Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

AMERYKANIE POZOSTAJĄ PANAMI MÓRZ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy przyszłość należy do lotniskowców ? Czy może do niszczycieli rakietowych i tytanowych okrętów podwodnych operujących na ogromnych głębokościach ?

Amerykanie królują. Szczególnie jeżeli się pozycję floty rozpatruje uwzględniając jej wyporność (BRT) i przeznaczonych kosztów na jej utrzymanie . 

USA jako światowy hegemon „pokoju” musi mieć straszaka na nieposłusznych nomadów w postaci lotniskowców na wszystkich morzach świata.  

Jednak nie wszystkich można zastraszyć lotniskowcami. Dla państw dysponującymi bronią jądrową, satelitami i pociskami rakietowymi, lotniskowiec to tylko  cel do szybkiego wyeliminowania.

Dla tego by królować na morzach niezbędna jest również  nowoczesna flota. Jej trzon obecnie stanowią okręty podwodne i niszczyciele rakietowe. Ciężkie okręty wojenne takie jak pancerniki  i krążowniki odchodzą do lamusa.

USA postawiła na nowoczesną flotę i ma w pierwszej kolejności modernizować okręty podwodne i  niszczyciele rakietowe.

Dziś morza należą do niszczycieli rakietowych. Są one wielokrotnie tańsze i skuteczniejsze od lotniskowców. Zalety to: niskie koszty produkcji w porównaniu do lotniskowca, technologia stelh, szybkość, siła rażenia nie ustępująca lotniskowcom przy zachowaniu większego zasięgu działnia niż zasięg bojowy samolotów na lotniskowcu.

Jeden niszczyciel rakietowy, pojedynczą salwą  pocisków Tomahawk czy  Kalibr uzyska taki sam efekt jak wielogodzinowe naloty prowadzone z lotniskowca.

Zakładając oczywiście że wszystkie pociski trafia w cel, a nie jak to miało ostatnio miejsce na M. Śródziemnym, gdzie na 58 wystrzelonych amerykańskich pocisków Tomahowk, tylko 6 doleciało do celu.       

Piękny amerykański niszczyciel rakietowy w technologii stelh. Był tak niewidoczny dla radarów, że wjechał w niego liberyjski tankowiec :-)))

Dlatego właśnie  amerykanie postawili na nowoczesność . Zbudowali futurystyczny niszczyciel rakietowy USS Zumwalt,  dumę amerykańskiej floty. Jest to najdroższy projekt w historii USA . Ma rozpocząć całą serię nowoczesnych niszczycieli rakietowych wdrażanych sukcesywnie do 2035 roku.

Na początku 2014 roku statek wyszedł w morze tytułem przeprowadzenia prób morskich. W wyniku prób ujawniono kilka usterek, które sukcesywnie usuwano. Była to główna przyczyna opóźnienia przekazania okrętu siłom morskim.

Z początkiem 2016 roku, okręt miał objąć służbę na Pacyfiku w ramach VII floty.

Niestety okręt nie dotarł na Pacyfik. Podczas przechodzenia przez kanał panamski, ujawniono istotną wadę okrętu. Statek nie był wstanie rozwinąć dużej prędkości , będącej atutem  tego typu jednostki.

Awaria była o tyle poważna, że groziła zatarciem wałów napędowych okrętu. W związku z czym okręt odcholowano do bazy gdzie oczekuje przebudowy.  

 Okazało się, że olej który smaruje wały napędowe, łączy się  z zimną wodą morską wnikającej do tulei wałów napędowych pod dużym ciśnieniem i scala, .  Zaowocowało to utratą właściwości smarnych oleju, zwiększonemu tarciu w tulejach i wzrostem temperatury  na wałach.

Dotychczas nie ustalono kto ma ponieść koszty przebudowy okrętu, czy producent, czy marynarka wojenna. Kongres odmawia kasy na usunięcie wad, co jest zrozumiałe na tym etapie projektu. 

Miejmy jednak nadzieję, ze  kiedyś USA będzie miała nowoczesną flotę i tak sliczne statki jak je malują.  Przynajmniej plany zbrojeniowe marynarki idą w dobrym kierunku.

Może należało by jeszcze wyjaśnić, czemu Rosja nie ma tylu lotniskowców co USA?

Rosjanie nie muszą przystawiać wszystkim pistoletu do skroni w postaci lotniskowca. Rosjanie są wstanie osiągnąć większość celów  z lądu, sprzyja temu ich rozległe terytorium. 

W celuj dalszejpoprawy operacyjności  sił powietrznych, rosyjskie samoloty mają zwykle znacznie większy zasięg niż samoloty amerykańskie. 

Rosjanie ćwiczą starty i lądowania na polowych lotniskach, tworzonych na polach lodowych, zamarzniętych rzekach i jeziorach. Co również wymusiło konstrukcyjnie wzmocnienie goleni podwozia nowoczesnych samolotów.

