Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

BITWA POD DAJR AZ-ZAUR

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Początek bitwy o Syryjskie pola naftowe.

Kilka dni temu wojska Syryjskie wspierane przez Rosjan dotarły do północno- wschodnich rubieży kraju. Dotarły do kluczowych dla Syrii terenów roponośnych. Tu umocniły się formacje ISIS, dla których ropa jest głównym źródłem finansowania.  
Mapa pól naftowych
 
 W kierunku pól naftowych od wschodu parła „antyterrorystyczna” koalicja pod przewodnictwem USA, z zamiarem ich zajęcia. Główne siły tej koalicji  obok amerykanów, to Kurdowie.
 
 
Kurdowie na tych roponośnych terenach chcą utworzyć swoje państwo. Ma to się odbyc kosztem Syrii, Iraku, Iranu i Turcji. Dlatego dotychczasowy sojusznik koalicji Irak, po odbiciu Mosulu nie uczestniczy w dalszej kampanii.  
 
 
Żadne państwo eksploatujące złoża węglowodorów na tym terenie nie zrzeknie sie ich na rzecz Kurdów, a właściwe USA, które będzie beneficjentem tych złóż. Amerykanie  w zamian obiecali poprzeć dazenia  niepodległościowe  kurdów.
 
     
BITWA O ZŁOŻA SYRYJSKIE
 
Bitwa rozgorzała na przedmieściach miasta Dajr az-Zaur, leżącego na prawym brzegu Eufratu 20 września. Terroryści zajmowali  rubież obronna na drugim brzegu Eufratu. Wojska Syryjskie przeprawiły się przez Eufrat poniżej miasta.
 
Mapa lokalizacji Jednostki specjalnej USA, na terenie baz ISIS
 
 
kliknij by powiększyć
 
 
Wcześniej  drogą N7, kontrolowaną przez terrorystów przybyła , przez nikogo nie atakowana  kolumna wojsk kurdyjsko-amerykańskich. Zajmując w pierwszej dekadzie września pozycje w rejonach zgrupowania terrorystów Daesh, w punktach 1;2;3;4;5.
 
Atak koalicji USA na syryjskie pola naftowe
 
  kliknij by powiększyć
 
 
20 września, w godzinach popołudniowych  Amerykanie z sojusznikami (nie wiadomo czy wspierani tylko przez Kurdów, czy razem z ISIS) uderzyli w kierunku pól naftowych Sayjan i Omar North Oil Field. Natarcie wspierały amerykańskie śmigłowce. 
 

Jeden z obosów ISIS, gdzie znajdowal sie sprzęt jednostek specjalnych USA (obiekt nr 4)
 
  kliknij by powiększyć
 
Tego dnia Rosjanie opublikowali zdjęcia satelitarne baz ISIS , gdzie rozlokowano sprzęt, który wyłącznie używają jednostki specjalne USA. Między innymi modyfikowane (dodatkowo opancerzone) Hamery i transportery kołowe piechoty Cougar.
 
Hamer dodatkowo opacerzony
 
 
Transportery piechoty MRAP 4x4 Cougar 
 
 
Dyrektor Centrum Badań Wojskowo-Politycznych przy Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO), politolog Aleksiej Podbieriozkin uważa, że Rosja przedstawiła niezbite dowody na to, że Specnaz USA pełni rolę instruktora terrorystów w Syrii. „Stany Zjednoczone zaczęły szczególnie aktywnie tworzyć oddziały w Syrii nie tylko przy pomocy CIA, ale także przy pomocy wywiadu wojskowego i sił specjalnych. Są to właśnie instruktorzy terrorystów, którzy nie walczą, a zajmują się szkoleniem tych band i ich wyposażeniem.
 
Pentagon nie ustosunkowało się do przedłożonych zdjęć i nie złożył stosownych wyjaśnień. Rosja nie otrzymała od USA wyjaśnień w związku ze zdjęciami przedstawiającymi amerykańskich żołnierzy w kontrolowanych przez PI (Państwo Islamskie) rejonach Syrii – oświadczył rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.
 
Rosjanie odpowiedzieli kontruderzeniem na tym samym kierunku, traktując nacierających jak wrogów, terrorystów ISIS. 
 
 
Kurdowie już zaznaczają pola naftowe jako zajete przez koalicje USA, mimo że były pod ostrzałem Rosyjskim'
 
 
 
  kliknij by powiększyć
 
 
Rozpoczęła się walka (głównie ostrzał), o pola naftowe. 23 września Rosjanie przeprowadzili bombardowanie pozycji ISIS poprzedzające natarcie za pomocą lotnictwa szturmowego.
 
 
Sytuacja bojowa po zbombardowaniu pozycji ISIS (koalicji USA) przez lotnictwo szturmowe strony Syryjskiej.
 
 
 
  kliknij by powiększyć
 
Amerykańskie ministerstwo obrony podkreśliło, że Rosja wiedziała, iż w zaatakowanym rejonie prowincji Dajr az-Zaur na wschodnim brzegu Eufratu stacjonują walczące z dżihadystami siły SDF i wojskowi doradcy z międzynarodowej koalicji dowodzonej przez USA.[1]
 
 
 
 
 
24 września na punkcie dowodzenia kierujący natarciem, poległ rosyjski generał Waleri Asapow. Prawdopodobnie amerykanie śledzili jego samochód za pomocą satelity i przekazali współrzędne do jednostki przeprowadzającej atak moździerzowy.
 
Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow nazwał śmierć generała Walerija Asapowa ceną, którą zapłaciła Rosja za dwulicowość USA w kwestii uregulowania syryjskiego kryzysu.
 
(kliknij by obejrzeć film z ataku lotnictwa strategicznego Rosji)
 
 
26 września  Rosyjskie lotnictwo strategiczne dokonało ataku na pozycje amerykańskich terrorystów w rejonie pól naftowych na pn-wsch od Dajr az-Zaur i miasta Idlib. Atak był nagły, jednostki terrorystyczne (te posiadające Hamery i Cougary) nie zdołały opuścić fortyfikacji. Miejsca dowodzenia, obszary gromadzenia sprzętu wojskowego i składy amunicji zostały zniszczone.
 
Tu-95 w oslonie mysliwców przepuszczający atak za pomoca skrzydlatych rakiet
 
 
 
Bombowce strategiczne  Tu-95 MS (w nomenklaturze NATO "Bear"- Niedźwiedź)[2],  po 9-cio godzinnym locie i po przebyciu 7000 tyś km znalazł się nad celem i o godzinie 12:06 przeprowadziła atak pociskami rakietowymi X-101. Pięć pocisków skierowano na cele w rejonie Dajr az-Zaur. Po potwierdzeniu zniszczenia celów, pozostałe  pociski odpalono stronę miasta Idlib w północno zachodniej części Syrii. Maksymalnie samolot ten może przenosić 13 takich pocisków w konfiguracji jak poniżej.
 
