Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

CHAZARZY TO NIE ŻYDZI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydzi lansują tezę że Chazarzy to jedno z zaginionych plemion Izraela. Wystarczy wpisać w przeglądarkę "zaginione plemię Izraela" , a pojawią się 10 stron udowadniających, że są nimi Chazarzy.

Uznanie tego faktu przez Polaków to pierwszy krok do uznania rozległych ziem słowiańskich za żydowskie.
Chazarzy w bitwie z Swietoslawem I
Chazarzy to nie żydzi. Takie twierdzenie jest krzywdzące dla Chazarów należących  do  rodziny prasłowiańskich koczowników.   To chazarscy żydzi chcą by uważać ich za cały naród Chazarski. Chazarów w różnych źródłach czy to rzymskich, greckich, perskich  zwano: Khazarami, Chazarami (czytaj C jako K w łacinie), Kassokami, Cassakami (Semici samogłoska a i o wymienna. Morze Caspijskie=Morze Kozaków) Karakami. Tak samo Słowian nazywano różnie, mając te same plemie na mysli. Słowianami, Sclavinami, Sclavenami , Sklaboi (pierwsza nazwa VI w Historia wojen –Prokopiusz z Cyzarei),..
Żydzi żyli wśród Chazarów w jedynie dużym skupisku w rejonie Krymu na rubieżach Cesarstwa Rzymskiego, gdzie osiedli w II w ne. Krym był jednym z najważniejszych ośrodków handlowych ówczesnego świata. Tu krzyżowały się szlaki handlowe z północą (bursztynowy wschodni), jedwabny północny. Tu swój początek brały szlaki morskie do portów w całym basenie  Morza Śródziemnego.  Żydzi nienawidzili Rzymian, ale handlowali tylko w granicach imperium, pod ochroną Rzymu. Na chazarskich stepach ich faktorie po prostu zostały by złupione, a żaden żyd by się nie dorobił i obronił przed kolejnymi hordami scytyjskich wojowników.
Chazarowie około 450 r ne.  przybyli na Krym z Hunami (to też było plemie Scytyjskie), którzy to najechali Rzym i przyczynili się do jego upadku.  Po śmierci i upadku państwa Attyli,  wielu Chazarów osiadło na Krymie (inni pozostali na stepach Ukrainy) i obok żydów zajmowali się handlem, podobnie jak wikingowie.
Rzymianie w swoich źródłach pisali o koczownikach znad Dniestru i Donu Chazarzy , jednak w łacinie „C” czytamy „K”, „h” jest nieme, zatem powinno czytać się  to jako Kazarzy lub Kasarzy. Kozacy mówią o sobie Kazaki, a w koloniach greckich mówili o nich Kassogs.
Goci (Wikingowie) i Chazarowie tworzyli w porozumieniu razem faktorie handlowe  wzdłuż Dniepru. Handlowe wpływy Wikingów ustanowiono do Kijowa (I władca Kijowa to wiking Ruryk), w dolnym biegu Dniestru to tereny Chazarskie. Żydzi asymilowali się z Chazarami krymskimi poprzez małżeństwa. Na porządku dziennym była nawet sprzedaż córek za towary z północy szczególnie bursztyn. Dla wielu „dzikusów ze stepu” była to nobilitacja. Wejść do osiadłej rodziny żydowskiej o tradycjach wyniesionych z kultury śródziemnomorskiej. Dla Chazarów wszystko było nowe od domu, krzesła, po uprawę oliwek, winorośli,  czy np. dziesiątki nowych nieznanych urządzeń gospodarczych..   
Czy tak wygladali Chazarscy wojownicy panujący na ogromnych stepach euroazji? Gdyby oni podbili stepy euroazji to Kozacy nosili by i dzisiaj tradycyjne mycki i pejsy, Żyd nie dosiadł nic większego od osla.
Żydzi pozostawali  bardzo ortodoksyjni i dbali o nauki talmudyczne. Szczególnie podkreślali  fakt,  że dzieci zrodzone z ich córek, po matce są też żydami.  Co nie było już tak oczywiste dla innych współplemieńców.
Była to świadoma lub nie polityka wynarodowiania Chazarów, trwająca około 500 lat, do momentu przyjęcia chrztu przez Ruś Kijowską.  Jednak liczebność  żydów  wśród Chazarów nie przekraczała 15-17 %. Nie wszyscy Ukraińcy, czy Kozacy byli żydami, źródła historyczne podają procentowy udział żydów  ukraińskich na terenach Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Czy tak wygląda  żdowskie plemię ?
  
Żydzi chcieliby aby historia uznała Chazarów za żydów, a tereny przez nich zajmowane za ich ojczyznę.  Chazarzy należą do grupy słowiańskiej. Żydzi co najwyżej stanowili mniejszość na ich ziemiach i co najwyżej możemy mówić o Żydach Chazarskich (Żydzi Ukraińscy), a nie narodzie.  Dlatego nie maja prawa ani do ziem polskich, ani nawet do ukraińskich (Kozackich).
Największym marzeniem amerykańskich żydów chazarskiego pochodzenia było wyrwanie Krymu, jako tradycyjnego matecznika ich ekspansji na ziemie Ukrainy. Teraz mogą tylko wykupywać ziemnie na Ukrainie zachodniej w ramach sprzedaży za jakiś czas, ukraińskich obligacji państwowych. Naddniestrze pewnie też już im odjechało.  
Nie pomagajcie żydom robić ojczyzny z ziem sarmackich.
    Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału

KOMENTARZE

 • Witaj
  To, że Chabad-Lubawicz czy generalnie eskimosi szukają zastępczej ziemi obiecanej, to jedna (padło na UKR i wcześniej Krym), ale chyba generalnie sami do pochodzenia chazarskiego się nie przyznają.

