Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

WRÓG U BRAM (cz II)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PRAKTYCZNIE OD LIPCA DO WRZEŚNIA PONAD 70 TYŚ ŻOŁNIERZY NATO ĆWICZY WZDŁUŻ GRANICY ROSJI, OD BAŁTYKU DO M.CZARNEGO.

CZY TO PRAWDA CO MÓWI WICEMINISTER OBRONY BIAŁORUSI ?
Jak najbardziej. Manewry Zapad 2017 odbyły się w okresie 14-20 września na terenie Białorusi i Rosji z udziałem 12,7tyś żołnierzy.
 
W tym okresie wojska NATO ćwiczyły :
Od 10-27 września na terytorium Szwecji i Bałtyku, odbywały się manewry 20,5tysięcy żołnierzy z z Danii, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Francji, Norwegii i USA pod kryptonimem Aurora 17.[1]
8-17 września rozpoczęto manewry Northern Coasts 2017 na południowym Bałtyku. Udział w nich wzięło 5 tyś żołnierzy (jeden Polak zginał, drugi w szpitalu). [2]
Wcześniej od 23 sierpnia , do 12 września na terenie Czechosłowacji odbyły się manewry lotnicze Ample Strike z udziałem 18 krajów (Kanada, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finalnd, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Holandia, Polska, Słowacja, Słowenia i Stany Zjednoczone Ameryki). W manewrach brały udział bombowce strategiczne USA b-1B lancer i B-52. Wylatano ponad 600 godzin i setki misji lotniczych. W manewrach brało udział 1,3tyś żołnierz .[3]
W tym czasie na terenie Estonii ćwiczyła zadania dywersyjne żołnierze 173 Brygady Powietrznodesantowej USA przerzucona z Włoch rejon Vicenzy[4].
Na terenie Ukrainy 12-15 września odbyły się ćwiczenia dowódczo- sztabowe Niezniszczalna Wytrzymałość-2017.[5]
Na terenie Ukrainy 10-24 wrześni rozpoczęły się manewry Rapid Trident 2017. Z udziałem2,5tys. żołnierzy z 15 państw. Oprócz Ukraińców i Amerykanów, biorą w nich udział Kanadyjczycy, Bułgarzy, Gruzini, Estończycy, Włosi, Łotysze, Litwini, Norwegowie, Polacy, Rumuni, Turcy, Mołdawianie i Brytyjczycy.[6]
Nie można tu zapomnieć lipcowych o manewrach Saber Guardian-17 na terenie Rumuni, Gdzie podczas desantu 500 amerykańskich spadochroniarzy, 12 zostało rannych i hospitalizowanych w szpitalu. Ćwiczyło tam25tyś żołnierzy w tym 14 tyś. Amerykanów, pozostali to Rumuni, Bułgarzy, Węgrzy i Polacy (jednostki 10 Brygady Lotnictwa Bojowego z Powidza). [7]
Dziś rozpoczynają się największe manewry w Polsce Dragon 17.  Według Ministerstwa Obrony Polski w ćwiczeniach weźmie udział17 tysięcy żołnierzy i 3,5 tysiąca jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w ćwiczeniach wezmą udział sojusznicy Polski z NATO — wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy. Aktywna faza ćwiczeń odbędzie się w dniach 25-29 września.[8] W Zegrzu rozpoczęły się 20 września. Wojska współdziałać będą z pododdziałami NATO,które wzmacniają tzw. wschodnią flankę i Amerykańską Pancerną Brygadową Grupą Bojową.[9]
CO TO JEST PANCERNA BRYGADOWA GRUPA BOJOWA ?
Novum w terminologii wojskowej, prościej mówiąc masło , mąślane.
Dotychczas zgrupowania pancerne operowały jako armie pancerna, brygady i bataliony. Większe związki to grupy armijne czy korpuśne. Zapewne autor miał na myśli grupę taktyczna większą od Brygady pancernej. W tym wypadku jednostką większą jest korpus pancerny. Termin grupy korpuśne używa się w odniesieniu do związku brygad, lub dywizji różnych rodzaji wojsk. 
Zgodnie z oświadczeniem polskiego Rządu, na terenie polski miała stacjonować: Ciężka brygada pancerna (dyslokacja Żagań i Choszczno) i pancerny batalion międzynarodowy (Orzysz, Bemowo Piskie). Razem 6 tyś żołnierzy, 87 czołgów Abrams.[10] Żołnierze po roku (zakończenie kontraktu) mieli być wymieniani.
Rozmieszczonych zgodnie z mapą.
 
