Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1021 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Why ???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego politycy PO zgotowali nam ten los ? Dlaczego zdradzili Polskę i Polaków ? Dlaczego rozbudowę amerykańskiego systemu obrony rakietowej Rosjanie uznają jako zagrożenie ?

 

Amerykańska baza w Redzikowie oficjalnie ma być elementem tak zwanej tarczy rakietowej. Jej status będzie eksterytorialny, tak jak innych baz wojskowych. Polacy nie będą zatem posiadać żadnej kontroli nad jej instalacjami. Oficjalnie baza ma obsługiwać od 2018 roku system rakietowy Patriot stacjonujący w Morągu i  rakiety nowszej generacji systemu obrony AEGIS SM-3 blok IIA. Od 2020 r w Radzikowie  stacjonować będą także rakiety  nowej generacji SM-3 blok IIB. Te rakiety zakupimy za nasze pieniądze, choć do samych rakiet w Radzikowie nie będziemy mieć żadnego dostępu. Na uwagę zasługuje też fakt, że system wcale nie chroni terytorium Polski, lecz głownie obszar  Bałtyku. Natomiast jego efektywność jest wątpliwa w wypadku próby przechwycenia radzieckich rakiet balistycznych dalekiego i średniego zasięgu.  

Skąd zatem takie parcie na budowę amerykańskiej bazy w Radzikowie? Amerykanie obecnie mają problem z wykonania skutecznego uderzenia jądrowego przeciwko Rosji.  Amerykańskie rakiety balistyczne dalekiego zasięgu Minuteman III i podmorskie typu Trident, nie są wstanie przebić się przez obronę Rosyjską, oparta na systemach S-400 i  S-500. Dużo skuteczniejsze są pociski manewrujące, operujace na niskim pułapie typu Tomahawk. Pociski te montowane są na amerykańskich łodziach podwodnych. Okręty podwodne USA na których znajdują się pociski typu Tomahawk z głowicami jądrowymi, nie są wstanie podejść na odległość skutecznego ataku  do granic Rosji. Morze Arktyczne kontrolują Rosjanie, na Bałtyku nie da się ukryć żadnej dużej łodzi podwodnej. Maxymalny zasięg tych pocisków wynosi 2500 km,   jednak zasięg skuteczny  jest znacznie niższy. Wykładnią zasięgu Tomahawków, są wykonywane w trakcie lotu manewry i pułap przelotu. Za skuteczny zasięg należy uznać odległość około 1600 km.

Pociski Tomahawk to broń ofensywna, zdolna do przenoszenia głowic jądrowych. Poza wersją morską Istnieje też wersja odpalana z wyrzutni lądowych BGM-109G GLCM. Może on przenosić głowice atomową  o mocy do 200 kt.   Pociski Tomahawk umieszczone są w identycznych wyrzutniach jak pociski SM3 blok IIA mające być zainstalowane w Radzikowie. Nie dziwi zatem, że wybór Amerykanów padł na Radzikowo i  pociski SM-3. Jeżeli w wyrzutniach będą Tomahawki zamiast SM-3, to nikt o tym nie bedzie wiedział. W zasięgu amerykańskich pocisków znajdzie się  nie tylko Kaliningrad, ale baza okretów podwodnych w Murmańsku, a nawet Moskwa. Radzikowo to idealna pozycja do zaatakowania Rosji w tej części świata. Jej połozenie jako elementu tarczy chroniacej nas przed atakiem pociskami Iskander, jest nieefektywne i nie do przyjęcia.  Zatem nie możemy się dziwić, że Rosja czuje się zagrożona. Należy uznać, że w wypadku jakiegokolwiek zagrożenia Rosja zaatakuje w pierwszej kolejności  nasz kraj, a nie USA. Baza w Radzikowie to śmiertelne niebezpieczeństwo dla wiekszości uprzemysłowionnych miast Rosji.  Rosja nie może liczyć tylko na słowne zapewnienie, że w Radzikowie nie stacjonują pociski z głowicami jadrowymi.  

Pocisk Tomahawk wystrzelony z wyrzutni contenerowej SM-3
 
Poniżej schemat umieszczenia pocisku Tomahawk w kontenerze wyrzutni pocisków SM-3. Schemat pochodzi z pracy ogłoszonej  na uniwersytecie w Prinston w USA przez dr Theodora A. Postola.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że minister Siemoniak zadeklarował zakup 24 pocisków manewrujących typu Tomahawk, dla marynarki wojennej współpracującej z systemem AEGIS. Pierwsze osiem pocisków Tomahawk ma  być dostarczonych nam do 2022 roku. Znaczy to, że może to być dostarczone nawet jutro, termin 2022 to termin ostateczny. Kwestią otwartą jest gdzie te pociski się znajdą i czy Polska będzie miała nad nimi kontrolę. Dziś sprawa jest trudna już do odkręcenia. Decyzje zapadły jeszcze za rządów PO. Na uwagę zasługuje fakt, że polski wywiad nie uprzedził rządu o ryzyku płynącym z tych instalacji. USA wprowadza tylną furtką, ofensywne systemy jądrowe na terytorium Polski. Jezeli przywódcy kraju, BBN, posłowie milczą, czy nie jest zdrada ? 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor!
  Dobrze pan to zauważył PO-PSL nam zgotowała ten los. I mnóstwo innych pułapek

  Ja trochę upatruje że gramy w dwie gry . Pewnie musimy już grać. Bo spokój ma swój koszt i cenę.
  Prezydent musi już grać jak zaczęli poprzednicy.

  Natomiast Macierewicz jakby grał na innej harfie.

  Jego wypowiedź z Wprost


  "Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz stwierdził podczas pierwszej edycji targów proobronnych Pro Defense, że polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie „wyposażyć naszą armię w krajowy sprzęt”, dzięki czemu Wojsko Polskie będzie w stanie „obronić Polskę”

  – Jak państwo widzicie współpracujemy ze Wschodem i Zachodem zgodnie z natowską zasadą - na wszystkich azymutach. Cieszę się, że mogę państwa przywitać, cieszę się, że pokażecie całej Polsce, że armia się odradza, że polska armia się odbudowuje. Jesteśmy w przyszłości w stanie wyposażyć naszą armię w krajowy, polski sprzęt i obronić przy pomocy naszej armii Polskę – dodał szef resortu obrony."

  Wcześniej armia wycofała się z zakupów helikopterów z Francji na korzyść Świdnickiej PZL .

  Dalsza część wypowiedzi:
  Jeśli polski przemysł będzie dobrze zarządzany i dobrze ustawiony może być fundamentem siły polskiej armii, ale może skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych. Słyszałem, że Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów Europy Środkowej. Dziś Polska Grupa Zbrojeniowa jest największym koncernem Europy Środkowej i jednym z największych w Europie – mówił szef resortu."