  A propos komentazra Kolegi u mnie: można prosić o link do źródła dot. słowa LAKH mającego zanzcyć duży/wiele?

  mi Lakh kojarzy się z greckim lakhanon czyli warzywo ( od lakhaino - kopię ) - w nowogreckim lakhanoznaczy kapusta ;)

  pozdr
 • 5*
  D.K.
 • Świetny temat
  a co najważniejsze-potrzebny.
  Plomby w zębach aż bolą kiedy się widzi z jaką łatwością ludzie nie dość że przełknęli tę "pigułkę", to jeszcze sprawiają wrażenie że bardzo im smakowała.
  "WIELKA CHAZARIA" była (jest) projektem politycznym.Nieudanym co jest niezbitym dowodem na istnienie Boga.
  Projekt miał na celu:na początku stworzenie naukowych podstaw do tego że Chazarzy będący rdzennymi mieszkańcami Wielkiego Stepu (Turanu https://en.wikipedia.org/wiki/Turan ) byli Żydami a skoro tak to wspólcześni Żydzi gdziekolwiek by nie żyli są historycznymi spadkobiercami Chazarów i de facto są rdzennymi mieszkańcami Rosji
  A bycie "rdzennym narodem Rosji" rodzi już bardzo konkretne polityczno społeczne skutki.
  Realizację projektu zainicjowała u schyłku lat 80-tych seria sensacyjnych publikacji autorstwa pracowników naukowych uniwersytetu w Tel Avivie.Za nimi poszli inni. Naukowcy swoje "odkrycia" opierali na tym że Chazarzy wyznawali judaizm co po części ale tylko po części było prawdą.Chazarzy w większej masie byli (jakbyśmy to dziś określili ) poganami wyznającymi lokalne kulty i tylko część chazarskich elit przyswoiła sobie pewne elementy judaizmu.Wynikało to z tego że Chazarzy byli niezwykle ekspansywni i agresywni (tak jak Wikingowie) więc idea że prawo do takiego traktowania innych narodów dał im sam Bóg,bardzo przypadła im do serca.Poza tym nic ale to nic wspólnego z Żydami nie mieli.Co szczęśliwie dla wszystkich udowodniły badania historyczne (archeologiczne,genetyczne i inne)
  Projekt "Wielka Chazaria" http://kruglikkont.blogspot.com/2011/04/blog-post_26.html
  http://samlib.ru/s/sergej_w_n/yangiul.shtml
  Putin vis projekt "Chazaria" https://www.youtube.com/watch?v=dodSJjCu2i4

  Analiza DNA odkrywa tajemnice Chazarów https://www.youtube.com/watch?v=nooA55MQD8M&t=987s

  PS
  Słowianie jak wiadomo spuścili knoty tym Chazarom (wśród których czynnik słowiański też był niebagatelny) w roku 965.Pamiątką po tym wydarzeniu jest faza иду на вы/idu na wy (idę przeciwko ciebie,wypowiadam ci wojnę) którą wedle latopisa miał wypowiedzieć książę Światosław.
  dziś można ją (tę frazę) nosić na koszulkach
  http://www.lsshop.ru/published/publicdata/CSKASHOPFABRIKA/attachments/SC/products_pictures/4E2_NfZGzUE_enl.jpg
  albo posłuchać
  https://www.youtube.com/watch?v=Xuj9tlIgulg
 • Prezydent Poroszenko Walcmann, oświadczył podczas wizyty w Izraelu, że Ukrainę założyli głównie żydzi.
  Również Piotr Poroszenko, z całą powagą, powiedział, że język żydowski ma korzenie na Ukrainie i jeden z najbardziej popularnych tamże.
  https://youtu.be/_MpwQfdtW68
 • BZDURA
  // Chazarzy to nie żydzi. Takie twierdzenie jest krzywdzące dla Chazarów należących do rodziny prasłowiańskich koczowników. //

  - Chazarskimi przodkami byli koczownicy pochodzenia turko-tatarskiego, a bliskimi "krewnymi" są współcześni Turcy

  >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie

  Chazarowie, Kozarowie (turecki: Hazarlar) – lud koczowniczy pochodzenia tureckiego, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z VI wieku n.e. Tereny zajmowane przez Chazarów rozciągały się na Stepie Pontyjsko-Kaspijskim między północnym Kaukazem, Krymem, Morzem Kaspijskim a rzeką Jaik i Samarą. Trudnili się głównie pasterstwem i handlem, a bogacili na łupieskich wyprawach. Przez ich ziemie prowadziły największe szlaki handlowe z Chin do Europy (jedwabny szlak)[1] oraz szlak północ-południe (od Waregów do Greków)

  Kronikarz al-Masudi podaje, że w latach panowania kalifa Haruna ar-Raszida (786-809) elity chazarskie stały się wyznawcami judaizmu. Według autora Odpowiedzi króla Józefa kagan-begiem, który przeszedł na judaizm był Bulan. Jeden z następców Bulana, Obadjasz narzucił religię żydowską swoim poddanym, a na tereny Chazarii emigrowali Żydzi z Bizancjum i kalifatu. Wyznawcy innych religii zostali uznani za wrogów królestwa. Ustanowienie królestwa izraelskiego w kaganacie chazarskim wzbudziło reakcje ze strony Bizancjum i Kijowa. Po wyprawie Światosława w 965 r. Chazarowie i Żydzi przenieśli się na Krym.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:02:31
  //Po wyprawie Światosława w 965 r. Chazarowie i Żydzi przenieśli się na Krym.//

  Chyba jednak do Skandynawii.Dowodów na to wprawdzie nie ma, ale istnieją bardzo poważne przesłanki.Na ten przykład ja-uważam że do Skandynawii.Etnos na szczycie swej pasjonarności tak po prostu nie znika.Bytność Chazarów na Krymie musiałaby czymś się manifestować a brak danych na ten temat.
 • Oczywiście!
  Teoria o chazarskim pochodzeniu żydów rozpowszechniana przez syjonistów, została obalona przez genetyków, między innymi z samego Izraela. Poza tym język żydów z wpływami niemieckimi świadczy o tym, że szli przez Europę z zachodu na wschód, a nie odwrotnie.

