Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Bękarty Wojny cz 1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak i dlaczego bękarty wojny uknuły plan III wojny światowej ? Dlaczego „usiłowano” otruć Siergieja Skripala i jego córkę ? Co wydarzyło się w Dumie ?

 

Czyli wzorcowo spaprana operacja specjalna MI5 i CIA, która miała na celu zdyskredytowanie Rosji jako sojusznika Syrii i prezydenta Baszara Asada. Pierwsi zbrodniarze wojenni: Prezydent USA Donald Tramp, Prezydent GB Thereza May, Prezydent Francji Emanuel Marcon, Minister MSZ GB Borys Johnson, ambasador GB przy ONZ Karen Pierce, kot Sergeja Skripala.
Amerykanie usiłują przypisać użycie broni chemicznej Baszarowi Asadowi, przeciwko ludności cywilnej i syryjskim siłom „demokratycznym”. Inaczej mówiąc finansowanym przez USA ugrupowaniom terrorystycznym. Określanych w mediach zachodnich umiarkowaną opozycją, lub siłami „demokratycznymi”. Opozycja ta ma za zadanie doprowadzić do upadku rządu syryjskiego, i jako nowa siła polityczna działać w interesie rządu amerykańskiego. Przyszłej władzy, która pozwoliłaby Amerykanom kraść bogactwa Syrii, i budowę gazociągów z Iraku przez syryjskie ziemnie do Morza Śródziemnego i  dalej podmorską rurą do Europy. Takie posunięcie miało gwarantować kolejne lata prosperity gospodarczej USA.
Siły syryjskiej opozycji są zbyt słabe. Dlatego ostatecznie rozprawić się z Syryjską armią miały amerykańskie wojska. Jednak by tego dokonać i nadać napaści pozory legalności, potrzebna jest stosowna rezolucja ONZ. Otrzymanie mandatu na wejście na terytorium suwerennego państwa nie jest takie łatwe. Jednym z głównych argumentów usprawiedliwiających interwencję sił „pokojowych” w danym kraju, jest użycie broni masowego rażenia przeciwko ludności cywilnej przez rząd tego kraju.   
<--Fot 1:Rakiety Roland znalezione przez Polaków w Iraku
 Udało się to USA podczas napaści sił „pokojowych” na Irak, gdzie Amerykanie kupowali radzieckie rakiety Borak (Operacja Chciwość) wypełnione sarinem by następnie o ich stosowanie obwinić Saddama Husajna [1]. Amerykanom jako stojącym za inwazją na Irak nie wypadało bezpośrednio obwiniać o jej posiadanie Saddama, dlatego rolę tą powierzono Brytyjczykom. Po napaści, okazało się, że nie ma tam zadnej  broni chemicznej, poza francuskimi pociskami Roland z których część była wypełniona Sarinem [2].
 Przy ONZ powołano komisję która miała zbadać zasadność i fakt posiadania broni chemicznej przez Irak. Licząc na bezkarność, przewodnictwo komisji powierzono Dawidowi Kellemu. Brytyjskiemu ekspertowi współpracującemu z wywiadem brytyjskim, CIA i Mosadem. Niestety Kelly zawiódł. Przekazał dziennikarzom BBC dowody mistyfikacji amerykańsko-brytyjskiej, mającej za cel udowodnienie światu produkcję, posiadanie i używanie broni chemicznej przez Saddama Husajna. W związku z czym ekspert został zamordowany przez agentów MI5 [3].