 
 
Mape można powiekszyc i otworzyć w nowym oknie.
 
 
Amerykańska brygada składa się z trzech batalionów, 57 czołgów Abrams. Jednak organizacyjnie jest źle sformowana do walki w Europie. Taki układ będzie skuteczny wobec przeciwnika słabego, bez silnego lotnictwa, w terenie pozbawionym przeszkód wodnych. W konfrontacji z Rosjanami taka konfiguracja ma wady. Brygada Rosyjska ma znacznie więcej czołgów i pojazdów bojowych. Większość pojazdów pancernych jest przystosowana do pokonywania przeszkód wodnych, a transportery w większości są pływające.
W formacji Rosyjskiej, więcej jest środków ogniowych przygotowania artyleryjskiego (haubice i systemy rakietowe zaporowego ognia uragan, smertch). Rosjanie w obrębie brygady pancernej posiadają samobieżne opancerzone zestawy przeciwlotnicze Tunguska i Pancyr, które skutecznie są zdolne chronić ich czołgi przed lotnictwem szturmowym. W brygadzie pancernej USA, jest za dużo bojowych pojazdów kołowych (Hamery i Transportery). W warunkach wschodnich utracą one mobilność. Hamerem nawet w Polsce trudno zmieścić się na wąskich drogach , szczególnie górskich.   
    
Schemat organizacyjny brygady pancernej USA i Rosji.
 
 
 
 
Schemat można powiekszyc i otworzyć w nowym oknie
 
 
Amerykańska Brygada Pancerna, w tym 87 czołgów Abrams przybyło do Polski 12 stycznia 2017 r[11]. Podczas manewrów Zapad 2017, 13 września przybył  do Polski droga morską kolejny transport sprzętu i dodatkowych 87 czołgów [12]. Obecnie na terytorium Polski znajduje się 174 czołgi typu Abrams i sprzęt pozwalający na sformowanie trzech brygad pancernych.
Wobec deklaracji uczestników szczytu NATO w Warszawie i zapewnień ministra wojny Macierewicza, naród Polski został oszukany i okłamany.
Rozmieszczenie takich sił nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, tylko sprowadza na Polskę realne zagrożenie. 
Dziś terenie Polski znajdują się siły trzech brygad pancernych, bazy lotnicze dla samolotów USA (w najbliższym czasie lotnisko Chopina będzie główna bazą powietrzna USA w Europie), tworzona baza rakietowa w Radzikowie jako „element tarczy” chroniącej zachodnie wybrzeże USA.
Stwarza to realne zagrożenie dla Rosji ze strony USA. W wypadku jakiegokolwiek konfliktu miedzy mocarstwami Polska będzie celem uderzeń jądrowych wyprowadzonych przez Rosję.
Nadejdzie nowe !
 
Wie o tym nasze ministerstwo wojny i w tym celu przygotowało projekt ewakuacji Rządu na wypadek  wojny[13].  
Drodzy rodacy minister obrony  was zdradził. Działa na szkodę Państwa i Narodu. Obce wojska stacjonujące w Polsce są silniejsze od całej naszej armii. Rząd który cieszy się ponad 40% poparciem, wydymał naród. Oddał Polskę wojskom okupacyjnym.
Zdecydowana większość baz wojskowych  USA na świecie, powstała w wyniku okupacji tych krajów.Polacy to ochotnicy. Oddali Polskę dobrowolnie Amerykanom.  Wzamian nie otrzymali nawet wiz.   
 
 
Powyższy materiał można powielać bez ograniczeń
  Z dedykacją dla Pana Antoniego. Chór Alexandrowa JAK ROZPETAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ
..."NIKT Z NAS NIE PĘKA CHOCIAŻ GRUBO JEST"..
 
 
 
 
 
 
 
 


PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • @ autor
  +5

  Tylko nie zwalaj na „religijny ciemnogród”.
  W Polsce rządzą socjaliści żydo-komuny, a nie Kościół.
 • 5+*
  PUENTA :

  "Drodzy rodacy minister obrony was zdradził. Działa na szkodę Państwa i Narodu. Obce wojska stacjonujące w Polsce są silniejsze od całej naszej armii. Rząd który cieszy się ponad 40% poparciem, wydymał naród. Oddał Polskę wojskom okupacyjnym."
 • @Zdzich 18:06:29
  Dziękuje

  Panie Zdzisławie czytam uważnie co Pan sam pisze. Napisał Pan: "KATOLICY to 86,9% Polaków - Dane GUS na koniec 2011 roku."