  Do przewidzenia było, że ta teoria, bazująca na tym, że niekóre elity Chazarii przeszły na judaizm, miała się w przyszłości przydać jako podstawa do powrotu na "ziemie macierzyste", czyli do Izraela bis - co najwyraźniej się dzisiaj potwierdza. Syjoniści zrobili błąd wybierając pustynny Izrael zamiast żyznych ziem Ukrainy i chcą go naprawić używając do tego kolejne, po holokauście, historie wyssane ze swoich paluchów brudnych od liczenia ukradzionych pieniędzy.
 • @ikulalibal 16:21:55
  // Bytność Chazarów na Krymie musiałaby czymś się manifestować a brak danych na ten temat //

  JAK MYŚLISZ O CO TOCZY SIĘ WOJNA NA KRYMIE i UKRAINIE: WOJNA PUTINA TO DALSZY CIĄG WOJNY ŚWIĘTOSŁAWA i ŚW. WŁADYMIRA Z CHAZARAMI :D
  .
  MAPY >> https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm
  .
  http://m.neon24.pl/e211301f2541bbe58d162524211289f9,0,0.jpg
 • @Lotna 16:24:42
  // o chazarskim pochodzeniu żydów rozpowszechniana przez syjonistów, została obalona przez genetyków //

  - JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE NIŻ PISZESZ / A OPISAŁ TO ŻYDOWSKI PROFESOR ARTUR KOESTLER W KSIĄŻCE THE THEERTINTH TRIBE, ... ZA CO ZOSTAŁ PRZEZ SYJONISTÓW ZAMORDOWANY

  >> Dlatego Hitler ratował "Żydów" pochodzenia chazarskiego?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132487,dlaczego-hitler-ratowal-zydow
 • The Khazar Empire and its Heritage / By Arthur Koestler
  Izrael zostanie zniszczony w wyniku atomowej zagłady. / Takimi informacjami odkodowanymi w Biblii dysponuje wywiad Izraela, i traktuje to poważnie. / "KOD BIBLI" Michael Drosnin. / - Czy zbliżamy się do tego momentu? >> https://www.salon24.pl/u/zonacezara/677420,the-khazar-empire-and-its-heritage-by-arthur-koestler

  Jeśli ktoś zapyta: A co wspólnego z polityką ma Biblia?, powinien wiedzieć. - Współczesny Izrael , którego "restytucja" dokonała się w 1948 roku , powstał na bazie zawartych w Biblii przekazów biblijnych sprzed prawie 2000 lat, .... po prawie dwóch tysiącach lat nieobecności na mapie świata. - Imperium wpływów antycznego Izraela obejmowało tereny dzisiejszej Syrii. - Ojciec premiera Izraela, syjonista, po przybyciu z Polski do Palestyny, zmienił nazwisko na Netanjahu, ... które po hebrajsku oznacza "Zesłany przez Boga" >>> Link do tej notki >>> http://zonacezara.blogspot.com/2015/10/czy-rosja-zniszczy-izrael-dokonujac.html
 • @Lotna 16:24:42
  :))się tam podniecasz:))...weź na logikę...autor próbuje wcisnąć, że tureckie plemię to słowianie :D...

  poza tym ja już wyczułem ...http://fischer.neon24.pl/post/140061,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd...

  co prawda niejaki adevo uznał go za essesmana, a ja wręcz przeciwnie :))
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:02:31
  Ludy Tureckie (Turańskie) z grupy językowej Ałtajskiej nie wiele mają wspólnego z dzisiejszą Turcją.

  Pojawili się po Scytach i Sarmatach, jak ci z Hunami przemieścili się na wschód. Ludy te na tereny stepów środkowej Azji przybyli w XIII w pod wodzą Czyngis Chana. Wcześniej ich obecność na ziemi Scytów i Sarmatów była sporadyczna. Sarmaci i Scytowie zamieszkiwali stepy nadwołżańskie, Dniestru . Donu, Zakaspijskie i Azowskie już w 8 w p.n.e. Tak ich zwali Asyryjczycy.

  Prawdopodobnie zamieszkiwali te stepy od 4500 lat. To oni jako pierwsi udomowili konie co pozwoliło im stać się dominującą siłą na stepach centralnej Azji.

  Korzenie ludów tureckich https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_tureckie :

  „..Termin „turecki” został po raz pierwszy oficjalnie użyty w VI wieku. Nacjonaliści tureccy twierdzą, że ludami prototureckimi byli Scytowie, Hunowie, Sarmaci, Chazarowie, Pieczyngowie, Alanowie, Kimmerowie i inne ludy stepowe. Jednak, chociaż któreś z nich może reprezentować, do pewnego stopnia, proto-Turków, plemię tureckie lub konfederację plemion, większość uważana jest za społeczności nietureckie. Na pewno w czasach późniejszych (po wcieleniu Krymu i ziem tureckich do Wielkiej Ordy utworzonej przez wojowników Czyngis Chana). Chazarowie i Pieczyngowie byli Turkami, ale Kimmerowie, Sarmaci i Scytowie byli wczesnymi ludami indoeuropejskimi…”

  Tak wiec proszę nie stosować języka nacjonalistów tureckich, bo to też nie prawda.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 17:08:48
  Zapominasz , że Turcja była sojusznikiem Hitlera, a ten wtedy już wszędzie poszukiwał mięsa armatniego. Tatarów krymskich tak jak Ukraińców wcielił do swojej armii. Nawet w Berlinie prezentował kawaleryjskie popisy "Kozaków" krymskich. Widziałem to w jakiejś kronice "Die Deutsche Wochenschau"
 • BRAWO dla autora
  od początku krążenia tego hucpiarskiego mitu zwalczam te brednie, nazwać chazarskiego Żyda Chazarem to tak jak np nazwać Geremka Polakiem.
  co więcej żydzi wśród chazarów i trend przechodzenia tolerancyjnych chazarów na judaizm doprowadził do końca imperium chazarskiego (ku refleksji)..
  ale uwaga uwaga!!
  tym razem padło na POLSKĘ
  http://polania.com.pl/
  pono pochodzimy od szlachetnego szczepu dawidowego
  to tylko jehowi, niemniej podobny ton odnajduję nawet wśród 'bogaństwa' (pseudo - np Waldemar Pejstuszka, Benio Tejkower-"Tejkowski") szczególnie tego najsilniej zwalczającego katolicyzm.
  tak więc katolik zwalczający pogaństwo jest tym samym co poganin uderzający w katolicyzm, wiara nadzieja i miłość są potrzebne, wojenki religijne wręcz przeciwnie
 • @Fischer 18:23:51
  Ave. :) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aacc1-510x400.jpg
 • @Fischer 18:14:25
  //Chazarowie i Pieczyngowie byli Turkami, ale Kimmerowie, Sarmaci i Scytowie byli wczesnymi ludami indoeuropejskimi…”//

