Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Koniec niepodległej Polski ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowa Targowica. Jutro Polska przestanie być krajem suwerennym.

 

Jutro zdrajcy narodu podpiszą akt zdrady. Wyrażą zgodę na obecność wojsk amerykańskich w Polsce, zatwierdzą eksterytorialność ość bazy rakietowej w Radzikowie w której amerykanie już bez nadzoru będą mogli umieścić pociski rakietowe tomahawk z głowicami jądrowymi.  
Sprawa instalacji rakietowych w Radzikowie jest znana Polakom. Chciałbym tu przybliżyć obecność amerykańskiej brygady pancernej i konieczność utrzymania korytarza suwalskiego.
 
1/ Koncepcja obrona na linii korytarza  suwalskiego, nie znajduje uzasadnienia z punktu widzenia taktycznego.Gdyby Rosja miała ochotę zaatakować Polskę z Obwodu Kaliningradzkiego, uderzyła by na całej granicy z Polską od Braniewa do Gołdapi, ze wskazaniem na uderzenia szybkie w kierunku lotniska a Malborku, Gdańsk (działania floty i desant morski). Drugie równoległe uderzenie wyprowadziła by bezpośrednio z Białorusi na Białystok -Warszawę, zmykając tym samym w okrążeniu nie rozbite siły polskie na Mazurach. Na Mazurach poza wymienionymi punktami nie ma miejsc o znaczeniu strategicznym. Jednocześnie trzeba powiedzieć, że na terenie Obwodu Kaliningradzkiego nie stacjonuje ani jedna pancerna brygada, co dowodzi, że Rosjanie nie zamierzali wyprowadzić uderzenia pancernego wobec Polski.
Na terenie Obw. Kaliningradzkiego z wojsk lądowych i zmotoryzowanych stacjonuje: 79. Samodzielna Gwardyjska Brygada Zmotoryzowana w Gusiewie  i   7. Samodzielny Pułk Strzelców Zmotoryzowanych stacjonujący w Kaliningradzie. Na stanie obu formacji znajdują się stare czołgi T-72, wozy opancerzone BMP-2 i kołowe BTR-70.
Przeciwwagą tych sił była 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w składzie: 9 Brygada Kawalerii Pancernej w Braniewie i 20 Brygada Zmech. W Bartoszycach zasadnicze uzbrojenie to  czołgi T-72 i rosyjskie transportery BWP-1 i BRDM.-2.
 
2/  Zatem co daje amerykanom lokalizacja suwalska? Przede wszystkim umożliwia wykonanie okrążenia i uderzenia siłami Dywizji pancernej wyposażonej w Abramsy w składzie trzech brygad. Z trzech niezabezpieczonych kierunków od północy brygada litewska i łotewska, od wschodu suwalska.  16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana, będzie zamykać południową rubież w obronie pozycyjnej ze względu na stare czołgi T-72.
Proszę zwrócić uwagę na rozkład sił:
Rosjanie: Brygada zmotoryzowana + pułk zmotoryzowany podstawowy czołg T-72.
NATO : Dywizja pancerna (3 brygady) podstawowy czołg Abrams+ Polska dywizja zmech. podstawowy  czołg T-72.
Sama idea ochrony pasa suwalskiego jest bez podstawna, to jest koncepcja ofensywna. Atak Rosyjski na przesmyk suwalski zawsze byłby sygnalizowany, na kilka miesięcy wcześniej. Najpierw Rosyjskie jednostki musiały by znaleźć się na terenie Białorusi, co niewątpliwie nie uszło by uwadze strategów z NATO
No i zasadnicza prawda, nie ma żadnej rotacyjnej brygady. Amerykańska brygada będzie na stałe w Polsce, jedynie co rocznie będzie odbywała się wymiana żołnierzy. Ta procedura dotyczy wszystkich baz USA na świecie, po roku służby za granicą żołnierze wracają do kraju i swoich bliskich. Będzie to kolejna baza USA w Polsce.
3/ Kwestia dotycząca zdrady i utraty suwerenności Polski. Operacji militaryzacji przesmyku suwalskiego nadano kryptonim „Koncepcja NATO 360 stopni”.
Co będzie gdy wojska amerykańskie obrócą swoje ostrze (o 360 stopni) przeciw Polsce, np. pod pretekstem ochrony grupy rządzących, jak np. w Czechosłowacji czy na Węgrzech? Ostatnio sprokurowane ustawy dają taką możliwość wojskom NATO. Praktycznie stacjonująca brygada USA mająca wsparcie pozostałych 2 brygad NATO-wskich jest wstanie dotrzeć do Warszawy bez żadnych przeszkód. Jedyna polska brygada pancerna stacjonują w Żaganiu z swoimi 116 Leopardami, bez stosownej amunicji nie jest wstanie powstrzymać amerykanów, nie mówiąc o pozostałych brygadach panc. ze starymi czołgami. Mało tego Amerykanie mają tez swoje siły lotnicze w Polsce, w tym F-16 w Łasku i w przeciwieństwie do polskich wszystkie w pełnej gotowości bojowej. W wyniku rozformowania w ostatnich 10 latach niemal połowy jednostek bojowych jesteśmy bezbronni nawet wobec tak małych sił jak brygada pancerna USA, naście myśliwców F-16 (opcja zmienna), i ewentualnych Tomahawkach w Radzikowie.
Polskiej armii praktycznie nie ma. Proszę dowiedzieć się ile jednostek liniowych rozformowano w ostatnich latach. Na przykład tylko na granicy z Obwodem Kaliningradzkim: 16 Brygada Zmechanizowana (Morąg)- rozformowana 2008; 16 Pomorski Pułk Artylerii (Braniewo) – rozformowany w 2011; 13 Elbląski Pułk Przeciwlotniczy (Elbląg) – rozformowany w 2011; 3 Mazurski Batalion Rozpoznawczy (Giżycko) – rozformowany w 2010; 16 Kompania Chemiczna (Elbląg) – rozformowana w 2010.
Rozmontowanie polskiej armii na granicy z Kaliningradem pozwoliło uzasadnić amerykanom konieczność zainstalowania własnej brygady w Polsce.
Odaliśmy dowództwo w obce ręce. Głównodowodzący amerykańską brygadom pancerną w Polsce będzie też głównodowodzącym całymi siłami NATO w tym regionie. Czyli tez naszą armią, bo jesteśmy członkiem NATO.
Zatem pozwoliliśmy na instalacje się obcych wojsk w Polsce w sile przewyższającej naszą armię. Rozmontowaliśmy Polską armię zgodnie z sugestiami NATO, Oddaliśmy dowództwo resztek naszych wojsk w obce ręce.  
CZY NIE JEST TO ZDRADA ?
 
Dzień 9 lipca 2016 roku wpisze się jako kolejna Targowica, którą podpisze rząd powołujący się na tradycje patriotyczne, uczciwość i moralność katolicką, rząd Prawa i Sprawiedliwości.
 
 

 

KOMENTARZE

 • Sprawy toczą się w złym kierunku.
  Abstrahując o napadzie Rosjan przez Białoruś Rosjanie musieli by zabić dużo Białorusinów aby plany te zrealizować. Prawdopodobnie ze zlikwidowaniem Łukaszenki na czele. Jak już wspomniałem abstrakcja i
  propaganda.
  Na początku "stypy" z Ukrainą, jako bezstronny człowiek mówiłem iż Rosja nie ma wyjścia jak tylko zaatakować militarnie całą Ukrainę a przy granicy ukraińsko-polskiej zdetonować gdzieś w "krzakach", aby ludzi nie pozabijać, bardzo mały ładunek jądrowy w celu odstraszenia idiotów. Potem powinni zmusić Ukraińców na ziemiach dawniej polskich do rzetelnego referendum czy chcą złączyć się z Polską. Było by to strategicznie i historycznie bardzo ważnym posunięciem. Tego jednak
  nie zrobiono a Putin okazał się graczem ze skrupułami lub zwykłym nieudacznikiem. Skrupuły te prawdopodobnie kosztować będą nas III wojnę światową i prawie ze zagładę narodu polskiego, ukraińskiego jak i Białorusinów. Rosja prawdopodobnie przestanie być krajem słowiańskim i będzie sterowana przez światowych banksterów. Putin ma jeszcze jedną niewykorzystana szanse na bycie wielkim wodzem dla swojego narodu. Chodzi o zachodnie embarga. Tutaj także dał plamę na całym froncie co powoduje iż ocena tego przywódcy jest coraz bardziej niekorzystna.
 • @Ex admin 02:50:34
  Wiem że się nie spieszy ale nie wszystko od nich zależy a raczej nie dużo od Rosji zależy. Niedługo zostaną postawieni przed decyzją "albo rybki albo pipki". Świat dotychczasowych "wielkich ludzi" już się kończy i muszą oni znaleźć następną ofiarę bo sami nią zostaną. Sprawa jest bardziej poważna niż ludziom się zdaje. Dorzućmy jeszcze nasz bez mózgowy polityczny pustostan który nami rządzi a o Polskę naprawdę powinniśmy zacząć się martwić. Ameryka przechodzi na władzę korporacyjną a rząd USA legalnie zostaje przejmowany w prywatne ręce. To naprawdę są niebezpieczne sprawy.
 • @Ex admin 04:14:41
  Jeszcze nie. Tak ważnego i strategicznego kraju jakim jest Polska nie jest tak łatwo zatracić. Interesy wielkich czasami nie pozwalają. Problem jest w tym ze od 30 lat rządzą nami głupki. To dopiero jest samozniszczenie.
 • Przecież Polacy od dwu pokoleń marzą, aby zostać kolejnym stanem USA
  tak bardzo nam odpowiada amerycki styl życia,
  więc nie ma sprawy,

  ta wojskowa okupacja jest radośnie witana
  jako początek procesu włączenia nas do USA  przy tej okazji Obamam dał wyraźnie do zrozumienia,
  że równocześnie zaczyna się okupacja polityczna,
  i żydlackiego trybunału konstytucyjnego nie odda,

  a więc wszystko jasne,

  pytanie tylko, co zrobią Niemcy, skoro polską michę zabiera im się sprzed nosa ?
 • @interesariusz z PL 07:43:42
  Kanada będzie państwem dowodzącym batalionem na Łotwie, NIEMCY - na Litwie, Wielka Brytania - w Estonii, a USA - w Polsce.