Tu 95 konfiguracja uzbrojenia
 
 
 
Atak był przeprowadzony w perfekcyjny sposób. Rosjanie nie musieli pędzić nad cel aż 7000 tyś km, mają bliżej lotniska gdzie bazują te samoloty. Mogli wystartować z lotniska Engels w obwodzie Saratowskim bez konieczności tankowania w powietrzu.  Pokazali tym samy możliwości tych samolotów i przećwiczyli tankowanie w powietrzu. Samolot ten to zmodernizowana konstrukcja z 1952 roku. Jego zasięg to 10500 km, z jednym tankowaniem 14100 km. Samoloty latają nad terytorium wroga w eskorcie samolotów myśliwskich, w tym wypadku Su 30 i Su 35. Samoloty są uzbrojone w broń pokładową i walki elektronicznej. Mimo, że nie są wykonane w technologii stelh potrafią zniknąć z ekranów wroga.
 
Samolot przeleciały nad terytorium Rosji, i za zgodą Iranu i IRAKU zbliżyły się do celu. Amerykańskie satelity zapewne odnotowały lot Tu-95 nad terytorium Rosji. Gdy weszły w przestrzeń powietrzą państw trzecich nic nie mogły zrobić nie znając celu misji. Godny uwagi jest fakt, że sojusznik USA, Irak w tym wypadku nie powiadomił USA o planach Rosyjskich.
 
Atak rakietami całkowicie zaskoczył przeciwnika. Samoloty faktycznie mogły odpalić pociski już nad Rosją.  Ich zasięg to 6000- 7000 tyś km (uzależnione to jest od pułapu samolotu w chwili odpalenia pocisków, wysokości przelotu, wykonywanych manewrów i masy głowicy)[3]. Pociski te X-101 (Ch-101 lub SH 101) mogą przenosić głowice termojądrowe o sile do 500 kt, wersje tą oznaczono jako X-102)[4]. W trakcie lotu można je przeprogramować, po przebyciu kilku tysięcy km, rażą z dokładnością do kilku metrów.
Tu-95 przenoszacy 4 pociski X-101 i 4 pociski X-55
 
 
 
Atak przeprowadzono z góry dlatego był całkowitym zaskoczeniem dla przeciwnika. Gdyby rakiety odpalono z znacznej odległości, nad cel nadleciały by po kilkudziesięciu minutach, albo nawet godzinach. Mogły by zostać wykryte kilkadziesiąt kilometrów od celu przez radary horyzontalne, lub inne samoloty będące w powietrzu. Średnia prędkość przelotowa to około 700 km/h, zatem wystrzelony z nad M. Kaspijskiego miałby do pokonania ok 1000 km, zajęło by mu to 1,5 godziny. Gdyby pociski wykryto podczas lotu, lotnictwo USA mogło by zdążyć je zneutralizować, a ostrzeżeni terroryści zdążyli by się ewakuować. Według moich obliczeni samolot F-16 z radarem AN / APG-68 z odległości nie większej jak 20 km jest wstanie wykryć pocisk X-101. Dogonienie i jego zestrzelenie nie stanowi problemu. Ale jest praktycznie niemożliwe gdy pocisk dzieli od celu 3-4 minuty lotu.
 
Atak na pola naftowe zbiegł się z budową drugiej przeprawy przez Eufrat. Przeżucenie mostu trwało niecałą godzinę. Pontony przerzucono drogą powietrzną na lotnisko w Dajr az-Zaur. Budowa postępowała z prędkością 2 mb mostu na minutę.
 
 
Rosyjscy zolnierze na ulicach Dajr az-Zaur
 
Miasto w większości, prawy brzeg już opanowali Rosjanie. W rękach ISIS były jeszcze niedawno dzielnice na drugim brzegu Eufratu.  
 
Obecnie wojska Rosyjskie prowadzą natarcie na kierunku jak na poniższej mapie.
  kliknij by powiększyć

 

KOMENTARZE

 • Re. Bitwa...
  Bardzo dobry, merytoryczny tekst.
  Jak dla mnie 5/5

  Pzdr 5ka
 • Zabrudzanie polskiego języka
  Witam pod nowym Nickiem. Swego czasu (jeszcze w roku 2012) zablokowałem gościa z IP-Berlina, który produkował się na Nowym ekranie pod Nickiem APGP-Maciej Kowalski.

  "Odznaczył" mnie, ale także profesora Dakowskiego orderem "wielkiego nielota". Pomiędzy Nickami APGP-Maciej Kowalski, a Fischer von Treuenfeld były pewnie jakieś inne Nicki, ale ich niestety nie zauważyłem.

  Dlaczego to piszę?
  Ponieważ nie mam czasu na zagłębianie się w tematyce syryjskiej, a ona jest tak ważna, że trzeba by wiedzieć, w jakiej części można uważać ten dobry artykuł za wiarygodny, a w jakiej części jest to propaganda i czyja?
  Więc postawiłem sobie pytanie, skąd mogą pochodzić informacje Nicka von Fischer-Treuenfelda?

  Uważam, że Fischer von Treuenfeld przetłumaczył niemieckie teksty.
  Wskazuje na to usilne trzymanie się niemieckiej nazwy miasta -Dair az-Zaur (wg niemieckiej normy DIN 31635), gdy na przez niego cytowanej rosyjskiej mapce powyżej stoi Deir-ez-zor, a w angielskim piszą też Deir ez-Zor.

  Wydaje się, że niemiecki troll ma za zadanie wpływać na Polskę, gdyż w wersji polskiej przeforsowano na Wikipedii pisownię niemiecką. Podając dalej zniemczenie z Wikipedii von Fischer-Treuenfeld przyczynia się do zabrudzania polskiego języka niemiecką normą DIN 31635.