  Należy zrozumieć że będziemy inwestować we własne podwórko.


  Wiem, wiem jądrowej broni nie możemy produkować, ale nowoczesną która może być również skuteczna . Nasi uczeni często nie głupsi od Jankesów.

  Musimy robić swoje i przeczekać co wydarzy się na arenie USA -Rosja.
  Rosja się chmurzy , ale wie że nie mamy nic do gadania.
  Musimy zatem płacić za buble jankesów , nie mamy wyjścia.

  Ostatnie wieści z frontu w Syrii mówią że jankesom zabrakło bomb?

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/06/01/syria-246-dzien-
  sprzatania-swiata/

  Miejmy nadzieję że sprawy potoczą się po naszej myśli.
 • @klementyna 08:14:50
  Wyjście jest zawsze gorsze lub lepsze. Dziś klasyczne armie to przeżytek i ciężar ekonomiczny nie do dźwignięcia przez małe państwa. Taktyka wojenna zmienia się. Dziś najefektywniejsi są terroryści. Setka muzułmańskich terrorystów trzyma całą Europę w szachu. Oczywiście Polska nie może oprzeć swojej obronności na strategii terroryzmu, ale może opracować własną inną taktykę walki, bez angażowania ciężkiego i kosztownego sprzętu. Kupowane amerykańskich pocisków i rakiet, pracujących w systemach będących pod kontrolą USA, nie obroni nas przed Rosją, ani przed Niemcami czy innymi państwami NATO. Wprowadzenie do Polski wojsk natowskich, czy magazynowanie czołgów amerykańskich nie daje nam żadnego poczucia bezpieczeństwa. To co wykonują nasi przywódcy w polaczeniu z geopolityką to idiotyzm i zdrada stanu. Działalność na szkodę Państwa.
 • @Fischer 09:06:25
  Ma pan rację ! To zdrada.
  Najgorsze jest to, że nie mamy instytucji która by karała zdrajców. Taki Trybunał Stanu istnieje tylko na papierze.
  Być może powinny być pozwy zbiorowe do sadów, wtedy mogłoby to podziałać.
  Trzeba się zastanowić jak karać zdrajców. He, he i czy świat pozwoli nam na to?
  Prosto to pisać , bo jeszcze to można , ale gorzej u nas z wykonaniem . Po prostu nie ma jedności w narodzie .Nie mamy silnego przywódcy . Jakoś nie urósł nam przez 27 lat. Smutne to .
 • A dlaczego politycy PiS zgotowali nam ten los?
  Z tego ogólnie wiadomo, jest to przy pełnym poparciu obecnego rządu, prezydent Duda był obecny na uroczystej inauguracji.
  http://bochb.wp.mil.pl/pl/1_103.html
 • @Zawisza Niebieski 10:19:06
  Pan to jest taki niedouczony czy gra pan takiego?

  Nowy prezydent musi realizować politykę poprzedników ! Inaczej taki kraj jest niewiarygodny na arenie światowej!! Był i co ?
  Powinien powiedzieć bul był głupi ja się wycofuje?
  Pan jemoniak też ,zaraz przyniosę papiery od psychiatry?
 • @klementyna 10:35:55
  Puk, puk, puk, jest prezydentem od roku, PiS rządzi od pół roku. "Win Tuska" już w magazynach nie ma, nowa dostawa to już "wina Kaczyńskiego". Biedny ten nasz prezydent, musi wykonywać co mu poprzednicy zostawili, musi wykonywać polecenia Kaczyńskiego, a gdy coś nie wykona, to się Kaczyński na niego obrazi. Własnej woli już nie ma, prawda?
  Oczywiście, nie chce tej bazy w Polsce, dlatego swoją osobą musiał uświetnić te uroczystości. Nie słuchała Pani radosnych wypowiedzi Macierewicza dotyczących współpracy z wojskami USA? Jak to ważne są wspólne manewry w pobliżu granicy z Rosją?

  Za 3,5 roku dowiemy się, że to do czego doprowadzi PiS to też wina rządu Kopacz, bo oni musieli wykonywać jej decyzje. Więc może przywróćmy rząd Kopacz? Przynajmniej PiS będzie mógł z czystym sumieniem głosić, jakie to PO złe.
 • @Zawisza Niebieski 10:54:39
  " Biedny ten nasz prezydent, musi wykonywać co mu poprzednicy zostawili,"

  Niestety tak poszliśmy do NATO co pod przymusem kto nas wkręcił?

  Aleksander Kwaśniewski& rząd Leszka Millera - NATO by zapewnić Polsce bezpieczeństwo, większe bezpieczeństwo. Pamiętamy większość durni głosowało na kwasa bo taki pikny i żona miała taka unikatową fryzurkę.