  Już wiemy, jak będą wyglądały strefy okupacyjne.
 • @interesariusz z PL 07:43:42
  Francuzi zostali bez kolonii,

  może dlatego Hollande nie śpiewa w chórze.
 • --przed chwilą w TV Andrzej Olechowski -snuł plany geopolityczne.
  BILDERBERG GRUPA wyłania się zza kurtyny. Oni napisali scenariusz dla Polski. Grupy -G - każda działa w swoim regionie wg scenariusza wypracowanego na szczycie.


  https://www.google.pl/search?q=andrzej+olechowski+bilderberg&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwio7dG72eXNAhVBGCwKHZwOD5MQsAQIYg&biw=1366&bih=657
 • @Fisher
  // Wyrażą zgodę na obecność wojsk amerykańskich w Polsce, zatwierdzą ekstremalność bazy rakietowej w Radzikowie w której amerykanie już bez nadzoru będą mogli umieścić pociski rakietowe tomahawk z głowicami jądrowymi. //

  - Jeśli już to "eksterytorialność" a nie ekstremalność

  I CZY TO BĘDĄ WOJSKA AMERYKAŃSKIE, CZY TEŻ AMERYKANIE W RAMACH NATO - TO WIELKA RÓŻNICA

  Ja bym chciał zobaczyć tą umowę o "ekstremalności" bo w to, że będą mogli, a czy będą mieli prawo "umieścić pociski rakietowe tomahawk z głowicami jądrowymi" to nie jest takie pewne. - MÓC, A MIEĆ PRAWO TO RÓŻNICA
 • @Ex admin 02:36:03
  Ja piszę o wojskach zmechanizowanych i pancernych, które to wymuszały by potrzebę sprowadzenia do Polski pancernej Brygady. Wyrzutnie Iskanderów, wojska obrony plot, systemy radarowe, czy piechota morska ma inne zadania i nie dysponuje ciężkimi czołgami.

  Iskandery to odpowiedź na systemy rakietowe Patrioty i Sm-3. Mówił o konieczności ich instalacji, jako odpowiedzi na amerykańskie systemy Putin dziesięć lat temu.
 • @Fischer
  co z pozostałymi ,czołgami Leopard ,zakupionymi przez SLD ,PO ?

  2A5- 105 szt zakupione w 2013r.- czyżby nie było do nich amunicji ? 2A4 na tzw.amunicji Mesko- po bodajże 2 szt/czołg .
  Jeśli się nie mylę -2A4 "się modernizują" - to te "zakupione w 2002r. /128szt/-kilkanaście szt/rok ? koszt- 2.4md/"modernizację"
 • Tytuł groźny!
  Pewności że nie napadnie nie macie.
  A jeżeli już, to ilu dzieciaków byście wysłali w obronie Rzeczpospolitej?
  Przyspawani do komputerów , do Ipodów i facebooka pewnie by się zerwali i pobiegli walczyć .
  To jest takie myślenie teoretyczne.
  Tak jak wszyscy jedynacy bogatego zachodu, nie chcą pracować fizycznie .
  Dlatego sprowadzają muzułmanów.
  Jeżeli tych obcych jest więcej niż tubylców to już snajper się znalazł.
  I taka to jest polityka.
  Albo albo.
 • No jest jeszcze jeden "player"
  CHINY,
  też mocarstwo atomowe,
  i mające chrapkę na ruskie zasoby naturalne....

  Myślę, że Polacy, jako Europejczycy "instynktownie" o tym zapominają...
 • Koniec niepodległej Polski ?
  Polska była niepodległa, gdy "opiekował" się nami ZSRR. Teraz "opiekuje" się nami kondominium rusko-pruskie pod żydowskim nadzorem.
 • Może być zupełnie inaczej!
  Szanowni dyskutanci: zapominacie o jednym! Na jesieni zmieni się prezydent USA i zapewne zostanie nim Donald Trump. A ten zapowiada "odwilż" w stosunkach z Rosją i już wysłał do Rosji swego przedstawicielka. Może być więc tak, że USA dogada się z Rosją i wycofa się ze swoich awanturniczych poczynań w Europie Środkowej! Wówczas (jak za komuny) kundle które teraz ujadają na Rosję i Putina, zaczną wchodzić mu w tyłek bez mydła i wszystko wróci w stare koleiny! Wszystko jest jeszcze możliwe!
 • @Ex admin 09:50:39
  Tak 10 Brygada Kawalerii Pancernej ma 124 Leopardy 2A4 (119szt zakup 2002+ 14 szt zakup 2014= 133 - 9 złomowane= 124), ale tylko niecałe 30% przeszło modernizacje. 34 Brygada Kawalerii Pancernej ma 105 szt 2A5 (pierwsze dostawy 2014). Jednak ze względu na fakt, że amunicja do leopardów nie była wstanie przebić nawet pancerza T-80M i T-90 Niemcy podjęli decyzję o modernizacji pocisków, ale produkują je wyłącznie do L2A5. Zatem brak skutecznej amunicji. Produkcje dla starych Leopardów podjęło Mesko w cenie 185 tyś zł za jeden pocisk. Obecnie posiadamy około 300 pocisków z zamówionej partii 1500 szt.
  Zatem pełną wartość bojową ma tylko 34 Brygada Kawalerii Pancernej , ale i tak nie ma szans w starciu z Abramsami.
 • @@@!
  Obama: NATO powinno podjąć działania przeciwko PI, Rosji i Brexit(sic! jakie?)..Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył, że NATO powinno mobilizować wolę polityczną i podjąć konkretne działania, by stawić czoło takim wyzwaniom, jak organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie, Rosja i Brexit. Ps...Czyżby p. Obama zamierzał wysłać do Wielkiej Brytanii pancerne oddziały USA, Francji i Niemiec, by zakwestionować wynik referendum ws. Brexit ? Co ten Obama wygłasza? Stracił całkowicie kontakt z rzeczywistością. Czy będzie teraz pokojowo bombardował Wielką Brytanię? Bombardować Angoli - bez zgody ONZ, ale pokojowo.....Ten czarny idący już w odstawkę, tak łże że aż czarne uszy mu się wyciągnęły. Niech ten Kunta Kinte z Białego Domu, ksywa Obama , ze swoimi poronionymi radami spada na afrykański baobab. Musi tylko uważać żeby nie zakręciło mu się w głowie, bo po pierwsze, zbyt długo przebywa w owalnym gabinecie za oceanem, a po drugie baobaby stwarzają wrażenie jak by rosły do góry nogami.
 • @kula Lis 66 12:38:51
  "Obama: NATO powinno podjąć działania przeciwko PI, Rosji i Brexit(sic! "

  Też to czytałem na Sputniku: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160709/3381859/usa-obama-nato-daesh-rosja-brexit.html

  Obamie chodziło o to, aby żydzi rosyjscy tacy jak Żyrinowski, zaprzestali straszyć państwa Europy wshodniej i kraje bałtyckie bronią atomową.
  Wtedy nie będzie problemu z obecnością wojsk NATO na flance wschodniej.
 • @kula Lis 66 12:38:51
  Wiem z pewnego źródła, od emerytowanego pracownika CIA, że NATO zaatakuje w poniedziałek o 4.16 instalacje wojskowe w Kaliningradzie i pod Moskwą.
  Podaj tą informację na Sputnika...
 • @Fischer
  Polski od dawna nie ma .Pozdrawiam. Prawie każdemu Polakowi obiło się o uszy pojęcie „Zdrady Jałtańskiej” (13 luty 1945 r ) ale prawdą jest, że Polskę zdradzono 70 lat temu już w Teheranie. Na konferencji Teherańskiej w dniach 28 listopada - 1 grudnia 1943 r. Wielka Brytania i USA, łamiąc obowiązujące ich traktaty oraz uroczyste zobowiązania, nie tylko zaakceptowały zabór Kresów przez ZSRR w 1939 r ale wydali nasz kraj w ręce komunistycznych agentów Moskwy. Dopełniła się tragedia z 17.09.1939 r. kiedy to Związek Radziecki najechał na Polskę, realizując tym samym ustalenia tajnego załącznika do paktu Ribbentrop–Mołotow z 23.08.1939 r. Już w Teheranie państwo polskie podporządkowano ościennemu mocarstwu, które w przeszłości pogwałciło wszystkie podpisane z nami traktaty. Wiele lat przyszło nam czekać na upragnioną wolność i suwerenność Polski i rozpad Związku Sowieckiego. Szczęśliwie doczekaliśmy chwili, że bez strachu i jakichkolwiek nacisków możemy mówić jak doszło do wydarzeń określanych „ zdradą naszych sojuszników”. Tutaj [ w Teheranie] podjęto najważniejsze decyzje na temat dalszego, końcowego etapu wojny, ale także powojennych losów Europy, w tym Polski – twierdzi historyk prof. Paweł Wieczorkiewicz. Czas i miejsce konferencji narzucił Stalin. Zależało mu na tym, aby miejsce obrad było najdogodniejsze dla strony sowieckiej, a najbardziej dokuczliwe i nieprzyjemne dla Brytyjczyków oraz Amerykanów. Teren, na którym toczyły się rozmowy, był przez cały czas pod nasłuchem i inwigilacją sowieckich służb. Była to pierwsza z trzech konferencji wielkiej trójki decydujących o losach powojennej Europy. Oczywiście, że karty w Teheranie rozdawał Stalin i osiągnął właściwie wszystko czego chciał. Historia lubi się powtarzać, w 1939 roku Francuzi nie mieli zamiaru ginąć za Gdańsk a w 1943 Anglicy i Amerykanie nie zamierzali bić się o polskie Kresy, a wszystko dlatego by nie drażnić Stalina.

  F. D. Roosevelt zamieszkał w sowieckiej ambasadzie i zapewnił Stalina, że nie będzie przeciwny zachowaniu przez niego połowy Polski i państw bałtyckich, które Hitler oddał Stalinowi w ich nikczemnym pakcie. Jak napisał Robert Nisbet w: „Roosevelt i Stalin: Nieudane zaloty” , Roosevelt poprosił jedynie by w sprawie jego ustępstwa nie było wycieków przed wyborami 1944 roku, aby nie rozwścieczyć polskich Amerykanów. Jednemu z odwiedzających go w Hyde Park [rodzinne miasto], Roosevelt powiedział, że ma powyżej uszu wschodnich Europejczyków i ich nieustannego jazgotu o granicach i niepodległości.

