Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

ZAMACH W NICEI. Kto kreuje terroryzm w Europie ? CZ I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W pierwszą rocznice tragedii. Pamięci ofiar zamachów terrorystycznych w Europie.

Ten zamach, jak i inne mające niejsce w Europie  zorganizowało CIA, przy wsparciu Mosadu z inicjatywy  Grupy z  Bilderbergu. Celem zamachów było sianie nienawiści. Zrzucenie winy na muzułmańskich radykalistów. W efekcie  wymuszenia na Europie  krucjaty u boku USA przeciwko Syrii.
 
 
Syria to wrzód na tyłku Izraela. Silna Syria to silny Liban, Palestyna, zatem  Hezbollah. Syria to też droga do Europy dla gazu i ropy z pól naftowych Iraku. Gazu i ropy przyobiecanej amerykańskim koncernom zbrojeniowym za pomoc w obaleniu Saddama Husajna i za uzbrojenie nowo powstałej armii Irackiej.
 
 
Problem w tym, że USA w momencie, gdy Rosja zaczęła udzielać wsparcia Asadowi, a jej okręty wpłynęły na Morze Śródziemne nie była zdolna do walki o Syrię.
 
Amerykańskie siły zbrojne i wojska tzw. wielonarodowej koalicji na Bliskim Wschodzie zostały pozbawione wsparcia lotniskowcowej grupy bojowe . Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy był przeciągający się przegląd remontowy lotniskowca USS “George H. W. Bush” (CVN 77), który rozpoczął się w połowie  2015 roku. Dopiero w lutym 2017 roku,  lotniskowiec ten pojawił się na M. Śródziemnym. (2)(x)
 
 W wyniku zainspirowanego zamachu przez CIA w Nicei 14 lipca 2016 r, już następnego dnia Franzcois Hollande zapowiedział krucjatę wobec Syrii. Wymienił Syrię mimo, ze tak naprawdę jeszcze nikt nie wiedział kto stał za zamachem terrorystycznym. W  ramach krucjaty podejmuje decyzję o wysłaniu lotniskowca atomowego Charles de Gaulle na Morze Śródziemne.
 
fot. Mohamed Lahouaiyei Bouhlel
 
Kilka godzin po zamachu francuski rząd poinformował, że zamachowiec został zastrzelony w kabinie samochodu. Znaleziono przy nim dokumenty na nazwisko Mohamed Lahouaiyei Bouhlel.  Był nim Tunezyjczyk posiadający obywatelstwo Francuskie. Groźny terrorysta  został przedstawiony jako homoseksualista mający romans z 70-latkiem, narkoman, pijak, złodziej, pastwiący się nad żoną i dziećmi, niepraktykujący i nieprzestrzegający postu w czasie ramadanu muzułmanin.  Wariat, który uzbrojony w dwie plastikowe repliki AK-47, atrapy granatów, z dowodem osobistym i telefonem komórkowym (w tym listą kontaktów) dokonał zamachu terrorystycznego stulecia, ginąc z okrzykiem na ustach „ Allah akbar ”. (1) 
 
 Fakty są natomiast zupełnie inne. W zamachu brały udział dwie osoby. Jeden przez niespełna minutę kręcił się pomiędzy strzelającymi policjantami poszukując kolegi. Drugiego policjanci ujęli i pobili. Bity krzyczał „ała ała”, a nie „ Allah akbar ”.
 
Policjanci zostali zmuszeni przekazać pojmanego terrorystę śledczym z DGSI (Direction Générale de la Sécurité Intérieure). Nigdy sprawcy nie postawiono przed sądem. Nigdy nie rozesłano listów gończych za drugim terrorystom. DGSI zarządza likwidację materiałów filmowych związanych z zamachem. (3) 
 
 
NIEWYGODNY MATERIAŁ FILMOWY 
 
 
 
Pierwszy został nakręcony przez Włoskiego turystę znajdującego się przy stolikach przed kasynem du Palais. Autor filmuje przebieg akcji od strony kierowcy. (00:00:00-00:01:22)
 
 
 Ciężarówka już stoi. Drzwi samochodu od strony kierowcy są zamknięte. Nikt z auta nie wysiada. Policjanci zajmują stanowiska wokół samochodu.
 
00:28:10 (28 sek. nagrania 10 klatka) Policjant z bronią gotowa do strzału dobiega do szoferki, wspina się na stopień, usiłuje dostrzec kierowcę. Nikt nie strzela.
 
 
01:12:12 Od początku filmowanej akcji minęły 44 s. Nikt nie zwraca uwagi na leżącego człowieka z tyłu ciężarówki. Jest to jeden z terrorystów. Na innym filmie będzie widoczny pod ciężarówka w miejscu z którego się przeczołgał na tył pojazdu.
 