  Wersja angielska Wikipedii podaje:

  Deir ez-Zor (Arabic: دير الزور‎‎ Dayr az-Zūr; Syriac: ܕܝܪܐ ܙܥܘܪܬܐ Dayrāʾ Zəʿōrtāʾ)

  O rodzinie"von Fischer-Treuenfeld" Wikipedia wspomina 3 ważnych niemieckich generałów. W tym Karla esesmana, oraz prusaków Christiana i Philipa Eberharda:

  Christian von Fischer (1788–1870), preußischer Generalleutnant
  Karl von Fischer-Treuenfeld (1885–1946), SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Waffen-SS
  Philipp Eberhard von Fischer-Treuenfeld (1838–1918), preußischer Generalleutnant

  http://iddd.de/rys/Deir-ez-ZorKL.jpg
 • @Fischer
  5*****!
 • 5*
  D.Kosiur
 • @adevo 20:04:01
  ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
  W domu wszyscy zdrowi ?
 • @adevo 20:04:01
  "Uważam, że Fischer von Treuenfeld przetłumaczył niemieckie teksty.
  Wskazuje na to usilne trzymanie się niemieckiej nazwy miasta -Dair az-Zaur"

  Dair jest pomiędzy angielskim i polskim, niektórzy czują się niewygodnie z 'j'
  zamiast 'i', bo Kair, Zair etc ... 'j' lepiej podchodzi jak jest samogłoska po 'r', np "mojra"

  Tekstów na obrazkach nie da się raczej tłumaczyć. A są one albo angielskie albo rosyjskie.
 • Jak Polacy zalatwiaja sie z tym scierwem w Niemczech.Klasyk.
  https://www.youtube.com/watch?v=7AO9oU-hGgI
 • @Fischer 20:45:06
  Trochę zastanawia JEDNO:
  - KOLEJNY atak rakietami "skrzydlatymi" (pociski manewrujące), które są KOSZMARNIE drogie...
  Jakby nie można zrobić nalotu "zwykłymi" bombami naprowadzanymi laserem.

  Ćwiczenia wszystkich wariantów uzbrojenia? Były Kalibry z łodzi podwodnej, z krążownika rakietowego, z Tu-22M, teraz z muzealnych Bearów.
 • Zgineli Amerykanie czy nie?
  Zostali ostrzezeni tymi zdjeciami satelitarnymi. Mogli sie wiec wycofac.
 • Tekst o bitwie
  Raczej pochodzi ze stron kodluchwordpress.com
  Pokrywa się w większości z komentarzami internautów z tamtej strony.Tylko minimalnie się różni.
 • @staszek kieliszek 21:50:46
  Staszku na filmie widać jak poszczególne cele 1,2,3,4,5 są eliminowane.
  Jest i inny film gdzie tylko są pokazane cele i trafienia. Nikt nie uszedł, sprzęt amerykański został zniszczony.

  Pytanie jest inne, jacy to byli żołnierze, najemnicy w tych couguarach.
  Na polu walki nie jest to takie oczywiste. Amerykanie prowadzą też brudne operacje rękoma najemników (w 90% są to amerykańscy żołnierze oddziałów specjalnych po zakończeniu kontraktów z armią, lub skreślonych z stanu armii). Takimi najemnikami, określanymi czasem mianem ochroniarzy posługują się też koncerny naftowe walczące o kontrole nad szybami. Możliwe, że byli opłacani nawet przez przyszły Rząd Kurdyjski. To sprawa dla wywiadu, możemy tylko czekać na przecieki z jego dochodzenia.

  Jednoznacznie nie da się powiedzieć, że to wojsko amerykańskie. W tym kontekście nawet Rząd Stanów raczej się nie przyzna, gdy zostanie udowodniona współpraca tego oddziału z ISIS.
 • @Fischer 22:26:35
  "Nie szkodzi że jest wolny i stary,..."

  Kuźwa, ale jaki on jest piękny :-)

  Pozdro!
 • @laurentp 21:04:56
  Tu koszt jest relatywny przynajmniej pocisków, inna sprawa to taki długi przelot. Ale dowódcy tych samolotów (każdy) musi zaliczyć tankowanie w powietrzu a to kosztuje.

  Pociski rosyjskie są znacznie tańsze (ok 10 x), nalot był efektywny zniszczono punkty dowodzenia, bazowania, Humery, Couguary, po kilka pikapów na punkt, zapasy amunicyjne (widoczne w dwóch wypadkach silne wybuchy), otworzono drogę do pól naftowych.

  Inaczej jest gdy arak nie wyjdzie tak jak amerykanom , 60 tomahawków na jedno lotnisko, gdzie większość nawet nie doleciała do celu, a z kilkunastu które doleciały wybuchło 6 nie trafiając żaden istotny cel.

  Wojna dla Ruskich jest okazją do testowania nowych broni, ale jest u nich obecnie tyle nowinek, ze chyba nawet 10% nie zdążą pokazać.

  Te śmieszne samoloty ze śmigłami, totalne graty z lat 50, przy pomocy taniej technologii zmodyfikowano i są tak groźne, a nawet bardziej jak B-2, bo zabierają więcej ton bomb.

  Czemu ?

  Faktycznie nie są wykonane w technologii stelh jak B-2, ale mają zainstalowany system "elektronicznej barby".

  Bardzo selektywny radar dalekiego zasięgu, którym wykryje nawet F-22 z dużej odległości (B-2 z około 100 km), system zakłócania łączności radiowej wroga i system typu Iwiny, tyle że o większej mocy, który pozwala mu zniknąć z ekranów NATO-wskich radarów.

  Nie szkodzi że jest wolny i stary, jego po prostu na niebie nie ma gdy zechce zniknąć, a wroga zniszczą eskortujące go myśliwce.
 • @adevo 20:04:01
  Adevo, o co kaman?

  To co napisałeś wygląda bardzo dziwnie..

  Pozdro!
 • @Fischer 22:42:06
  Przed 10 laty pracowalem z bylym oficerem armii amerykanskiej.Mial 2 magisteria i zaczal pracowac po odsluzeniu 22 lat wojsku w wieku lat 40 w firmie budujacej wielkie frezarki: Ingersoll Machine Tools.Mily gosc.Mial jakies stanowisko w dyrekcji ale prezydent firmy, Wloch, mial do niego niewytlumaczalna awersje.Zlosliwie mu wytykal przy ludziach bledy.Bylo to zenujace.Chlop nie wytrzymal.Zaciagnal sie do Black Water ze stawka $90 K rocznie.Moze jest teraz w Syrii?
 • @Jasiek 22:58:25
  Odnosnie tego artykułu, zainspirował mnie wpis Pan Bogusława Jeznacha „Poniedziałek, 25 września 2017”. Tam dokonałem wpis Fischer 26.09.2017 23:18:59. Następnego dnia rozszerzyłem informacje i opublikowałem bo uznałem, że informacja jest tego warta. Ponieważ otwiera to nowy etap Syryjskiego konfliktu.

