Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Bękarty Wojny cz 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak śmiercionośny Nowiczok, okazał się wścieklizną.

.....
 
 Tylko gdy wmawiano światu że otruto Siergieja Skripala i jego córkę Ghuta już była stracona. Sytuacja w Ghucie rozwijała się szybciej niż przewidywali analitycy CIA.

 

Politycy brytyjscy i media powołując się na słuzby specjalne co kilka godzin stawiali nowe tezy, gdy poprzednie upadaly i były mało przekonujące.

 

Pierwsze informacje mówiły jedynie, że otruto podwójnego szpiega, płk. GRU  Siergieja Skripala i jego córkę. Straszną, zagadkową substancją, określaną jako „Nowiczok”. Tylko tyle wystarczyło by bezmózgowcy te fakty utożsamili z Putinem i Rosją.

 

Tak naprawdę służby nie kierują się mściwością, tylko logiką. Zabito by go gdyby stanowił zagrożenie dla Rosji, ale nie zabija się agentów z zemsty. Siergieja Skripala nie stanowił żadnego zagrożenia dla Rosji. Faktycznie Skripal był pułkownikiem GRU , a raczej dywersantem zwiadowcą. Przeszedł w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia (cukrzyca) w 1999 r, pracował dorywczo w administracji publicznej MSZ-tu, a od 2001 pracował w jednostkach terytorialnych okręgu moskiewskiego.

 

<--Fot 3: Sergiej Skripal
 Zwerbowany przez Brytyjczyków w 1995 gdy pracował na placówce dyplomatycznej w Hiszpanii. Jako oficer prowadzący GRU ujawnił nazwiska swoich dwunastu podopiecznych. Ponadto potwierdził, położenie niektórych obiektów na kosmodromie w Piesecku. Całość dziewięcioletniej działalności szpiegowskiej Siergieja wyceniono na nieco ponad 100 tyś $, za te pieniądze chciał ukończyć budowę domu w Rosji. Został aresztowany w 2004 roku. Zwolniony i wymieniony w 2010 roku na agentów rosyjskich, aresztowanych w USA. Po zwolnieniu osiadł w Wielkiej Brytanii (Salisbury), gdzie jako były agent czasami prowadzi wykłady o GRU dla adeptów MI6 i akademii wojskowych.

 

Siergiej Skripal był oficerem GRU w czasach ZSRR, i niczym nie zagrażał Rosji, by ta była zainteresowana jego śmiercią. Pułkownik Skripal, był w Anglii samotny jak pies, tu umarła jego żona, syn zapił się na śmierć. Jego córka mieszkała od lat w Moskwie. Tylko ona od czasu do czasu odwiedzała ojca. Przyjaciel Skripala zeznał, że pułkownik tęsknił za mateczka Rosją i pisał w tej sprawie do Putina [1]. W Rosji pozostawała jego chora matka, która była po śmierci brata Skripala pozbawiona opieki.  

 

Może to MI6 obawiało się, że ten podwójny agent sprzeda Rosjanom jakieś tajemnice, a może rząd jej królewskiej mości nie chciał pasożytowi płacić renty na stare lata. Nie było żadnych przesłanek by teraz w przededniu wyborów prezydenckich w Rosji, Putin zapragnął jego śmierci.   

 

Co do trucizny Nowiczok, to operacyjna nazwa nowej toksyny, opracowanej w ZSRR w latach 70-tych paraliżującej układ nerwowy[2]. Dla bezpieczeństwa w Rosji toksyny te nie miały nazwy. CIA jako Nowiczok określała całą grupę rosyjskich, nowych środków paralityczno-drgawkowych. USA i Wielka Brytania usiłowały otrzymać takie toksyny, przez następne lata. Miedzy innymi pracowano nad podobnymi toksynami w Porton Down[3], oddalonym o kilka kilometrów od Salisbury gdzie zatruto Sergieja i jego córkę.  

 

Zatrutego Siergieja znaleziono z córką na ławce nieopodal restauracji, kilka kilometrów od domu. Niebawem okazało się, że ta straszna trucizna nie jest taka straszna. Pułkownik i jego córka żyją.

 

Na miejscu MI5 odwaliła medialny show, przebierając techników w kosmiczne stroje jak z wojen gwiezdnych, którzy uwijali się wśród niczym nie zabezpieczonych policjantów i strażaków. Zapakowano w folie samochód policyjny, wycięto ławkę na której siedzieli poszkodowani i wszystko wywieziono do Porton Down.