  Zatem na całą resztę zostało 13,%, w tym jest znaczny odsetek żydów, i innych wyznań. Zostaje może 3-5% ateistów. Wśród nich może ukrywa się kilku komunistów (komunista z natury jest ateistą), ale bez przesady nie oni rządzą Polską.

  Polską rządzą idioci, jak Pan myśli gdzie oni się ukryli ?
 • @Fischer 18:30:10
  Idiota-katolik nie rządzi. (Nikt nie ma władzy z tego powodu, że jest Katolikiem.)
  Rządzą socjaliści żydo-komuny. Oni mają władzę.
 • @Zdzich 19:22:01
  Panie Zdzisławie w Polskim Rządzie , Parlamencie, Sejmie zasiada 460 posłów z czego 433 deklaruje się jako katolicy. Przewagę parlamentarną ma PIS i faktycznie rządzi (236 posłów). WSZYSCY POSŁOWIE PIS SĄ ZDEKLAROWANYMI KATOLIKAMI PRAKTYKUJĄCYMI.

  Jako niewierzący deklarowali się politycy:
  Nowoczesnej Joanna Augustynowska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marta Golbik, Paulina Hennig-Kloska, Ewa Lieder, Katarzyna Lubnauer, Krzysztof Mieszkowski, Monika Rosa, Marek Ruciński, Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt, Michał Stasiński, Adam Szłapka.
  PO :Bartosz Arłukowicz, Małgorzata Chmiel, Tomasz Cimoszewicz, Artur Dunin, Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Mucha, Killion Munyama, Arkadiusz Myrcha, Paweł Papke, Agnieszka Pomaska oraz Szymon Ziółkowski.
  Kukis 15:Piotr Liroy Marzec
  PSL:Urszula Pasławska

  Więc proszę nie opowiadać, że rządzą socjaliści żydo-komuny.

  Rządzi PIS, gdzie katolikami są wszyscy posłowie.
  Czyny ich dowodzą czy to jest ciemnogród, czy może nie.

  Jeżeli zna Pan chociaż jednego żydo-komunistę wśród parlamentarzystów PiS-u proszę go wskazać. Jeżeli nie , to proszę nie opowiadać, że polską rządzą żydokomuniści.

  W Polsce jest kilku (dosłownie kilku) żydów, którzy lobują na rzecz interesów swoich braci. Są to żydowscy kapitaliści, a nie komuniści jak Pan sugeruje.
  Owszem mają wpływy poprzez różne organizacje na, w większości niczego nieświadomych (lub głupich) członków tych organizacji.

  Jednak co by nie mówić rządzą teraz katolicy poprzez PIS. To oni odpowiadają za swoje sukcesy, czy porażki, a nie jacyś żydzi. To Rząd musi uwolnić się od obrzezanymi, a nie społeczeństwo.

  Problemem jest gdy Rząd broni obrzezanych, a gnębi swój naród.
 • @Fischer 22:43:40
  Nie dość, że miesza Pan wiarę z predyspozycją do rządzenia krajem, to jeszcze sprowadza Pan dyskusję na tematy „kto chodzi do kościoła”, „kto deklaruje się Katolikiem”, i „kto jest lub nie jest prawdziwym Katolikiem”.
  Jesli te sprawy mamy dyskutować, to równie dobrze możemy zastanawiać się ilu jest łysych w rządze, i czy idiotami są ci z bujną czupryną.
  W innych słowach, wykoleił Pan dobry temat n.t. wrogów państwa polskiego na tory walki z kościołem.
  To samo robi żydo-Kosiur! Zapytam więc retorycznie: tendencyjnie?

  „Czyny ich dowodzą czy to jest ciemnogród, czy może nie.”
  I to właśnie chciałem przekazać - gdyż te CZYNY dowodzą, że rządzą socjaliści żydo-komuny.
  Ich mantel religijny zupełnie nie ma znaczenia, tym bardziej w rządzie.

  Dla przykładu: co jest istotne w rządzeniu Niemcami? Fakt, że Angela Merkel pracowała dla KGB w Dreźnie, czy fakt, że deklaruje się jako „zreformowana ewangeliczka”?
 • @Zdzich 09:45:21
  Pisałeś
  „Piszemy o tych, którzy rządzą, a nie o tym „ilu jest Katolików”.
  Nie wykręcaj się z tematu.”

  Zatem pisze o tych którzy rządzą. Każde dziecko wie że w Polsce rządzi PIS i że są to katolicy. Dlatego wcześniej wykazałem że w Rządzie Pani Szydło jest 100% katolików. Więc krajem rządzą katolicy, to chyba jest oczywiste.