W Syrii sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jedynie działającą tam legalnie siła to armia rosyjska. Dodatkowo Amerykanom skomplikowała sytuację utrata strategicznego sojusznika w regionie, jakim była Turcja. Inne przeszkody to brak zdecydowanego poparcia ze strony Iraku i nieudolnie rozegrana karta kurdyjska przez USA [4].
Trzeba zauważyć, że przegrana jankesów w Syrii, to nie tyle klęska militarna, ale ekonomiczno-gospodarcza katastrofa dla dolara mającego oparcie w ropie (petrodolary). Szczególnie gdy kończą się rezerwy dotychczasowego sponsora- Arabii Saudyjskiej, której rezerwy ropy obecnie ocenia się na 5 do 7 lat.  
Przed agresją Amerykanów na Syrię powstrzymuje jedynie brak stosownej rezolucji ONZ, i obecność tam Rosjan. Siły „pokojowe” mogą obyć się bez rezolucji ONZ. Niejednokrotnie napadały na państwa bez rezolucji, mordowały ich przywódców, ludność cywilną i obracały miasta w ruinę. Główną przeszkodą jest tu jednak obecność wojsk rosyjskich.
Od lat USA i ich sojusznicy karmili bezmózgowców kłamstwami o Syrii, przygotowując grunt do przyszłej okupacji tego kraju. Assad nie jest żadnym krwawym tyranem. Podczas wyborów prezydenckich w czerwcu 2014 roku, w których wzięło udział 74 % społeczeństwa, prezydent Assad zdobył 88 % głosów [5]. Nawet dziś Assad cieszy się 80% poparciem. Ponieważ jego pozycja jest tak silna, sponsorowani dysydenci „Syryjscy” mieliby nikłe szanse na kierowanie krajem. Dlatego siły „pokojowe” chętnie by go zamordowały tak jak Miloševića, Saddama czy Kadafiego. Jednak dopóki Assad żyje Syria nie zrobi laski Amerykanom tak jakby tego oczekiwali.
Dlatego tak usilnie USA, Anglia i Francja próbują poprzez prowokacje i fałszywe dowody przekonać świat co do stosowania przez Assada i Rosjan broni masoenia przeciwko ludności cywilnej.
Wiele prowokacji z użyciem broni chemicznej miało miejsce w rejonie Damaszku, szczególnie w wschodniej Ghucie. Wynika to z dogodnej lokalizacji. Jest to teren gęsto zaludniony, blisko granicy z Izraelem i nie zbyt oddalony od Morza Śródziemnego. Lotnictwo żydowskie i sił „pokojowych” nie musi naruszać granic Syrii, by odpalić pociski rakietowe w kierunku Ghuty. Nie jednokrotnie Żydzi rejon Damaszku ostrzeliwali z Wzgórz Golan, mimo istnienia tam strefy buforowej pod kontrolą sił pokojowych ONZ (UNDOF), rozdzielającej terytorium okupowane przez żydów i Syrii.
 