  Teraz płaczcie i płaćcie!! TAKA JEST CENA !!
 • @Zawisza Niebieski 10:54:39
  Panie kolego wina za obecna sytuację spoczywa na wszystkich rządach III RP. Zaczęło się od Wałęsy gdy jak robactwo obsiedli go doradcy żydowscy za oceanu. To choroba Państwa, która drąży wszystkie ekipy, dokonując powolnego zniszczenia Polski dla swoich interesów. Loby żydowskie, bankierzy, międzynarodowe holdingi wyciskają ostanie soki z Polski. Frakcje polityczne są dla nich bez znaczenia. Grają na wszystkich stołach, usadowili się w PO, są w PiS-ie, wchodzą do Nowoczesnej. Jeżeli Polacy się nie zjednoczą i nie utworzą pozapartyjnych podziemnych struktur władzy, walkę o Polskę przegrają.
  Klementyna ma rację w wypadku uzbrojenia decyzje zapadły za rządów PO i PSL. Ma Pan tez rację odnośnie PiS i prezydenta Dudy, tam tez zalęgło się robactwo. Pan Macierewicz jednak usiłuje walczyć. Związany umowami poprzedników miota się. Stawia na Polską armię i producentów. Proszę przeczytać o czym pisze Klementyna w swoim pierwszym wpisie pod artykułem. Cytuje słowa Macierewicza.
  Pisałem kiedyś, że Macierewicz to współczesny Don Kichot, nie przekupny idealista, niestety brak mu mądrych doradców. Walka o kontrakty rozpoczęła się wraz ze śmiercią Lecha Kaczyńskiego. Już wtedy On , jako Prezydent i członek PiS był przeciwny zakupom za ogromne pieniądze sprzętu od USA. To on stal na przeszkodzie PO, by realizować kontrakty zbrojeniowe. To właśnie PiS choć nieudolnie stoi na straży polskich interesów, to PiS po raz pierwszy zadbał o Polaków. Dlatego jest niewygodny wrogom Polski, dlatego ma złą prasę, dlatego jest izolowany na arenie międzynarodowej. Niestety wróg jest przebiegły, jest już na salonach Rządu. Sam Rząd PiS-u, bez elit intelektualnych, z rozdwojoną jaźnią polityczno- historyczną też długo się nie utrzyma. Odejdzie do lamusa historii tak jak rządy większościowe SLD czy PO, obecnie z 5-6% poparciem. Mam tylko nadzieję, że złupi trochę skóry zdrajcą i złodziejom poprzednich ekip. Mało tego wprowadzi tym samym precedens, że żaden przyszły polityk nie będzie mógł czuć się bezkarny.
  PS: Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie jestem zwolennikiem PiS-u i nie należę do żadnej innej Partii. To jest moja ocena bez emocji, czy sympatii do któregoś z ugrupowań.
 • @klementyna 12:00:12
  Zaraz, a czy którykolwiek z rządów był za wystąpieniem Polski z NATO? Nie przypominam sobie. Ale bycie w NATO to nie sprowadzanie sobie obcych wojsk, a co gorzej sprzętu, którego zniszczenie z pewnością będzie pierwszym elementem we wszystkich planach wojskowych Rosji na teren własnego kraju.
 • Święte słowa!!
  Jeżeli Polacy się nie zjednoczą i nie utworzą pozapartyjnych podziemnych struktur władzy, walkę o Polskę przegrają. !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dodam srodze.
  A tu nadal pustynia ..... Nie ma przywódcy!!
 • Autor
  Decyzja o rozmieszczeniu rakiet NATO w Radzikowie nie ma nawet w planach bezpieczenstwo Polski.Czesc osob zapewne pamieta histerie Ameryki z lat 60-tych gdy ZSSR planowalo rozmiescic bron jadrowa na Kubie-ta sytuacja jest podobna i wymusza konkretne kontr-posuniecia jak np. zajecie krajow baltyckich dla bezpieczenstwa Rosji.
 • @Zawisza Niebieski 12:10:14
  Szanowny Panie obecnie nie da się wyjść bezboleśnie z NATO, nie leży to też w naszym interesie bo nie mamy własnej niezależnej armii. Można i należy natomiast być wstrzemięźliwym w kwestii głębszej integracji. Polska musi zacząć budować własne niezależne od NATO struktury wojskowe. Dopiero gdy one będą dostatecznie mocne można myśleć o rozluźnieniu uścisku NATO. Proces rozkładu państwa realizowany przez Kosher Nostre trwa od 30 lat. Procesu odbudowy Państwa nie da się przeprowadzić z dnia na dzień. To wieloletni proces, którego cele powinny być jak najdłużej ukryte dla wrogów Państwa. Trzeba odtworzyć narodowe media, strukturę systemu zarządzania państwem, odzyskać niezależność ekonomiczną. Potrzeba na to przynajmniej 10 lat, by nie skończyć tak jak Ukraina.
 • @Fischer 12:04:43
  Ja też nie należę, nie należałem do żadnej partii, nie jestem zwolennikiem PO-PIS. Dlatego nie podobała mi się nieprawda zapisana we wprowadzeniu. To PO-PiS na nas sprowadził, nie samo PO.
  PO chyli się ku upadkowi, ale następny rząd będzie rządem Nowoczesnej a to gangrena jeszcze lepsza niż PO czy PIS. Zgadzam się, że potrzeba nam zupełnie nowych sił, tyle, że do polityki rwą się najgorsze elementy, nawet jeśli popatrzymy na młode pokolenie polityków, pozostali chcą robić swoje. Tyle, że to daje zupełną bezkarność naszym p-osłom i niższym szczeblom administracji państwowej.
 • @Fischer 12:40:52
  Ostatnio slyszalem o zakupie-produkcji -mini-beryli w cenie/kosmos/ - 6000zl/szt.

  w tej cenie z kosmosu -za zdefraudowane przez Prezydenta i prezesa NBP- 4 000 000 000 zl można zakupić dokładnie 666 666 sztuk ,nie mówiąc o produkcji zwyklych AK47
 • Pisać i komentować to na razie jeszcze możemy..
  Oczywiście Fischer , masz racje w tym co piszesz ,prawda jest jednak jeszcze bardziej okrutna .

  To co stoi za imperium amerykańskim , stara się przejąć kontrolę nad światem . Nie jest tajemnicą że musi napaść na Rosję i do tego obecnie się przygotowuje .
  Zorganizowali nam igrzyska , walkę naszej prawej i lewej strony , mają całkowitą kontrolę nad mediami ,robią z nami co chcą . Po za tym mają jeszcze wariant siłowy rodzimy i zewnętrzny .
  To że polityków ktoś trzyma za jaja , niektórzy robią to z głupoty lub ideologicznie .
  Dziwi mnie postawa kościoła , to przecież najbardziej wykształcona część społeczeństwa . wyraźnie widać że biorą udział w tej grze .

  A jak to się skończy ..chyba już wiemy ..

  koniecznie to przeczytaj ..a się dowiesz

  http://wolnemedia.net/putin-ostrzega-przed-instalowaniem-systemow-nato/#comment-193889
 • @kfakfa 12:46:34
  To tylko łapówki które płyną do rąk polskiej mafii zbrojeniowej. Zwracajcie uwagę na ceny, przepłacamy wielokrotnie za każdy element broni. Np. zakupiliśmy 40 pocisków kierowanych JASSM za 250 mil $, za identyczną kwotę rząd Finlandii, ale otrzymał prawie dwa razy więcej pocisków tj. 70 szt. Gdybyśmy kupili te pociski w cenie jakiej Amerykanie sprzedają swojej armii musielibyśmy zapłacić tylko 35 mil $. Oczywiście zakup kontraktował rząd PO.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,139078,title,Przeplacamy-kilkakrotnie-za-amerykanskie-pociski-JASSM-Cena-odzwierciedla-zawartosc-transakcji,wid,17081683,wiadomosc.html
 • @Fischer 13:29:13
  Oto ceny pocisków JASSM ( dwa rodzaje):
  Price/Unit Cost:
  JASSM Baseline: $0.83 million per All-Up Round (in FY 2014)
  JASSM-ER: $1.51 million per All-Up Round (in FY 2014)
  I za taką cenę kupili je Finowie.
 • 200 sztuk Rosomaków
  stoi jakoby "zakonserwowanych"- powód "stania"- brak środków łączności ,alleluja i do przodu.
 • @Zawisza Niebieski 12:10:14
  Polska (od 1999) jesteśmy w NATO !!! Wikipedia

  A co to jest ? Zabawa ? To NATO to chmara cymbalistów których musimy utrzymać!!
  Jak nam wcisną starocie ,to jeszcze nie najgorzej bo zapłacić musimy , tak czy siak. Jak nie ,no to majdan wybór jest.
  Każde państwo musi należeć do jakieś bandy.
  Takiś pan mądry to proszę spojrzeć na Syrię ,Iran wybór jest, taki jaki Im odpowiada.