Daje to dodatkowe szanse na ataki lotnicze z miejsc, które są trudne do przewidzenia i zniszczenia. Pozwala na skuteczniejsze doloty do wyznaczonych celów.

    

KOMENTARZE

 • @Fischer
  100/100! Bez komentarza. Pzdr!
 • @Fischer
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Uss_Zumwalt.jpg/300px-Uss_Zumwalt.jpg
  Name: CG(X)
  Operators: United States Navy
  Preceded by: Ticonderoga class
  Cost: $3.2 billion (forecast for lead ship)(na dziś to już $7billion/miliardów)
  In commission: Cancelled (planned 2017)
  Building: none
  Planned: 19
  Cancelled: 19 (czyli był 1 i ostatni!)
 • @kula Lis 67 12:56:10
  Źródło https://en.wikipedia.org/wiki/CG(X)
 • @Autor
  Chibiny ?. Pozdrawiam. http://www.voltairenet.org/article185443.html oraz http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/niebawem-montaz-systemu-chibiny-na-su-34/
 • @Repsol 13:51:39
  Tak. Jest to znaczące.

  Dotychczas Rosja stosowała sporadycznie starszą wersje systemu Chininy , montowaną na węzłach uzbrojenia, jednak w znacznie większych zasobnikach.

  Chibiny-10B są prawdopodobnie wersją ostateczną, która wejdzie jako standardowe wyposażenie dla starszych samolotów. Czyniąc je niewidocznymi dla radarów, tak samo jak niewidoczne są samoloty V generacji.

  Nie jest to jedyne pociągniecie Rosjan zmieniajcie wskaźniki oceny skuteczności pola walki.

  Na niedawnych targach broni rosyjskie Ministerstwo Wojny, podjęło decyzje o wyposażenie wszystkich starych czołgów T-90 w system obrony aktywnej ARENA. Czyniąc je teoretycznie niezniszczalnymi.

  Tak więc i stare samoloty Su-34 i czołgi T-90, będą groźną alternatywa dla najnowocześniejszej broni USA. A skuteczność formacji pancernej na przesmyku suwalskim, może być mało efektywna by sprostać postawionym zadaniom.

  Dobrze, ze to nie nasze czołgi tylko amerykańskie.
 • Tyłek nasz
  .
  @Fischer 14:39:36

  "Dobrze, ze to nie nasze czołgi tylko amerykańskie.", ale tyłek jest nasz, tak samo jak wtedy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  należy to sobie uświadomić, zanim zaczniemy rezonować.

  Także nie ignorujmy zasad obowiązujących w imperium

  - https://www.youtube.com/watch?v=UccLAgszLE8&t=3m5s

  "ustanawiali królów podległych cesarzowi", czy jak w Polsce "obdarzonych zewnętrznymi oznakami władzy demokratycznej".

  Chodzi tu o imperium, inaczej określane jako globalizacja

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  które znajduje się w przebudowie, niezalżenie od tego, jak dalece fantazjuje pan Friedman.
 • Na Morzu Chińskim
  .
  @Laznik 15:01:12

  no i w Korei muszą także USA respektować obowiązujące tam reguły gry, podobnie na Morzu Czarnym.czy Bałtyku.

  Bezspornie "AMERYKANIE POZOSTAJĄ PANAMI MÓRZ", ale właściwie po co ? w podobnej sytuacji była W.Brytania, ale dwie wojny światowe przesunęły ją cichaczem na właściwą jej pozycję, choć jeszcze latami była zmuszone pełnić swą zamorską służbę imperialną, bez większych korzyści dla siebie. NIie sądzę, aby USA to zaoszczędzono też muszą.

  Nawiasem mówiąc, niektóre ze swych baz zamorskich wydzierżawiły USA od W.Brytanii na 99 lat n.p., Diego Garcia, myślę, że to wystarczy.

  - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_military_bases

  Państwo pełnięce swe służby imperialne, jak USA dziś, nie może się po jednym "America first!" z tej funkcji osowobodzić, musi pełnić tę funkcję, aż władze imperium ją kimś innym zastąpią, tak funkcjonuje imperium.

  Tym, kótrzy jeszcze tego nie pojęli, należy przypomnieć, że globalizacJą to już mieliśmy pod koniec XIX. wieku, kiedy to W.Brytania pełniła swą służbę imperialną. Globlaizacja to ciągle ta sama strategia władz imperium.