 

Niebawem na fejsie ujawnił się „rosyjski naukowiec” Władimir Uglew, który miał być obok innych rosyjskich naukowców  twórcą Nowiczoka. To on podał, że Rosjan otruto Nowiczokiem i zapewniał że trucizna pochodzi z Rosji. Twierdził, że truciznę opracowano w Instytucie biochemicznym w mieście Wolsk, w obwodzie saratowskim. Problem w tym , ze instytut ten nigdy nie pracował nad bronią chemiczną, nie realizował żadnych wojskowych programów. Niebawem brytyjskie MSZ usunęła tego tweeta o pochodzeniu Nowiczoka[4].   

 

Kolejną informacją spreparowaną przez MI5, dotyczyła kaszy masowego rażenia. Według tej tezy, Sergiej miał ochotę na kaszę gryczaną i prosił córkę by ta przywiozła ją samolotem z Moskwy. Ta sprawę zleciła koleżance, w dostarczonej kaszy miał się znajdować nowiczok[5]. Wynika z tego jdynie fakt, że po brexsicie nie można w Anglii kupić kaszy gryczanej i liści laurowych. Trzeba te delikatesy wozić z Moskwy.  

 

Jeden z kotów Skripala, tego kota zamordowało MI5. Los brytyjczyka jest nieznany.
Fot 4:Jeden z kotów Skripala, tego kota zamordowało MI5. Los Brytyjczyka jest nieznany.
 Niebawem okazało się, że źródło infekcji znajdowało się w domu Skripala. Rosjanie zasugerowali by przebadać zwierzęta w jego domu. Gdy weterynarz uzyskał dostęp do domu, dwie świnki morskie już nie żyły, a piękny czarny kot pułkownika był wstanie agonalnym[6]. Los brytyjskiego dachowca był nieznany. Założono, że od kota, pułkownik i jego córkazarazili się wścieklizną . Gdy Rosja dopytywała się o stan zdrowia kota i chciała go przebadać, MI5 zlecił jego likwidacje. Agent z licencja na zabijanie, nakazał weterynarzowigo uśpić i utylizować, by ten nie dostał się w ręce wroga [7]

 

By utrzymać całą sytuacje w tajemnicy MI5, odizolował już wyleczoną córkę i pułkownika od kontaktu z światem zewnętrznym, wtym z najbliższą rodzinną. Ofiary kota przetrzymywane są w pobliskiej bazie wojskowej, i wcale nie są bezpieczne. Taka plama na honorze brytyjskiego kontrwywiadu i pani premier May musi być zatuszowana. Tu już chodzi o bezpieczeństwo państwa, wydalono półtora setki ambasadorów z Rosji, USA i UE, zagrożono światu III wojną światową. Jak zechca utrzymać tą tajemnicę Brytyjczycy przed światem, trudno powiedzieć, jeszcze trudniej sobie to wyobrazić.   

 

Niebawem Szef brytyjskiego laboratorium stwierdził, że badacze nie są w stanie zidentyfikować źródła pochodzenia nowiczoku. Tym samym nie wiadomo, czy substancja użyta przy ataku na Siergieja Skripala, została wyprodukowana w Rosji[8]. To prawdza szczególnie gdy chodzi o wściekliznę. 

 

W wyniku kampanii pomówień Rosjanie chcieli badać atak na Skripala z Brytyjczykami. Złozony wniosek na forum organizacji do spraw zakazu stosowania broni chemicznej (OPCW) przepadł. Brytyjczycy ocenili propozycje Rosjan jako perwersyjną [9].  

 

Wielka Brytania, obok USA i Francji nadal prze do konfliktu. Wydaje się bardziej zaangażowana nawet od USA, strasząc swoimi samolotami stacjonującymi na Cyprze Rosję i Syrię.

 

Skąd tyle nienawiści ? To nie nienawiść to biznes i chciwość. Jest pięć prywatnych naftowych koncernów światowych, których udziałowcy dzielą między siebie zyski z tych korporacji i lobują na rzecz swoich firm. Są to firmy amerykańskie, francuskie i brytyjskie: Chevron, Shell, Total, BP, Exxon. Total jest Francuski, BP (British Petroleum) należy do Anglików. BP jako podpora brytyjskiej gospodarki poniósł ogromne straty, po wypadku na platformie Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej, BP zarządzana przez Boba Dudley'a sprzedała aktywa za 38 mld $ i wysprzedaje je dalej. Dla Brytyjczyków jest niezbędne by BP odzyskała swoją pozycje na rynku, inaczej brexitu nie będzie.