  Jak my mamy w Polsce takich jaśnie oświeconych ....
 • @Fischer 12:04:43 _"to PiS po raz pierwszy zadbał o Polaków. Dlatego jest niewygodny wrogom Polski,"-
  -Tutaj szczególnie jest niewygodny dla Zawiszy. Kim zatem jest Zawisza?
 • @Fischer 12:04:43
  "Macierewicz to współczesny Don Kichot, nie przekupny idealista, niestety brak mu mądrych doradców. "

  Eeeetaaaam. Edmuś już wrócił:

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/522468,edmund-janniger-wrocil-do-macierewicza-jaka-funkcja-specjalny-przedstawiciel-ministra-obrony-narodowej.html

  :-//////
 • @klementyna
  Żywotność tej złożonej z pedało-lesbijek i przez takich dowodzonej natowskiej szpicy na wschodzie to w razie czego to 2-3 minut! Próżniowa superbroń...Rosyjski rakietowy miotacz ognia „Trzmiel” pozostawia po sobie próżnię. https://youtu.be/vP9qojP0dNE Rosyjska armia zaprezentowała działanie rakietowego miotacza ognia „Trzmiel” w wersji z głowicą termobaryczną. Testy przeprowadzono na poligonie wojsk chemicznych w miejscowości Szychany w obwodzie saratowskim. Żądło „trzmiela” to nabój ze specjalną mieszanką. W momencie trafienia w cel, pocisk rozpada się, substancja rozpyla się, a ogień momentalnie wypala wszystko dookoła. Jednocześnie wypala się cały tlen, w wyniku czego powstaje próżnia.
  Ps..Rosyjska jest lepsza technicznie i wykorzystywana obecnie w Syrii przeciw PI. RPO-A Trzmiel (РПО-А Шмель), to rosyjski rakietowy miotacz ognia. Głowica kumulacyjno-paliwowo-powietrzna jest szczególnie skuteczna przeciwko umocnionym punktom oporu w czasie walk w terenie zurbanizowanym. Skuteczność tej broni została potwierdzona w czasie działań wojennych w Czeczeni, Gruzji, Donbasie(3 ukraińskie bataliony żyły tylko od 2-3 minut!) i Syrii. Amerykanie używali podobnej już od czasów Wietnamu. Straszliwa to broń. Leopardy w tym te nasze i amerykańskie Abramsy, etc.. chyba nie przetrwałyby 3 minut spotkania z czymś takim.
 • @Fischer napisałem to na niezalezna.
  No wszelakiej maści rusofobi i pożyteczni idioci popatrzcie sobie tylko na tych "kaukaskich" chłopów według was pijanic w walonkach, etc..etc.. i porównajcie ich tylko z naszą "armią" i natowskimi lesbo-pedałami!... Czy na nich też pójdziecie z dubeltówkami? Wątpię!. Oto tylko rosyjskie wojska powietrznodesantowe w akcji..A wojska powietrznodesantowe Rosji to elitarna formacja spadochroniarzy. https://youtu.be/jQRoyPca0oI Desantowcy wykazali się odwagą na frontach Wielkiej II wojny światowej, brali udział w lokalnych konfliktach i punktach zapalnych. Poczytałem sobie dziś o tych desantowcach:
  thesaker.is/a-look-into-the-modern-russian-airborne-forces
  www.unz.com/tsaker/how-russia-is-preparing-for-wwiii
  Jak widać Rosyjsko- Chiński Hollywood 2.0 jest w stanie rozwiązać wiele problemów. Polska mogłaby ich pozazdrościć!
 • @kula Lis 66 15:06:48
  Wiem ze jako kobiecie chce mi pan uzmysłowić i moje zagrożenie . Temat nie jest mi obcy, od bardzo dawna śledzę blog o wojnie w Syrii . Wiem na co stać Rosję . Jest to tam dokładnie pokazane.

  Nie mniej jednak ,tak jak autor uważam że wina na to, co nas spotyka dziś z tą tarczą to wina SLD -PSL- PO .
  Dziś wszystko spada na Prezydenta Dudę , Macierewicza .
  A oni już dziś nic nie mogą. Widzę determinacje Macierewicza coś ten człek próbuje zrobić . Czy prezydent, nie ma już odwrotu . Ktoś tu pisał że pozbędziemy się wojsk NATO gdy będziemy mieli 35tys wojska terytorialnego . I Macierewicz usiłuje to uczynić . To dobre posunięcie w obecnej chwili . I dobrze ze mamy tam takiego Macierewicza a nie Siemoniaka.

  Musimy poczekać aż między ,klanami wielkiej polityki coś się zmieni. Może wybiorą jankesi Trampa? Nie wiem . To bardzo trudna sytuacja.
 • Pociski Tomahawk
  Pociski Tomahawk, nie przebijaję nawe systemów S-300, a co dopiero pisać o innych. Dlatego my POLACY jesteśmy bezradni, gdyż własnych systemów nie mamy a system PATRIOT, to w porównaniu z rosyjskimi systemami MOBILNYMI - TO CIENKI BOLEK. Rosjanie odrobili lekcję z czasów II W.Ś. a amerykanie tego nie doświadczyli. Niemcy zauważyli błędy i chcą stworzyć własny system. IZRAELIAMERYKAŃSKIE PRODUKTY SĄ NICZYM PRZY MOŻLIWOŚCIACH CAŁEGO ŚWIATA.
  Dlaczego Niemcy od 1935 roku do 1945 - mogli dominować?. Gdzyż mieli pieniądze, super fachowców i surowce. USA - ma pieniądze i surowce, a fachowców brak.
 • @klementyna 15:52:49
  Realnie patrząc, na część gospodarki którą ma do dyspozycji Rząd Polski to właściwie możemy porównać się z???. Gospodarka Polski ma charakter neokolonialny, jesteśmy dostarczycielem taniej siły roboczej. Poza produktami spożywczymi niewiele mamy Rosji do zaoferowania. Tymczasem rząd pręży (nieswoje !!!) muskuły jakbyśmy byli Francją czy Niemcami. Myślę, że Rosyjska dyplomacja doskonale sobie zdaje sprawę z zależnościowej roli Polski i gdyby nie "dokazywanie" w polityce wschodniej nasze relacje byłyby całkiem dobre. Patrzę na Rosjan przyjeżdżających do Polski i wyglądają na zadowolonych. Podobnie Polacy odwiedzający Rosję wracają zadowoleni.
 • @klementyna 15:52:49
  Kłamstwa sułtana Erdogana...Ujawniono sensacyjne kłamstwo tureckiej propagandy!!! Media opublikowały pełną wersję sensacyjnego wideo z „terrorystami”, rzekomo wziętymi do niewoli przez tureckich żołnierzy. W mediach pojawiła się pełna wersja tureckiego nagrania propagandowego, na którym żołnierze pokazują wziętych do niewoli domniemanych „terrorystów”. Media opublikowały pełną wersję sensacyjnego wideo z „terrorystami”, rzekomo wziętymi do niewoli przez tureckich żołnierzy. W mediach pojawiła się pełna wersja tureckiego nagrania propagandowego, na którym żołnierze pokazują wziętych do niewoli domniemanych „terrorystów”. http://ren.tv/novosti/2016-06-03/razoblachena-sensacionnaya-lozh-tureckoy-propagandy Czyli Kebab pikczers w akcji:)
 • @kula Lis 66 16:20:41
  Wierze panu też mnie dużo wkurza .
  Ale nie znaczy ze mamy głowę opuścić.
  Nie tylko my w Unii jesteśmy tego zdania Niemcy Francuzi, ba pewnie i jankesi tego nie pojmują.
  Jednak myślę że dziś naszym obowiązkiem jest popierać ten co mamy rząd ,bo lepszego nie mieliśmy jak do tej pory.