  Czytelnik łatwo rozpozna, że nie USA uważamy za władze imperium, kogo więc ?
 • @Repsol 13:51:39
  Zderzenie niszczyciela USS John S. McCain z liberyjskim tankowcem. Który to już incydent z udziałem amerykańskiego okrętu wojennego? Mają najnowocześniejsze radary sonary a zderzają się z kutrami,tankowcami. Śmiać się czy płakać? Ale wszystko jest ok. Wyobrażam sobie jakie było by halo jak by tak na Bałtyku ruski niszczyciel z czymś się zderzył... Tankowiec liberyjski był pusty, dlatego wyhamował i tylko grucha weszła w burtę niszczyciela, gdyby był na full to niszczyciel byłby rozjechany na pół. To niszczyciel wszedł na kurs kolizyjny, na mapie widać. W cieśninie jest ruch prawostronny. Gdy jankeskie okręty opierają się na elektronice i na GPS, który im Ruskie ostatnio ma M. Czarnym porządnie zakłócili, że nie wiedzieli jaka ich aktualna pozycja pozycja to nie dziwota że dochodzi do kolizji. Mają pecha marines z US Navy, to chyba już druga kolizja w krótkim czasie ich okrętów na wschodnich morzach, w której giną marynarze, a jednostki zostają poważnie uszkodzone. Jeśli oficerowie US Navy mają takie samo pojęcie o nawigacji, jak żołnierze amerykańscy o zasadach ruchu na drodze, co często demonstrują w Polsce, to ja się niczemu nie dziwię. Z wyszkoleniem wojsk USA, jak widać jest nie najlepiej. By nie rzec fatalnie. Swego czasu za błędy powinni wywalić z roboty komandora Williama C. Rogersa ale wygrała polityka. Podstawą jest "materiał ludzki" a tego w USA dziś już nie ma, debile którzy zostali na pewno nie utrzymają hegemonii na światem. Tak wygląda koniec Imperium. Słyszałem kiedyś od jednego oficera PMH, że amerykańskie okręty mają przeważnie w poważaniu prawo drogi i przepisy, wychodząc z założenia, że nikt nie będzie chciał zadzierać z USN. Jak w tym dowcipie o lotniskowcu i latarni morskiej. atrapa.net/chains/lotniskowiec.htm Nie ważne jakie urządzenia radilokacyjne (radar), pozycjonowania (GPS), jak również identyfikowania statków (AIS) mają te statki, ale kto je obsługuje, jakie ma doświadzenie w rozwiązywaniu sytuacji kolizyjnych oraz jakie dostał polecenia od kapitana (standing orders). Kolizje na morzu, niestety, zdarzają się... w 90% czynnik ludzki. Kanadyjczycy: - Prosimy o zmianę kursu o 15 stopni na południe celem uniknięcia kolizji. Amerykanie: - Radzimy wam zmienić kurs o 15 stopni na północ, aby uniknąć kolizji. Kanadyjczycy: - To niemożliwe. To wy będziecie musieli zmienić kurs o 15 stopni na południe, aby uniknąć kolizji. Amerykanie: - Mówi kapitan okrętu wojennego Stanów Zjednoczonych! Powtarzam: wy zmieńcie kurs! Kanadyjczycy: - Nie. Powtarzam: zmieńcie kurs, aby uniknąć kolizji. Amerykanie: - Mówi kapitan lotniskowca USS "Lincoln" – drugiego pod względem wielkości okrętu bojowego amerykańskiej marynarki wojennej floty atlantyckiej. Towarzyszą nam trzy niszczyciele, trzy krążowniki i wiele innych okrętów wspomagania. Domagam się, abyście to wy zmienili kurs 15 stopni na północ. W innym wypadku podejmiemy przeciwdziałania celem obrony grupy! Kanadyjczycy: - Mówi latarnia morska: wasz wybór! This is the actual conversation (released by the chef of naval operations) of a US naval ship with Canadian authorities off the coast of Newfoundlad in October 1995. So very old. Over 20 years. Ponad 12 lat temu okręt podwodny USS San Francisco wyrżnął w podwodną górę. Amerykański atomowy okręt podwodny "San Francisco" po spotkaniu ze skałami na głębokości 160 m. 8 stycznia 2005 roku okręt zderzył się z górą podmorską około 350 mil na południe od Guamu. W momencie zderzenia okręt był na głębokości 160 metrów i płynął z maksymalną prędkością 35 węzłów (65 kilometrów na godzinę). Uszkodzenia spowodowane zderzeniem były tak poważne, że okręt o mało nie zatonął. Większość marynarzy ze 137-osobowej załogi odniosło obrażenia, jeden z nich potem zmarł, a 23 skorzystało z pomocy medycznej lekarzy marynarki, którzy weszli na okręt następnego dnia. Pomimo zderzenia reaktor jądrowy nie został uszkodzony i okręt zdołał o własnych siłach dopłynąć do Guamu pod eskortą okrętów pomocniczych. https://pl.wikipedia.org/wiki/USS_San_Francisco_(SSN-711)
 • @kula Lis 67 19:45:14
  Przyjacielu brak słów mogących jankeskich ignorantów wytłumaczyć . Ave Amigo. http://www.defence24.pl/588749,walka-radioelektroniczna-rosyjska-odpowiedzia-na-przewage-nato-analiza
 • Zumwald bedzie w naprawie do 2021 roku.
  Chlodzenie oleju woda morska nie jest niczym nowym.Jeden warunek: wymiennik ciepla musi byc wykonany z miedzioniklu i dobrze pospawany.Gdyby to byl tylko taki problem, ze ktos wykonal chlodnice ze zwyklej blachy wystaczylo by wymienic ta chlodnice ale 4 lata w doku oznaczaja, ze jest wiecej problemow.
 • @staszek kieliszek 23:47:25
  Oczywiście że problemów jest więcej. Okręt jest niestabilny przy wysokiej fali bocznej i silnym wietrze. Istnieje prawdopodobieństwo, że się wywróci.