  W. Churchill, powiedział J. Stalinowi podczas konferencji w Teheranie, że sprawa Polski jest dla niego TYLKO sprawą honoru. Dając do zrozumienia, że nie będzie kruszył kopii o wolność Polski. Stalin od przywódców mocarstw zachodnich uzyskał nie tylko szereg konkretnych obietnic: jak otwarcia drugiego frontu w 1944 roku, ale i przyznania mu kontroli nad Polską, a co najważniejsze okrojenia terytorialnego Polski na wschodzie i przesunięcia jej ze wschodu na zachód. W ten sposób Polska została sprzedana przez jej oficjalnych sojuszników. Warto zwrócić uwagę, że zgodnie z życzeniem prezydenta USA ,po konferencji w Teheranie nie ogłoszono tych ustaleń a on sam nadal udawał rzecznika Polski . Prawda wyszła na jaw dopiero w Jałcie w lutym 1945 r., stąd pojęcie „ zdrady jałtańskiej”. W. Pobóg-Malinowski w swoim „Zarysie najnowszej historii politycznej Polski” (Londyn 1960) trafnie pisze, że „przebiegu i wyniku Konferencji Jałtańskiej nie można uważać za niespodziankę”. Jałta była logiczną konsekwencją konferencji w Teheranie (28 listopada–1 grudnia 1943 r.). Była zwieńczeniem dotychczasowej strategii i polityki Anglosasów. W kwestii polskiej była to polityka ciągłych ustępstw, a faktycznie zdrady polskiego sojusznika. Stalina należało korygować na początku jego wojny z Niemcami, póki był słaby. Polskiego głosu nikt nie słuchał . Jak mówi stare polskie przysłowie „ klamka zapadła ” w Teheranie. Sowiecka potęga wojskowa była czynnikiem decydującym. Rząd Polski w Londynie nie świadomy w/w ustaleń przygotowywał w kraju akcję "Burza" jako działanie wielostronne; z jednej strony uprzedzające wkraczające wojska sowieckie w zakresie przejęcia kontroli nad terytorium polskim i umożliwiające tworzenie polskiej administracji po opuszczeniu terenu przez wojska III Rzeszy. Z drugiej strony skutki "Burzy" miały postawić ZSRR wobec działań legalnego gospodarza terenu i przez to zmusić Związek Radziecki: albo do uznania roli gospodarza, a co za tym idzie uznania także zasady niepodległości politycznej Polski, albo do pogwałcenia praw gospodarza, a co za tym idzie postawienia siebie samego w roli agresora (czynnikiem wzmacniającym było to, że Rzeczypospolita nie wypowiedziała wojny ZSRR po jego agresji w dniu 17 września1939 r w sojuszu z Hitlerem). Polskie dążenia niepodległościowe były oczywiste i naturalne, a uczestniczące w nich społeczeństwo oczekiwało wsparcia ze strony sprzymierzonych. W świetle wyzwalania się narodów Europy z jarzma faszyzmu w 1944r. wśród młodych ludzi zaangażowanych w konspirację nie było dylematu : "bić się czy nie bić". Dylemat taki pojawiłby się zapewne w społeczeństwie polskim gdyby wiedza o „ zdradzie sojuszniczej w Teheranie” była by wiedzą dostępną dla szerokich kręgów polskiej konspiracji, ale „zmowa milczenia” została przerwana w momencie gdy akcja „Burza” już się rozpoczęła na Kresach Wschodnich, na Wołyniu. W takich nieprzewidywalnych warunkach pokolenie Kolumbów z rocznika 20 odważyło się walczyć o naszą wolność , a jaką cenę zapłaciło będziemy wspominać w 70 rocznicę „Burzy” która zaczęła się na Kresach Wschodnich II RP już w styczniu 1944 r.
 • @Repsol 13:32:06
  Polska jest, funkcjonuje w systemie prawnym, ma długi, zobowiązania, prawo głosu. Jej stan jest jednak tylko formalny, nie jesteśmy wstanie podejmować suwerennych decyzji i dziś wprowadziliśmy obce wojska na teren polski i przekazaliśmy dowództwo w obce ręce.

  Jest tak bo kierują Polską głupcy i kanalie, a sam naród też bystrością umysłu nie grzeszy.

  Sprawa nie jest stracona, dopóki istniejemy w wymiarze prawnym i nie wymazano nas z map świata. Ukryte i nieformalne uzależnienie Polski, stosunkowo łatwo zrzucić. Do tego potrzebny jest uczciwy sejm i kilka mądrych dekretów.

  Mając sprawny system prawny, możemy ustawami zmienić wszystko. Dlatego dąży się do jego unicestwienia. Kontrola TK, pozwoli na wstrzymanie każdej nie pomyślnej dla rządzących i ich sojuszników ustawy.

  Można chociażby wprowadzić obowiązkowe wizy na wjazd żołnierzy amerykańskich do Polski. I wydawać je na takich zasadach jak USA wydaje je Polakom, wysoka opłata od łba i bez skrupułów odrzucać.
 • @Fischer 14:02:07
  Marzenia to piękna rzecz . Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:12:02
  To Rosja i USA są głównymi graczami, nam pozostaje tylko obserwować.

  Tu nie ma co marzyć, tylko wykorzystywać wszelkie rodzące się okazję. Zobaczymy jak odpowie Putin Europie. Dziś Rosja milczy, bo nie ma co strzępić jeżyka po próżnicy.

  Po szczycie w Warszawie Putin domaga się zwołania Rady NATO-​Rosja.

  Myślę, że wyłoży tu znane swojej dotychczasowej polityki wobec Rosji, może unieważni nawet niektóre podpisane dotychczas traktaty z NATO.

  Co do działań militarnych nie wydaje się by chciał wprowadzić więcej czołgów na teren Kaliningradu, zbyt duże skupienie sił na tak małym terenie może być tylko przyczyną dużych strat.
  Raczej zwiększy ilość baterii Tornado i Smiert z pociskami kasetowymi do walki z bronią pancerną na szczeblu brygady ppanc.
  Możliwe że wprowadzi nowy środek walki przeciw czołgom Wszaric. To tanie i skuteczne rozwiązanie uruchomi amerykańskie Abramsy, lepiej jak pola minowe.
 • Rosjanie krok po kroku, nie bacząc na militarne zagrożenia ze strony NATO i USA umacniają swoją ekonomikę gdzie tylko się da .
  Nowa rosyjska platforma wiertnicza na bałtyckim szelfie jest tego żywym przykładem

  https://www.youtube.com/watch?v=zJkzeVMouzI
 • @Ex admin 08:48:43
  // Dobre Ziutek ... jesteś ostatni Mohikanin który wierzy że Amerykanie przejmują się jakimś prawem. Chyba zacznę Cię czytać :) //

  - JA SŁYSZAŁEM INNĄ WYPOWIEDŹ ZIRYTOWANEGO KACZYŃSKIEGO O NATO I AMERYKANACH, W KTÓREJ WSPOMINAŁ, ŻE AMERYKANIE CHCIELI EKSTERYTORIALNE BAZY. - DLATEGO ZANIM ZACZNĘ RZUCAĆ KAMIENIAMI, CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ UMOWĘ,

  ... czy faktycznie te bazy są "ekstremale" (:
  .
  ** Kaczyński już odpowiedział na "petycję" Obamy ws Trybunału
  .
  http://m.neon24.pl/03bf534fdde46327bdc701119574ceb5,0,0.jpg
  .
  Kaczyński: https://www.youtube.com/watch?v=sqXow1-ak48

  Za tym ruchem, za tą szeroką koalicją, która przeciwko nam jest tworzona, stoją siły, które chcą po prostu utrzymać Polskę jak najniżej. Po to by służyła innym, by Polacy na innych pracowali. By Polska była swego rodzaju kolonią. Nie będziemy kolonią! I niech nikt się nie spodziewa od tej władzy, od władzy Prawa i Sprawiedliwości, że się na taki status zgodzi.

  Powtarzam jeszcze raz, i chciałbym żeby to było słyszane we wszelkiego rodzaju instytucjach, także tych zagranicznych, które są w Warszawie. Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi! Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków!

  Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, i polskie spory. potrafimy to zrobić, chcemy to zrobić! - ALE BEZ OBCEJ INTERWENCJI!, ... i NIECH NIKT NIE POWOŁUJE SIĘ TUTAJ NA PRZYJAŹŃ. - Bo czasem niektórzy się na tę przyjaźń powołują.

  Otóż kiedy, ... a dobrze to pamiętam, i niemała część ludzi siedzących na tej sali to pamięta, ... Leonid Breżniew na każdym zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej byśmy zmienili polskie rolnictwo w socjalistyczne, czyli żeby zwyciężyły kołchozy, byśmy zlikwidowali wpływy Kościoła, by marksizm ostatecznie zwyciężał w polskiej nauce, to zawsze zaczynał od takich słów >>> "Prawem przyjaciół zwracam się do Was." - Prawem przyjaciół!

  Otóż szanowni Państwo przypomnijcie sobie. Nawet te komunistyczne władze całkowicie podporządkowane Związkowi Sowieckiemu tych zaleceń nie wykonywały! Nawet one [tu machnął pięścią]. - I niech powtarzam, nikt nie liczy na to, że my się cofniemy, będziemy Polskę zmieniać! [oklaski]

  Będziemy Polskę zmieniać, bo chcemy by Polacy mogli być rzeczywiście Europejczykami, ale godnymi, mającymi poczucie równości pod każdym względem. I w sferze duchowej, i w sferze materialnej. Bo będziemy bronili polskiej historii przed nieustannymi pomówieniami, bo będziemy bronili się przed antypolonizmem, który dzisiaj w wielu miejscach na świecie oddziałuje na opinię publiczną. ... Bo tylko wtedy będziemy mogli zrealizować ten cel, cel każdego Polskiego Patrioty,. Cel który można określić krótko, Polska silna, dostatnia, sprawiedliwa, godna. Polska licząca się w Europie, i w świecie. - Do takiej polski dojdziemy. / KONIEC CYTATU /

  Zobacz całość >>> http://ziut.neon24.pl/post/132585,kaczynski-juz-odpowiedzial-na-petycje-obamy-ws-trybunalu
  .
  http://m.neon24.pl/69962199ae83f2434f1d05979015e26e,0,0.jpg
  .
 • @detektywmjarzynski 16:00:47
  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1585072,Eksport-broni-USA-liderem-za-nimi-Rosja-i-Chiny
 • .
  http://m.neon24.pl/f14772b8fedbd0341d8fe4f2cf373e6a,0,0.jpg
  .
  Lis o okrzykach które słyszy na marszach KOD:
  - Jak właśnie słyszę: świnie, złodzieje, bandyci, ...

  Ktoś z tłumu: A nie są?

  Lis: Nie, nie są złodziejami. Dlatego że nie są ... [komentarze zebranych]. /
  Lis: Spokojnie, mamy demokrację. Ale odpowiem Pani ...
  Piękna Polka: Mamy demokrację! Warto zapamiętać ... [grozi Lisowi palcem] Szkodniki! Warto zapamiętać ...

