Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Jak Polsko-Ukraińska kosher nostra okrada Polaka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto dba więcej o interesy Banderowców niż Polaków ? Nowa polityka PIS.

 

 

Kolejny prezent polskiego rządu dla Banderowców, Sponsorem polskie żydostwo u koryta, na rzecz ukraińskiego żydostwa. Okradając głupiego Polaka i naiwnego katolika. Na domiar złego obdarowany napluł nam do zupy uchwałą parlamentu ukraińskiego.

 

PGNiG rozpoczęło dziś dostawy gazu ziemnego na Ukrainę, by niewolnicy żydowskich oligarchów nie pomarli z mrozów. Zastanawia skąd PGNiG ma nadwyżki gazu jeżeli polskie górnictwo nie jest wstanie zaspokoić nawet 20% krajowych potrzeb. Głównym eksporterem gazu do Polski, jest Rosja, która według PGNiG sprzedaje nam gaz najdrożej  w Europie, taniej kupuje nawet Ukraina. Innym źródłem jest gaz z Kataru, dostarczany od czerwca do portu w Świnoujściu. Jednak ten gaz po skropleniu, transporcie morskim i rozprężeniu w Świnoujściu okazał się jeszcze droższy od gazu jaki kupujemy od Rosjan.  

 

Natomiast firma Ukraińska: „ERU Trading potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne[1]” Faktem jest, że obecnie ze względu na spadek cen ropy, spadły ceny gazu, ale proporcjonalnie dla wszystkich odbiorców. Proporcjonalnie do zawartych wcześniej kontraktówRosji z Polską; Ukriną czy np. Niemcami.

 Jak mogą być atrakcyjne warunki, jeżeli w 1 kwartale 2016 Ukrainie oferowano gaz za 273 $, a Polska płaciła 544 $ 

Ceny za gaz dla Euroby z Rosji za I kwartał, opublikowane lipcu 2016

 źródło: //pl.sputniknews.com/infografika/20160708/3391604/Europa-gaz-ceny-ranking.html

 

 

 W podziękowaniu dziśParlament Ukrainy przyjął uchwałę o „ludobójstwie dokonanym przez państwo polskie na Ukraińcach[3] ” Mam nadzieje że wszyscy polscy debile są dumni z kolejnego Rządu III RP.

 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo ciekawe.
  Cena ropy naftowej w/g PGNiGe wynosi - według linku 2 - ponad 110 dolarów a według Bankier.pl , notowania baryłki to niewiele ponad 44 dolary.
  http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA

  No i kto tu kłamie?
 • Sojusznikm junty PIS- da- ukradnie Polakom i da upa-inie
  Spółki nie podały, ile gazu może trafić na Ukrainę ani w jakim okresie będą realizowane dostawy. Nie ujawniono też, jaka może być wartość umowy. Wiadomo jednie, że PGNiG będzie realizowało fizyczne dostawy poprzez gazociąg w Hermanowicach na granicy polsko-ukraińskiej. Dziś techniczne możliwości eksportu błękitnego paliwa poprzez ten punkt wynoszą około 5 mld m sześc. rocznie. Dla porównania roczne zużycie gazu nad Wisłą to około 16 mld m sześc., a u naszych sąsiadów – 38,4 mld m sześc. (dane z 2014 r.).

  http://www.rp.pl/Energianews/308049852-PGNiG-dostarczy-gaz-na-Ukraine-dzieki-wspolpracy-z-ERU-Trading.html#ap-2

  – Rozpoczęcie dostaw gazu na Ukrainę w ramach umowy z ERU Trading potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne zarówno dla odbiorców krajowych, jak i dla klientów za granicą – stwierdził Bartłomiej Korzeniewski, dyrektor oddziału obrotu hurtowego PGNiG. Dodaje, że dostawy na rynek ukraiński są elementem polityki handlowej spółki.

  Yaroslav Mudryy, dyrektor handlowy ERU Trading, twierdzi z kolei, że umowa z PGNiG jest ważnym krokiem w dywersyfikacji importu błękitnego paliwa i zapewnieniu klientom spółki niezawodnych i efektywnych dostaw.

  http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/s.adamsmithconferences.com/1453217850/yaroslav-mudryy-eru-1.jpeg
 • @lorenco 03:14:15
  link 2 już nie maaaa...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930