  Uwidacznia się to szczególnie gdy nie ma pocisków rakietowych pod pokładem.

  Statek jest za wąski, za wysoki i ma zbyt wysoko środek ciężkości.
 • @Fischer 00:18:55
  Tak.Czytalem dyskusje inzynierow amerykanskich na ten temat.Ciekawe, ze wielkie krazowniki w czasie 1 szej i 2 giej wojny swiatowej byly o wiele wyzsze i sie nie przewracaly. Mysle , ze jest tu ogolniejszy problem z amerykanskim przemyslem zbrojeniowym.Przemysl zbrojeniowy danego kraju to rezultat potegi przemyslu.Jak przemysl USA jest w Chinach to nalezaloby zamawiac tam okrety wojenne , mysliwce F-35. Nie mozna budowac tak skomplikowanego ustrojstwa na pustyni a USA staje sie pustynia przemyslowa.Prawie kazdy towar przemyslowy w sklepie jest z importu.Wiem tylko o 1 firmie co jeszcze produkuje w USA mlotki.Nie ma juz zadnej fabryki co produkuje srubokrety czy obcegi. Pracowalem w USA przez 35 lat jako operator maszyn i inzynier projektant w wielu galeziach przemyslu: narzedziowej, maszynowej,samochodowej, elektronicznej, lotniczej a nawet odchodowej(oczyszczalnie sciekow).Projektowalem tez maszyne do testowania okienka gdzie samochody podjezdzaja do Mc.Donalda albo maszyne do produkcji pieluch jednorazowych ale nie wiem jaki to rodzaj przemyslu je zaliczyc.
  Od lat 80 tych gdy zaczeto wywozic wielkie fabryki do Chin zaczely upadac male manufaktury uslugujace te duze zaklady.Praca inzyniera stala sie gechenna: w miescie znikly fabryczki specjalizujace sie w takich czynnosciach jak szlifowanie, frezowanie, hartowanie, itp.Wspolpraca inzyniera z takimi malymi ale wysoce wyspecjalizowanych zakladzikami przynosila wynalazki, oszczednosci.W calych USA zniknely huty odlewajace malutkie czesci ze stali nierdzewnej, nie ma juz w USA ani jednej huty olowiu.Tak wiec wielkie firmy zbrojeniowe zostaly same ze soba.Nie maja zaplecza.Projekty takie jak nowy rodzaj broni powstawaly w czasie 2 wojny swiatowej w czasie roku a teraz? Najlepszym przykladem jest mysliwiec F-35 i ten niszczesny Zumwald. Nigdy nie zostana ukonczone no bo z czego produkowac na pustyni rowery?
 • @kula Lis 67 19:45:14
  Ta latarnia morska! Znakomite! Zablysne jutro przy graniu w 1000.
 • @Fischer 00:18:55
  Czytałem, że Zumwald miał zakaz rozwijania większej prędkości podczas większej fali bo zaczął mu się kadłub odkształcać(za mało sztywny), pytanie kto to projektował?
 • @kula Lis 67 09:08:12
  Projektowali inzynierowie co nie mieli praktyki robotniczej jak bylo w Polsce za komuny.W Polsce trzeba bylo zrobic mlotek z kawalka stali, ulozyc kostke brukowa w ladna pryzme, pospawac blachy , odlac klamki do tramwaju, pomalowac trawaj, itp.To co ja sie nauczylem. A oni w USA? Sex.
 • @staszek kieliszek 09:37:47
  Pamiętam Staszku jak na przyszkolnych warsztatach w technikum dawano nam kawałek metalu i pilnikiem tworzyliśmy młotek a instruktor dokładnie potem mierzył, także kombinerki wykonywaliśmy ręcznie pilnikiem, i wiele innych narzędzi, także praktykę u kowala mieliśmy. Ja jeszcze dziś po 48 latach potrafię rozrysować kadłub, wszystko obliczyć, ze środkiem ciężkości etc.. także belki, kratownice, to była podstawa, dziś student politechniki?
  nawet nie wie co to jest. On nie wie co to był suwak i do czego służył. Pzdr!
 • @staszek kieliszek 09:37:47
  Małżonka kupiła komplet do paznokci, ładny błyszczący, nożyczki przy próbie obcięcia paznokci rozpadły się. Patrzę na metkę a to chiński wyrób. 20 lat temu w ZEA kupiłem za 500$ zestaw narzędzi- klucze płaskie, oczkowe, kute/ w tym nasadowe rolkowe na metryczne i calowe, oraz imbusy, śrubokręty, etc.. z gwarancją na całe życie, były made in USA! Żadnego śladu zużycia na nich do dziś.
 • @staszek kieliszek 04:20:16
  "w miescie znikly fabryczki specjalizujace sie w takich czynnosciach jak szlifowanie, frezowanie, hartowanie, itp.Wspolpraca inzyniera z takimi malymi ale wysoce wyspecjalizowanych zakladzikami przynosila wynalazki, oszczednosci."