  Dobre! >> https://www.youtube.com/watch?v=LBJ5_knbGmk
  .

  http://m.neon24.pl/c6c52101a09122f44aa9572b1d5b77d5,0,0.jpg
 • Zdrada?
  /CZY NIE JEST TO ZDRADA ?/ To coś gorszego. To pełzająca likwidacja Polski i reakcją na to będzie bierna obserwacja obywateli zamienionych na służących, czyli "zlikwidowanych"...
 • @Łabaja 17:01:55
  http://m.neon24.pl/6d0e94e629b1be964c414d2c190ab51a,0,0.jpg
 • @Ziut 17:05:53
  Pajacowanie,"ostro" ,"grubo","wymyk","myk" ,te i inne zagrania na użytek gawiedzi w wykonaniu chazarów i ich parobków.
  Potem ,gdy "kurz opadnie" - picie,żarcie,sex wspólny- jak w Kibucu Syjonistów.
 • @Fischer 14:44:27
  Rosja może odpowiedzieć na THAAD w Korei, rozmieszczając rakiety na Kuryłach. Rosja, w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskiego rakietowego systemu antybalistycznego w Korei Południowej, może zainstalować dodatkowe uderzeniowe systemy rakietowe na Dalekim Wschodzie, m.in. na Kuryłach. Wypowiedział się na ten temat prezes Akademii Problemów Geopolitycznych, doktor nauk historycznych, generał pułkownik Leonid Iwaszow, komentując informacje, które pojawiły się wczoraj w niektórych mediach, powołując się na źródło w rosyjskim ministerstwie spraw zagranicznych. Anonimowy rozmówca twierdził, że Rosja uwzględni podczas planowania wojskowego decyzję Seulu w sprawie rozmieszczenia na swoim terytorium amerykańskich systemów antybalistycznych THAAD. Ewentualnymi środkami wojskowego reagowania na pojawienie się amerykańskich systemów antybalistycznych w Korei Północnej może być rozmieszczenie przez Rosję nowych systemów uderzeniowych na Dalekim Wschodzie. Na okrętach Floty Oceanu Spokojnego mogą pojawić się pociski „Kalibr”, dodatkowe naziemne systemy rakietowe mogą być rozlokowane na terytorium Wschodniego Okręgu Wojskowego, m.in. na Kuryłach, ale o tym należy uprzedzić Japonię powiedział rozmówca agencji. Iwaszow podkreślił, że przede wszystkim Moskwa postawi na wywarcie nacisku na Seul za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych i na pewno poinformuje władze kraju o potencjalnym scenariuszu odpowiedzi wojskowej, zanim przystąpi do działania. Dodał, że sojusznikiem Rosji w przeciwstawieniu się rozmieszczeniu amerykańskich systemów antybalistycznych na Półwyspie Koreańskim mogą okazać się Chiny, które też nie są zainteresowane zwiększoną obecnością wojskową USA w regionie.
 • @kula Lis 66 19:45:40
  Witaj szkoda że nasi debile tego nie kojarzą .Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 02:44:38
  Ty jesteś stara baba po klimakterium, czy stary chłop z problemami prostaty i naciskiem moczu na mózg?
 • @Ziut 17:05:53
  Jazgot żydowski...
  A na marginesie: 51 stanem jest Dystrykt Kolumbii, zatem szaradzista Brudziński bełkocze prawdę... przez pomyłkę. Polska nie jest 51 stanem.
 • @stanislav 20:07:16
  Ciołku @stanislavie, tylko wielcy potrafią podejmować trudne i niebezpieczne decyzje.
 • @Fischer
  Nasz kraj podpisał umowę z Ukrainą o pomocy w kwestiach dozbrajania i szkolenia wojska z Ukrainy znalazłem taka informacje na :http://wrealu24.pl/index.php/polityka/932-polska-uzbroi-ukraine-umowa-podpisana. Jeżeli to prawda czy nie sądzicie, że to jest wystawianie naszego kraju przez NATO na celownik Rosji ?
 • @kula Lis 66 21:36:58
  No na pewno sympatii u Rosjan to nie wzbudzi. Co do uzbrajania to niech w końcu nasz wodzu zacznie dozbrajać i szkolić polską armię.

  Banderowcy debile wytracili samoloty i sprzęt w ciągu trzech miesięcy, teraz będą ich szkolić inni debile. Żeby w efekcie końcowym debile z Ukrainy złoili debili od Macierewicza.

  Kula to ręce opadają.

  Polska polityka zagraniczna to niekończące się przedstawienie świrów, ubaw dla wszystkich po pachy.
 • @kula Lis 66 19:45:40
  Myślę, że odpowiedzi na instalacje w Radzikowie, Putin zainstaluje faktycznie Iskandery w obwodze Kaliningradzkim Jednak nie będą to Iskandery M - tylko Iskandery z pociskami R-500.

  Te pociski montowane na wyrzutniach Iskander są nie do przechwycenia i będą zagrażać atakiem jądrowym całej Europie. SM-3 i Patrioty będą bezsilne wobec tych pocisków.

  Iskandery M miały zagrażać tylko instalacjom amerykańskim w Polsce.

  Jeżeli jednak Europa jako NATO zagraża Rosji, musi być też postrzegana też jako wróg. Nie może liczyć na pobłażanie ze strony Rosji, i zapewne tą informacje przekaże Putin na szczycie NATO - Rosja.

  Co do brygad pancernych NATO, to mimo przewagi nad wojskami pancernymi i zmechanizowanymi Rosjan, poprzez wymuszenie wydłużenia aż trzy krotnie rubieży obronnej i uzupełnienie stanów jakościowych i ilościowych czołgów.

  Rosjanie tego nie zrobią. Tak jak pisałem brygada zmechanizowana zostanie wzmocniona o wyrzutnie zaporowego ognia Tornado i Smert z pociskami rakietowymi typu kasetowego do niszczenia zgrupowań pancernych i dodatkowo wojska obwodu dostaną na uzbrojenie przeciw czołgom Wszarica.

  Dla Rosjan największe znaczenie strategiczne w Obwodzie Kaliningradzkim ma obrona Radaru Woroneż DM, o zasięgu do 7000 km, radar ten wraz z innymi tworzy system obrony strategicznej Rosji.
 • @Stara Baba 20:32:58
  Rozumiem, że wielki to Kaczyński, większy to Poroszenko, a największy to Obama? Czy jest jeszcze ktoś większy ? np. Rothschild ?
 • @stanislav 22:07:18
  Jak tak ciebie czytam, to przypominają mi się stare westerny na których usmarowani w barwy wojenne Indianie jeździli wokół obozowiska białych tak długo, aż ich biali wystrzelali co do ułana. Może się zdarzyć, że wojnę od długiego już czasu masz przed sobą i toczy się ona na długopisy. Na razie kilka telefonów do Rijadu zrobiło Rosjanom z budżetu juwenalia.
 • @stanislav 22:07:18
  Przepraszam Pana, mój komentarz był skierowany do Fischera.
 • SPiSani na straty
  .
  PO raz kolejny została Polska przez sojuszników sPiSana na straty. Poniższy link przypomina kto i dlaczego urządził na terenie Polski dwie wojny światowe i inne ekscesy.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#WojEur

  Polska jest cenionym terenem przemarszu i operacjo obcych armii, także jako mięso armatnie sprawdzili się Polacy już wielokrotnie, bohaterstwo narodowe

  - http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html#_B

  znakomicie ułatwia tę rolę Polaków.