  Ano właśnie.Kłopot z tymi etnosami.Z pochodzeniem europejskich języków wszystko jest jasne,powiada się " pochodzi z grupy indoeuropejskich" i wszystko na ten temat.Nikogo nie dziwi jak to możliwe że tak różne "na słuch" języki pochodzą z jednego źródła.
  A przecież z etnosami jest dokładnie tak samo.Przez kilkanaście tysięcy lat między "Lizboną a Władywostokiem" przemieszczały się rozmaite ludy,jedne w tą drugie w tamtą.Wędrowały bo walczyly,bo były wypierane przez inne agresywne ludy,bo szukały dla siebie optymalnego miejsca,itd itp W ten sposób powstał każdy wspólczesny naród.
  Przyjrzyjcie się poniższym zdjęciom:
  Konrad Adenauer niemiecki kanclerz
  http://www.europewatchdog.info/wp-content/uploads/2014/08/Adenauer-dpa.jpg

  a to najczęściej spotykane w Tadżykistanie typy antropologiczne
  https://www.youtube.com/watch?v=VUhvAAda4FA

  a to antropologiczny kalejdoskop Afganistanu
  https://www.youtube.com/watch?v=jeWtWvDCmKU

  Czy tylko ja mam wrażenie że paradoksalnie najbardziej "azjatycki" jest Niemiec?
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:02:31
  Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie Autor zalicza Chazaröw do jakiejs grupy praslowian. Mongolsko-tatarskie plemiona praslowianami ?!?
  Genetyka tego nie potwierdza.
 • @morgan 19:25:55
  //Genetyka tego nie potwierdza//

  A co właściwie potwierdza genetyka? Czy ostatecznie potwierdza "narodowość" lajkonika"?
  Lajkonik (że się tak wyrażę) "przybył" do nas wraz z najazdem Mongolskim.Ale przecież dość wyraźnie widać że jest 100% Turkiem.Szkopuł tylko w tym że kiedy mieszkańcy Krakowa mieli okazję widzieć to dziwo to Konstantynopol był jeszcze bizantyjski i o takich tureckich Turkach nawet się nie śniło.
 • @Fischer 18:14:25
  Pieczyngowie ?!? Ten lud byl spokrewniony z Prusami /Prusai/, z ludami tureckimi nie mieli zadnych wiezi.
 • @morgan 19:40:02
  //Ten lud byl spokrewniony z Prusami /Prusai/, z ludami tureckimi nie mieli zadnych wiezi.//

  Mieli! to jest mieli kontakty a co za tym idzie mogli być spokrewnieni.
  Zacytuję swą własną wypowiedź zamieszczoną 4 piętra wyżej

  //Chyba jednak do Skandynawii.Dowodów na to wprawdzie nie ma, ale istnieją bardzo poważne przesłanki.Na ten przykład ja-uważam że do Skandynawii.Etnos na szczycie swej pasjonarności tak po prostu nie znika.Bytność Chazarów na Krymie musiałaby czymś się manifestować a brak danych na ten temat.//
 • @ikulalibal 19:05:28
  Tak Adenauer ma coś z Mongoła, ale 90 może 80% Niemców nie. mój sąsiad wygląda jak Neandertalczyk takie przypadki nie wiele wnoszą. Dziś nie tylko antropologia, ale i genetyka się liczy. Trudno w populacji Kozaków Ukraiński znaleźć geny semickie.

  Tadżycy nie dziwią wyglądem dotarli tu już 2 tyś.leciu pne nosiciele halogrupy R1a. Granica plemion Sarmackich i Turecko mongolskich przebiegała w I w pne na wysokości zach, brzegów J. Bajkał. Teren pustyni Kara-Kum był niczyi, ale Tadżycy jeszcze wtedy należeli do Sarmacji.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Scythia-Parthia_100_BC.png
 • @ikulalibal 19:36:01
  Tak lajkonik to Turek, z zagonów Czyngis-Chana pod dowództwem Bajdara, którego wojska dotarły aż na Śląsk i stoczyły bitwę pod Legnicą.
 • Nikt nie pomaga Żydom
  Chazarowie to lud pochodzenia tureckiego, a nie słowiańskiego. Większość Żydów aszkenazyjskich pochodzi od Chazarów. Potwierdzają to badania genetyczne i autor nic na to nie poradzi.
 • @morgan 19:40:02
  W kwestii Pieczyngów to cytuje wikipedie. Ale mogę ci wyjaśnić, że nie mieli nic wspólnego z Prusami. Jedynie handlowali z Wikingami tak jak Chazarzy. Wikingowie to nie jest plemię, to określenie (nazwa) dla Gockich wojowników, płynących na wiki (rozbójnicze wyprawy). Stąd u polskich Słowian na Mazowszu zwyczajem Prusów słano wici (wiadomość o wojnie).

  Prusowie to określenia dla wszystkich pogańskich plemion żyjących na wschód od Wisy, na Mazurach, Litwie i Łotwie. Były to plemiona Germańskie jak i ugrofińskie (Bałtyjskie). Ciekawostka zapominaną jest wyprawa morska Prusów na Jutlandie i zniszczenie u szczytu imperium Wikingów Knuta Wielkiego. Ten ostatni miał być wnukiem Mieszka I.
 • @Murzynio 20:45:30
  Murzynio kiedy powstało państwo tureckie by mówić o pochodzeniu ? Kiedy plemiona Turańskie znalazły się na terenach Sarmacji, czy Turcji ? Jakie badania genetyczne to potwierdzają, może jakieś źródła ?
 • @Murzynio 20:45:30
  To im pomóż . :))) http://ruch-obywatelski.com/polityka/zmijowe-plemie-wraca-na-ukraine/
 • @Fischer 21:06:58
  On pracuje na wyrwanie chwasta . Ave . :)
 • @autor-Benjamin Fridman o prawdziwych przyczynach wojen swiatowych
  fragment przemowienia Fridmana z 1974 r[koncowka] ze strony monitor polski.pl  Jesteśmy teraz na drodze do III wojny światowej. Z ogromną szansą, że tym razem wojny nuklearnej. Jest taka szansa i ja walczyłem o to (poświęcając czas i pieniądze) by warunki nie zostały na to przygotowane.
  Zobaczcie co się dzieje. Kanclerz Senackiego Komitetu do Spraw Zagranicznych, Mr.Fulbright, oświadczył w niedzielę w porannym programie telewizyjnym, który według serwisu reklamowego miał oglądalność 28 milionów; powiedział w odpowiedzi na pytanie o Bliski Wschód:
  „Nic nie możemy zrobić w sprawie Bliskiego Wschodu!” i dodał: „Senat jest kontrolowany przez Żydów: 90% Senatu Stanów Zjednoczonych znajduje się pod wpływami i nic nie możemy zrobić”- w takich mniej więcej słowach. Kanclerz Komitetu Spraw Zagranicznych Stanów Zjednoczonych wyrzuca otwarcie, mówiąc że 90% Senatu jest kontrolowane przez Żydów, znaczy się syjonistów. Więc możemy oczekiwać najgorszego!