  Więcej, więcej, więcej i jeszcze więcej małych fabryczek, zakładzików, manufaktur, hutek, elektrowni, odlewni, młynów itp.
  To jest piękne!
  I ma Pan świętą rację - to przynosi wynalazki, elastyczność w produkcji, miejsca pracy, zamożność społeczeństwa itd.

  W Polsce przed wojną przykładowo budowano samoloty RWD - modele numerowane od 1 do 25, była rodzina myśliwców P1, P6, P11, P24, P50, były Łoś, Czapla, Żubr, Wilk, Karaś, Sum, były już projektowani następcy, czasem po kilka naraz... zupełnie jakby nagle w Polsce ktoś dostał p...ca na punkcie samolotów. A teraz? Teraz jest "nowocześnie" :-(
  Tak było z samolotami - a przecież produkowano i samochody ciężarowe, osobowe, cywilne i wojskowe...

  Ukłony
 • @staszek kieliszek 04:20:16
  "Wiem tylko o 1 firmie co jeszcze produkuje w USA mlotki.Nie ma juz zadnej fabryki co produkuje srubokrety czy obcegi."

  Ja sobie ze Stanów zamówiłem elastyczną sztycę na trapezie pod siodełko (Ha! mam część z Texasu! ;-) ) i spersonalizowane chwyty do kierownicy z pierścieniami zabezpieczającymi. Coś tam jeszcze produkują. Może nawet i rowery lepszej klasy (niższej są pewnie w Azji) ale części do rowerów na pewno :-)
 • @Fischer 14:39:36
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/400/57/4005780.jpg


  Rosyjskie wojska przetestowały w Syrii nową tajną komunikację. Rosyjskie wojska w Syrii przetestowały nowy sposób organizacji tajnej komunikacji z wykorzystaniem sieci zagranicznych operatorów, powiedział szef Głównego Zarządu Komunikacji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej - zastępca szefa Sztabu Generalnego generał Chalil Arslanow przy okrągłym stole poświęconym doświadczeniom wykorzystania wojsk w Syrii. „W trakcie operacji wojskowej w Syrii po raz pierwszy przetestowaliśmy i wdrożyliśmy nowy sposób organizacji tajnej komunikacji z wykorzystaniem sieci operatorów zagranicznych państw” powiedział. Dowództwo grupy wojsk w Syrii prowadziło międzynarodowe rozmowy telefoniczne z członkami koalicji, a personel mógł komunikować się z krewnymi, wyjaśnił Arslanow. Stacjonarna sieć komunikacyjna w Syrii została częściowo zniszczona w wyniku działań wojskowych i nie można było jej wykorzystać, zaznaczył generał. „Jej funkcjonująca część nie zaspokajała potrzeb grupy pod względem zdolności przesyłowej, a komponentu polowego nie było” — dodał.
  Głównym rodzajem komunikacji w Siłach Zbrojnych Syrii była komunikacja przewodowa i trunkingowa — przy jej użyciu przesyłano do 90% wszystkich rodzajów informacji. Systemy trunkingowe to systemy łączności radiowo-strefowej, które automatycznie dystrybuują kanały komunikacyjne między abonentami. „Podczas prowadzenia działań wojskowych wiele linii komunikacji przewodowej zostało odłączonych po informacji o dezerterach, którzy mieli dostęp do schematów układania linii kablowych, a także podczas prowadzenia tak zwanej «wojny tunelowej»” powiedział Arslanow. Według niego większość troposferowych i radioprzekaźnikowych połączeń została utracona w wyniku porażki wojsk rządowych w Palmirze, w prowincjach Dajr az-Zaur i Idlib.
 • "Globalizacja – inna wojna"
  .
  @Laznik 15:01:12

  "Chodzi tu o imperium, inaczej określane jako globalizacja"

  Tytuł zaczerpnięty z

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119197,globalizacja-inna-wojna

  Wojna jest podstawowym instrumentem imperium, rolę dwóch wojen światowych dla wymiany ówczesnego nadzorcy imperium W. Brytanii przez USA już wspominano. Była zasadnicza, o roli USA w doprowadzeniu do tych wojen można od czasu do czasu coś znaleźć, acz niewiele.