W Ghucie Jak na terytorium całej Syrii przeprowadzono już wcześniej prowokacje z użyciem broni chemicznej. Pierwszy w Ghucie, miał miejsce 21 sierpnia 2013 [6]. Wówczas o atak też obwiniano Assada.  Amerykanie , Francja i Anglia groziła inwazją Syrii. Do inwazji nie doszło. Śledztwo międzynarodowe nie potrafiło udowodnić użycia broni chemicznej przez Assada. Nie udowodniono udziału Assada wobec innych incydentów z użyciem broni masowego rażenia, o których donosiły zachodnie serwisy informacyjne na przestrzeni ostatnich lat.
Fot 2:Ostrzał przez terorystów pozycji syryjskich bombami beczkowymi.
Fot 2:Ostrzał przez terorystów pozycji syryjskich bombami beczkowymi.
Obecnie pada ostatni bastion terrorystów sponsorowanych przez USA, na rubieżach stolicy Syrii - Damaszku. Bastion w którym ISSIS i „umiarkowana opozycja” uwięziła tysiące cywilnych zakładników [7]. Gdy Syryjskie wojska zamknęły w okrążeniu rebeliantów w wschodniej Ghucie, ONZ zapowiadało katastrofę humanitarną. Podawano fałszywe i niesprawdzone informacje o tysiącach ofiar cywilnych, będących wynikiem syryjskich i rosyjskich nalotów i ostrzału miasta. Guardian pisał o nowej Srebrnicy [8]. Monarchii brytyjskiej zamarzył się scenariusz i rzeź jaką dokonało tam lotnictwo NATO w 1995. Rzeżi w Srebrnicy dokonały NATO-wskie naloty na pozycje cywilne, po wcześniejszym pomówieniu Serbów o zbrodnie ludobójstwa na muzułmanach. Prezydent May upierdliwie nawołuje do bombardowania Syrii, stawiając lotnictwo brytyjskie na Cyprze w stan gotowości. Nie zważając na fakty, że 12 kwietnia terroryści islamscy poddali całą wschodnią Ghute, w tym dzielnicę Dumę, gdzie miał nastąpić atak chemiczny i, że do Guty wysłano już inspektorów ONZ.
Faktycznie wyzwolenie Wschodniej Ghuty przebiegało wzorcowo, nie przypominało tragedii ludności cywilnej w Mosulu, przebiegało spokojniej nawet jak wyzwolenie Aleppo. Od niemal miesiąca Rosjanie utrzymywali korytarze humanitarne, którymi wyprowadzono ok. 166 000 cywili. Uwolniono około dwustu więźniów państwa islamskiego. W ostatnich dniach, tymi samymi korytarzami miasto opuszczają bojownicy ISSIS.  Następnego dnia po insynuowanym ataku chemicznym, do szpitala na który miano przypuścić atak chemiczny weszli rosyjscy żołnierze i syryjscy świadkowie. W szpitalu nie było śladów po broni chemicznej, nie było też poszkodowanych ani ofiar. Okoliczni mieszkańcy nic nie wiedzieliby o tym, jakoby zostali zaatakowani sarinem, czy nawet chlorem (film z wejścia do szpitala w Dumnie, gdzie miał miec miejsce atak chemiczny) [9].
Dlaczego zatem w przededniu poddania miasta, gdzie ewakuacja ludności cywilnej i bojowników przebiegała spokojnie i planowo, wojska syryjskie miały atakować bronią masowego rażenia nie wiele znacząca pozycje w mieście.  
Broń chemiczna to broń masowego rażenia. Gdyby armia Syryjska, czy Rosja użyła broni chemicznej zginęłyby tysiące ludzi. Broń chemiczną się rozpyla, lub detonuje pociski nią wypełnionena znacznej wysokości . Broni chemicznej nie da się tak bezkarnie zmyc wodą, bez specjalnych kombinezonów i masek ochronnych. Tu według zachodnich źródeł wybuchły dwie beczki i zginęło kilkanaście osób razem z poszkodowanymi ok 40-70 osób. Gdyby to nawet była prawda to więcej osób ginie w konwencjonalnych nalotach bombowych, więc o jakiej broni masowego rażenia tu mowa.    
Dla amerykańsko-żydowskich zbrodniarzy wojennych ukrywających się za sztandarami NATO i ONZ to ostatnia szansa, by wojska syryjskie obwinić o stosowanie broni chemicznej i wywołać kolejną wojnę. Cała manipulacja miała nadać pozory legalności agresji sił sprzymierzonych na terytorium Syrii. Rosję natomiast należało zdyskredytować jako państwo, które nie tylko Siergieja Skripala zaatakowało bronią chemiczną, ale całą Wielką Brytanie, członka NATO. Dzięki czemu dalszą obecność Rosji w Syrii można by oprotestować. Zawiesić jej mandat w koalicji antyterrorystycznej. Uznać za wspierającą chemiczny terroryzm i żądać opuszczenia Syrii przez jej wojska. .......   
 