  Jedyną drogą by to odmienić, to być czujnym i poznać fakty. Te wszystkie kłamstwa, które powiedziano „ że chrześcijańskim obowiązkiem jest repatriacja Wybranego Ludu Bożego do ich ziemi obiecanej ” jest tylko wierutną bzdurą. I znajdziemy się w kolejnej wojnie dopóki ludzie i tacy jak wy nie obudzą 200 mln Chrześcijan w tym kraju, którzy są tak ogłupieni, że nie wiedzą skąd idą i dokąd zmierzają! Biegają goniąc w koło, wszystko co słyszysz to że „Jezus był Żydem!” Ja już Wam mówiłem, że to słowo nie istniało kiedy Dr.Johnson pisał słownik, i zbadałem całą tą kwestię. Pontiusz Piłat napisał na krzyżu, na którym został ukrzyżowany nasz Pan i Zbawiciel: ‘Jesu Nasarenus Rex Judoreum’ co oznacza, ktokolwiek miał choćby jeden rok Łaciny to wie, że to oznacza „Jezus, Nazaretańczyk Król Judejczyków”, liczba mnoga od słowa „Rex” to „‘rego”- „władać, królować”.
  Próbowali oni oczernić naszego Pana i Zbawiciela, mówiąc że namawiał ludzi aby nie płacili podatków Cezarowi. I to ukonstytuowało rebelię. To dlatego sąd doszedł do skutku, i dlatego Pontius Piłat umieścił napis na krzyżu „Król Judejczyków”, który podburzył przeciw Rzymowi. Teraz my wszyscy wiemy i słyszymy o tym, tysiące razy, że na swym sądzie Jezus powiedział „oddajcie Cezarowi co Cezara a Bogu co Boskie”. On nigdy nie doradzał ludziom aby wycofać się ze spłacania podatków dla Rzymu. I tak widzicie, jako reprezentanci, wysocy reprezentanci 200 mln Chrześcijan w Stanach Zjednoczonych, musimy uczyć się faktów.

  Jak już mówiłem tutaj do jednego z Waszych członków, to w porządku interesować się piłką nożną, koszykówką, siatkówką, golfem i krzyżówkami – nie wiem ile setek, milionów godzin rocznie było roztrwonione przez kobiety przy krzyżówkach!!! Zaspokaja ich stwierdzenie „o, mam wszystkie słowa poza dwoma od wczoraj!” I robią zawody o to między sobą. Spędzają godziny, kupują słowniki, ale nie znają chosiazby podstawowych faktów dotyczących ich egzystencji.
 • @autor
  Moze by autor znalazl fotografie pomnika Ksiecia Swietoslawa jaki postwiono na ukrainie . nie wiem czy nie zostal zdemontowany.
 • @Autor
  https://rafzen.wordpress.com/2014/03/22/miecz-ksiecia-swiatoslawa/22 mar 2014 - Według Andrew Avdeyenko, przedstawiciela Ukraińskiej Akademii Nauk, ... Pomnik Wielkiemu Księciu Kijowskiemu Światosławowi został odsłonięty w .... Olga namawiała dorosłego już Świętosława, dla potomnych ...

  [nie mozna wejsc]
 • @jan 21:48:45
  Przez Startpage.pl widać wszystko . :)
 • @MacGregor 14:16:47
  Trochę trwało bo musiałem poszukać gdzie i kiedy tak napisałem.

  λαχ w grece fonetycznie czytamy Lach (χ=ch) Wystarczy translator gogle, λαχ = dużo. W moim teksie był błąd zapisałem cyrylicą Λαχ. Zwróć uwagę na literę λ i Λ.

  Zatem określenie w grece plemion słowiańskich lachy znaczy dużo (w domyśle plemion). U starszych indoeuropejczyków znaczy tez luzny, żadki, (lax; laxa).

  W greckim znajdziesz sporo słów bliskim Słowianom. Teoria głoszona przez zwolenników wielkiej słowiańskiej rodziny o wpływach słowiańskich w Troi i tłumaczenie napisów jest jak najbardziej słuszna.

  To moja wina. Tak dawno z tymi rzeczami miałem do czynienia że już zapominam. Pomyliłem greckie L z cyrylica.
 • @Murzynio 20:45:30
  Polacy nie dajcie się ogłupiać żydowskiej propagandzie. Jaka żydowskie badania genetyczne ?

  By prześledzić migracje danej grupy, bada się chromosom Y by wykryć tam odpowiednie halogrupy. Cechy te są możliwe tylko do prześledzeniu u potomków męskich. Natomiast żydem jest się po matce, więc robiąc badania Chazarów nie da się wykryć halogrupy dowodzącej żydowskie pochodzenie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa

  Przykro to mówić, ale nie mogę uwierzyć jak ludzi można ogłupić.
 • *****
  //Chazarzy to nie żydzi //......gdybyś napisał Żydzi to miałbyś rację ale pisząc żydzi z małej litery jej nie masz bo każdy kto przyjmuje judaizm staje się z automatu żydem ale nie Żydem
 • @puuuq 22:44:39
  Żydzi to przezwisko wprowadzone przez władcę Asyrii dla wszystkich znajdujących się tam plemion, a nie naród. Na dużą literę trzeba sobie zasłużyć.

  Tylko forum żydowskie zabiega o dużą literę :

  http://www.fzp.net.pl/opinie/piszmy-zyd-duza-litera

  https://chidusz.com/dlaczego-zyd-piszemy-zawsze-wielka-litera/

  W Polsce zasady określa SJP. Chrześcijanin tez piszemy małą literą, a jako naród żydzi nie istnieją.