  Historycy rzadko otrzymują pozwolenie na zajmowanie się tematami istotnymi, n.p. do dziś zabronione jest historykom zajmować się holokaustem pod groźbą kary, więzienia.
 • @Laznik 19:25:51
  "n.p. do dziś zabronione jest historykom zajmować się holokaustem pod groźbą kary, więzienia."

  Żeby tylko :-( Ś.P. Dariusz Ratajczak właśnie tym tematem się zajął...

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 09:08:12
  To kwestia oporu powierzchni bocznej.

  Założeniem konstrukcyjnym była wysoka prędkość i minimalna powierzchnia odbicia fal radarowych.

  Dlatego z czoła okręt jest niezwykle wąski.

  Efektywność wdrożonej technologii stealth wymaga też zabudowy płaszczyznami anten (w tym radarowych) i masztów. Innym wymogiem jest maksymalny zasięg radarów okrętów, te znowu wymagają umieszczenia ich jak najwyżej.

  W wyniku tych założeń statek jest bardzo wysoki, jednocześnie odpowiednio ustawiona płaszczyzna minimalizuje odbite echo płaszczyzny bocznej. W wyniku czego jednak okręt źle radzi już sobie z bocznym wiatrem.

  Okręt zachowuje się jak żaglowiec, a nie ma ani miecza, ani balastu.

  Dzięki zabudowie stealth faktycznie trudniej wykryć okręt na radarach, ale łatwiej go wyśledzić przez lornetkę na linii horyzontu, gdy nadbudówka jest tak wielka i wysoka. No i ta ogromna powierzchnia boczna.

  Ponad to pod linią wodną umieszczono niezgrabną ogromną antenę sonaru. Znajduje się ona poniżej linii śrub napędowych okrętu, by zminimalizować szumy śrub własnych.

  Wielkość tego sonaru dowodzi, że do głównych zadań tej jednostki należało zwalczanie okrętów podwodnych a nie wspieranie działań lądowych atakiem rakietowym.

  Statek jest lekki, wykonany z kompozytów, w wyniku czego ma nisko osadzona linie zanurzenia, i tu leży przyczyna jego odkształcania przy silnym wietrze bocznym.

  Statek jest bardzo wąski i wysoki
  https://images84.fotosik.pl/768/4e114b5c3f4947d0gen.jpg
  Statek ma dużą powierzchnie boczną, podatną na działanie wiatru podczas sztormu
  https://images83.fotosik.pl/767/8193361115ad6ae9gen.jpg
  Statek ma bardzo małe zanurzenie, co sprzyja jego wywróceniu.
  https://images84.fotosik.pl/768/537b13b947d56ca9gen.jpg
 • @Fischer 00:06:11
  Zgadza sie.Model w testach w basenie udowodnil, ze ten okret plywac nie bedzie ale kto w USA inzynierow slucha.Teraz liczy sie gadanie, wyglad, postura, perfumy.Ja tez musialem projektowac maszyny , ktore nie beda pracowac.A co mialem robic? Z czegos zyc trzeba.Maszyna nie wypalila, wrzucono ja do smietnika, ja dostalem wyplate a prezydenci firmy pojechali na wakacje na wyspy.Tak to dzis pracuje.
 • @staszek kieliszek 08:36:43
  Wszystko się zgadza Panie Stanisławie.

  Ale jest jeszcze jedno, wszechobecna korupcja amerykańskich lobbystów, pochodząca z kręgów żydów związanej z przemysłem zbrojeniowym. Republikanów lobbujących na rzecz tego przemysłu jak np. senator McCain.

  Korporacje i banksterzy żydowscy nie tylko pasożytują na naszym organizmie, ale to też krwiopijcy okradający amerykanów.

  To oni lobują i zawyżają sztucznie koszty produkcji zbrojeniowej. Tu wcale nie chodzi o obronność USA. Chodzi o to by takie firmy jak Lockheed Martin, Raytheon, Northrop, General Dynamics czy BAESystems wyciągały kasę z kieszeni amerykańskich podatników.

  Nieudane konstrukcje wcale nie martwią amerykańskich przemyslowców i banksterów. To szansa na kolejne pieniądze związane z realizacja programów naprawczych.

  Będą one wydawane w nieskończoność na usuwanie usterek F-22 (Raptor), systemu Patriot, czy okrętu USS Zumwalt.