  Co do nazewnictwa Dajr az-Zaur, przyjęłam takie jakie zastosował już Pan Bogusław. Artykuł miał nawiązywać do opisanych już zdarzeń i nie widziałem powodu by wprowadzać inne nazewnictwo dla tej miejscowości i mam gdzieś smutki jakiegoś niedowartościowanego pokurcza.
 • @Fischer 23:24:08 Nie tak Panowie, nie tak a....
  ..tylko i wyłącznie AdMeritum sprawy i rzeczy i osoby czyli wady i błędy osoby tak ale nie AdPersonum jako takiej, całej osoby, tylko co najwyżej sposób myślenia i postępowania osoby

  Urażona fałszywa duma przejmuje władzę nad osobami i to na kodluch też
  cyt:
  Ja pierwszy raz widzę – od roku nie zaglądałem do Neona…

  Jakiś zlepek różnych tekstów na pierwszy rzut oka..

  Dzięki za pokazanie

  Polubienie

  brusek , 27 września 2017 at 22:30
  Tekst może pasuje do naszych poglądów, ale technicznie zupełnie odbiega od naszych wpisów.
  Czytajac go, czułem obcego czlowieka, co tu nie pisze.
  Gdyby nie pytanie wyżej, to nigdy nie pomyslałbym, że to może być ktoś od nas.

  Polubione przez 1 osoba

  adam suleczak , 28 września 2017 at 01:03

  pomniejszanie bezinteresowne ,, jakiś zlepek "
  w drugim stadny instynkt grupy się ujawnia

  zamieszczam dla nauki

  małe poczucie swojej wartości w taki sposób się podbudowywuje
 • @andrzejw 07:25:13 Aha, link do cytatów ...
  https://kodluch.wordpress.com/2017/09/27/27-09-2017-syria-727-dzien-sprzatania-swiata/#more-8123
 • @andrzejw 07:28:27
  Dziękuje za wskazanych wpis. No to namieszałem :

  "..Tekst może pasuje do naszych poglądów, ale technicznie zupełnie odbiega od naszych wpisów.
  Czytajac go, czułem obcego czlowieka, co tu nie pisze.
  Gdyby nie pytanie wyżej, to nigdy nie pomyslałbym, że to może być ktoś od nas.
  ."

  No faktycznie nie jestem ich ani, tez innych- jestem sobą. To jest wolność. Nie realizuje czyiś planów i nie będę. Tylko po co te głupie inwektywy, zamiast wysłać maila z zapytaniem Kim jestem i dla kogo pracuje ???

  To efekt skłócenia i dzielenia Polaków. Każdego starają się zaszufladkować, jako : żyda, komunistę, antyklerykała, faszystę, masona…. Dlatego Polacy nie zdolni są do konstruktywnego i zespołowego działania. Mają nikłe szanse na osiągniecie jakiegokolwiek celu.
 • @Fischer 10:17:02
  Panie Fischer,

  dał się Pan niepotrzebnie podpuścić, nikt na stronie kołducha nie atakował Pana, raczej była to forma uznania dla Pana pracy - podobne działania na rzecz ukazania prawdy.

  Wpisy były dokonane na stronie, gdzie od przeszło dwóch lat pracują w większości ci sami ludzie i siłą rzeczy wytworzył się wśród nich specyficzny sposób porozumiewania.
 • @Fischer 10:17:02
  Swietna notka. Gratuluje!
 • @ autor
  Rzeczowy tekst, wiele wyjaśnia.
  5*
 • @welna 10:48:47
  Wcale się nie obrażam, stwierdziłem tylko, że: namieszałem tym artykułem.
  Bardzo mi się Wasza strona podoba. Pisząc ten artykuł trafiłem na nią po raz pierwszy. Szukałem w goglach mapek adekwatnych do sytuacji bojowej i tak trafiłem na ta stronę. Nawet dodałem ją do ulubionych, licząc na dalsze rzeczowe doniesienia z wojny w Syrii. To wszystko, na stronę waszą zaprowadziło mnie lenistwo, bo nie chciało mi się kreślić mapek.

  Reszta traktująca o skłóconych Polakach dotyczy takich jak adevo , gdzie w jakiejś formacji patriotyczno- narodowej np. KNP pogubili się i gryzą własny ogon. Atakują wszystkich Polaków, za wszystko.

  Tak błaźnią swoja formację i szkodzą Polsce. Ktoś mnie pytał gdzie jest ciemnogród, odpowiem z krucyfiksami pod ambasadą Francji. Polecam filmy z tej imprezy w sieci.
 • @Fischer 20:45:06
  Dobry wpis warty przeczytania.
 • @Fischer 10:17:02
  "Tylko po co te głupie inwektywy, zamiast wysłać maila z zapytaniem Kim jestem i dla kogo pracuje ???"

  Kurde, o co tu chodzi?
  Jakie dzielenie Polaków?
  Wpis jest o wojnie w Syrii...
  A właśnie... dlaczego masz taki nick i nazwę bloga?

  Jejku, jejku... :-(
 • @Jasiek 20:15:29
  Widocznie z wpisu wynika za dużo prawdy . No to służbowi zawyli . Ave :)
 • @Fischer 13:51:19
  Na temat Francji opuśćmy zasłonę milczenia .Ave Amigo. http://gosc.pl/doc/3131963.We-Francji-sprzedaja-koscioly
 • @Jasiek 20:15:29
  Szanowny Panie

  To moje nazwisko oraz przysługujący przydomek i nie mam czego się wstydzić.

  Podlinkowałem Panu książeczkę, gdzie historia moich przodków rozpoczyna się od wypraw krzyżowych, ale znam wcześniejszą.

  http://michel.janssens.pagesperso-orange.fr/Photos_genealogie/Livret%20Ph%20von%20Fischer_pagedecouv.jpg

  Moja linia rodowa to Aschersleben. Jej protoplastą był lekarz i radca medyczny dworu pruskiego Johan Eberhard (od strony 27).

  http://michel.janssens.pagesperso-orange.fr/Photos_genealogie/Livret%20Ph%20von%20Fischer_15.jpg

  Jego siódmy syn Baron Carl Fredrich Eberhard był Sędziom krajowym w Toruniu. (Str 30 poz VII). Thorn to Toruń.

  http://michel.janssens.pagesperso-orange.fr/Photos_genealogie/Livret%20Ph%20von%20Fischer_17.jpg

  Wszystkie jego dzieci urodziły się w Toruniu (Str 31), lub pod Toruniem (zamek Bierzgłowskim). To moi pradziadowie i prababki w piątym pokoleniu.