  Wczoraj ludzie dostali 500+ za rok dostana mieszkania i wierzę że tak .
  Ten rząd widzę chce zadbać o Polaków . Nasze własności , nasze banki , nasze media, trzeba dużo odkupić bądź stworzyć nowe. Wszystko co w kraju musi należeć do Polaków.Wzbogacić ludzi .To najważniejsze by służyć nie musieli.
  Nikt nas nie napada , ale musimy wykonywać zlecenia.

  Cały czas dziwnie ale, zgadzam się z J Kaczyńskim , być może podobne wychowanie odebraliśmy. Może trochę przeszłość nas łączy .
  Jednakowoż nie ufam obcym.
  I myślę że dzisiejsi rządzący to też czują. Czytają.
  Teraz gramy w brydża z jankesami. Nasza nie zginęła i nie zginie!
 • @klementyna 14:23:01
  Proponuję popatrzeć na mapę, gdzie jest Iran, Syria. To ludzie o zupełnie innej mentalności. Rozmawiałem kiedyś z żołnierzami z Emiratów, oni byli dumni z tego, że nie zawahają się oddać życia i w tym widzieli wyższość nad Europejczykami, dopiero chwila zastanowienia nastąpiła, gdy pokazałem im film o powstaniu warszawskim, o bitwie nad Wizną i wytłumaczyłem, że można ryzykować życie, ale nie bezmyślnie je oddawać. Nie jesteśmy w położeniu Szwajcarii. Jesteśmy między krajami bloku pro rosyjskiego: Rosja, Białoruś. Mamy wybór, być z zachodem Europy w NATO albo w RWPG. Co wybierasz?
 • @Moher 14:41:42
  "PiS po raz pierwszy zadbał o..." Rozdawanie po 500 zł na dziecko, bez żadnej kontroli wydawania tych pieniędzy. Dużo dzieci mają ci, co po pijaku uprawiają seks, a dzieci, no cóż jakoś się wychowają. Te pieniądze wzmocniły ostatnio podupadającą branżę spirytusową. Ale nie ma ustaw finansujących tę daninę państwa, więc na krechę te 500 dajemy, dzieci, jeśli nie ulegną wypadkowi, gdy rodzice oblewają kolejne 500 zł od PiS kiedyś może to spłacą.
  Więc co, będziemy patriotami wzorem PiS, po 20 na flaszkę dla pijaka? Ja już wyciągam swoje. Niech wypije za prezydenta Kaczyńskiego, za premier Kaczyńskiego i jego p.o.
  A tak na poważnie, te pieniądze można by wykorzystać na wzrost populacji Polaków, gdyby przeznaczyć je na zwiększenie liczby przedszkoli, zajęcia dodatkowe w szkołach. By rodzic kończący urlop macieryńsko/ojcowski miał pewność, że może pójść do pracy, a ktoś się dzieckiem zaopiekuje.
  No ale nic, dziś rozpijamy Polaków, nazywając to "PiS po raz pierwszy zadbał o Polaków". "Dojnej zmiany" będziemy bronili jak socjalizmu, coś pomyliłem?
 • @Zawisza Niebieski 18:08:38 -"coś pomyliłem?"-
  -Wszystko. -Jak zwykle posługujesz się insynuacjami. -Te 500 złotych to na dobry początek. -Nie od razu Kraków zbudowano.
 • PIs...pot ,mocz i łzy
  Polacy w swojej naiwności wymyślili,że po 8 latach degrengolady chazarskich syjonistów z PO - "wybrali" nareszcie "swój rzond". I znów się pomylili w swej naiwnej dziecięcej wierze.
  Wybrali inne syjonistyczne bydlę .PIS dokręca i dokręci śrubę ,że wszystkie gwiazdy zobaczycie,tych których nigdzie nie ma.
  Jeszcze w tym roku się przekonacie.
 • @kfakfa 18:49:24 ?
  -Chyba sowieckie, jak zawiszy spełnią się marzenia i razem z kolegami z kolegami odbuduje RWPG. -///"Mamy wybór, być z zachodem Europy w NATO albo w RWPG. Co wybierasz?
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 03.06.2016 17:57:32"///
 • @Syndrom2 16:20:15
  "Pociski Tomahawk, nie przebijaję nawe systemów S-300, a co dopiero pisać o innych. Dlatego my POLACY jesteśmy bezradni.... "

  Moim skromnym zdaniem to:

  My Polacy powinniśmy teraz pomóc Ruskim projektować S-600 i robić wszystko żeby odzyskać ich zaufanie. Jak im pomożemy z S-600 to kiedy on wejdzie na uzbrojenie ruskiej armii, my będziemy mieli prawo pierwokupu S-500... Bierzemy z 500 sztuk wyrzutni co chyba daje 200 tys pocisków i mamy tarczę, technologię i sąsiada, który się przestał na nas wk...ć.

  Nie wiem, czy ten pomysł jest do końca dobry, ale na pewno nie jest najgorszy.

  Gorąco pozdrawiam.
 • @ Autor
  Za wpis bezlitośnie daję 5* :-)
  Dzięki.
 • @klementyna 12:17:13
  "A tu nadal pustynia ..... Nie ma przywódcy!!"