  Ty twierdzisz że krajem rządzą żydo-socjaliści (wcześniej pisałeś żydo-komuniści) .

  Ja Cię proszę, pokaż chociaż jednego żydo-socjalistę w Rządzie. JEDNEGO !
  Ja nie znam takiego, ale wiem, że żydzi lobują w rządzie na rzecz swoich braci i z tym trzeba zrobić porządek. Obowiązek ten spoczywa na rządzie, w tym wypadku na rządzie , katolickim Beaty Szydło.

  Sprawa Merkel i jej współpraca z KGB to sprawa Niemców i CDU. W PIS-e nie ma ani żydo-socjalistow, ani współpracowników KGB. Więc nie mogą obwiniać o swoje porażki żydo-socjalistów.
  Jeżeli coś jest nie tak, to PIS winien zrobić z tym porządek. Jest odwrotnie prezes, prezydent, minister obrony-rano do kościoła, a wieczorem ubiera myckę i pali szabatowe świece.
 • @Fischer 11:19:13
  Reasumujac, przekazałeś nam tyle:
  „Zdzisiu ilu jest w Polsce komunistów ? Katolików jak podaje kościół 90 % (GUS podaje 95,5%), ilu z nich tkwi w jesieni średniowiecza ? Ponad połowa, wystarczy pójść na kolejną miesięcznicę Smoleńską, czy do kościoła. 
  Ci ludzie wierzą w czary mary. Świat jest dużo bardziej nowoczesny, a pismo święta dla ludzi myślących.” - Fischer 25.09.2017 18:11:42

  Kto jest „Wrogiem U Bram”? Oczywiście, Katolicy.

  W innej wersji dowiedziałem się też: „Krzyż, symbol Kościoła ktolickiego, był od zawsze antypolski, antynarodowy i antypaństwowy.” - Rzeczpospolita 12:22:59

  Co robić?
  "ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW" (Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00), czyli zlikwidować 95,5% społeczeństwa polskiego.

  Kto pozostanie?
  „Zostaje może 3-5% ateistów, kilku komunistów, i kilku żydów” (Fischer 25.09.2017 18:30:10), czyli „prawdziwi polscy patrioci”, jak żydo-Kosiur, Golberg „Różanski”, Julia Brystiger „Krwawa Luna”, Josef Fleischfarb „Światło”, Grzegorz Piotrowski, itp.
  Wtedy będzie OJ! dobrze.

  Wyczułem pana, panie „Fischer” na dużą odleglość! A teraz żegnam.
 • @Zdzich 19:39:36
  No to zmiataj jak nie umiesz dyskutować.
 • @Fischer 21:13:10
  Dyskutować umiem.
  I dodam tyle: w Parlamencie i Sejmie zasiadają bezpośredni i pośredni krewni socjalistycznej nomenklatury PZPRu. Są to pokolenia rządzącej elity, która obchodziła kościoły z daleka w latach przed-solidarnościowych.
  Obecnie, jak pan pisze, „SĄ ZDEKLAROWANYMI KATOLIKAMI”.
  Jerzy Urban też! Chyba widział go pan w sutannie gwałcącego kozę?
  I od tego czasu mówi się, że księża są „kozojebcami”, a parlamentarzyści „katolikami”.