 

13 kwietna Rosjanie opublikowali materiał filmowy zeznań światków inscenizacji brytyjskich służb specjalnych w Dumie, Wschodniej Gucie. Pozoracji ataku dokonała organizacja humanitarna Białych Hełmów. Na przedmieściach miasta znaleziono zapasy zachodnich związków toksycznych. Dziś miała dotrzeć do Dumy komisja OPCW  
Fot 5: Chlor jednego z krajów NATO, znaleziony w Wschodniej Ghucie

Albo i nie gdyż rozpoczęła się wojna, a rejon Damaszku jest silnie bombardowany.

do częśći I

do części III

 

Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału 


 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Z tym kotem to na serio?

  Jeśli tak, to ciekawe od którego kota się zaraził ;-(

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 14:10:18
  Ławrow: Skripala otruto BZ. Siergeja Skripala i jego córkę Julię otruto substancją chemiczną BZ, pochodzącą z arsenałów USA i Wielkiej Brytanii. Jak poinformował w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, do takich wniosków doszli specjaliści ze Szwajcarskiego Centrum Analiz Radiologicznych i Chemiczno-Biologicznych, którzy przebadali próbki z miejsca otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Ośrodkowi w Szwajcarii przekazała ja Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W próbkach był również środek paraliżująco-drgawkowy A-234. Rosyjski minister powiedział też, że w raporcie OPCW termin „nowiczok" (A0234 wg rosyjskiej terminologii) w ogóle nie jest stosowany. Podano w nim długą formułę chemiczną, która według ocen naszych specjalistów wskazuje na substancję opracowywaną w wielu krajach i nie stanowi żadnej specjalnej tajemnicy dodał Ławrow.
  Ps..Wychodzi szydło z worka że Skripala i jego córkę otruły angielskie służby specjalne. Niezależne szwajcarskie laboratorium Spiez, należące do Organizacji o Zakazie Używania Broni Chemicznej stwierdziło że substancją użytą w otruciu Siergieaj Skripala i jego córki była substancja o nazwie BZ, który nigdy nie była produkowana w Rosji, ale jest na służbie w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach państw NATO.
 • @kula Lis 67 21:47:29
  Tak to wyemitowana popołudniowa wypowiedź Ławrowa, która obciąża USA i GB. Podobnie jak wcześniej amerykanie pomówili Rosjan, tak jest odpowiedz odwrotna. Ile w tym gry a ile prawdy, czas pokaże.

  Broń chemiczna, z grupy paralityczno-drgawkowych, nawet stara jak Sarin (już w czasie II wojny światowej Niemcy go produkowali na szeroka skalę), nie dawała wielkich szans na przeżycie. A tu mowa o środkach nowoczesnych gdzie wchłonięta dawka śmiertelna to rząd 0,001-0,005 grama. W wypadku rosyjskich środków nie ma antidotum, jak jest z zachodnimi nie wiem. Nawet nie wiem czy coś w tej klasie jak A234 osiągnęli.

  W każdym razie Skribal na pewno po ataku nowoczesnym bojowym środkiem by nie przeżył. Nie widzę też powodu by truć jego kota i swinki morskie. Nie widzę powodu by nie pozwolić Rosjanom na przebadanie kota. Wścieklizna w końcowej fazie tez paraliżuje układ nerwowy, jest bardzo podobna objawowo w końcowej fazie choroby. Pierwsze objawy można przeoczyć to lekkie osłabienie, lekki stan podgorączkowy, środkowy okres jest bezobjawowy, dopiero ostatnia faza (trzeci tydzień) przypomina objawy środków paralityczno-drgawkowych. Bezwład, trudności oddychania , slinotok, piana, źrenice itd. Ale przy wściekliźnie można jeszcze klienta uratować.

  Wszystko zależy co powie Skribal i jego córka, jakie były objawy i jak ich leczono.

  JESZCZE JEDNO, DLACZEGO ROSJANIE DOMAGALI SIĘ PRZEBADANIA KOTA SERGEJA KILKA KILOMETRÓW OD DOMIEMANEGO MIEJSCA ZBRODNI ? CO WSPÓLNEGO MIAŁ Z SARINEM CZY INNĄ BRONIĄ MASOWEGO RAŻENIA KOT ? DLACZEGO INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KOTA UTAJNIONO ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031