cześć II - Jak Nowiczek okazał się wścieklizną część III - zbrodniarze wojenni

Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału 


[2] Pociski te odkryli przypadkiem i przedwcześnie odtrąbili sukces w mediach. Bez konsultacji z koalicjantami. Gdy okazało się że to pociski sojuszników szybko sprawę zatuszowano, niszcząc dowody rzeczowe ( rakiety)- zanim przybyli eksperci ONZ (https://wiadomosci.wp.pl/rzecznik-mon-dal-glowe-za-rolandy-6036490717885569a ).
[4] USA chcąc umocnić swoją pozycję dokonało nieudanego zamachu stanu w Turcji, czym przekreśliła sobie poparcie Turcji. Dla której przewidziano ważną rolę, dokonania lądowej inwazji na Syrię. Irak był zainteresowany oswobodzeniem Mosulu przy pomocy USA, ale rząd Iracki nie będzie wspierać sunnitów stanowiących trzon ISSIS, ani irańskich Kurdów, niedawnych sojuszników amerykanów. 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Czyli wzorcowo spaprana operacja specjalna MI5 i CIA..."

  To bardzo dobrze, że akurat to potrafią zrobić wzorcowo ;-)

  Ode mnie 5*

  Ukłony
 • Demokracja made in ...
  Proste w swojej naiwności pytanie, albo odwrotnie,
  czy gdy ussa i przydoopassy zniszczą "wroga", to po wycofaniu się z np. Syrii, pozwolą pozostałym przy życiu obywatelom zorganizować na nowo swoje państwo, bez jakiejkolwiek "pomocy" ussa i przydoopassów ?

  https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201309/1378061566_by_afotyczny_600.jpg
 • @provincjał 11:18:59
  Nie. Gdyby zajęli Syrię zamordują Asada, a władzę oddadzą umiarkowanej demokracji (dzisiejszym terrorystom, sponsorowanym przez USA) i dysydentom z Londynu.
 • Młody Conan czyli Prolog
  Opisana przez autora sytuacja miała swój prolog.A może nie tyle prolog co była pierwszą próbą rozpętania III Wojny Światowej przy użyciu broni biologicznej i chemicznej.Próbą nieudaną czego co poniektórzy tutejsi użytkownicy szczerze żałują.(tak przynajmniej wynika z tonu ich wypowiedzi)
  Człowiek który na czas jakiś oddalił apokalipsę nazywał się Konan Młody.
  Nikt kto nie jest bohaterem komisu czy gry komputerowej nie powinien się tak się nazywać.A on właśnie tak się nazywał.
  Wszystko,nie tylko nazwisko,było w nim nieprawdopodobne i nadzwyczajne.Pochodził z inteligenckiej rodziny.Już jako kilkuletnie dziecko wykazywał nadzwyczajne umysłowe umiejętności.Był na tę okoliczność poddawany licznym testom.
  Nikt dokładnie nie wie (a może ciągle jest to ściśle tajne),jakim sposobem w wieku 10-lat trafił do zamieszkałej w USA ciotki.Tam się uczył i wzrastał.Światu da się poznać jako Gordon Lonsdale biznesmen,milioner,perfekcyjnie władający kilkoma językami erudyta ,ulubieniec kobiet i dusza towarzystwa.
  Jego tzw "legenda" będzie tak doskonała i zawiła że nawet skrupulatny angielski sąd nie będzie w stanie określić kim był.Czy przewerbowanym przez KGB człowiekiem CIA czy międzynarodowym biznesmenem kupującym i sprzedającym również informacje.Jego działalność posłuży za kanwę wielu szpiegowskich powieści,filmowych scenariuszy i komiksów.
  Konan Młody vel Gordon Lonsdale był Snowdenem przełomu 50 i 60 lat XX w.
  Dzięki niemu świat dowiedział się co Wielka Brytania (NATO) sporządza w swych tajnych biologicznych i chemicznych laboratoriach i czego nalezy się w najbliższym czasie spodziewać.A skoro się dowiedział mógł przeciwdziałać.
  Gordon Lonsdale wpadł skutkiem donosu polskiego UB-eka Michała Goleniewskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Goleniewski który za cenę pozostania w Berlinie Zachodnim przekazał pewne informacje.Nie o samym Gordonie,Goleniewski była na to zbyt mały.Przekazał informacje które uczuliły Anglików na to że nie wszystko o czym myśleli że jest tajne faktycznie jest tajne.Po sprawie Goleniewskiego polskie sekretne służby całkowicie utraciły zaufane ruskich sekretnych służb więc kwestie związane z Kuklińskim nalezy włożyć między bajki.
  W więzieni Gordon Lonsdale napisał kilka książek,zamierzał nawet przystąpić do dużego przekładu angielskiej literatury klasycznej ale wymieniono go na innego ważnego angielskiego biznesmena który dla odmiany został schwytany w Moskwie.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%8B%D0%B9,_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BD_%D0%A2%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  https://en.wikipedia.org/wiki/Konon_Molody

  PS
  Od "wtedy" po dzień dzisiejszy głównym "eksporterem" laboratoriów do produkcji broni chemicznej i biologicznej jest Wielka Brytania.
  W ciągu ostatnich kilku lat na Ukrainie powstało ich kilkanaście.Podobnie jak w Gruzji.
 • Na razie możemy spać spokojnie
  Sekretarz obrony James Mattis zwrócił uwagę, że USA nie mają dowodów na to, że Syria dokonała ataku chemicznego. Asad nie miał też żadnej motywacji. Wiele natomiast wskazywało tu na operację fałszywej flagi. Jaki więc był rzeczywisty powód tej akcji?