  Na marginesie zwraca się uwagę na błąd w tytule tekstu, tzw. Wolna Polska nigdy nie była państwem suwerennym a wstąpienie do UE a cóż dopiero podpisanie cyrografu lizbońskiego usunęło wszelkie iluzje formalne, patrz pod „K” w linku powyżej.
 • @Ex admin 02:36:03
  Z całym szacunkiem lecz masz informacje z Wikipedii. 336 wchodzi w skład Floty Bałtyckiej i w Obwodzie Kaliningradzkim nie stacjonuja tylko dwie Brygady wl, lecz sytuacja sie BARDZO zmieniła od początku 2014 roku. Napisac nie mogę kto i gdzie stacjonuje lecz RACJI NIE MASZ.
 • ZOBACZCIE PIERWSZĄ MAPKĘ
  Proponuje wszystkim spojrzec na pierwszą mapkę.
  Mapka idealnie pokazuje DROGI PODEJŚCIA I KORYTARZE MANEWRU (ostatnie w mniejszym stopniu). Głównymi Obiektami do uderzeń PIERWSZO RZUTOWYCH ZT potencjalnego przeciwnika bedą: Obiekty OLSZTYN - Olsztynek - Ostroda, Narty-SZCZYTNO-Szymany I Witkowo - ŁOMŻA - Zambrów. OLSZTYN (węzeł dróg), SZCZYTNO (do zamkniecia sił w rejonach Wielkich Jezior) a ŁOMZA (Rozlewiska Biebrzy i Narwi). Po opanowaniu w/w obiektów p-k wprowadzi DRUGORZUTOWE ZT i dojdzie do prawobrzerznej Wisly. Kierunek Braniewski to tylko zabezpieczenie prawego skrzydła. To na chwile obecną tyle. Przypomniec należy jeszcze normy WL FR, lecz to w przyszłości.
 • @Talbot 13:28:44
  Nie piszemy w bierniku "ta informacje".Nalezy pisac :te informacje.Podobnie piszemy :te reke,te milosc,te rzeke itd.(pod samogloskami a i e powinny byc "ogonki",ktorych mój Black Berry nie posiada.
 • @
  O syryjskich gwałcicielach już przestali pisać, a o murzyńskich gwałcicielach jeszcze nie zaczęli pisać. Przypominam, że wojsko amerykańskie gwałci NIE TYLKO kobiety, a często jest nawet trudno zgadnąć, czy wojak amerykański to chłop, czy baba. :))
 • @Fischer
  A ja " zachodzę" w głowę o co im chodzi z tą Rosją ? Czy dlatego ,że niepokorna, nie godzi się na jedno mocarstwo światowe, czy chodzi o jej bogactwa naturalne ? Żeby tak wszyscy naraz przeciwko Rosji, to dziwne? Proszę przypomnieć sobie biadolenie amerykańskich generałów sprzed około dwóch lat. "Rosja wyłamała się z żydowskiego NWO"..Armia USA jest zbrojnym ramieniem NWO i stąd tyle krwi na świecie się leje. TIPP jest sztandarowym projektem NWO a to przecież projekt USA. Oto słowa prezydenta USA:
  https://www.youtube.com/watch?v=7a9Syi12RJo
  Obama wypowiadał się podobnie wielokrotnie, jak i inni prezydenci USA.
  Soros, wspiera kampanię zagorzałej neokonserwatystki, uwikłanej w układy z Wall Street i rozmiłowanej w wojnach, Hillary Clinton. Zawsze twierdziłem, że bez pozwolenia z żydowskiego FED Obama może sobie co najwyżej nogi potrzymać na zabytkowym biurku w Białym Domu.
 • @Laznik 22:38:41
  Wyścig zbrojeń rozwija techniki, technologie i daje miejsca pracy, wyprodukowaną broń testuje się na nieuzbrojonych durniach.
 • @@@!
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/305236a736c1418dbf47c2ce18af7d51.jpeg Opłacany przez Rothschildów senator McCain przygotowywał PiS do szczytu NATO.....Senator McCain, który według oficjalnych źródeł jest finansowany przez rodzinę Rothschild, przybył w czerwcu do Polski aby spotkać się z delegacją PiS w ramach przygotowań do szczytu NATO. Senator McCain to największy amerykański podżegacz wojenny, jest zawsze tam gdzie przygotowywane są operacje wojenne lub opłacane rewolucje: Libia, Ukraina, Syria. Można by wiele napisać jak podłym i przebiegłym człowiekiem jest McCain ale wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć na których senator osobiście wspierał opozycje Libijską i Syryjską negocjując z terrorystami. O bliskich stosunkach z kierownictwem opozycji syryjskiej McCain poinformował na swoim Twitterze pokazując zdjęcie z członkami terrorystycznej organizacji ISIS http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/11012568_1049696041748175_9009436703409709037_n.jpg Na kolejnym zdjęciu widzimy dokładnie, że tylko jedna osoba reprezentowała Syryjską Armię Wyzwoleńczą, a pozostali członkowie tzw. opozycji to przedstawiciele tworzącego się wówczas Państwa Islamskiego – ISIS http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/12241704_1049696325081480_2594792472354403176_n.jpg Jeszcze jedno zdjęcie z McCaina z „Syryjską Opozycją” wśród której znalazł się przywódca ISIS http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/12274247_1049696458414800_4291377903936897145_n.jpg McCain był także bardzo aktywny podczas rewolucji na Majdanie, wielokrotnie występował na scenie oraz spotykał się przywódcami ukraińskiej opozycji obiecując wsparcie dla Ukrainy przez rząd USA. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/635704171325005792-Ukraine-US.jpg Napis nad głową McCain: „My jesteśmy Krymem, My jesteśmy Ukrainą” http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/BbenlSBCEAAaO45.jpg Namaszczony przez USA opozycjonista Kliczko http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/131215092450-newday-sot-mccain-ukraine-00003602-horizontal-large-gallery.jpg CNN: McCain wykrzykuje na Majdanie, że Ameryka będzie wspierać Ukrainę http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/16_cain3_r_w_MED.jpg Formowanie składu rządu na Ukrainie http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/1620719_10153896540580444_955706997_n.jpg Kolejny kraj i kolejne zadanie dla senatora McCain, tym razem Polska http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/3747f60df82940409f2779af4c92a125.jpeg Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i europosłowie Ryszard Legutko oraz Tomasz Poręba spotkali się w Waszyngtonie z amerykańskim senatorem Johnem McCainem. Podczas spotkania omawiano przede wszystkim kwestie związane ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie, przyszłością relacji transatlantyckich oraz stosunków z Rosją. Delegacja PiS gościła również w Hudson Insitute, amerykańskim konserwatywnym think tanku. Spotkanie z Johnem McCainem poświęcone było w znacznej mierze sytuacji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. McCain od dawna interesuje się sytuacją w regionie. Chociażby w ostatnich dniach przygotował ważny apel do UE w sprawie utrzymania sankcji wobec Rosji.Od wielu lat zabiega również o realne wsparcie ze strony USA dla państw Europy Środkowo-Wschodniej
  —mówi Tomasz Poręba.
  źródło:
  http://wpolityce.pl/swiat/297695-delegacja-pis-spotkala-sie-z-johnem-mccainem-prof-legutko-senator-zgodzil-sie-z-tym-ze-potrzebna-jest-stala-obecnosc-sil-nato-na-wschodniej-flance http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/john-mccain-and-soros.jpg John McCain i George Soros
  Skarbnik rodziny Rothschild – George Soros, obsługuje fundusze m.in Open Society Institute (Fundacja Batorego) i International Crisis Group mające na celu destabilizację wybranych krajów od wewnątrz przy użyciu agentów prowokujących do ruchów rewolucyjnych, po których to kukiełki z otoczenia rodziny Rothschild dochodzą do władzy.
  Czyje interesy reprezentuje McCain? w 2008 roku Senator przybył do Londynu aby spotkać się z rodziną Rothschild i prosić o wsparcie finansowe na kampanię prezydencką. Rothschildowie, baron Jacob i jego syn Nathanel zorganizowali przyjęcie w pałacu połączone ze zbiórką funduszy na kampanię McCaina. Jak relacjonował Washington Post zaproszone osoby płaciły od tysiąca do 2,3 tysiąca dolarów za zaproszenie, jaką sumę zaoferowali McCainowi Rothschildowie dziennik nie podaje. Jeżeli nie wierzysz że takie rzeczy mogą mieć miejsce w polityce to zajrzyj do artykułu brytyjskiego dziennika The Guardian, który bardzo szczegółowo opisał bankiet McCaina w rezydencji Rothschildów. (kliknij na link)
  https://www.theguardian.com/world/2008/apr/29/johnmccain.uselections2008 http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/rothschild.jpg Lynn Forester de Rothschild (amerykańska bizneswoman i żona lorda Evelyna de Rothschilda)
  McCain otrzymał także wsparcie od amerykańskiej żony lorda Evelyna de Rothschild, Lynn Forester de Rothschild osobiście wspierała jego kampanie prezydencką, pomimo, że wcześniej wspierała Obame i Hillary Clinton. Poniżej znajduje się wypowiedz Lynn Forester de Rothschild w której tłumaczy się dlaczego przestała wspierać Obame i wspiera McCaina (kliknij na link)
  https://www.youtube.com/watch?v=XNxT0C8Iq5A
  Jak się okazało koń był już wcześniej obstawiony przez rodzinę Rothschild i nie był to McCain ale w zamian z wyłożone na kampanię pieniądze otrzymali kolejnego wiernego psa, do szczucia i podżegania do wojen. Jakie zadanie otrzymał amerykański podżegacz wojenny i czy partia PiS naprawdę nie wie czyje interesy reprezentuje McCain?
  Posłuchajcie też 1 minutowej odpowiedzi Grzegorza Brauna na pytanie kim są Rothschildowie
  (kliknij na link)
  https://www.youtube.com/watch?v=UhAvXtSpT5c
  Przygotował: Michał KK
 • @@@!
  Tarcza zdrady narodowej. Henryk Pająk....Iście proroczy fragment książki Henryka Pająka pt: „Dwa pogrzeby jeden wstyd” z 2011 roku. Książki autora można nabyć w Wydawnictwie Retro pod numerem tel. 81- 50 30 616. Przypisy w oryginale. Paląc chybotliwe mosty łączące nas z Rosją, Kaczyńscy świado­mie narażali Polskę na ostracyzm unijnych bossów, na skutek służal­czego wpychania nas pod potencjalne ataki rakiet rosyjskich. Chodzi 0 „tarczę antyrakietową”, jaką chcieli zainstalować na wschodnich rubieżach Polski z polecenia amerykańskiego żydostanu. Oziębienie stosunków „towarzyskich” z Unią „Jewrejopejską” byłoby akurat korzystne dla Polski, ale unici nie mogli zerwać z rządzącą w Polsce kliką całkowicie i ostentacyjnie, bo zbliżał się czas ratyfikacji piątego rozbioru Polski, a podpis prezydenta Kaczyńskiego był do tego nie­zbędny. Ofensywne tarcze rakietowe wymierzone w Rosję pod pretek­stem rzekomej obrony przed rakietami irańskimi /Himalaje absurdu i kpiny ze zdrowego rozsądku!/, stawały w ostrym konflikcie z ociepleniową / gaz i ropa/ polityką Niemiec wobec Rosji. Głodna rosyj­skich paliw Unia „Jewrejopejską” wydawała pomruki niezadowole­nia wobec awanturnictwa Kaczyńskich. Jednocześnie polscy nieza­leżni specjaliści od militarnej geostrategii wykazywali absurdalność tej tarczowej prowokacji. Do takich należał m.in. profesor R. Kuźniar, szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Profesor Kuź­niar wydał niszczącą opinię dla tarczowego awanturnictwa PiS nie­podzielnie wtedy rządzącego Polską. W kilku wywiadach profesor Kuźniar rozprawił się w prostych argumentach z rzekomymi zaleta­mi mitycznej „tarczy”, a zwłaszcza z potrzebą instalowania jej akurat w Polsce. Pytał retorycznie:
  Czy możemy zaakceptować to, że państwo najpotężniejsze i najbezpieczniejsze na świecie [USA], próbuje zwiększyć wła­sne bezpieczeństwo naszym kosztem? /…/ W Polsce różni eksperci powtarzają błędną opinię, że jest to system defensywny. Nic bardziej błędnego: w obecnych warun­kach jest to system jednoznacznie ofensywny /…/. Baza w Polsce ma być elementem zdobycia przez USA he­gemonii strategicznej na świecie /…/. Dążenie do absolutnej hegemonii jest niebezpieczne bez względu na to, z jakim państwem mamy do czynienia /…/. Bo absolutne bezpieczeństwo jednego państwa oznacza, niestety, brak bezpieczeństwa innych / …/. Rosja nie może oczywiście, odegrać się na Ameryce, ale da­wać kuksańce Polsce, jak najbardziej. I zrobi to /…/. Wchodzi tu jeszcze w grę rzecz najważniejsza: nasze bezpie­czeństwo narodowe. Pytanie: czy tarcza zwiększa to bezpie­czeństwo? Nie, ona to bezpieczeństwo zmniejsza. Przecież ona ma służyć bezpieczeństwu terytorium USA na świecie, a nie Polski. Nasz kraj wystawia się tylko na ewentualne ataki ze strony przeciwników Ameryki /…/. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a68.jpg Teoretycznie polski prezydent może się dowiedzieć z CNN, że właśnie z naszego terytorium zostały wystrzelone pociski.

  Jaki mamy efekt? Jesteśmy w stanie wojny z jakimś krajem poza naszą wiedzą i bez naszej woli.

  Co spotkało profesora R. Kuźniara za tę szczerość i trzeźwą oce­nę „tarczy”? Natychmiast „wyleciał” ze stanowiska na polecenie Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo typowa reakcja małego umysłem i charakterem człowieka na wysokim stanowisku. Usprawiedliwio­no tę dymisję w sposób absurdalny i pokrętny. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak oznajmił, iż prof. Kuźniar został odwołany w związku z nową koncepcją funkcjonowania Polskiego Instytutu Spraw Między­narodowych, którego szefem był prof. R. Kuźniar!

  W służalstwie na rzecz amerykańskiego żydostanu, w narażaniu Polski na odwetowe salwy rosyjskie, Kaczyńscy nie byli osamotnie­ni. Roman Giertych, szef Ligi Polskich Rodzin, pozostając w jeszcze zgodnym parlamentarnym sojuszu z PiS, ochoczo godził się na nara­żanie polskich terytoriów na takie salwy odwetowe. Stwierdził:

  Stany Zjednoczone są najważniejszym partnerem strate­gicznym Polski, nie miałbym nic przeciwko temu, aby Polska stała się w tym rejonie świata lotniskowcem USA.