  Resztę to może wyjaśni Ci admin, sprawdzi moje IP i wyjaśni Ci , że nie piszę z Berlina, tylko okolic Torunia.

  Mieszkam w Polsce, moja rodzina żyje na tej ziemi od 200 lat, od 100 w Polsce od uzyskania przez nią niepodległości. Mało przelewała za nią więcej krew niż Ci pseudo patrioci. Jestem Polakiem i mam większe do tego prawo jak wszyscy wielcy politycy co muszą ukrywać swoją przeszłość.

  Wracając do gen dywizji SS Fredricha Carla Wilchelma to jest to wnuk Tajnego Radcy Saxoni Anhaly Carla Fredricha. To nawet nie przodkowie, to inna linia, która nigdy nie opuściła Saxonii. Te linie rozeszły się w czasach Napoleona. Tak jak gen. Stanisława Fiszera, który opowiedział się przy Napoleonie.

  Jeżeli się nie wstydzisz to podaj swojego maila, to ci odpisze normalną pocztą i sprawdzisz sobie moje IP. Mogę Ci nawet podać numer telefonu, a nawet zaprosić na flaszkę jak będę miał ochotę. Wtedy np.: opowiem Ci o Gryfie Pomorskim, o zamachu na Pociąg Hitlera koło Zblewa, czy bandzie Łupaszki.

  JA NIE MUSZĘ KŁAMAĆ, NIE MAM NIC DO UKRYCIA W PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH TCHÓRZY UKRYWAJĄCYCH SIĘ POD NICKAMI.

  Dlatego używam nazwiska.
 • @Fischer 22:59:28
  Resztę to może wyjaśni Ci admin, sprawdzi moje IP i wyjaśni Ci , że nie piszę z Berlina, tylko okolic Torunia. Potwierdzam .Pzdr.
 • @Fischer 22:59:28
  Dziękuję za odpowiedź.
  Już wiem o co chodzi.
  Pozdrawiam
 • @Fischer
  Wojna w Syrii, to dla Rosji nie tylko możliwość przetestowania różnego rodzaju broni i sprzętu wojskowego, ale także możliwość zwiększenia produkcji i eksportu w sektorze zbrojeniowym...

  www.defensenews.com/global/asia-pacific/2017/08/30/russia-hoping-to-boost-arms-sales-after-syrian-us
 • @kula Lis 67 09:12:54
  https://www.defensenews.com/global/asia-pacific/2017/08/30/russia-hoping-to-boost-arms-sales-after-syrian-usage/
 • @Jasiek 05:30:13
  Pytasz o co chodzi i zrozumiałeś.

  Ja to przybliżę, a może napiszę o tym bo to istotna sprawa dla ruchów Narodowo Patriotycznych.

  Chodzi o to, że Panom „patriotom”. Koncepcje się rozjechały, boli ich jak przedstawiam swoje racje.

  Jak bym był nazistą i potępiał żydów, najlepiej od razu wysyłał do gazu to było by OK. No ale pisze o nich źle jako Kosher Nostrze, jednocześnie mówię, że nie każdy żyd to zły żyd. Jestem wierzący, ale potępiający kościół i nie chodzący na msze to jestem masonem. Mam w logo krzyż, to jestem krzyżakiem. Piszę o potędze Rosji , by uświadomić czytelnikom, że zwycięstwo sojuszników jest wątpliwe to jestem komunista. Nie opowiadam się za bandytami podziemia zbrojnego i potępiam zdradę Kuklińskiego to jestem też komunistą.

  Nie wpadli jeszcze na to by zrobić ze mnie geja, a trzy tęcze mam w polu herbowym.

  To chore, zaściankowe, małostkowe by nie użyć wobec tej formacji słowa ciemnogród z krucyfiksem stojący u bram piekieł. O to chodziło zachodnim agenturą by skłócić naród, by nigdy z kolan nie powstał. To są agenci Kosher Nostry, którym żydzi poprzez swoją propagandę i za pomocą kościoła rozmiękczyli mózgi. Gdy to zrozumieją wszyscy Narodowcy to już ręce będą mieli w nocniku.

  Dlaczego poprzez kościół (oczywiście w ujęciu państwo w państwie)? Bo to pasożyt na łonie matki Polski, który nie jest narodowy, tylko papieski. To nie Polacy są ważni tylko dochody. Kościołowi jest wszystko jedno kto płaci i kto tu rządzi : czy krzyżaccy, czy polscy królowie, Hitler, PZPR, SLD, PO , PIS czy żydzi. Ważne , że płaci.

  Dlatego tak jest jak jest?

  Z takimi poglądami takie formacje jak np. KNP nigdy Narodowi Patrioci nie będą miały znaczącego i licznego elektoratu. Mało tego KNP zniszczy inne frakcje narodowo demokratyczne, obciążając je swoimi obsesjami. Tak jak inne minione partie, które zamiast realizować i doskonalić program własny, zawierały sojusze i werbowały liderów wrogich ugrupowań by poprawić swój stan liczebny w rankingach. Gdy tak się robi, trzeba realizować wspólny program, który z czasem staje się coraz mniej przejrzysty i od pewnego momentu traci się elektorat.

  Uważam , że warto by napisać to i owo Narodowcom by zrozumieli zagrożenie i nie skoczyli tak jak sympatycy majdanu na Ukrainie.

  Nie mam nic do Narodowców, ruch w samej rzeczy słuszny bo patriotyczny. Ale ośmieszają się np utożsamiając się z taka osobą jak Pan Radek filmowany pod ambasadą Francji, czy na trasie przemarszu obrazu Matki Boskiej. Filmiki w sieci

  Narodowiec to powinien być wzór wszelkich cnót, a nie głupoty.