  Może Jabłonowski zostanie... hetmanem? Znów będziemy mieli hetmana Jabłonowskiego, a reszta do... BURDLU! ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=DANS1rF6Abo

  Ukłony.
 • I o to chodzi!
  "Należy uznać, że w wypadku jakiegokolwiek zagrożenia Rosja zaatakuje w pierwszej kolejności nasz kraj, a nie USA."
  W razie czego, USA nie chcą dostać łupnia w Alaskę od swojego sąsiada Rosji, co ma do stanu Alaska rzut kamieniem...USA rozgrywają wojny od wielu lat wszędzie, byle nie u siebie.
 • @kula Lis 66 15:06:48
  "RPO-A Trzmiel (РПО-А Шмель), to rosyjski rakietowy miotacz ognia. Głowica kumulacyjno-paliwowo-powietrzna jest szczególnie skuteczna przeciwko umocnionym punktom oporu w czasie walk w terenie zurbanizowanym. Skuteczność tej broni została potwierdzona w czasie działań wojennych w Czeczeni, Gruzji, Donbasie(3 ukraińskie bataliony żyły tylko od 2-3 minut!) i Syrii."

  Wniosek: Kupić lub skopiować :-) Auuuuu!
 • @klementyna 15:52:49
  "Ktoś tu pisał że pozbędziemy się wojsk NATO gdy będziemy mieli 35tys wojska terytorialnego ."

  Przecież te 35 tys to kpina. Samo OT ma sens wtedy gdy jest masowe. Zatem OT = MASOWOŚĆ. A masowość w przypadku Polski to 15- 25 mln członków OT. Karabiny (w tym snajperskie), miny, wyrzutnie rakiet p-panc i p-l, drony, łączność także satelitarna, noktowizory, znajomość terenu.
  Dodam, że taka wyrzutnia pocisków p-lot w zasadzie wygląda jak... gazrurka z wihajstrem. Jak ktoś mówi, że 35 tys to OT jest skończonym debilem - proszę mi wierzyć, tak po prostu jest.
 • @kula Lis 66 16:20:41
  "Patrzę na Rosjan przyjeżdżających do Polski i wyglądają na zadowolonych."

  Ruscy tak mają :-)
  Oby jak najdłużej.
 • @Jasiek 19:08:12Nie wiem, czy ten pomysł jest do końca dobry, ale na pewno nie jest najgorszy."
  -Bardzo dobry! -Jak zawiszowcy odbudują RWPG to zaprosimy Rosjan z powrotem do Legnicy. (-Oczywiście, jeśli przyjmią przeprosiny i zechcą wrócić, bo Putin to chyba "człowiek honoru" z KGB jak nasz Kiszczak z WSW. ?
 • @Zawisza Niebieski 17:57:32
  "Mamy wybór, być z zachodem Europy w NATO albo w RWPG. Co wybierasz?"

  Zawiszo, litości! To my jesteśmy centrum świata. To inni muszą być z nami. Lub przeciw. Innej opcji nie ma. I to nie jest nacjonalizm. To jest kwint-esencja obiektywizmu.

  Ps.

  RWPG już nie istnieje. Kiepsko się orientuję, ale tu chyba mam rację. Czyż nie? ;-)
 • @Moher 18:48:42
  "Te 500 złotych to na dobry początek. -Nie od razu Kraków zbudowano."

  Kuźwa, na razie budują z czerwonej cegły. I to rozbiórkowej. Może im się poprawi. Osobiście wolałbym "500 minus". W podatkach. Dla każdego.

  Przyjaźnie pozdrawiam.
 • @Jasiek 19:34:08RWPG już nie istnieje. Kiepsko się orientuję, ale tu chyba mam rację. Czyż nie? ;-)"
  -Dla niektórych Stalin i Lenin wiecznie żywi! -Wide Mauzoleum lenina i okrzyki niejakiej nany na cześć dobroczyńcy Polaków, stalina :(((
 • @lorenco 19:15:34
  "W razie czego, USA nie chcą dostać łupnia w Alaskę od swojego sąsiada Rosji...."

  Kuźwa, a sąsiadem mogła być Polska.... :-((((((((
 • @Jasiek 19:36:38Osobiście wolałbym "500 minus". W podatkach. Dla każdego.
  -Widocznie dużo zarabiasz i nie masz dzieci na utrzymaniu. Punkt widzenia zależny jest od siedzenia? -:)))
 • @Jasiek 19:43:37"W razie czego, USA nie chcą dostać łupnia w Alaskę od swojego sąsiada Rosji...."
  -Wszyscy straszą tą Rosją. -Straszny jest ten Putia...-:)))
 • @klementyna 15:52:49
  Komentarz z Onetu pod artykułem:
  Edmund Janniger znów będzie pracował dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Został specjalnym przedstawicielem ministra obrony narodowej ds. strategii komunikacji międzynarodowej - informuje Radio Zet na podstawie opisu konta Jannigera na Twitterze.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/edmund-janniger-wraca-do-mon/2bfgjb
  ----------------------------------------------------
  Antoni Macierewicz szef MON nie daje zginąć swoim wiernym ludziom. Jednego zrobił szefem swojego gabinetu politycznego. Drugi jest członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Co ich łączy? Apteka w Łomiankach, która stała się kuźnią kadr szefa MON.
  Położona niemal w samym centrum Łomianek apteka Aronia nie narzeka na brak klientów. Mieści się tuż obok całodobowego sklepu z alkoholami i lokalu z kebabem.
  Jej właścicielką jest Anna Obolewska. Małżonka Radosława Obolewskiego, nowego członka Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W skład tej największej firmy zbrojeniowej wchodzi 60 spółek i ma roczny obrót w wysokości 5 mld zł.
  Radosław Obolewski jest absolutnie nieznany wśród ludzi zajmujących się branżą. Na stanowisko trafił po tym, jak PiS objął rządy a szefem MON został Antoni Macierewicz. Zmiany były możliwe, bo w połowie listopada minister skarbu państwa przekazał Antoniemu Macierewiczowi, szefowi resortu obrony, nadzór właścicielski nad PGZ.
  O Obolewskim wiadomo jedynie, że jest prezesem koła "Gazety Polskiej" w Łomiankach. Tak w skrócie podaje jego życiorys nawet PAP. Próżno szukać o nim informacji na stronie PGZ. Nie odbiera telefonów, nie udziela się w mediach.
  Obecnego członka zarządu największego koncernu zbrojeniowego w Polsce łączy jednak pewna zażyłość z szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza, Bartłomiejem Misiewiczem, który jest jednocześnie rzecznikiem szefa MON i pełnomocnikiem ministra obrony do spraw utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Pisaliśmy więcej na ten temat tutaj.
  Łącznikiem jest... apteka Aronia w Łomiankach. To właśnie w niej pracował bowiem Bartłomiej Misiewicz, przed tym, zanim został szefem gabinetu politycznego Ministra Obrony Narodowej. Można powiedzieć, że apteka stała się kuźnią kadr dla MON i zbrojeniówki.
  To w Łomiankach między innymi organizowano spotkania z nie będącym jeszcze w rządzie Antonim Macierewiczem i stąd właśnie obaj panowie trafili do sfer związanych z obronnością.
  -------------------------------------------------------------
  Czy ten komentarz zawiera prawdę, nie wiem.
  Jednak znów zatrudnianie tego 20 - letniego szczyla, który nawet studiów nie skończył (w USA) w MON, wystawia Polskę na pośmiewisko
 • @Moher 19:44:25
  "Widocznie dużo zarabiasz"

  Co Pan taki dziś żartowniś? ;-))))))

  "i nie masz dzieci na utrzymaniu."