  Czyżby miał pan jakieś dowody na to, że młodzi Kaczyńscy, Tuski, Gierki, Michniki, Buzki, Morawieccy, i pozstałe 433 posłów chodzili do kościoła przynajmniej w niedzielę?
  Czy raczej jest to elita socjalistów byłej żydo-komuny, która postanowiła przypodobać się reszcie społeczeństwa polskiego i udawać „katolików” (Jerzy Urban przebiera się nawet za biskupa).
 • @Fischer
  US Air Force brakuje pilotów. Wysocy przedstawiciele Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (US Air Force) przedyskutowali alternatywne sposoby szkolenia lotniczego oraz wymogi jakie należałoby spełnić, aby móc zredukować lukę w wysokości 1 500 pilotów. Pod koniec roku 2016 Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poinformowały o odejściu 1 555 pilotów. Wśród nich aż 1 211 zajmowało się zapewnianiem bliskiego wsparcia oraz innymi operacjami bojowymi. Podczas szczytu 2017 Aircrew Summit jaki miał miejsce 22 września w Bazie Lotniczej Andres zlokalizowanej w stanie Maryland wysocy przedstawiciele Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz eksperci rozmawiali nad sposobami, które pomogą zatrzymać odpływ wyszkolonych pilotów z US Air Force. - Jesteśmy w kryzysie – oświadczył szef sztabu Sił Powietrznych USA generał David L. Goldfein. Brakuje nam 1 500 pilotów a jeśli nie znajdziemy sposobu, aby odkręcić ten niekorzystny trend to potencjał do obrony naszego kraju będzie zagrożony. Zaprezentowałem kilka pomysłów generałowi Goldfeinowi, które są pierwszymi krokami mającymi całkowicie zmienić sposób w jaki US Air Foce rekrutują, szkolą, zarządzają oraz zatrudniają pilotów – powiedział z kolei generał Mike Koscheski dyrektor Air Force Aircrew Crisis Task Force. Osoby na szczycie zostali zapoznani z nową inicjatywą, która ma na celu utrzymanie jako priorytetowego szkolenia lotniczego, wprowadzenie alternatywnych metod treningowych oraz dostosowanie stosunku wielkości załóg szkolonych do liczby instruktorów. Przedyskutowane zostały również opcje zwiększenia liczby szkolenia pilotów za pośrednictwem dodatkowych kontraktów oraz maszyn. Na początku września Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zapowiedziały inicjatywy mające zwiększyć możliwości operacyjne. Jedną z nich jest zachęta finansowa dotycząca zwiększenia pensji dla pilotów. Innym jest program, którym są objęci kontraktowi i nie kontraktowi byli piloci chcący wrócić z powrotem do służby.
 • @Fischer
  Wysoka wyszczepialność w USA i oto mamy skutki, brak dobrego narybku, większość przewlekle choruje. To samo nas czeka jeśli nie zlikwidujemy obowiązku szczepień tuż po narodzeniu. Nawet w USA poprzednia władza niszczyła struktury militarne. Takie samobójcze działania w wielu krajach, dają sporo do myślenia, to nie przypadek, a jakaś epidemia głupoty i zatracania instynktu samozachowawczego.
 • @Fischer
  Ukraina wciągnęła Polskę w konflikt w Sudanie Południowym. Ukraina znów znalazła się w centrum skandalu z bronią. Tym razem Kijów stał się pośrednikiem w dostawach pojazdów opancerzonych z Unii Europejskiej do Sudanu Południowego. A co ma z tym wspólnego Polska? Poinformowali o tym międzynarodowi obrońcy praw człowieka. 59 patrolowych samochodów opancerzonych dokładnie na takie dostawy „Ukrainmash” podpisał umowę z klientami w Ugandzie i Burundi. Uganda jest punktem tranzytowym. Stamtąd broń jest wysyłana do Sudanu Południowego. Jej dostawy są zabronione na mocy prawa UE. Najprawdopodobniej dostawy były realizowane przez brytyjskie offshore’y. Wielka Brytania zapewnia Ukrainie pomoc wojskową: dostarcza przestarzały sprzęt. Środki transportu o wartości 4,1 miliona dolarów zakupiono w Polsce. Jest ona państwem członkowskim UE. Prawa Unii Europejskiej podlegają surowym przepisom dotyczącym eksportu broni, dlatego środki transportu zostały wysyłane na Ukrainę partiami. Następnie 45 z nich zostało eksportowanych do Afryki Wschodniej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zgodnie z dochodzeniem w lutym 2016 roku „Techimpex” kupił broń od prywatnej polskiej firmy „Army Trade”. Została ona nabyta rzekomo dla własnych potrzeb. Zgodnie z umową nie można było jej odsprzedać. Strona ukraińska oświadczyła, że ​​wszystkie zarzuty zostały sfabrykowane. Taką pozycję przedstawiają liczne media na Ukrainie.
  Importujemy tylko części zamienne do sprzętu. Nie jesteśmy upoważnieni do importu gotowego sprzętu wojskowego. Wszystkie te pytania nie są do nas. Nie jesteśmy eksporterami, jesteśmy producentami powiedział właściciel „Techimpexu” Jewgienij Waszczylin. Właściciel „Army Trade” potwierdził, że zawarł umowę z „Techimpexem”. Zgodnie z nią firma otrzymała korpusy, wieże i silniki, z których można było w pełni zmontować samochody opancerzone. Jednak strona polska zapewniła, że ​​nie była świadoma tych planów Ukrainy. Myślałem, że samochody były przeznaczone dla ukraińskiego wojska powiedział właściciel „Army Trade” Krzysztof Jóźwik. Schemat eksportowy był realizowany przez lukę w ukraińskim ustawodawstwie. Umożliwia ona usunięcie z dokumentów nazwy i przeznaczenia broni. Następnie wysyłano je do innych krajów, czytamy w dokumencie.
 • @kula Lis 67 13:42:04
  Ukraina to chodzące nieszczęście. Nie tak dawno, bo na początku lata wyleciał w powietrze główny skład amunicji Ukrainy. Przez pół roku uzupełniali stany magazynowe, kropką nad i była amunicja pozostawiona przez manewry NATO-wskie kilka dni temu. No i dzisiaj po raz kolejny magazyny Ugrów poszły w pizdu !