  Sami o sobie mówią, że nie są żydami tylko Izraelitami.
 • @Fischer 23:08:40
  Niechęć do Żydów czy żydów nie zwalnia nas z zachowania polskich zasad ortografii ,stąd Chazarzy decydując się kiedyś na przyjęcie judaizmu stali się żydami , przynajmniej z pozycji prawa mojżeszowego.Kiedyś czytałem reportaż Cejrowskiego o żydach , jakich spotkał na jakichś amazońskich moczarach , t zn to byli Indianie wyznający wyjątkowy rodzaj judaizmu bo w przeciwieństwie do ortodoksyjnych żydów oni respektowali Jezusa
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 16:02:31
  Chazarowie lud pochodzenia tureckiego, przybył na stepy czarnomorskie w czasach pierwszego kaganatu tureckiego. Zdominował na jakiś czas jedwabny szlak. Elita plemienna uległa judaizacji, ale wyznawcy chrześcijaństwa, islamu jak religii pierwotnych, cieszyli się tolerancją. Po zmianie tras jedwabnego szlaku (co było przeciwdziałaniem praktykom monopolistycznym kupców chazarskich), przebranżowiono się na handel niewolnikami z Wschodniej Europy.
  Kres istnieniu Kaganatu Chazarskiego, przyniosły wyprawy wojenne księcia kijowskiego Świętosława, które zniszczyły główne ośrodki Chazarów. Kupcy i rzemieślnicy przenieśli się na Ruś i Wielkiej Bułgarii. Do najazdu mongolskiego, wyznawcy judaizmu, stanowili około 10% mieszkańców grodów ruskich. Będąc wpływową grupą społeczną.
 • @puuuq 22:44:39
  dokładnie...facet jest niekonsekwentny delikatnie rzecz ujmując...napisałem mu to:

  @Fischer 15:10:53
  czemu poszesz żyd z duźej litery? To nie jest przecież obywatel konkretnego państwa...
  nadużycie link skomentuj usuń
  trybeus 07.09.2017 15:41:41

  http://Fischer.neon24.pl/post/140061,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd#comment_1410837

  po czym odpisał mi, że :

  @trybeus 15:41:41
  Można pisać z dużej i malej. Z dużej piszemy gdy mamy na myśli członka narodu żydowskiego z malej gdy mamy na myśli wyznawcę judaizmu.
  nadużycie link skomentuj
  Fischer 07.09.2017 17:54:26

  http://Fischer.neon24.pl/post/140061,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd#comment_1410870

  ...a teraz znów pisze, że:

  @puuuq 22:44:39
  Żydzi to przezwisko wprowadzone przez władcę Asyrii dla wszystkich znajdujących się tam plemion, a nie naród. Na dużą literę trzeba sobie zasłużyć.

  Tylko forum żydowskie zabiega o dużą literę :

  http://www.fzp.net.pl/opinie/piszmy-zyd-duza-litera

  https://chidusz.com/dlaczego-zyd-piszemy-zawsze-wielka-litera/

  W Polsce zasady określa SJP. Chrześcijanin tez piszemy małą literą, a jako naród żydzi nie istnieją.

  Sami o sobie mówią, że nie są żydami tylko Izraelitami.
  nadużycie link skomentuj
  Fischer 05.10.2017 23:08:40


  więc facet po prostu jest niewiarygodny...dlatego jego rewelacje w tym tekście wkładam między bajki...poza tym jak napisałem w komentarzu do Lotnej, że facet chce wcisnąć kit, że turecko-mongolskie plemię to słowianie, to raz, a dwa... w poprzednim tekście zarzucił Polakom antysemityzm...

  http://Fischer.neon24.pl/post/140061,nie-kazdy-zyd-to-zly-zyd#comment_1410783

  powtarzam to często, że prawdziwy Polak nie zarzuci innemu Polakowi antysemityzmu...dlatego pan Fischer dla mnie jest po prostu niewiarygodny...
 • @puuuq 23:27:29
  1/ Jak niechęć do żydów. Jestem przeciwny wysyłaniu ich do gazu czy prześladowaniu niech sobie żyją w Polsce i pracują dla Polski i Polaków. Jestem za tym by odsunąć ich od władzy w Polsce, to wszystko. Interesy Polskie mogą tylko reprezentować Polacy, żydzi działają są rasistami i działają na szkodę Polski. Żydzi niech sobie żądzą w Izraelu, jak im Palestyńczycy pozwolą.

  2/To ilu Chazarów przeszło na Judaizm ?

  Teraz wiadomość ode mnie:

  Żydzi już jako naród nie istnieją, bo Bóg ich opuścił. Żydzi oczekiwali nadejścia Mesjasza, a gdy nadszedł, to go zamordowali. I już nie nadejdzie, wasza wiara się wypaliła. Kiedyś Bóg was połączył, teraz was opuścił, łączy was tylko zło.
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 17:08:48
  Nie opowiadaj bajek. Dlaczegóż miałby zostać zamordowany przez syjonistów, skoro grał w ich drużynie?

  "Oficjalna biografia Koestlera, napisana przez Michaela Scammella, wyraźnie cytuje go gdy porusza się temat motywacji do napisania „Trzynastego Plemienia”.

  ”Argumentował że gdyby mógł przekonać ludzi do wiary w nieżydowskie, chazarskie pochodzenie współczesnego żydostwa, można by uczynić z tego oręż do walki z pochodzącym z Europy, a opartym na pobudkach rasowych antysemityzmem. Potwierdzając tą teorię, sam termin „anty-semityzm” zostałby pozbawiony znaczenia” mówił. Wg Scammella Koestler powiedział francuskiemu biologowi Pierrowi Debray-Ritzen że “był przekonany że gdyby ją potwierdzić, teorię o tym że większość wschodnio-europejskich Żydów była potomkami Chazarów, rasistowskie pobudki stojące za anty-semityzmem zostałyby usunięte, zaś sam anty-semityzm zupełnie by zniknął.” (Źródło: Scammell, Michael. Koestler: The Literary and Political Odyssey of a Twentieth-Century Skeptic, Random House, 2009, ISBN 978-0-394-57630-5, p. 546.)"