  Ten rzekomy obrońca polskich rodzin, wielekroć ujawniał swoje służalstwo wobec żydomasonerii „amerykańskiej”, ale w tym cyta­cie poszedł na całość. Nie pozostawił żadnych złudzeń, gdzie on ma „polskie rodziny” jako szef Ligi Polskich Rodzin. Polska lotniskow­cem USA? Czy ktoś z ówczesnych elit pamięta tę wypowiedź Gier­tycha, wtedy sojusznika Kaczyńskich? Tę szaleńczą deklarację uczy­nienia z terenów Polski obszaru wojny nuklearnej? Jeżeli nie pamię­tają, to niech zapamiętają, a wraz z „eliciarzami” niech to zapamiętają przyszli wyborcy, bo Roman Giertych to znów wschodząca gwiazda polskojęzycznych „elit” politycznych. To dopiero później Kaczyńscy wylali go z koalicji wraz z jego LPR-em i Samoobroną. Wtedy szli ra­mię w ramię na „polski lotniskowiec”, do „tarczy”. „Polski lotniskowiec” z całą pewnością zostałby na życzenie Ka­czyńskich i Giertycha wyposażony w tę tarczę „antyrakietową”, gdy­by nie zmiana geopolityki amerykańskiego żydostanu na linii Rosja – USA. Szło na ocieplenie. Nadto, Kongres nie rwał się do wyłożenia setek milionów dolarów na całkiem wątpliwy system „tarcz”. Sami kongresmeni ten system zrugali w aspekcie jego militarnej nieprzy­datności. Robert Gard, generał w stanie spoczynku, ekspert od takich bro­ni, powiedział:
  Cięcia [budżetowe – H.P.] mają sens tylko wtedy, kiedy uzy­skane w ten sposób pieniądze idą na coś bardzo pożytecznego, a wiadomo, co nas obecnie boli najbardziej…Miał na myśli „bóle” irackie i afgańskie – miliardy dolarów to­pione w tych zbrodniczych najazdach. Były asystent sekretarza obrony USA Philip Coyle wykazał, że ten system „antyrakietowy” jest bezużyteczny: Po co mamy topić pieniądze w coś wątpliwej skuteczno­ści, jeżeli to zupełnie nie zabezpieczy przed śmiercią naszych chłopców z wojsk lądowych, piechoty morskiej i lotnictwa, umierających w Iraku? To, w co inwestuje MDA24, nie chroni ich przed zwykłymi pociskami z RPG za kilkadziesiąt dolarów. Na instalację „tarczy antyrakietowej” na ich terenach odmówiły zgody Kanada i Wielka Brytania. Czechy zasięgnęły opinii społeczeństwa czeskiego na temat w specjalnej ankiecie. Zdecydowana większość „społeczeństwa” opo­wiedziała się przeciwko tarczy. W Polsce polityczna mafia PiS-KOR-ników ani myślała pytać o zdanie polskich tubylców. Amerykańsko – żydowski globalizm wraz z sitwą braci Ka­czyńskich z przyległościami, chciał przenosić gwiezdne wojny nad nasze głowy. W takim razie, do czego ma służyć nasze członkostwo w NATO? Do „eksportu polskiego mięsa armatniego”? Takie pytania sprawiały, że dowództwo NATO i cała ta Unia Jewrejopejską poczuły się dotknięte „naszym” spiskowaniem nad ich głowami. Narastał chłód na linii Bruksela-Warszawa, Berlin-Warszawa. Berlin właśnie rozpoczynał umizgi do Rosji w sprawie gazociągu bałtyckiego. Rosło osamotnienie służalczej donkiszoterii Kaczyńskich. W książce „Prosto w ślepia” tak to komentowałem: Po jakiego czorta mieliśmy uczestniczyć w tych gwiezdnych wojnach? Mało nam było wojen pośrodku dwóch totalitaryzmów – niemieckiego i żydobolszewickiego? Żydomasońskie „Prawo i Sprawiedliwość” z przyległościami, chce podkuć rakietami bose stopy tubylców „tego kraju” na siłę, za wszelką cenę, toteż ani myśli o referendum, bo wie, że takie referendum przegrają z kretesem. Ochoczo natomiast pchali nas judejczycy z SLD, PiS, nieboszczek AWS i UW do refe­rendum w sprawie wejścia do unii Europejskiej do Polski… https://youtu.be/uL3l55aV8Kg
  Henryk Pająk
 • @@@!
  III RP: Trwa Szczyt Upodlenia...To by było na tyle, jeśli chodzi o udawanie polskości przez Prawo i Sprawiedliwość. Trochę to trwało, ale właśnie przy Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej musiało się skończyć. Prężenie muskuł i budowanie wizerunku państwa niezależnego runęło razem z szczytem NATO. A raczej szczytem upodlenia. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a313-600x304.jpg Antoni Macierewicz, któremu Ojczyzna nie schodzi z ust, nie ma problemu z dumnym głoszeniem obecności wojsk amerykańskich na polskich ziemiach:

  „Około tysiąca amerykańskich żołnierzy będzie tutaj na zasadzie rotacyjnej, będzie służyło ramię w ramię z żołnierzami polskimi.”
  I dodaje:

  „Faktem jest trwała obecność sił wojskowych NATO na flance wschodniej. Oczywiście to jest sojusz defensywny. Te siły mają na celu obronę, ale każda z tych bojowych grup batalionowych będzie wyposażona w tego typu środki obronne, aby być zdolnym obronić skutecznie, powstrzymać ewentualny atak ze strony jakiegokolwiek agresora.”
  Z określeniem agresora nie ma natomiast problemu Andrzej Duda:

  „Przede wszystkim musimy się zastanowić, co dzisiaj rozumiemy przez określenie agresja Rosji. Dzisiaj mamy wiele rodzajów możliwej agresji trudno to ocenić w jakiejkolwiek skali. Jeśli cała armia rosyjska rzuci się na Polskę, trudno będzie się obronić. Ale od czasów II wojny światowej nie widzieliśmy takiego starcia. Rosja ujawniła swoje imperialne ambicje i postanowiła je realizować. My zaś nie możemy się zgodzić na to, by Rosja łamała prawo międzynarodowe. Jeśli ono będzie przestrzegane, będzie pokój. Ale mamy prawo reagować, gdy jest łamane.”
  Antyrosyjska retoryka trwa w najlepsze, a niektóre słowa mogłyby być potraktowane jako agresja, ale w stronę państwa Putina. No, ale Pan każe to prawica grzecznie słucha i wykonuje.

  USA ma jednak ochotę tylko poszczekać za pomocą swojego satelickiego państwa III RP na Rosję, a na wojenkę wybraliby się tam gdzie wskazuje Obama, który mówi o tym, iż obecność tarcz antyrakietowych w Polsce jest potrzebna przeciwko rakietom z … Iranu.

  Nie wiedzieliśmy, że jesteśmy zagrożeni z strony Iranu, ale jeśli tak to prosimy: przybywajcie. Uratujcie nas!
  źródło: PAP
  Za: http://3droga.pl/aktualnosci/iii-rp-trwa-szczyt-upodlenia/
  Data publikacji: 9.07.2016
 • @Fischer
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a5.png Słoń w pokoju. Syjoniści Rothschildów w walce z ludzkością...Jakie to bezczelne, jakie bezpośrednie, czy musi dojść do sytuacji, kiedy w pokoju na kanapie ma się znaleźć słoń, aby uznano jego obecność? Syjoniści Rothschildów prowadzą świat ku kolejnej wojnie, lecz tym razem może to się skończyć, jako trzeci konflikt o zasięgu globalnym, – czyli coś co planują od dawna. Dla mnie pojęcie syjonizmu to syjonizm rodu Rothschildów. Ma to na celu eksponowanie faktu- kim jest twórca określenia jawnego zła oraz tego kto je kontroluje po dziś dzień – dom Rothschildów – nazwisko wywodzące się z języka niemieckiego – oznaczające czerwoną tarczę lub czerwony znak, taki jak sześcioramienna gwiazda (Saturn), która widnieje w szyldzie na bramie ich domu rodzinnym we Frankfurcie. Syjonizm nie powstał dla korzyści społeczności żydowskiej, ale w celu stanowienia kamuflażu dla planu aneksji całej Ziemi. Coraz większa liczba żydów zaczyna to zauważać, bo zostali oszukani na wielką skalę. Pierwszy kongres syjonistów związanych z domem Rothschildów odbył się w Bazylei, (Szwajcaria sierpień 1897 roku). Niewiele osób wie o tym, że oryginalnie miał się odbyć w Monachium, jednakże trzeba było zmienić miejsce ze względu na sprzeciw społeczności żydowskiej w Niemczech, niemieccy żydzi nie chcieli zostać odesłani do Palestyny jak to mieli w planach syjoniści domu Rothschild. Oni żyli dostatnio, zatem chcieli podziękować za propozycję i oddalić ten niepoważny pomysł od siebie. Niewiele ponad 30 lat później zaprojektowana przez rodzinę Rothschild i sponsorowana przez rodziny Rockefeller, Harriman i Bush partia nazistowska przejęła władzę w Niemczech i od razu na jej celowniku znalazła się zarówno niemiecka populacja żydów, jak i społeczność żydowska w innych krajach. Wielka populacja żydowska opuściła Niemcy i Europę z obrzydzeniem i udała się do USA i Palestyny. Dzięki niemieckim nazistom, przywódcy syjonistów z rodziny Rothschild zrealizowali swój plan. Czy to przypadek? Raczej nie. Całość pod linkiem: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/slon-w-pokoju-syjonisci-rothschildow-w-walce-z-ludzkoscia-2016-07
 • @Fischer
  Prof. James Petras: Kompleks żydowski w Ameryce...Komentarz: Artykuł pochodzi z 2010 roku. Sytuacja w USA bez zmian – na lepsze. W USA co najmniej 52 główne organizacje żydowskie (wymienione na końcu) lansują interesy Izraela, zrzeszając od kilkuset tyś. bojowników (JFNA) po 100 tys. zamożnych fundatorów, aktywistów i osób u władzy (AIPAC). Dziesiątki młynów propagandy, zwanych think-tankami, powstało na grantach rzędu miliona $ od syjonistów-miliarderów, np. Brookings Institute (Haim Saban) i Hudson Institute. Dziesiątki komitetów akcji politycznej (PAC) ingerowały we wszystkie wybory krajowe i lokalne, kontrolując nominacje kandydatów i wpływając na wyniki. Wydawnictwa, w tym uniwersyteckie, przejęli syjonistyczni fanatycy, np. Yale University, który publikuje najbardziej niezrównoważone traktaty, małpujące syjonistyczne parodie historii żydowskiej (przegląd książek w Financial Times 28/29.8.2010). http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a69.jpg Nowe, obficie fundowane inicjatywy syjonistów pozyskują młodych Żydów do polityki zagranicznej Izraela. Np. Taglit-Birthright kosztem ponad 250 mln $ w ciągu ostatnich 10 lat wysłało ponad ćwierć mln Żydów (wiek 18-26 lat) do Izraela na 10 dni intensywnego prania mózgu dużą dawką izraelskiego militaryzmu, bez możliwości odwiedzenia Zachodniego Brzegu, Gazy czy Wsch. Jerozolimy (Boston Globe 26.8.2010). Namawiani są do podwójnego obywatelstwa i służby w armii Izraela, IDF.