  Beda musieli chyba budować nowe składy, bo nie wiele miejsc już się nadaje na ten cel.
 • @Zdzich 08:51:16
  „…w Parlamencie i Sejmie zasiadają bezpośredni i pośredni krewni socjalistycznej nomenklatury PZPRu. Są to pokolenia rządzącej elity, która obchodziła kościoły z daleka w latach przed-solidarnościowych.
  Obecnie, jak pan pisze, „SĄ ZDEKLAROWANYMI KATOLIKAMI”…”

  No tak tu mogę się zgodzić, ale nie można uogólniać bo można kogoś skrzywdzić. Od wiosny do sierpnia 1980 powołano do ZOMO, tysiące poborowych bez ich woli. Miliony ich powołano do komunistycznego LWP tez siłą. Tak samo z innymi policjantami , urzędnikami , żyjącymi po 1945 roku. Miliony należały do ZHP (tego komunistycznego), ZMS, SP, PZPR. Większość, śmiem mówić , ze 90% Polaków otarło się o komunę, albo ich bliscy. Każdemu indywidualnie i z osobna trzeba udowodnić zła wolę udział w zbrodniach stalinowskich, zbrodniach komunistycznych czy na szkodę Polski.


  „...Jerzy Urban też! Chyba widział go pan w sutannie gwałcącego kozę?
  I od tego czasu mówi się, że księża są „kozojebcami”, a parlamentarzyści „katolikami”..."

  Niestety nie widziałem Urbana dymającego kozę, tego typu propaganda jest przeznaczona dla gównożerców. Księży tez nie nazywam kozojebcami bo to nie mój poziom.

  Co do Rządu Pani Szydło twierdzę, że są katolikami, bo w przekazach medialnych celebrują się na wszelkiego rodzajach mszach w Częstochowie, z krzyżami na miesiecznicach Smoleńskich, Modlą się przed kamerami u grobu Lecha na Wawelu. Setki przekazów medialnych z celebrytami PIS-u na kolanach z różnych mszy polowych i w świątyniach. Tego nie da się wymazać.

  JEDNAK Z TEGO PRZEKAZU NIE WYNIKA CZY CI DZIAŁACZE PIS-u MAJĄ BOGA W SERCU, to już kwestia ich etyki i sumienia. Nie mnie to oceniać.

  „..Czyżby miał pan jakieś dowody na to, że młodzi Kaczyńscy, Tuski, Gierki, Michniki, Buzki, Morawieccy, i pozstałe 433 posłów chodzili do kościoła przynajmniej w niedzielę?
  Czy raczej jest to elita socjalistów byłej żydo-komuny, która postanowiła przypodobać się reszcie społeczeństwa polskiego i udawać „katolików” (Jerzy Urban przebiera się nawet za biskupa).”..

  Młodzi Kaczyńscy, Tuski, Gierki, Michniki, Buzki, Morawieccy, nie rządzą obecnie krajem. Ale sprawdziłem i tak np. Mateusz Morawiecki (ten młody należy do rządu) był na mszy z okazji nadania sztandar Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie, w bazylice poznańskiej z okazji 1050-lecia chrztu Polski, … Nie mi rola inkwizytora tropiącego parlamentarzystów chodzących do kościoła.

  Wykładnikiem katolicyzmu nie jest chodzenie do kościoła przynajmniej raz w tygodniu w niedzielę. Katolik w ogóle nie musi chodzić do kościoła, ważne by boga miał w sercu. Gdyby za katolików uznawać tych chodzących do kościoła w niedzielę, to nie było by ok 90% katolików w Polce tylko 15%.