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/david-duke-przemyslec-teorie-chazarska-2016-08
 • @trybeus 09:51:04
  Możesz popierać żydów, ale spamujesz i piszesz nie w temacie. Jak się nie popraw usunę twój wpis i cię zablokuje.
 • @Fischer 10:56:38
  akurat to ty popierasz jewrejów nie ja...czy wyłuskanie twoich niekonsekwencji jest spamem? Niesądzę...widzę, że jedyną twoją obroną jest straszenie banem:))...baw się dalej
 • @trybeus 17:49:41
  Właśnie biorę na logikę, bo istnieje spora bibliografia na temat badań genetycznych.

  Wyobraź sobie, że porządni żydzi - ludzie z zasadami wśród nich też się zdarzają. Ja spotkałam w życiu cztery takie osoby, a nie znałam ich wielu, w tym jedna z nich miała bardzo luźne związki ze swoją rodziną i pobratymcami. Prof. Wolniewicz, którego bardzo cenię, też był pochodzenia żydowskiego.
  Obawiam się, że to Tobie brakuje logiki, nie mnie, bo Ty należysz do obozu, dla którego nie liczą się geny, kultura czy wychowanie, ale kolor skóry, żeby móc się określić Polakiem. Twoja logika, to taka, według której wszyscy Polacy to pijacy.
 • @Fischer 10:49:27
  Naród czy rasa?

  "Wade podkreślił że wyniki tych badań „odrzuciły sugestie historyka Szlomo Sanda zawarte w jego książce ‘The Invention of the Jewish People’ jakoby Żydzi nie posiadali wspólnego źródła pochodzenia, lecz byli zbiorem ludów z Europy i środkowej Azji, które przeszły na judaizm w różnych okresach historii.

  “Żydowskie społeczności z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Kaukazu, wszystkie posiadają dowody genetycznego pochodzenia od krainy Lewantu; Żydzi etiopscy oraz dwie judaistyczne społeczności w Indiach są genetycznie dużo bardziej zbliżeni do [nieżydowskich] ludów żyjących na ich terenach”.

  “Wspólny materiał genetyczny sugeruje że przedstawiciele każdej grupy żydowskiej są spokrewnieni ze sobą tak blisko, jak spokrewnieni są czwarci lub piąci w kolejności kuzyni w dużych populacjach. Jest to wynik 10 razy większy niż związek między dwoma losowo wybranymi przechodniami z ulic Nowego Jorku.

  “Żydzi aszkenazyjscy i sefardyjscy mają około 30% przodków europejskich, podczas gdy cała reszta pochodzi z Bliskiego Wschodu, jak wykazały oba badania. Obie społeczności wyglądają na bardzo podobne do siebie pod względem genetycznym, co może budzić zdziwienie biorąc pod uwagę że społeczności te żyły w separacji od siebie przez długi czas.” (Studies Show Jews’ Genetic Similarity, Nicholas Wade, New York Times, Czerwiec 9, 2010).

  JEDNO badanie Erana Elhaika próbujące obalić wszystkie pozostałe i wcześniejsze badania DNA

  Ogrom dowodów i badań genetycznych nie pozostawia złudzeń że pomimo pewnej domieszki krwi europejskiej u Żydów aszkenazyjskich, wciąż istnieje wyraźny bliskowschodni genetyczny komponent zarówno u Żydów aszkenazyjskich jak i sefardyjskich.

  Pomimo wszystkich tych badań – a było ich nawet więcej, jest tego zbyt dużo by przytoczyć je wszystkie – w grudniu 2012 człowiek imieniem Eran Elhaik, pracownik Johns Hopkins University School of Medicine, postanowił obalić wszystkie przytoczone tutaj badania.

  Jego praca zatytułowana “The Missing Link of Jewish European Ancestry: Contrasting the Rhineland and the Khazarian Hypotheses (Brakujący element dziedzictwa Żydów europejskich: Porównanie hipotez reńskiej i chazarskiej)” została opublikowana w żurnalu Genome Biological Evolution ((2013) 5 (1):61-74.doi: 10.1093/gbe/evs119).

  W skrócie, Elhaik – którego zresztą własna, ewidentna i żydowska fizys powinna pokazać wszystkim że owszem, istnieje coś takiego jak powszechny żydowski „typ” (w jaki sposób wielu Żydów potrafi fizycznie rozpoznać innych Żydów?) – twierdzi że jego metoda badań porównawczych między współczesnymi ludami Azji środkowej, Żydami aszkenazyjskimi oraz ludami nie-żydowskimi, „udowadnia” że Żydzi aszkenazyjscy posiadają miszmasz genetycznych przodków, w tym silne pokrewieństwo z tzw. plemieniem chazarskim.

  Pomimo faktu że badania Elhaika to jeden jedyny dokument (przeciwstawiający się tuzinom twierdzących inaczej badaniom DNA), napisany przez jednego Żyda (w przeciwieństwie do pozostałych badań, autorstwa wielu tuzinów naukowców, z całego świata, Żydów i nie-Żydów), szybko stały się one najczęściej cytowanym „dowodem” na potwierdzenie „teorii chazarskiej”."

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/david-duke-przemyslec-teorie-chazarska-2016-08
 • @Fischer 10:49:27
  // wasza wiara się wypaliła. Kiedyś Bóg was połączył, teraz was opuścił, łączy was tylko zło //
  Mój związek z żydostwem jest taki jak wszystkich katolików , t zn przyjmujemy ,że ustalony przez tradycję kanon religii chrześcijańskiej obowiązujący w naszej wersji chrześcijaństwa jest prawidłowy , tym samym zarówno my jak i żydzi ( chociaż też nie wszyscy bo sam judaizm nie jest jednolity)respektujemy Stary Testament
  // Jestem za tym by odsunąć ich od władzy w Polsce// ...jeśli do tego kiedyś dojdzie , to też będę za tym
  // ilu Chazarów przeszło na Judaizm ? //....przede wszystkim kręgi władzy bo tylko to miało znaczenie , po to te chazarskie elity wybrały judaizm by skuteczniej zarządzać poddanymi , tzn zdecydowali ,że będzie lepszy od islamu czy chrześcijaństwa
  // Żydzi już jako naród nie istnieją, bo Bóg ich opuścił. Żydzi oczekiwali nadejścia Mesjasza //
  Istnieją jak najbardziej i to nie tylko w Izraelu ale w diasporach na całym świecie i nadal na mesjasza czekają , t zn ci co wierzą w Boga bo ci co nie wierzą chyba za bardzo nie identyfikują się z żydowską tradycją
 • @Fischer
  Dowód na to, że żydzi są nosicielami schizofrenii znajduje się w pracy przygotowanej dla American Journal of Psychiatry autorstwa dr Arnolda A Hutschneckera, nowojorskiego psychiatry, który leczył prezydenta Nixona. W pracy pt. Mental Illness: The Jewish Disease [Choroba umysłowa: żydowska przypadłość] dr Hutschnecker powiedział, że choć wszyscy żydzi nie są chorzy umysłowo, to choroba umysłowa jest wysoce zaraźliwa i żydzi są głównym źródłem tej infekcji.
 • @Daro 23:59:00
  Chazar to Kozar, Kazar
  z wiki:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie

