy zeznań światków inscenizacji brytyjskich służb specjalnych w Dumie, Wschodniej Gucie. Pozoracji ataku dokonała organizacja humanitarna Białych Hełmów. Na przedmieściach miasta znaleziono zapasy zachodnich związków toksycznych. Dziś miała dotrzeć do Dumy komisja OPCW  
Fot 5: Chlor jednego z krajów NATO, znaleziony w Wschodniej Ghucie

Albo i nie gdyż rozpoczęła się wojna, a rejon Damaszku jest silnie bombardowany.

do częśći I

do części III

 

Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału 


 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Z tym kotem to na serio?

  Jeśli tak, to ciekawe od którego kota się zaraził ;-(

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 14:10:18
  Ławrow: Skripala otruto BZ. Siergeja Skripala i jego córkę Julię otruto substancją chemiczną BZ, pochodzącą z arsenałów USA i Wielkiej Brytanii. Jak poinformował w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, do takich wniosków doszli specjaliści ze Szwajcarskiego Centrum Analiz Radiologicznych i Chemiczno-Biologicznych, którzy przebadali próbki z miejsca otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Ośrodkowi w Szwajcarii przekazała ja Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W próbkach był również środek paraliżująco-drgawkowy A-234. Rosyjski minister powiedział też, że w raporcie OPCW termin „nowiczok" (A0234 wg rosyjskiej terminologii) w ogóle nie jest stosowany. Podano w nim długą formułę chemiczną, która według ocen naszych specjalistów wskazuje na substancję opracowywaną w wielu krajach i nie stanowi żadnej specjalnej tajemnicy dodał Ławrow.
  Ps..Wychodzi szydło z worka że Skripala i jego córkę otruły angielskie służby specjalne. Niezależne szwajcarskie laboratorium Spiez, należące do Organizacji o Zakazie Używania Broni Chemicznej stwierdziło że substancją użytą w otruciu Siergieaj Skripala i jego córki była substancja o nazwie BZ, który nigdy nie była produkowana w Rosji, ale jest na służbie w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach państw NATO.
 • @kula Lis 67 21:47:29
  Tak to wyemitowana popołudniowa wypowiedź Ławrowa, która obciąża USA i GB. Podobnie jak wcześniej amerykanie pomówili Rosjan, tak jest odpowiedz odwrotna. Ile w tym gry a ile prawdy, czas pokaże.

  Broń chemiczna, z grupy paralityczno-drgawkowych, nawet stara jak Sarin (już w czasie II wojny światowej Niemcy go produkowali na szeroka skalę), nie dawała wielkich szans na przeżycie. A tu mowa o środkach nowoczesnych gdzie wchłonięta dawka śmiertelna to rząd 0,001-0,005 grama. W wypadku rosyjskich środków nie ma antidotum, jak jest z zachodnimi nie wiem. Nawet nie wiem czy coś w tej klasie jak A234 osiągnęli.

  W każdym razie Skribal na pewno po ataku nowoczesnym bojowym środkiem by nie przeżył. Nie widzę też powodu by truć jego kota i swinki morskie. Nie widzę powodu by nie pozwolić Rosjanom na przebadanie kota. Wścieklizna w końcowej fazie tez paraliżuje układ nerwowy, jest bardzo podobna objawowo w końcowej fazie choroby. Pierwsze objawy można przeoczyć to lekkie osłabienie, lekki stan podgorączkowy, środkowy okres jest bezobjawowy, dopiero ostatnia faza (trzeci tydzień) przypomina objawy środków paralityczno-drgawkowych. Bezwład, trudności oddychania , slinotok, piana, źrenice itd. Ale przy wściekliźnie można jeszcze klienta uratować.

  Wszystko zależy co powie Skribal i jego córka, jakie były objawy i jak ich leczono.

  JESZCZE JEDNO, DLACZEGO ROSJANIE DOMAGALI SIĘ PRZEBADANIA KOTA SERGEJA KILKA KILOMETRÓW OD DOMIEMANEGO MIEJSCA ZBRODNI ? CO WSPÓLNEGO MIAŁ Z SARINEM CZY INNĄ BRONIĄ MASOWEGO RAŻENIA KOT ? DLACZEGO INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KOTA UTAJNIONO ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31