  Ja też jestem katolikiem i wierzę w Jezusa i szanuje jego nauki, wierzę w pismo święte i każde zapisane tam słowo. Ale do kościoła nie chodzę, a patrząc na tą INSTYTUCJĘ przez pryzmat nauk Jezusa brzydzę się kościołem i jest mi wstyd za jego czyny. Chodzenie do kościoła uważam za obłudę wiernych wobec słowa Bożego i nauk których udzielił im Jezus. W wykonaniu Rządu to obraza Pana.
 • @Fischer 22:04:41
  Czyli: „chodzą, celebrują, z krzyżami na miesiecznicach Smoleńskich, modlą się, itd.”
  Pomimo że „W wykonaniu Rządu to obraza Pana.”!
  „Chodzenie do kościoła uważam za obłudę wiernych (z Rządu i nomenklatury) wobec słowa Bożego i nauk których udzielił im Jezus.”
  Otóż to – drogi panie Fischer. Otóż to!

  W tym samym czasie, „Katolicy tacy jak my, nie chodzą do kościoła, ale ważne by Boga mieli w sercu”!
  „Ja też jestem katolikiem i wierzę w Jezusa i szanuję jego nauki, wierzę w pismo święte i każde zapisane tam słowo.”
  Potwierdził pan tylko moje spostrzeżenia! Dziękuję!

  Katolicy nie rządzą!
  A ci „zdeklarowani” bezpośredni i pośredni krewni socjalistycznej nomenklatury PZPRu to nic innego, jak tylko „zdeklarowani” SOCJALIŚCI BYŁEJ ŻYDO-KOMUNY.
  Za ich czyny, proszę nie obwiniać nas-Katolików bo my-Katolicy, niestety, nie rządzimy.
 • Tak, pod każdym względem jesteśmy wyjątkowi
  dobrze, że możemy chociaż wspominać, że to Niemcy zniszczyli Wawę,

  a nie my sami, tak jak zniszczyliśmy imperium Jagielonów, czy dorobek naszych ojców z czasów PRL,

  jedna nadzieja nas trzyma, że te okupacyjne wojska zabezpieczą nas przed inną okupacją, sąsiada z zachodu.
 • @Zdzich 09:45:21
  chciałbym wiedzieć, kto to są owi "socjaliści żydo-komuny" ?

  jak takiego rozpoznać ?
 • @Fischer 17:23:43 ta Sawczenko chyba długo nie pożyje, bezpieczna była w łagrze Putina jednak.
  Sawczenko: Pożar pod Winnicą miał ukryć ślady przestępstwa. Deputowana do Rady Najwyższej Nadieżda Sawczenko nie wyklucza, że pożar na składach amunicji pod Winnicą mógł zostać zorganizowany po to, żeby ukryć ślady nielegalnego handlu bronią. „Mowa o rzeczy następującej. Na Ukrainie jest bardzo dużo składów, które wybuchają. Jak dochodzi do ich wybuchu, będzie ustalać śledztwo, ale te składy przez bardzo długi czas pustoszone były przez handlarzy bronią. Teraz trzeba przeanalizować, co znajdowało się we wszystkich tych składach, które wybuchają" powiedziała Sawczenko na antenie kanału „112. Ukraina". Sawczenko wspomniała o nowym raporcie międzynarodowej organizacji praw człowieka Amnesty International, który ukazał się nie na długo przed wybuchami pod Winnicą i w którym mowa o współudziale Ukrainy w nielegalnych dostawach broni do Sudanu Południowego. Państwowa służba kontroli eksportowej Ukrainy zdementowała tę informację. Zdaniem Sawczenki przy ustalaniu prawdziwych przyczyn pożaru na składach trzeba „patrzeć w rdzeń". „Nie bierzemy pod uwagę tego, że składy mogły być do połowy opustoszone, dlatego były detonowane" dodała Sawczenko.

  Ps..Powitać babochłopa razem z trafnymi informacjami. Za mówienie prawdy to na upadłej grozi czapa w skrytym samobójczym ataku seryjnego samobójcy. Sąd kapturowy właśnie zbiera się nad jej głową.
 • @kula Lis 67 11:38:41
  Tak to trzeba też uwzględnić. Ukraińcy handlują bronią nie tylko w Afryce, ale i w Europie. Polska jest rynkiem zbytu tej broni, jak i krajem tranzytowym do dalszego jej przerzucenia. W ciągu jednej nocy (amatorzy, wieśniacy) potrafią za pomocy zabawkowego drona przerzucić przez naszą granicę do 15 Makarowów z amunicją. To ile mogą przerzucić zdesperowani komendanci takich batalionów jak Azow ?

  Sawczenko kreuje się na ukraińska Joanne Darc, ale świętą nie będzie bo ma krew na rękach niewinnych.