  Choć sytuacja wygląda groźnie, na razie możemy spać spokojnie. Jezus zapowiedział: "Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec" (Mateusza 24:6). Rzeczywiście do końca jest jeszcze daleko. Trzecia wojna światowa też nam na razie nie grozi. Wskazuje na to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO]. I wkroczy na południe [to może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

  Ta wojna rozpocznie się konfliktem etnicznym. "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas, występująca w roli "króla północy" - Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (a będzie to już po powrocie "króla północy") Amerykanie niespodziewanie zaatakują (Daniela 11:29,30). Syria nie pasuje do tego scenariusza.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).
 • @Fischer 11:26:38
  Ławrow: Skripala otruto BZ. Siergeja Skripala i jego córkę Julię otruto substancją chemiczną BZ, pochodzącą z arsenałów USA i Wielkiej Brytanii. Jak poinformował w sobotę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, do takich wniosków doszli specjaliści ze Szwajcarskiego Centrum Analiz Radiologicznych i Chemiczno-Biologicznych, którzy przebadali próbki z miejsca otrucia byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Ośrodkowi w Szwajcarii przekazała ja Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W próbkach był również środek paraliżująco-drgawkowy A-234. Rosyjski minister powiedział też, że w raporcie OPCW termin „nowiczok" (A0234 wg rosyjskiej terminologii) w ogóle nie jest stosowany. Podano w nim długą formułę chemiczną, która według ocen naszych specjalistów wskazuje na substancję opracowywaną w wielu krajach i nie stanowi żadnej specjalnej tajemnicy dodał Ławrow.
  Ps..Wychodzi szydło z worka że Skripala i jego córkę otruły angielskie służby specjalne. Niezależne szwajcarskie laboratorium Spiez, należące do Organizacji o Zakazie Używania Broni Chemicznej stwierdziło że substancją użytą w otruciu Siergieaj Skripala i jego córki była substancja o nazwie BZ, który nigdy nie była produkowana w Rosji, ale jest na służbie w USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach państw NATO.
 • Kazdy moze zrobic gaz bojowy.
  Wystarczy pomieszac wybielacz chlorowy ze sklepu z amoniakiem ze sklepu.
 • @kula Lis 67 21:47:04
  Tak to wyemitowana popołudniowa wypowiedź Ławrowa, która obciąża USA i GB. Podobnie jak wcześniej amerykanie pomówili Rosjan, tak jest odpowiedz odwrotna. Ile w tym gry a ile prawdy, czas pokaże.

  Broń chemiczna, z grupy paralityczno-drgawkowych, nawet stara jak Sarin (już w czasie II wojny światowej Niemcy go produkowali na szeroka skalę), nie dawał wielkich szans na przeżycie. A tu mowa o środkach nowoczesnych gdzie wchłonięta dawka śmiertelna to rząd 0,001-0,005 grama. W wypadku rosyjskich środków nie ma antidotum, jak jest z zachodnimi nie wiem. Nawet nie wiem czy coś w tej klasie jak A234 osiągnęli.

  W każdym razie Skribal na pewno po ataku nowoczesnym bojowym środkiem by nie przeżył. Nie widzę też powodu by truć jego kota i swinki morskie. Nie widzę powodu by nie pozwolić Rosjanom na przebadanie kota. Wścieklizna w końcowej fazie tez paraliżuje układ nerwowy, jest bardzo podobna objawowo w końcowej fazie choroby. Pierwsze objawy można przeoczyć to lekkie osłabienie, lekki stan podgorączkowy, środkowy okres jest bezobjawowy, dopiero ostatnia faza (trzeci tydzień) przypomina objawy środków paralityczno-drgawkowych. Bezwład, trudności oddychania , slinotok, piana, źrenice itd. Ale przy wściekliźnie można jeszcze klienta uratować.

  Wszystko zależy co powie Skribal i jego córka, jakie były objawy i jak ich leczono.

  JESZCZE JEDNO, DLACZEGO ROSJANIE DOMAGALI SIĘ PRZEBADANIA KOTA SERGEJA KILKA KILOMETRÓW OD DOMIEMANEGO MIEJSCA ZBRODNI ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31