  https://warszawawpigulce.pl/wp-content/uploads/2016/05/13179386_866423103484023_3637547061525642617_n.jpg
 • @Fischer
  Rosyjskie „bomby elektromagnetyczne" sparaliżują sprzęt wroga. W Rosji powstają radioelektroniczne ładunki, które mogą doprowadzić do awarii sprzętu wroga dzięki dużej mocy impulsowi mikrofalowemu, powiedział RIA Novosti doradca pierwszego zastępcy dyrektora generalnego koncernu „Technologie radioelektroniczne” Władimir Michejew. Wcześniej niektóre media donosiły, że przedsiębiorstwa rosyjskiego przemysłu obronnego stworzyły potężną rakietę elektromagnetyczną „Alabuga” z głowicą bojową z generatorem dużej mocy pola elektromagnetycznego. Informowano, że może jednym uderzeniem pokryć terytorium 3,5 km i zniszczyć całą elektronikę i przekształcić ją w „kupę złomu”. Michejew wyjaśnił, że „Alabuga” nie jest specyficzną bronią: pod tym szyfrem w latach 2011-2012 zakończył się cały szereg badań naukowych, w trakcie których określono główne kierunki rozwoju broni radioelektronicznej przyszłości. „Została przeprowadzona bardzo poważna ocena teoretyczna i praktyczne prace na modelach laboratoryjnych i specjalistycznych poligonach, podczas których określono nomenklaturę broni radioelektronicznej oraz stopień jej wpływu na sprzęt” powiedział. Wpływ ten może być różny pod względem intensywności: „Począwszy od zwykłego zakłócenia z chwilowym odłączeniem systemów broni i sprzętu wojskowego przeciwnika do całkowitego radioelektronicznego porażenia prowadzącego do energetycznego, destrukcyjnego uszkodzenia głównych komponentów elektronicznych, obwodów, bloków i systemów”. Po zakończeniu tych prac wszystkie dane dotyczące wyników zostały utajnione, a sam temat broni mikrofalowej trafił do kategorii przełomowych technologii z najwyższą klauzulą ​​tajności, podkreślił Michejew. Dziś możemy tylko powiedzieć, że wszystkie te opracowania przełożono na konkretne prace doświadczalno-konstrukcyjne w celu stworzeni broni elektromagnetycznej: pocisków, bomb, rakiet przenoszących specjalne generatory eksplozji magnetycznej powiedział rozmówca. Podobne opracowania prowadzą wszystkie wiodące światowe mocarstwa zwłaszcza Stany Zjednoczone i Chiny, podsumował.

  Ps..Przypomina mi to obesrane gacie z yankeskiego niszczyciela "Cooka" na Morzu Czarnym. Rosjanie im tylko wyłączyli prąd. A efekt był piorunujący. AEGIS zamieni się w kupę złomu i nawet nikt przy tym nie zginie.
 • @kula Lis 67 12:08:15
  Tak to godne uwagi, napisze artykuł, może jeszcze dziś. Rosjanie są wstanie zabezpieczyć pod względem elektronicznym cały front i chronic określony teren np miasta, lotniska, dyslokacje sprzętu. Tu już nie chodzi o zakłócenia, zablokowanie łączności. Pociski nie są wstanie przeniknąć przez ten parasol ochronny.
 • @Fischer 12:48:56
  W Dajr az-Zaur odkryto pozycje ukraińskich terrorystów (wideo) Podczas oczyszczania syryjskiego Dajr az-Zaur wojska rządowe znalazły pozycje ukraińskich terrorystów z PI, poinformowała Federalna Agencja Informacyjna. Nagranie powstało na wschodnim brzegu Eufratu. Żołnierze syryjskich wojsk rządowych weszli do jednego z punktów dowodzenia opuszczonego przez terrorystów.

  https://twitter.com/todayinsyria/status/913133743531085824 ​

  Na kadrach widać, jak jeden z żołnierzy zwraca uwagę operatora na znalezione przez niego rzeczy. Oprócz kilku granatów, pistoletu i zablokowanego smartfona syryjscy bojownicy znaleźli wiele interesujących przedmiotów. Na stoliku nocnym znaleziono paczkę rosyjskich papierosów i krzyżówki w języku rosyjskim. Na ścianie wisiała ukraińska flaga. Według żołnierzy w pomieszczeniu stacjonował jeden z dowódców organizacji terrorystycznej i, sądząc po wszystkim, rosyjskojęzyczny, ponieważ radykalni muzułmanie nie pozwalają sobie na tytoń. Przypomnimy, wcześniej w mediach pojawiła się informacja o tym, że Ukraina stała się kluczowym punktem tranzytowym i poligonem do legalizacji terrorystów z organizacji Państwo Islamskie.


  https://youtu.be/Liez5bv1YjI

  Ps..Teraz możemy się domyślać, gdzie poszły pieniądze 4 miliardy złotych, które zawiózł na Ukrainę prezydent Polski Andrzej Duda...Za Hitlera dla Niemców pracowali a za ISIS dla terrorystów ...ciekawe czy mieli, piły, widły, młotki i siekiery ze sobą ..
 • @Fischer 12:48:56
  Na upainie rozbił się szkolny samolot, zginęło 2 pilot z instruktorem. Czyżby byli pod wpływem? jak to u nich już w zwyczaju? a może czekoladki roshen Porocha im zaszkodziły? i sraczki dostali? Jak myślisz? Pzdr!
 • @Fischer 12:48:56
  Atak rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych na obiekty Dżabhat an-Nusry. Uderzenia rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych (WKS) przerwały operację grupy Dżabhat an-Nusra, która próbowała wyzwolić terrorystów z „akerbackiego kotła” we wschodniej Hamie, poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony generał Igor Konaszenkow.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20170929/2017_09_28_MINOBORONYPOL_ldvkpnks.r0t.mp4
  „Stolica” terrorystów PI zamieniła się w ruinę. Według źródeł w Rakce do tej pory pozostaje 400-800 terrorystów, którzy kontrolują około 25% miasta. Ofensywa na pozycje PI jest skomplikowana, ponieważ w Rakce żyje od 5000 do 7000 cywilów.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20170929/2017_09_29_RaqqainruinsPOL_lvv0ehcv.jkd.mp4
 • @Fischer 12:48:56
  Niebezpieczne piękno: kobiety rosyjskich wojsk powietrznodesantowych. Przedstawiamy zdjęcia studentek Riazańskiej Wyższej Szkoły Dowódczej Wojsk Powietrznodesantowych.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/226/51/2265129.jpg
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/226/51/2265102.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/226/50/2265075.jpg

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/226/50/2265048.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/226/50/2265021.jpg

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/226/49/2264994.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/226/49/2264967.jpg

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/226/49/2264940.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/226/49/2264913.jpg


  Ps...Oby tylko na zdjęciu to pozowanie się skończyło. Kobiety są bardziej krwawe i bezwzględne od mężczyzn ale nawet najlepiej wyszkolona kobieta ma 70% sprawności bojowej przeciętnie wyszkolonego mężczyzny. Rosjanki na ostfroncie były zabójcze dla Niemców, polecam min. Dywizja Walonia, tam jest sporo opinii o tym co Rosjanki robiły z Niemcami, ale żeby nie było, że to krwawe Walkirie, to już w wojnie nie ma nic z kobiety, snajperki radzieckie płakały po oddaniu skutecznego strzału. Kobiety żołnierki były zmorą dla Niemców, niemniej słowiańska siła i piękno the best. Kobieta ma emocjonalną blokadę, jeśli ją się jej usunie, staje się okrutniejsza od mężczyzn w zabijaniu.
 • @Fischer 12:48:56
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/552/37/5523731.jpg