 

Drugi film nakręcony przez Izraelskiego rezydenta powiązanego z Mosadem. (4) Jest to ten sam żyd, który sfilmował kilka dni później zamach w Monachium. Znajduje się przy stolikach restauracji na rogu ulicy kongresowej, a Promenady Anglików. Filmując przechodzi przez ulicę Kongresu w stronę kasyna. Zatrzymuje się przed kasynem, za ciężarówką. W miejscu wydzielonym dla stolików ulicznych pod parasolami. (00:01:22­-00:03:05)

 

01:27:15 Policja oddaje kilka strzałów na oślep. Z tych pozycji nie mogli dostrzec kierowcy. Po dziesięciu sekundach strzały milkną. (oddano ok 7 strzałow)

 

 01:46:18 Domniemany terrorysta w jasnych bermudach i jasnej koszuli, zachodzi z drugiej strony samochodu pomiędzy strzelających policjantów. Prawdopodobnie szuka swojego towarzysza .

 
 
 
  01:50:13 Zostaje zauważony, odwraca się i wycofuje. Wtedy jego towarzysz unosi się. Przykuwa to uwagę Policjantów, którzy za cel obierają lezącego.  
 
01:50:14 Gość w bermudach przechodzi koło leżącego.
 
 
 
 

01:53:14 Oddala się, nie mogąc już nic zrobić dla partnera.

 

 

 
 

02:06:13 Policja wywleka ze spodni pojmanego, który leży na plecach , głową do ziemni . Prawdopodobnie w ten sposób sprawdzili czy nie ma na sobie ładunku wybuchowego.

 

 

 
 

 02:10:17 Policja obezwładnia leżącego i bije. Słychać słowa police i aułaa !

 

02:34:08 Policjanci wleką zatrzymanego przez jezdnię.

 

 

 

Na kolejnych kadrach policjańcisą rozprężeni siadają tyłem do ciężarówki, rozmawiają. Zapewne uważają akcje za skończoną. 

 
 
 Trzeci film nakręcony przez Egipskiego turystę . Znajdującego się po przeciwnej stronie na wprost kasyna, na wysokości przystanku. (00:03:05-02:10:17)
03:08:03 Policjant dobiega do kabiny samochodu, celując w nią . Kabina jest zamknięta. Zachowuje się tak jakby zakładał że w aucie jest terrorysta. Zatem nie widział czy ktoś z auta wysiadł. Jest tak skoncentrowany na kabinie, że nie zwraca uwagi na naszego mężczyznę w bermudach.  Meżczyznę, który zapewne z swoim towarzyszem przed chwilą opuścił kabinę ciężarówki, od strony morza.
 
 Te samochody nie posiadają silnika między siedzeniami. Dlatego łatwo jest opuścić kabinę nawet kierowcy poprzez miejsce dla pasażera. Czemu od tej strony ? Ponieważ większość policji znajdowało się w uliczkach dochodzących do promenady. Niewielu zabezpieczało promenadę od strony plaży. Można domniemać, że  pasażer opuścił kabinę pierwszy. Drugi wysiadł kierowca (gość w bermudach), który nie miał pojęcia gdzie podział się jego partner. 
 
Powstaje pytanie kiedy terroryści opuścili kabinę ? Zakładając, że autorzy filmów potrzebowali minimum około 20 do 30 sek. na podjęcie decyzji, uruchomienie telefonu i aplikacji. Minimum tyle samo czasu potrzebował człowiek w bermudach, by opuścić szoferkę i znaleźć się na pozycji jak na zdjęciu, kiedy  policjant dobiega do kabiny. Jeżeli od zatrzymania pojazdu minęło 30 sekund, to biegnący policjant mógł być nawet ponad 100 m z tyłu. Kiedy terroryści opuszczali samochód  niczego nie widział.  
 
03:11:16 W ciągu kolejnych 3 sek. Człowiek w bermudach przesunął się o około 5 m, na tył samochodu. Na kadrze zaznaczono drugiego terrorystę pod samochodem. 
 03:14:05  Sylwetka terrorysty obraca się i przesuwa w 03:23 do 03:28 sekundzie  filmu.
 03:20:14 Człowiek w bermudach cały czas z drugiej strony, w tylnej części ciężarówki. Kamera Egipcjanina rejestruje jego obecność przez 19 sek (jeszcze 3:27 widać jego nogi). Ponownie wychodzi za samochodu 4:07. Zatem wśród policjantów, pod ostrzałem spacerował w koło samochodu prawie minutę (59 sek- tyle czasu widoczny jest na filmie). 
 04:06:15 Człowiek w bermudach wychodzi za samochodu i przez nikogo niepokojony oddala się z miejsca zdarzenia .
 04:19:13 Oddalając się jest jeszcze widoczny po przeciwległej stronie jezdni.  
 
ze względu na ograniczenia regulaminowe,wynikłe z limitu  objętości plików graficznych do 1 MB 
ciąg dalszy nastąpi w kolejnym artykule
 
 
 
 

 Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie tego materiału

 
 

KOMENTARZE

  • @Autor
    Porządnie Pan to opracował. Obie części zasługują na uważne przeczytanie i wysoką ocenę. Dodam, iż rok temu pisałem dość sporo o Nicei, np. w notce, link:

    http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/17/jeszcze-o-tym-co-dzialo-sie-w-nicei-17-07-2016/

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31