  A to ci co nie mają dzieci to... "gorszy sort"? Może to im również należy pomóc mieć dzieci? Ci co mają, to mają. Im "500 minus" w podatkach też pomoże że hej. Co za różnica czy państwo da czy przestanie zabiera, Ale czy potencjał nie tkwi bardziej w tych co nie mają?

  I CO TERAZ? :-) Widzę, że się Pan zakałpućkał w czerwone myślenie. Przy tym poziomie opodatkowania co mamy teraz to z deka niebezpieczne ;-(

  Ps.

  Mieliśmy rozmawiać o rakietach ;-)
 • @Zawisza Niebieski 18:08:38
  Tak te pieniądze są wydane niezbyt mądrze. To właśnie kolejny dowód na dobre intencje ale nie przemyślane. Pieniądze dostaną nie tylko potrzebujący, ale i najbogatsi. Pieniądze trafią do rodziców, którzy nie koniecznie spożytkują je na potrzeby swoich pociech. Masz rację, że znaczna ich część zostanie przepita. Ale jeżeli te pieniądze trafiły by na przykład do programu tanich mieszkań, który chce uruchomić PIS to wiele ubogich rodzin zamieszkało by w nowo budowanych mieszkaniach socjalnych. Program uzyskałby finasowanie, nakręcił koniunkturę w przemyśle budowlanym, stworzył rynek pracy. Wydrukowane na ten cel pieniądze miały by pokrycie w majątku narodowym, w tym wypadku mieszkaniach socjalnych. Jednak gdy stosowane jest tylko rozdawnictwo to pieniądze te zostaną tylko przejedzone i będą nakręcać inflację i dług skarbu państwa. PiS ma dobre pomysły, czy to w odniesieniu do +500, rencistów, frankowiczów, tylko brak im finezji wykończenia i realizacji. To właśnie skutek braku, doradców i złych specjalistów.
  Tu moja uwaga do Mohera. Piszesz:
  „-Tutaj szczególnie jest niewygodny dla Zawiszy. Kim zatem jest Zawisza?”
  Nie ma znaczenia kim jest, był Zawisza Niebieski. Jest patriotą, i osobą myślącą jak większość na tym forum. W obecnych czasach to towar deficytowy. Właśnie o to chodzi naszym wrogom by naród skłócić i podzielić. Więc dokopywanie innym ze względu na ich światopogląd nie bardzo jest właściwe. Proponuje wszystkim więcej dyskusji, a mniej nienawiści.
 • @Jasiek 19:43:37
  Tu masz mapę:
  http://www.motofilm.pl/wp-content/uploads/2011/08/bering-straight-1314394602_glo.jpg
 • @Moher 19:32:52
  "Putin to chyba "człowiek honoru" z KGB jak nasz Kiszczak z WSW. ?"

  Myślę, że bardziej "honoru" niż cze-kiszczak. Put-in nie pozwoliłby sztazi działać na terenie Rasiji.

  "to zaprosimy Rosjan z powrotem do Legnicy. "

  3 razy NIE! ;-) (skąd my to znamy...)

  (1) NIE zaprosimy tylko kupimy.
  (2) NIE Rosjan tylko ruskie rakiety.
  (3) NIE do Legnicy tylko gdzieś do centrum, żeby zasięg wykorzystać równomiernie.

  Reszta się zgadza! ;-))))
 • @lorenco 19:15:34
  Alaska nie będzie teatrem działań wojennych. Rosja o tym wie. Droga do Rosji prowadzi przez Polskę. Wiedział o tym Napoleon i Hitler. Wiedzą amerykanie. Atakując od Alaski, amerykanie utkną w bezmiarze Syberii nawet gdyby Rosja się nie broniła. To przed Uralem znajduje się większość celów strategicznych, tu jest przemysł, infrastruktura drogowa, energetyczna, wszystko. Gdyby Hitler przekroczył Wołgę było by po Rosji.
 • @lorenco 19:59:52
  "Tu masz mapę:"

  Dziękuję :-) Mimo wszystko podtrzymuję swoją tezę o sąsiedztwie Polski z USA :-)
 • @Fischer 20:05:16
  "Atakując od Alaski, amerykanie utkną w bezmiarze Syberii nawet gdyby Rosja się nie broniła."

  To byłoby dobre! :-)))))) Niech atakują! ;-)
 • @Jasiek 19:54:11A to ci co nie mają dzieci to... "gorszy sort"?
  -A czy ja coś takiego sugeruję? -Na całym świecie wspomaga się dzieci w ten czy inny sposób. -gdzie w tym jest jakieś czerwone myślenie"? - Pan to dopiero jesteś żartowniś! -No, ale wiem, że każdy sądzi według siebie. -Ukłony od Mohera -:)))
 • @Fischer 19:58:17Proponuje wszystkim więcej dyskusji, a mniej nienawiści."
  -Zwrócenie uwagi, że ktoś się myli nazywasz nienawiścią? -To chyba dlatego, że moje poglądy nie pasują?
 • "gaża"
  Chazarski PIS - MON - podał gaże dla samobójcy w OT - do 500 zł .Ze śmiechu psy w budach ,jak Jerozolimskie -kiwają się na boki.
 • @Moher 20:09:13
  "No, ale wiem, że każdy sądzi według siebie."

  Mimo wszystko staram się być obiektywny. Kto może wiedzieć lepiej dlaczego nie ma dzieci, niż osoba która ich nie ma... ? Jakieś wątpliwości? Urzędnik? ;-)
  Sugestia:
  Wróćmy może do rakiet, bo metody PiS to czerwona patologia (oczywiście z PiS i ich zwolennikami można rozmawiać, próbować przekonywać itd. - temu nie zaprzeczam, ale z polszewią rozmawiać też można pod warunkiem, że jest się... prokuratorem)
 • @Zawisza Niebieski 17:57:32 -"Mamy wybór, być z zachodem Europy w NATO albo w RWPG. Co wybierasz?"
  -Bez komentarza.
 • @Jasiek 19:54:11
  Wracając do systemów obrony rakietowej. Systemy NATO-wskie są koordynowane przez amerykańskie satelity, okręty, samoloty i centrów dowodzenia. W wypadku zmiany orientacji politycznej są bezużyteczne. Dlatego wiele państw (np. Arabia Saudyjska) kupuje równolegle tańsze zestawy rosyjskie S-400. Ten system ma radar o większym zasięgu i niezależnie od obcych systemów satelitarnych może prowadzić skuteczną obronę w obszarze kilkuset kilometrów. Dwa, Trzy takie zestawy zapewniły by całkowicie bezpieczeństwo Polsce, ale nie koniecznie innym państwom NATO i USA.
 • @Jasiek 20:14:41 -"ale z polszewią rozmawiać też można pod warunkiem, że jest się... prokuratorem)"-
  -To zdanie mi się podoba.
 • @Moher 20:09:13
  "Na całym świecie wspomaga się dzieci w ten czy inny sposób. -gdzie w tym jest jakieś czerwone myślenie"?"