  Sztab sojuszników Syrii zagroził USA uderzeniem odwetowym. Sztab operacyjny sojuszników Syrii, w skład którego wchodzą siły libańskiego Hezbollahu i Iranu, oświadczył, że jest zdolny do zaatakowania pozycji amerykańskich żołnierzy w Syrii. Sztab nazwał działania USA „tchórzliwą agresją" i dowodem na „hipokryzję USA w walce z terroryzmem". Brak działań odwetowych sztab wyjaśnił swoją „samokontrolą", zaznaczając jednocześnie, że podejmie działania, jeśli Stany Zjednoczone przekroczą „czerwoną linię".
 • @Fischer 12:48:56
  USA więcej szumu i prowokacji robią wokół KRLD, niż temat tego wymaga. Ponadto non-stop plątają się u wybrzeży Korei Północnej z amerykańskimi okrętami wojennymi, czy przelatują w pobliżu granic Korei Północnej amerykańskimi maszynami bojowymi. Kogo, by takie coś nie wkurwiło?
  Wyobraźmy sobie jakby takie rzeczy Rosja, Chiny, czy KRLD wyprawiały u granic USA? Plątały by się tam ciągle ze swoim sprzętem wojennym? Czas USA, jako hegemona świata się kończy, ale USA tak się nauczyło rządzić na całym świecie w sposób autorytarny, że nie potrafi znaleźć się w świecie, gdzie nie będzie już "władzą absolutną", czyli prokuratorem, sędzią i ławą przysięgłych w jednym.
 • @Fischer 12:48:56
  USA kupują w Rosji naboje, które wysyłają do Afganistanu(i to mają być sankcje? śmiechu to warte!)..Rosyjskie naboje pomagają walczyć z terrorystami w Afganistanie. Stany Zjednoczone kupują w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw naboje kalibru 7,62/39 mm, które są później dostarczane do Afganistanu powiedział dziennikarzom w środę zastępca dyrektora generalnego Rosoboronexportu Igor Sewastiano.
  „USA kupują w krajach WNP i Rosji naboje kalibru 7,62/39 mm, które są wysyłane do Afganistanu w celu walki z terroryzmem" powiedział.
  Ps..Nie byłbym taki pewny że naboje są przeznaczane do walki z terroryzmem.Przypuszczam że amunicja jest dostarczana terrorystom i również do ISIS. Później wszelakie rusofobiczne trolle skomlą że terroryści używają rosyjskiego uzbrojenia. Ot zagadka rozwiązana USA dostarcza terrorystom rosyjskie uzbrojenie i amunicję, a kupują bo taniocha, sprzedają pewnie kilka razy drożej..
 • @Fischer
  Amnesty International oskarża Kijów o dostawy broni do Sudanu Południowego. Międzynarodowa organizacja Amnesty International na Ukrainie nawołuje władze kraju do sformułowania jasnych zasad i zagwarantowania, że Ukraina nie będzie dostarczać broni do Sudanu Południowego. Ukraińskie przedstawicielstwo Amnesty International oświadczyło wcześniej, że Ukraina ma związek z nielegalnymi dostawami broni do Sudanu Południowego. W 2014 roku „Ukrinmasz" miał podpisać kontrakt z ZEA na dostawę tysiąca karabinów maszynowych, moździerzy, granatników RPG i milionów sztuk amunicji do Sudanu Południowego. Państwowa służba kontroli eksportowej Ukrainy oświadczyła, że kraj nie dostarczał broni do Sudanu Południowego. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony także zdementował informację o tym, że ukraińskie zakłady zbrojeniowe nielegalnie dostarczały broń do Sudanu Południowego i krajów Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. „Amnesty International cieszy się z zapewnień ukraińskich władz dotyczących niedostarczania broni do Sudanu Południowego. Szereg oświadczeń i zapewnień ze strony oficjalnych osób w państwie, które mogliśmy usłyszeć w ostatnich dniach, wygląda jak dowód na to, że Ukraina chce kierować się wziętymi na siebie międzynarodowymi zobowiązaniami w zakresie handlu bronią" — poinformowała w piątek służba prasowa organizacji.
  Amnesty International wzywa ukraińskie władze do „sformułowania jasnych zasad, zagwarantowania, iż nie będą dostarczać broni i sprzętu wojskowego do Sudanu Południowego".

  Ps..Ukraina, to obecnie wielki "czarny" rynek sprzedaży broni. Nie zdziwię się, jak kiedyś ślady z ukraińskich magazynów broni znajdą na Marsie. Ciekawe swoją drogą, gdzie i kiedy "rosyjscy dywersanci" zaatakują kolejny magazyn broni na Ukrainie?
 • @Fischer
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/174/18/1741807.jpg