  Tam jest wewnętrzna walka miedzy nacjonalistami ukraińskimi, a żydami Ukraińskimi sprawującymi władzę. Nacjonaliści i Faszysci Ukraińscy za klęski obwiniają żydów i amerykanów z którymi związał się Poroszenko, z innej frakcji Tymoszenko, Ukraińscy Narodowcy są tak samo zmanipulowani jak polskie stronnictwa patriotyczne. Tyle, że są już w fazie walki „za ojczyznę” bo tak im wmówiono na majdanie. Teraz już nie mają w która stronę się obrócić, co by nie było zawsze dupa z tyłu.
 • @interesariusz z PL 08:36:10
  Po biografii i czynach.

  A ja chciałbym poznać ten "dorobek naszych ojców z czasów PRL" i dlaczego kto mógł, to uciekał na Zachód.
  (Ten pański „dorobek” istnieje do dzisiaj w Koreii Półn. i na Kubie.)
 • @Fischer 15:21:42
  Rakiety „Toczka-U” pod opieką pijanych ukraińskich oficerów. Prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios oświadczył, że w jednej z jednostek wojskowych w magazynach z głowicami bojowymi do pocisków dalekiego zasięgu zatrzymano dwóch oficerów w stanie upojenia alkoholowego, donosi „Ukrinform”. Według Matiosa porucznik i pułkownik, którzy mieli zapewnić ochronę składów, zostali zwolnieni ze służby. Media uściślają, że ​​w magazynach, o których mowa, przechowywane są głowice do pocisków „Toczka-U”. Wcześniej Matios oświadczył, że w składach w obwodzie winnickim, gdzie wybuchł pożar, nie zadziałał alarm pożarowy. Ponadto brakowało tam 50% technicznych środków ochrony. Wieczorem 26 września w składach amunicji zlokalizowanych w okręgu kalinowskim w obwodzie winnickim wybuchł pożar. Z powodu ognia pociski zaczęły eksplodować. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman oświadczył, że władze kraju rozważają „różne wersje tego, co się stało”, ale „prawdopodobnie chodzi o czynniki zewnętrzne”. W sprawie wybuchów w Kalinowce do Centralnego Rejestru Dochodzeń Przedsądowych Ukrainy wpłynęła informacja ze wstępną kwalifikacją „dywersja”. Ps..To pewnie ci sami co zestrzelili parę lat temu malezyjskiego Boeinga...
 • @Fischer 15:21:42
  Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne pokrzyżowały plany Dżabhat an-Nusry. Uderzenia rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych (WKS) przerwały operację grupy Dżabhat an-Nusra, która próbowała wyzwolić terrorystów z „akerbackiego kotła” we wschodniej Hamie, poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony generał Igor Konaszenkow. W ciągu tygodnia wszystkie naloty Sił Powietrzno-Kosmicznych w prowincji Idlib były skoncentrowane na sprzęcie, rezerwach i skupiskach terrorystów. „Dzięki działaniom rosyjskiego lotnictwa w Syrii ta operacja an-Nusry została przerwana, a zaangażowane w nią siły terrorystów zniszczone” powiedział Konaszenkow. Przy tym rzecznik Ministerstwa Obrony zaprzeczył doniesieniom, że ​​w wyniku nalotów Sił Powietrzno-Kosmicznych w prowincji Idlib zginęło 150 cywilów. Według niego syryjska „Obrona Obywatelska” na, którą powołuje się Reuters, poinformowała o ofiarach wśród ludności cywilnej to są te same „Białe Hełmy”. „Próba Brytyjczyków zaprezentowania tych oszustów od wojny pod nową marką za obiektywne źródło informacji to manipulacja dla amatorów” powiedział Konaszenkow. Generał podkreślił, że rosyjskie lotnictwo nie dokonuje nalotów na rejony mieszkalne. „Celami rażenia są wykryte przez drony i koniecznie potwierdzone przez inne kanały bazy terrorystów, pojazdy opancerzone i składy amunicji” oświadczył.

  Ps...Znów pognębiono yankeskich sojuszników. Lament z Waszyngtonu słychać aż w Warszawie.
 • @kula Lis 67 19:54:11
  Mam lepszą wiadomość. Wczoraj Putin ogłosił, jednostronnie bez żadnych warunków, że Rosja niszczy wszystkie swoje składy broni chemicznej.

  Świadczy to o tym jak silnie czuje się Rosja, że rezygnuje z tego typu broni masowego rażenia.

  Świetna zagrywka, tym bardziej, że broń chemiczna to przeżytek i kłopot dla nowoczesnej armii. Kłopoty wynikają z długiego okresu przechowywania tego typu broni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031