  Te rozkradane pieniądze nie trafiają do zwykłych robotników czy konstruktorów, tylko do nienasyconych kieszeni głównych udziałowców koncernów zbrojeniowych i banków.

  Żydowskie złodziejstwo, to główna przyczyna słabości armii USA. To dlatego Rosjanie za te same pieniądze mają 10 razy więcej sprzętu i to lepszego od Amerykanów.

  Natomiast żydowskie media twierdzą, że armia USA jest największa bo wydają więcej na zbrojenia niż ktokolwiek na świecie. Może takie argumenty przemawiają, ale do idiotów.

  PS.:

  W celu wyjaśnienia

  Pisze to nie dlatego, ze jestem zatwardziałym antysemitą. Nie wszyscy żydzi to złodzieje pragnący tylko jednego, zniszczenia Goji. Ale dla tego, że właśnie ta garstka żydomasonów zagraża całemu światu. To oni są odpowiedzialni za toczone wojny w krajach rozwijających się, za biedę i zbrodnie wojenne w strefie konfliktów.

  Jednak nikt nie potrafi tych złodziej postawić przed sądem i rozliczyć za dokonane zbrodnie. Miernoty polityczne na całym świecie walą czołobitność przed tymi zbrodniarzami.
 • @Krystyna Trzcińska 16:49:06
  No i co z tego szanowna Pani, czy to coś zmienia ? To nie moja wina , że miałem takich przodków. Mało tego jestem dumny z ich przeszłości. Rodzina i jej zasady i styl życia nauczył mnie myśleć.

  Jest Pani śmieszną pulchną zakompleksioną blondynką z Warszawy, która zieje ogniem na wszystko co nie trąci PIS-uarem.

  Może Pani założy mi teczkę :-)

  Mogę pani ułatwić i podać więcej generałów zaliczanych do mojej rodziny:

  Po stronie Prus:

  Pruski gen porucznik Phillip Eberhard Fischer von Truenfeld
  Pruski gen porucznik Carl Crystian Gotfryd Eberhard von Truenfeld , żona córka generala F. Belowa
  Pruski gen Fredrich Heinrich Heimbert Eberhard von Truenfeld, żona córka generala L. Wurmbla
  Radca wojenny Fryderyka Wilhelma - Daniel Lebrecht von Fischer von Truenfeld
  Radca medyczny dworu Pruskiego Johann Eberhard von Fischer von Truenfeld

  etc

  W barwach polskich:

  Gen armii Księstwa Warszawskiego Stanislaw Fiszer
  Gen brygady armii Księstwa Warszawskiego. Brat Stanisława Wilhelm Fiszer
  gen. mjr. wojsk koronnych Karol Ludwik Fiszer i gen adiutant króla Niemiec i płk wojsk rosyjskich

  W barwach francuskich:

  Gen Johan Christian Fischer von Truenfeld najemnik ojciec wojny partyzanckiej

  Czemu tak ? Bo ostatnimi królami Polski byli Sasowie, a Saksonia Anhalt była w tym czasie ojczyzną naszą. Czemu w wojsku francuskim, bo na tym terenie Napoleon utworzył dla brata Królestwo Westfalii. To czasy gdy Fryderyk tworzył dopiero państwo niemieckie z rozproszonych księstw zatem nie wszyscy moi przodkowie służyli w jego armii.

  Czemu tak ? Bo byli wojownikami, walczyli za cesarzy i wiarę w Jezusa Chrystusa, uczestniczyli we wszystkich wyprawach krzyżowych i byli jej czynnymi organizatorami. Walczyli od początku nowożytnej Europy i to wszędzie i we wszystkich barwach. Związani zawsze z zakonami rycerskimi.

  Angielski Św. Jan Fisher , patron prawników też należy do rodziny Truenfeld.

  Żeby nie być gołosłownym możesz sobie tu poczytać:
  http://gw.geneanet.org/tessaone?lang=en&p=zwickerus&n=piscator&oc=0

  Twoje aluzje czy jakieś sugestie do kogoś z mojej rodziny, sprzed niemal 75 lat są śmieszne. Tym bardziej, że wiem znacznie więcej o działaniach 10 dywizji Panzernej SS "Frundsberg" której był dowódcą niż ty.

  PS:

  Tak na marginesie. Proszę nie zaśmiecać wątku. Jeżeli chce pani coś pisać o moich przodkach ZAPRASZAM NA PIERWSZĄ STRONĘ, w tedy z dumą się do pani wynurzeń ustosunkuję.