  Te 52 grup wchodzi w skład organizacji Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations (Konferencja Prezydentów Głównych Organizacji Żydowskich w USA). To tylko czubek góry lodowej kompleksu żydowskiego w Ameryce, sieci władzy o ogromnym wpływie na politykę zagraniczną i wewnętrzną USA odnośnie Izraela i syjonizmu Ameryki. Sieć skupia się na orientowaniu bliskowschodniej polityki USA na kolonialną ekspansję Izraela w Palestynie i na wojny w regionie – „poparcie dla Izraela i jego miejsca w świecie” w języku żydomasonerii Bnai Brith. Wiele grup w sieci „specjalizuje się” jednak w in. sprawach, np. Przyjaciele IDF dostarczają zasoby finansowe i werbują amerykańskich ochotników do IDF, obcej armii (nielegalne w USA, ale nie odnośnie Izraela). Hillel działa na 500 uczelniach, broniąc każdego przypadku złamania praw człowieka przez Izrael i organizując darmowe wycieczki żydowskich studentów do Izraela, gdzie namawiani są do podwójnego obywatelstwa lub „migracji”.
  Badania kompleksu żydowskiego
  Jest szereg metod badań, ale cząstkowych, zakresu i zasięgu władzy sitwy żydowskiej: reputacyjne, samoopinie, analiza decyzji i wnioski strukturalne. Np. luminarze prasowi i reporterzy często wnioskują z wypowiedzi insajderów w Waszyngtonie, kongresmenów i in. wybitnych osób, że AIPAC ma reputację jednego z najpotężniejszych loby w USA. W tej metodzie wynika potrzeba empirycznego badania wpływu AIPAC na głosowanie legislacyjne, nominacje kandydatów, pokonywanie kandydatów niepopierających bezwzględnie pozycji Izraela.

  Władza żydowska wynika z historii, w której własność mediów, koncentracja bogactwa i in. instytucjonalne dźwignie władzy kształtują bieżące ramy decyzyjne. Stopniowa koncentracja władzy w rozmaitych instytucjach prowadzi do poważnej stronniczości, sprzyjającej zorganizowanym agentom Izraela w Ameryce. Sama obecność Żydów lub syjonistów na stanowiskach władzy – ekonomicznej, kulturalnej i politycznej – nic nie mówi, jak wykorzystają swe zasoby i czy skutecznie. Analiza pozycji syjonistów w strukturze klasowej jest potrzebna, lecz nie wystarczy do zrozumienia władzy żydowskiej – trzeba przeanalizować ich decyzje względem programu popleczników Izraela w USA. Te 52 organizacje żydowskie mówią otwarcie o swej żądzy władzy, wierności sprawie Izraela i poddańczości każdemu po kolei reżimowi w Izraelu.
  Osoby negujące władzę żydowską nad polityką bliskowschodnią USA są syjonistami lewicowymi, np. Noam Chomsky i jego wyznawcy. Nigdy nie analizują procesu prawodawczego, najwyższych decyzji w państwie, struktur i działań grup syjonistycznych z milionami członków, ani nominacji i przeszłości kluczowych decydentów ds. strategicznej polityki bliskowschodniej. Uogólniają i uprawiają demagogię, obwiniając za tę politykę „Wielką Ropę”, „kompleks wojskowo-przemysłowy” lub „imperializm USA”. Brak u nich empirycyzmu i historycyzmu.
  Wdrożenie władzy żydowskiej w rządzie USA
  Poza presją lobby na Kongres oraz rolą PAC-ów i zamożnych syjonistycznych fundatorów wyborczych, jest dość zapomniany lecz absolutnie niezbędny element: obecność syjonistów na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, w tym w departamentach skarbu, spraw zagranicznych i obrony oraz w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) i w Białym Domu. Działając od wewnątrz z najwyższych pozycji w państwie, przedstawiciele-syjoniści niezmiennie popierają militarystyczną politykę Izraela, podważając i eliminując każde państwo krytyczne względem żydowskiej kolonialnej okupacji Palestyny, monopolu nuklearnego Izraela w regionie, ekspansji osiedli „tylko dla Żydów”, a przede wszystkim energicznych wysiłków, by dominować na Arabskim Wschodzie. Syjonistyczni politycy w rządzie USA są w ciągłej konsultacji z Izraelem, zapewniając koordynację z dowództwem IDF, ministerstwem spraw zagranicznych i Mossadem oraz zgodność z linią polityczną Tel Awiwu. W ciągu ostatnich 2 lat, żaden syjonistyczny polityk nie skrytykował najbardziej odrażających zbrodni Izraela – od pogromu pogromu Gazy po masakrę Flotylli Wolności i ekspansję nowych osiedli w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Ich lojalność obcemu państwu przewyższa nawet poddańczość Waszyngtonu stalinistom i hitlerowcom w l. 1930-ych i 1940-ych. Uplasowani strategicznie, syjonistyczni politycy polegają na zapleczu politycznym i blisko współpracują z kolegami w lobby (AIPAC) w Kongresie oraz w ogólnonarodowych i lokalnych żydowskich organizacjach syjonistycznych. Wielu wiodących polityków syjonistycznych doszło do władzy drogą rozmyślnej strategii infiltracji rządu, by kształtować politykę dla interesów Izraela, przed i ponad interesami Amerykanów. Jedność wynikająca ze wspólnej lojalności Tel Awiwowi może tłumaczyć podejrzewane kumoterstwo, lecz żydowskie lobby też mogą tworzyć stanowiska w rządzie i obsadzać je swoimi ludźmi.
  Stuart Levey: czołowy agent Izraela w rządzie USA http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/07/a8.png Stuart Levey jest podsekretarzem ds. terroryzmu i wywiadu finansowego – pozycja powstała w 2004 r. pod presją AIPAC. Przed, a szczególnie po nominacji, Levey blisko współpracował z Izraelem i dał się poznać jako syjonistyczny fanatyk żydowskiego państwa. Levey zrobił ze swego urzędu misję wyznaczania amerykańskiej polityki wobec Iranu. Nie ma innego nominowanego urzędnika w rządzie USA ani wybranego prawodawcy, kto by bardziej niż Levey formułował i wdrażał politykę znacznie wpływającą na stosunki gospodarcze USA, UE i ONZ z Iranem. Levey opracował politykę sankcji, które Waszyngton narzucił UE i Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Levey dyryguje całym swym personelem w departamencie skarbu, by śledzić politykę handlową i inwestycyjną wszystkich głównych producentów, banków, przewoźników i korporacji ropy i gazu oraz handlowych. Następnie jeździ po USA i z powodzeniem wywiera presję na fundusze emerytalne, firmy inwestycyjne, kompanie ropy i gazu oraz instytucje ekonomiczne, by nie robiły interesów z żadnymi firmami, które angażują się w cywilną gospodarkę Iranu. Wyszedł na arenę globalną, grożąc sankcjami i szantażując nieposłuszne firmy w Europie, Azji, Ameryce Płn. i na Bliskim Wschodzie.

  Levey koordynuje swą kampanię z syjonistami w Kongresie, którzy wydają odpowiednie ustawy. Jego polityka w oczywisty sposób łamie prawo międzynarodowe i suwerenność gospodarczą Iranu, podobnie jak oświadczenie Obamy, że siły specjalne USA będą działać wbrew politycznej suwerenności na 4 kontynentach. Praktycznie Levey ustala politykę USA wobec Iranu: projektuje on eskalacje sankcji, przekazuje do Białego Domu, który z kolei wciska je RB ONZ. Po wdrożeniu sankcji zatwierdzonych przez Levey, jego ludzie polują na strony łamiące sankcje i wymierzają kary. Departament skarbu stał się placówką Tel Awiwu. Żadna publikacja lewicowa, republikańska ani soc-demokratyczna nie ujawniła roli Levey ani nawet strasznej krzywdy gospodarczej, jaką ten fanatyk Starego Testamentu zadaje 75 mln cywilnych Irańczyków. Jak jakiś izraelski judeofaszystowski rabin, który głosi „Endlösung” wrogom Izraela, Levey ogłasza nowe i surowsze „kary” na Irańczyków (Stuart Levey, Financial Times 16.8.2010).
  Strategiczna rola władzy lokalnej
  Archiwa Lobby Izraela ujawniły ostatnio dokumenty Amerykańskiej Rady Syjonistycznej (AZC) ze śledztwa Senatu USA w l. 1962-1963. Dokumenty pokazują, jak Izrael, poprzez główne organizacje syjonistyczne w USA, spenetrował amerykańskie media i propagował swą linię polityczną, bez wiedzy odbiorcy. Artykuły, pisane na zamówienie przez grupę żydowskich syjonistycznych reporterów i akademików, publikowano w głównych mediach, w tym regionalne i lokalne gazety oraz stacje radiowe (Israel Lobby Archive 18.8.2010). Autorów tekstów najmowały ogólnokrajowe organizacje syjonistyczne, natomiast lokalne oddziały dostarczały teksty mediom. Przez 50 lat od czasu śledztwa Senatu, stopień infiltracji mediów wzrósł 100-krotnie pod względem funduszy, płatnych pracowników i zadedykowanych bojowników, a przede wszystkim – możliwości struktur i zdolności przymusu.

  Krajowi przywódcy organizacji w ścisłej konsultacji z przedstawicielami Izraela otrzymują instrukcje, które kwestie są priorytetowe. Przez struktury w dół do regionalnych i lokalnych przywódców, polityków i ważnych osób, informacja trafia do miejscowych mediów, oraz przywódców akademickich, religijnych i in. osób wpływających na opinię. Tysiące bojowych syjonistycznych lekarzy, prawników i biznesmenów wykonują odgórne kampanie pisania listów: chwalą pro-izraelskich pismaków, atakują krytyków, wywierają presje na gazety, wydawnictwa i magazyny, żeby nie publikowały dysydentów. Krajowi i miejscowi przywódcy organizacji żydowskich lansują wrogie przeglądy książek przeciwnych linii Izraela. Wpływają na biblioteki, by zapełniały półki książkami pro-izraelskimi, a cenzurują i wyłączają zrównoważone lub krytyczne pozycje. Lokalni bojownicy w koordynacji z konsulami Izraela nasączają publikę tysiącami spotkań. Jednocześnie miejscowi syjonistyczni bojownicy, a szczególnie wpływowi milionerzy, naciskają na miejscowe instytucje (administracje uczelni, władze kościoła i stowarzyszenia), żeby nie zapraszali krytyków Izraela z poplecznikami. W ostateczności domagają się, by pro-izraelski propagandysta dostał tyleż czasu na przemowę – nigdy się to nie zdarza w odwrotnym przypadku.
  Miejscowe organizacje żydowskie wpływają na wybór burmistrzów, gowernorów, miejscowych celebrytów, wydawców, osób kościelnych i obiecujących młodych przywódców grup etnicznych i mniejszościowych, oferując im darmowe podróże propagandowe do Izraela, po których oni piszą lub dają wywiady wg indoktrynacji. Miejscowi przywódcy mobilizują tysiące aktywistów-syjonistów do ataków na Żydów antysyjonistycznych, domagając się ich wykluczenia z jakichkolwiek nagłaśnianych forów nt. Bliskiego Wschodu.