  „Z pomocą Rosji udało się uratować Syrię przed rozłamem”. 30 września mijają dokładnie dwa lata od rozpoczęcia operacji wojskowo-powietrznej Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji w Syrii. Z pomocą rosyjskich sił zbrojnych udało się zmienić przebieg syryjskiego konfliktu i uratować Arabską Republikę przed rozłamem i chaosem w wywiadzie dla Sputnika mówi ekspert wojskowy, były doradca przewodniczącego Partii Ruchu Narodowego ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, emerytowany kapitan I rangi Marynarki Wojennej Turcji Celalettin Yavuz. Dwa lata temu dzięki operacji rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych i marynarki w sytuacji w Syrii rozpoczął się okres poważnych zmian. W przededniu operacji antyterrorystycznej Rosji syryjskie siły rządowe były dosłownie przyciśnięte do linii brzegowej pomiędzy Latakią a Damaszkiem, rząd al-Asada kontrolował tylko Damaszek. W tym czasie istniało realne zagrożenie rozłamu państwa syryjskiego na cztery części, pod kontrolą rządu mogło pozostać tylko terytorium Damaszku i strefa przybrzeżna. Ale Rosja swoimi zdecydowanymi krokami przełamała bieg wydarzeń w Syrii. Po rozpoczęciu rosyjskiej operacji wojskowej siły al-Asada zaczęły stopniowo umacniać swoją pozycję. Oczywiście ważną rolę w tym procesie odegrały także takie czynniki, jak okazywana przez Rosję Syrii pomoc wojskowa, wysłanie tam wykwalifikowanych doradców wojskowych i specjalistów, a także pomoc wojskowa syryjskiemu rządowi ze strony Iranu i „Hezbollahu”. Dzięki temu syryjskie siły rządowe pokrzepiły się na duchu powiedział Yavuz. Moim zdaniem w obecnej sytuacji al-Asad w żadnym wypadku nie dopuści do utworzenia drugiego państwowego tworu na syryjskim terytorium. Terytorialna integralność Syrii jest fundamentalnym czynnikiem. Rosja swoimi zdecydowanymi działaniami i pomocą odegrała tutaj bardzo ważną, decydującą rolę. Ponadto dzięki inicjatywie i skutecznemu współdziałaniu między Rosją, Turcją i Iranem rozpoczęto proces negocjacji w Astanie, w wyniku którego udało się stworzyć w Syrii cztery strefy deeskalacji. W ten sposób astański proces, w przeciwieństwie do stale przeciągających się negocjacji w Genewie, stał się ważnym instrumentem na drodze do utworzenia państwa syryjskiego w okresie, który nastąpi po ostatecznym zwycięstwie nad PI. I w tym jest również wielka rola współpracy Rosji z Turcją i Iranem dodał były doradca. Mając to wszystko na uwadze, można z pewnością mówić o tym, że operacja wojskowa rozpoczęta przez Rosję dwa lata temu stała się swojego rodzaju kołem ratunkowym, które dało siłom rządowym al-Asada drugie życie w walce z terroryzmem podsumował Yavuz.
 • @Fischer
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/635/73/6357312.jpg
  Rogozin: Operacja w Syrii pokazała niezawodność rosyjskiego sprzętu wojskowego. Rosyjski sprzęt doskonale sprawdził się podczas operacji w Syrii, powiedział wicepremier Dmitrij Rogozin. „Udana operacja naszych sił zbrojnych w Syrii wykazała najwyższą niezawodność naszego sprzętu wojskowego — zarówno lotniczego, jak i sprzętu wykorzystywanego bezpośrednio na polu bitwy. Nasz sprzęt nie jest produkowany dla parady, nasz sprzęt jest sprzętem produkowanym na wojnę” powiedział Rogozin w piątek w Tule w fabryce „Szczegłowski Wał” (wchodzi w skład holdingu „Precyzyjne Kompleksy”). 30 września mijają dwa lata od rozpoczęcia rosyjskiej operacji specjalnej w Syrii.
 • @kula Lis 67 09:10:48
  No wypada w kontekście Turcji zaznaczyć fakt zakupu zestawów S-400, co jest USA w niesmak. Posiadając te zestawy Turcja może skutecznie bronić swoja przestrzeń powietrzną przed samolotami USA.

  Czego nie da się zrobić systemami zintegrowanymi Patriot i THAAD.
 • @Fischer 11:04:20
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/800px-kielhwdwimg3692.jpg


  Niemiecka armia ma poważny problem. Ich okręty podwodne są uziemione. WSZYSTKIE! Przemysł zbrojeniowy Niemiec i tamtejsza Marynarka Wojenna lubi chwalić się swoim okrętami podwodnymi. Tymczasem o ich awaryjności mów się od dłuższego czasu. Teraz sytuacja jest jeszcze poważniejsza. Okręty typu 212 nie wypływają w morze. Z powody awarii. Problem niemieckiej marynarki, to bardzo ważna informacja również dla polskich sił zbrojnych. Program "Orka" zakłada bowiem wzmocnienie polskiej Marynarki Wojennej trzema okrętami podwodnymi. Łączna wartość kontraktu to ok. 10 mld złotych. Pozostaje pytanie, który producent skonstruuje łodzie podwodne na potrzeby naszej MW. Wymienia się głównie dwie firmy, niemiecki ThyssenKrupp Marine Systems oraz francuski Naval Group. Z Niemiec docierają jednak niepokojące wiadomości. Media zza Odry donoszą o licznych przypadkach tego, że zamiast przemierzać morskie przestrzenie, okręty typu 212 stoją w stoczniach i na nabrzeżach w oczekiwaniu na remont. Okazuje się bowiem, że dobre wrażenie nowoczesne konstrukcje TKMS robią tylko na papierze. "Kieler Nachrichten" pisze o licznych remontach łodzi podwodnych typu 212 i podkreśla fakt, że żaden z tych sześciu okrętów w służbie niemieckiej marynarki nie jest obecnie gotowy do działań operacyjnych, a ostatni sprawny - U35 - doznał niedawno awarii u wybrzeży Norwegii.
  U31 niby pływa, ale nie wszystko zostało naprawione. Kuriozalne jest to, że jednostka przyjęta do służby w 2005 r. uczestniczyła w... jednej operacji! Inny (U32) ma niesprawne akumulatory. Awaria jest tak poważaj, że okręt stoi od lipca w Kilonii w naprawie. Łącznie - 4 nowoczesne okręty stoją w stoczni, a 2 czekają na nabrzeżu. To nie wszystko - według "Der Spiegel", inspektorzy od kontroli jakości w Bundeswehrze wahają się, czy przyjąć do służby kolejny okręt typu 212 z powodu nieustannych usterek i awarii. Psuć miało się tam niemal wszystko począwszy od silnika po radar. Usuwanie wad zajęło producentowi ThyssenKrupp Marine Systems 1,5 roku. Problemem ma być również napęd okrętów - Fuel Cell AIP - który, choć zaawansowany technicznie, okazuje się bardzo awaryjny.

  Źródło: kn-online.de, Der Spiegel
  Ps...Widać wyraźnie, że po latach świetności i myśli technicznej Kriegsmarine została tylko pusta wydmuszka propagandy. No to po fatalnym stanie Luftwaffe, spadające, rozpadające się i niesprawne samoloty, helikoptery, Bundeswerze z połową sprawnych z aż 260 sztuk Leopardów, braku do nich amunicji, etc..potrzebnej wymianie 200 tys wadliwych karabinków Heckler&Koch, przyszła kolej na ich niesprawna flotę. Ot oto ta sprawna inaczej, jedna z ponoć pierwszych armii NATO, o francuskiej, którą było ostatnio stać na kupno 3 czołgów Leclerc z własnej fabryki!, już nie mówiąc, czy nawet UK(na wszystkie 168 czołgów także tylko połowa sprawna, o lotnictwie i flocie, jej stanie już nie wspominam) nachodźcy kosztują więc kasy brak, toż to Putin i Szojgu kulają się ze śmiechu czytając takie wieści.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31