  są to Kozaki, lub Kazaki jak o sobie mówią.

  Zamieszkiwali i zamieszkują nadal te same stepy jak przed stuleciami. Używają jeżyka słowiańskiego, nie ałtajskiego jak grupy pochodzenia tureckiego, nie mają cech mongoloidalnych jaka te ludy cechuje. Są jak najbardziej słowiańscy, wysocy i błękitnoocy. Byli w historii Tatarzy niebiescy (Turkmenii), ale to lud indoirański (słowiański), który przeszedł na muzułmanizm. Są nosicielami halogrupy R1b1 (podgrupa R-L23). Z tej podgrupy pochodzą też Polacy.

  Kozacy też nie mają cech semickich, ani mongoloidalnych. Nie znaczy, że wszyscy są „czyści” . Zawsze jakiś odsetek grupy ludzi ma rasowe inklinacje. Jeżeli w Polsce 2 czy 3 % ma semickie geny, to nie znaczy , ze wszyscy Polacy są żydami, a Polska żydolandią.

  Kozacy zachowali pierwotne wierzenia słowiańskie, czcili Słońce, Agni, Perona, itd. Nie czcili przed przyjęciem chrześcijaństwa Jachwe, ani nie wyznawali szamanizm azjatycki.

  Koczownicy przejeżdżali i znikali wielokrotnie. Hunowie najechali Rzym i przewalili się przez Europę, mimo to Europejczycy nie zostali Hunami. Czingis Chan najechał Europę, wrócił i też nie zostaliśmy Tatarami.

  Aleksander Macedoński przeszedł całą Azję i niczego to nie zmieniło. Indie zostały Indiami, Egipt, Egiptem, a Persja Persją. Kiedyś wojny polegały na rabunku, jak wojowie się nasycili wracali do rodzin.

  Nikt nie wojował by wyrżnąć cały naród. Tylko by się wzbogacić lub przejąć władzę.

  Pierwszy kaganat Turkutów (staro turecki) powstał w VI w n.e na Ałtaju, tysiące kilometrów od siedzib Sarmatów i Kozackich stepów. Ledwo sięgał swym zasięgiem ziemie sarmackie. Panowanie Kagana trwało 50 lat, może zhołdował w tym czasie jakieś plemiona słowiańskie, ale śladów takich wydarzeń nie ma. Następny najazd Tatarski na te ziemie nastąpił dopiero za kilka stuleci.

  To granice I Kaganatu Turkutów https://pl.wikipedia.org/wiki/Turkuci :
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/G%C3%B6kturksAD551-572.png
  Tu inna wersja granic, żydowska wspierana przez nacjonalistów tureckich. Każdy chciałby się podłączyć do zdobyczy tego wielkiego narodu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwszy_kaganat_turecki
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/First_Turk_Khaganate%28600%29.PNG

  Granice I Kaganatu to niewiadoma, wielkie marzenia i legendy jak o Popielu czy smoku wawelskim. Niestety nie ma żadnych dowodów na to że Kazarzy (Kozacy) byli Tureckiego pochodzenia. To tylko żydowskie brednie , pseudonaukowa publicystyka a nie nauka.

  Fakty są takie, że Kaganat Staroturecki, to sojusz plemienny koczowników. Władzę sprawowało dwóch kaganów. Bumya Istemi , rządził na zachodzie i zawarł sojusz z Bizancjum. Zatem nie podbił Krymu. Plemionami Ałtajskimi rządził kagan Mugan. Po śmierci Istemiego, jego następca Tardu, zerwał sojusz z Bizancjum i najechał Krym. Miało to miejsce gdzieś pomiędzy 580-603 r n.e.

  Najazd to nie podbój. Najechał tylko Krym. Nie toczył wojny z Bizancjum. Nawet nie wiemy czy odniósł sukces. Takie najazdy trwały kilka miesięcy. Zimą koczownicy wracali na zimowiska. Tardu nie został Kaganem zachodnich Turkutów, zatem chyba wielkich sukcesów nie odniósł.

  Kaganat pochłonęły walki o władze pomiędzy synami Bumya Istemiego. W 604 r kaganem został Nili, jednak wojna z Persją i wewnętrzne walki plemienne doprowadziły niebawem do upadku całego Kaganatu Starotureckiego.

  Kilka set lat później po najazdach Czingis Chana powstał nowy kaganat Turecki , wyglądało to tak:

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mongol_Empire_map_2.gif
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Mongol_Empire_map_2.gif

  Jak żydzi i zwolennicy żydowskiej nauki chcą robić z Kozaków żydów, wolna droga. Jak robi to głupi polski patriota, to mogę tylko polecić pogłębienie wiedzy. Jak uważa , że propaganda lepsza a wiedza uwiera , to najlepiej dla niego będzie jak się obrzeza i przejdzie na judaizm.
 • @Lotna 11:26:33
  Naród czy rasa?

  Żydzi to grupa wyznaniowa, religia to nie naród. Chrześcijanie to wyznawcy pewnej religii, jednak nie stanowią konkretnego Narodu. Żydzi nie są narodem bo naród ma ojczyznę.

  Rasa to też nie jest, bo religia nie wyznacza granic rasowych. Rasowo to są Semitami tak jak np Arabowie, czy Egipcjanie.

  W historii są najczęściej niewolnikami okradających swoich Panów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31