  A ten dodatek o Kamińskim, to taki gratis od pani, czy zwyczajowo od pseudo "polskich patriotów" z braku argumentów by kogoś opluć.
 • @Fischer 20:17:17
  Fajnie Pan na inwektywy odpisal.W mojej rodzinie tez mialem kontrowersyjnego przodka.Byl nim Michal Bobrzynski, namiestnik cesarza Franciszka Jozefa na Galicje w latach 1908-1913.Kiedys jechal powozem przez Lwow a studenci wykrzykiwali pod jego adresem okrzyki: Zdrajca! Obrzucali go jajkami i te jajka ciekly mu z cylindra na reszte stroju.On udawal, ze nic sie nie dzieje, jakby go to nie dotyczylo i majac dlonie oparte na laseczce patrzyl gdzies w dal.Dzis dopiero badacze histori dochodza do wniosku , ze byl on jednym z tworcow polskiej panstwowosci.
  http://www.legitymizm.org/bobrzynski-konserwatysta

  Wracajac do dyskusji o amerykanskim marnotrastwie w wojsku podam jeden przyklad.Kiedys zaprojektowalem maszyne do mycia korpusow magnezowych(F-16) z wiorow po obrobce mechanicznej.Skomplikowana nieco byla ta myjnia bo woda magnezu myc nie mozna.Woda pozostawia tzw wykwity, teczowe zabarwienia.Trzeba bylo uzyc latwopalnego rozcieczalnika do lakierow.Maszyna kosztowala $80K.Kiedys jakis officer Air Force zwiedzal firme gdzie ta myjnia pracowala i zamowil u nas identyczna by myc te magnezowe czesci w czasie okresowych remontow samolotow.Maszyne wykonano, zaplata z Air Force nadeszla i pozostalo tylko maszyne wyslac. Dzwonilismy pod podany numer z zapytaniem o adres gdzie maszyne wyslac.Odpowiedz nigdy nie nadeszla.Stala ta maszyna w kacie hali przez kilka lat i pewnie do dzis stoi.
 • @Krystyna Trzcińska 21:46:39
  Nosi Pani hrabiowskie nazwisko a takie farmazony wypisuje. Przodkowie sie w grobach przewracaja.
 • @Krystyna Trzcińska 21:46:39
  Kobieto tobie są zbędne wyjaśnienia, tobie potrzebny dobry lekarz.

  Chyba zacznę cytować twoja biografię zaczynając od tego jak adwokat żyd, mason, funkcjonariusz, Andrzej Pacochy próbował cię zamordować. Albo jak skazał cię sędzia, który nie był sędzią tylko przebranym funkcjonariuszem jakiejś służby.

  Proszę ponownie z żalami na stronę pierwszą, bo tu szkoda mojego czasu na odpowiedzi.

  I Boga w to nie mieszać. Wiara katolicka jest podstawą kultury europejskiej. Jezus nikomu, a tym bardziej apostołom nie kazał nikogo mordować. Mylisz Jezusa z decydentami kościoła.
 • @Krystyna Trzcińska 05:44:47
  @Krystyna Trzcińska 05:44:47
  Panno Krysiu 

  Pani to doskonały przykład Polskiego warchoła.

  Skrywała się dwa dni mimo że zachęcałem Panią do pisania. Dziś od 4 rano , do 6 rano, gdy temat spada wygenerowała Pani cztery posty.
  Kiedy Pani nie umie czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie przyznałem ze moja rodzina mordowała w imię Chrystusa , tylko ze walczyła za wiarę a to jest różnica.

  Nie rozumie Pani podstawowych pojęć w obrębie kultury słowiańskiej.

  Nie wie dokładnie kto to Alemani, jakie tereny zajmowali Słowianie jeszcze w V wieku. Tu wyjaśnię , zasiedlali doliny alpejskie do limesu.

  Nie pojmuje różnic pomiędzy germanami i Słowianami. Nie widzi różnicy miedzy Słowianami a Polakami.

  Nie każdy Polak musi być Słowianinem. Istnieje coś takiego jak obywatelstwo, i narodowość. Przynależność plemienna w XXI w nie jest brana pod uwagę.


  Przepraszam Pana, Panie Stasiu za to, że przy okazji Panu się do stało na tym blogu, od tej trzepaczki.

  Przepraszam
 • @Fischer
  USS "John S. McCain" jest czwartym! amerykańskim okrętem wojennym operującym na Pacyfiku, który został uszkodzony w ostatnich miesiącach.
  Czarna seria wypadków zmusiła dowództwo US Navy do niezwłocznego podjęcia działań zaradczych. Zadecydowano już o przeglądzie i ocenie procedur dowodzenia okrętami, a także systemu szkolenia marynarzy.
  Według potwierdzonych informacji podjęto też decyzję o zdymisjonowaniu dowódcy 7. Floty USN, w.adm. Josepha P. Aucoina, pod którego kontrolą znajdowały się uczestniczące w kolizjach okręty wojenne.
  US Navy potwierdziła natomiast informację o śmierci dziesięciu członków załogi niszczyciela rakietowego USS "John S. McCain"(DDG 56)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31