  Miejscowi funkcjonariusze żydowscy tworzą komitety szybkiej reakcji, które odwiedzają i grożą miejscowym wydawcom i redakcjom, którzy w swych publikacjach kwestionują partyjną linię Izraela. Nadzorują („monitują”) wszystkie miejscowe spotkania, zapraszanie mówców i wszystkie wypowiedzi komentatorów publicznych, przywódców religijnych i akademików, szukając jakichkolwiek nut „antysyjonistycznych” (które zwą „skrytym antysemityzmem”). Większość głównych żydowskich grup religijnych współdziała w miejscowych zbiórkach funduszy na Izrael, w tym fundusze na nowe osiedla na Zachodnim Brzegu „tylko dla żydów”. Miejscowi funkcjonariusze są w czołówce kampanii, które nie dopuszczają do obsadzania stanowisk niezależnymi specjalistami od Bliskiego Wschodu i akademikami od polityki publicznej oraz przeszkadzają w awansach i nadawaniu profesury, niezależnie od jakości akademickiej delikwenta. Natomiast awansują akademiccy poplecznicy linii Izraela, a ich książki atakujące krytyków Izraela wśród chrześcijan i muzułmanów oraz w krajach jak Turcja, Iran czy innych na celowniku polityki Izraela, dostają się na listy bestsellerów. Każda książka czy pisarz krytyczny wobec kompleksu żydowskiego czy Izraela dostają się na lokalny i krajowy „indeks” i są poddani smarowaniu przez żydowskich inkwizytorów.
  Wniosek
  Władza Izraela w USA nie polega jedynie na wpływie i przywództwie silnych waszyngtońskich „lobby proizraelskich” jak AIPAC. Bez setek tys. bojowników jak miejscowi lekarze, agenci nieruchomości i inwestycyjni, profesorowie… „lobby” to nie zdołałoby utrzymać i wdrożyć swej polityki wśród setek milionów Amerykanów. Odtajnione dokumenty senackie pokazują, że ponad 50 lat temu miejscowe organizacje syjonistów zaczęły systematyczną kampanię penetracji, kontroli i zastraszania, która osiągnęła szczyt w pierwszej dekadzie XXI w. Nieprzypadkowo przedstawiciele uniwersytetów są przedmiotem ataków mających na celu wyłączyć mówców lub zwolnić profesorów krytycznych wobec Izraela. Jak miejscowi syjoniści sami przyznają, mają oni skomputeryzowane indeksy zakazanych mówców, natomiast lansują „liberalnych” syjonistów, którzy nazywają „antysemitami” lub „teoretykami spiskowymi” autorów przytaczających oficjalne dokumenty syjonistów dowodzące systematycznej perwersji naszych swobód demokratycznych. Nie ma już różnicy między władzą „lobby” syjonistów zewnątrz a działalnością agentów wewnątrz rządu USA. Np. AIPAC wymusił utworzenie pozycji podsekretarza skarbu i obsadzenie jej kluczowym agentem syjonistów (Stuart Levey), a teraz asystuje w jego globalnej kampanii morderczych sankcji przeciw Iranowi. Obsadzanie tak wielu agentami-syjonistami kluczowych stanowisk w rządzie ws. Bliskiego Wschodu jest misją służby Izraelowi co najmniej przez kilka lat ich kariery. Ich obecność w rządzie wyklucza wszelkie dochodzenia przez Kongres lub Senat ws. organizacji syjonistycznych działających jako agencje obcego państwa, podobnie jak w l. 1960-ych. Rośnie sprzeciw publiczny w miarę jak główne organizacje żydowskie i ich wpływowe osoby akumulują władzę, nadużywając jej na korzyść coraz bardziej morderczego, rasistowskiego państwa, które zdominowało instytucje USA. Kampania bojkotu, sankcji i wycofania inwestycji nabiera siły w USA (Harvard wycofał inwestycje w irańskie firmy). Poparcie publiczne w USA dla Izraela spadło poniżej 50%, a sondaże w Europie Zach. pokazują znaczny wzrost opozycji do ultraprawicowego reżimu Izraela. Antysyjonistyczni żydzi nabierają wpływów, szczególnie wśród młodych Żydów zdumionych izraelską rzezią w Gazie i atakiem na Flotyllę Wolności. Obecność antysyjonistycznych żydów na forach ośmiela wielu nie-żydów zastraszonych „antysemityzmem”. Kompleks żydowski podpiera się malejącą bazą. Większość młodych żydów wchodzi w związki małżeńskie z nie-Żydami i raczej nie podda się wściekłym kampaniom na rzecz rasistowskiego państwa. Zabiegi przywódców syjonistycznych o pozyskiwanie młodzieży żydowskiej na bojowników za Izrael podyktowane są świadomością jej zerwania z szowinizmem rabinicznym. Niebezpieczne jest to, że poparcie syjonistów amerykańskich dla Izraela prowadzi do zjednoczenia ze skrajną prawicą w USA. Obecnie żydowscy i chrześcijańscy reakcjoniści wzbudzają masową nienawiść do muzułmanów (tzw. kontrowersja o meczecie) dla odwrócenia uwagi od kryzysu gospodarczego i rosnącego bezrobocia. Syjonistyczna promocja masowej islamofobii jest niebezpieczną grą tak blisko od Wall Street, gniazda wielu bogacących się na łupieniu majątku Ameryki. Jeśli te same zagniewane masy odwrócą oczy w stronę możnych u władzy, zamiast na czarnych i muzułmanów, mogą wyniknąć nieprzyjemne niespodzianki przeciw nie tylko agentom Izraela, ale też tym mylnie identyfikowanym jako pochodzącym z Ojczyzny Żydowskiej.
  Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations
  Organizacje członkowskie:
  1. Ameinu
  2. American Friends of Likud
  3. American Gathering/Federation of Jewish Holocaust Survivors
  4. America-Israel Friendship League
  5. American Israel Public Affairs Committee
  6. American Jewish Committee
  7. American Jewish Congress
  8. American Jewish Joint Distribution Committee
  9. American Sephardi Federation
  10. American Zionist Movement
  11. Americans for Peace Now
  12. AMIT
  13. Anti-Defamation League
  14. Association of Reform Zionists of America
  15. B’nai B’rith International
  16. Bnai Zion
  17. Central Conference of American Rabbis
  18. Committee for Accuracy in Middle East Reporting in America
  19. Development Corporation for Israel/State of Israel Bonds
  20. Emunah of America
  21. Friends of Israel Defense Forces
  22. Hadassah, Women’s Zionist Organization of America
  23. Hebrew Immigrant Aid Society
  24. Hillel: The Foundation for Jewish Campus Life
  25. Jewish Community Centers Association
  26. Jewish Council for Public Affairs
  27. The Jewish Federations of North America
  28. Jewish Institute for National Security Affairs
  29. Jewish Labor Committee
  30. Jewish National Fund
  31. Jewish Reconstructionist Federation
  32. Jewish War Veterans of the USA
  33. Jewish Women International
  34. MERCAZ USA, Zionist Organization of the Conservative Movement
  35. NA’AMAT USA
  36. MCSK” Advocates on behalf of Jews in Russia, Ukraine, the Baltic States & Eurasia
  37. National Council of Jewish Women
  38. National Council of Young Israel
  39. ORT America
  40. Rabbinical Assembly
  41. Rabbinical Council of America
  42. Religious Zionists of America
  43. Union for Reform Judaism
  44. Union of Orthodox Jewish Congregations of America
  45. United Synagogue of Conservative Judaism
  46. WIZO
  47. Women’s League for Conservative Judaism
  48. Women of Reform Judaism
  49. Workmen’s Circle
  50. World ORT
  51. World Zionist Executive, US
  52. Zionist Organization of America
  Źródło/skrót: https://centurean2.wordpress.com/2011/10/28/james-petras-%E2%80%94-the-state-and-local-bases-of-zionist-power-in-america/
 • @kula Lis 66 09:30:02
  Chodzi o utrzymanie amerykańskiej, a tym samym żydomasonów z USA dominacji nad Światem militarnej jak i ekonomicznej.

  Rosja uzyskała techniczną przewagę militarną nad USA, nie ma przewagi osobowej, gdy uwzględni się wszystkich wasali Ameryki np.: siły NATO i mięso armatnie jakim będzie gwardia Macierewicza.

  Ekonomicznie amerykański dolar jest u progu załamania. Stracił ostanie zabezpieczenie jakim była ropa naftowa. Żydowskie giełdy w Nowym Jorku i Londynie mają konkurenta w postaci Azjatyckiego Banku Światowego i giełdy w Petersburgu gdzie nie obowiązuje obrót dolarowy. Mało tego jen i rubel ma solidne zabezpieczenie w złocie i w innych walutach nie tylko w dolarach.
  Gdy dolar okaże się tylko makulaturą, upadnie imperium Rothschildów i Rockefellerów.

  Dlatego muszą dążyć do osłabienia Rosji, poprzez wywołanie wielu konfliktów na jej granicach tym samym zwolnic tępo rozwoju gospodarczego.

  Ewentualnie obalić rząd Putina i sięgnąć po bogactwa Rosji, tym samym po gaz i ropę naftową.

  Ostatecznie to konflikt globalny na zasadzie Oni albo My.

  Mistrz Rothschild ma to gdzieś , jest już po 80-tce. Będzie albo po jego myśli, albo pociągnie wszystkich za soba na dno. Idea globalizacji (Nowego Porządku Świata) to dzieło całego jego życia. Utopił w nim może krwi i pieniędzy, chciałby teraz przed śmiercią zobaczyć efekt swoich starań. Tacy ludzie pod koniec życia nie odpuszczają.
 • @Fischer 14:31:05
  „The New York Times”: jedność Europy nie przeszła próby Rosji. Szczyt NATO w Warszawie pokazał, że na jedności krajów Paktu Północnoatlantyckiego pojawiają się pęknięcia, kiedy mowa jest o gotowości kierowania się narzuconym przez Waszyngton ostrym antyrosyjskim kursem – pisze „The New York Times”. Pomimo tego, że amerykański prezydent i liderzy krajów UE próbowali przedstawić wspólne stanowisko, na szczycie okazało się, że pod zewnętrzną warstwą dojrzewa coraz więcej rozbieżności, wiele z nich dotyczy stosunków z Moskwą. Głównie Niemcy, Francja i Włochy nie ukrywają swoich zamiarów odejścia od ostrego stanowiska w relacjach z Rosją – zarówno w kwestiach gospodarczych, jak natowskiej polityki powstrzymywania. Premier Włoch Matteo Renzi nie tak dawno uczestniczył w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, prezydent Francji François Hollande mówił o konieczności współpracy z Rosją, a minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier skrytykował ćwiczenia NATO w Polsce. Były przedstawiciel USA przy NATO Nicholas Burns uważa, że „kwestia rosyjska” doprowadzi do rozłamu. – Byłem porażony brakiem jedności wśród europejskich liderów – powiedział Burns. Na szczycie sojuszu w Warszawie, który odbył się w dniach 8-9 lipca, członkowie NATO zdecydowali o rozmieszczeniu w krajach bałtyckich i w Polsce czterech wielonarodowych batalionów, początkowym etapie gotowości operacyjnej europejskiego systemy antybalistycznego oraz o międzynarodowej obecności w regionie czarnomorskim. Rosja wielokrotnie ostrzegała, że zwiększanie obecność NATO przy rosyjskich granicach spotka się z odpowiednią odpowiedzią ze strony Moskwy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31