  Pragnę zwrócić Pana uwagę, że pomóc można odciążając. A nie tylko dociążając innych. Odciążyć można wszystkich i efekt będzie lepszy niż dociążać tylko niektórych ( w tym, tych którzy nie mają dzieci). I w tym tkwi sedno czerwonego myślenia.
  Oczywiście w pełni zdaję sobie sprawę, że takie myślenie nie wynika z Pana złej woli. To jest po prostu czerwona zaraza, kłamstwo (jego ojcem jest...), błędna logika itd. Proszę się o to nie gniewać, że tu się różnimy, ale z czerwoną zarazą będę walczył aż do śmierci. Chcę też uzdrowić innych.
 • @Fischer 20:05:16
  Tu nie chodzi o Rosję, lecz USA. To USA trzęsie portkami. Rosja przez 20 lat nie próżnowała jeśli chodzi o uzbrojenie, na Dalekim Wschodzie zainstalowane są różne zabawki, które mogą znieść Alaskę a USA nie posiada nawet porządnych lodołamaczy.
  Dlatego moim zdaniem jankesy czynią wszystko aby odwrócić uwagę Rosji od swoich północnych rubieży, skupiając jej uwagę na Europie.
  Sądząc po niektórych komentarzach i tu pod Twoją notką, niektórym się wydaje, że Rosja aby zaatakować USA, musi najpierw zdobyć Europę i potem przepłynąć ocean...Gorzej, nasi politycy, na przykład pan Waszczykowski twierdził, że między Rosją a Polską jest Ukraina...
  Poniżej nowiutka rosyjska baza wojenna w Arktyce
  http://2000.ua/modules/pages/pictures/1000x1000/12216_45fb6854b0966b0cbc35f6ee1aedbf80_5890.jpg
  http://extrabitva.ru/wp-content/uploads/2015/10/trilistnik.jpg
 • @Jasiek 20:05:45
  Nirmożliwe, chyba, że jak w skeczu Laskowika, srrrrruuu w Kamczatkę, sruuuu w Polskę, Kamczatka na miejsce Polski a Polska na miejsce Kamczatki:)
 • @lorenco 20:32:29
  "Nirmożliwe, chyba, że jak w skeczu Laskowika,..."

  Było możliwe, ale ktoś przegapił okazję. Tym "kimś" był Jagiełło :-(
 • @Zawisza Niebieski 17:57:32
  Polecam wszystkim twój ukochany Kraj Rad
  Tam jak w niebie jest
  Tylko cholera co z tym Kaczynskim wtedy zrobić
 • @Jasiek 20:49:48
  To se ne wrati.
  Obecna pisowska ideologia jagiellońska jest głupia i niebezpieczna dla Polski.
  Polska musi utrzymać swoje obecne granice, które są bardzo dobre, inaczej stracimy powiaty "należne' Ukrainie po Kraków oraz ziemie odzyskane.
 • @Husky 20:52:07
  Ale płytkie.
 • @Husky 20:52:07
  "Tylko cholera co z tym Kaczynskim wtedy zrobić"
  Jak to co ? zamieszka jak jego dziadowie w jakimś sztetyl pod Odessa i jak za starych czasów będzie dojeżdżał do roboty pociągiem o 7.40
  https://www.youtube.com/watch?v=AQfLaWXBzbM
 • @lorenco 20:55:42
  "Polska musi utrzymać swoje obecne granice, które są bardzo dobre,"

  Jak na naszą planetę to fakt.

  "Obecna pisowska ideologia jagiellońska jest głupia i niebezpieczna dla Polski."

  Co do głupoty to mógłbym się zgodzić, gdym miał pełny wgląd w sytuację. Ale wątpię, że ktokolwiek z tu komentujących ma. Dla mnie JK do Majdanu zupełnie nie pasował. Coś/ktoś go do tego zmusiło. Ale mogę się tylko domyślać...
  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to cóż - jesteśmy między Rosją a Niemcami... A doszło jeszcze USA i 8 lat rządów polszewii.... nie jest dobrze :-(
 • @lorenco 20:27:40
  Mam skromne pojęcie co Rosja robi na północy. Nie chodzi tylko o bazę wojsk arktycznych. Budowane są podziemne schrony dla okrętów podwodnych, sieć schronów dla mobilnych wyrzutni rakiet ICBM. Zbudowano nowy kosmodrom, z którego będą startować nowe super ciężkie rakiety, mogące wynosić na orbitę ładunki o masie przekraczającej 20 ton. Dzięki nim Rosja będzie mogła umieścić na orbicie działa laserowe i zbudować w krótkim czasie własną stację orbitalną.
 • -Tu masz głębokie myśli swojego idola;
  https://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin
 • @Moher 22:17:10
  Nie galopujmy ,tylko dyskutujmy .Szczęść Boże . Amigo.
 • @Repsol 22:19:54
  Ave. -Dobranoc.
 • lorenco 03.06.2016 20:58:49 -To było oczywiście dla pana lorenco;
  "-Tu masz głębokie myśli swojego idola;
  https://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin
  nadużycie link skomentuj usuń
  Moher 03.06.2016 22:17:10"
 • @lorenco 19:52:31
  Patrzcie ludzie , co to te PIS-y robią swoich zatrudniają !!

  Teraz to wy mądrzy ? Teraz to widzicie ? A co tych z listy WSI powinni pewnie bo bezrobotne? Jak SLD-PSL PO skolonizowały wszystkie powiaty, samorządy , województwa, spółeczki skarbu państwa z milionowymi pensyjkami to było dobre?!

  Ja myślę że jeszcze chwila, a będzie kolejka do PIS-u żeby się załapać na byle posadkę .
  Skończyły się posadki klik , kasa też się skończy .I Jarek nie będzie taki obciachowy .Nikt nie będzie pamiętał że nie ma konta ,prawa jazdy etc ..

  Już pewna artysta łzami się zalewa , a zdolności aktorskie , lekarskie, komornicze, sądownicze są tylko i wyłącznie dziedziczne!!

  Czasy świetności dla Lisów , Tadli minęły !!
  Teraz zamiast na krewetki u Sowy i śledziki holenderskie 100zł (w Holandii 1.50 €) , jakiś tablice Mendelejewa u Siemoniaka , łazienek Schnepfa........I już nie bedę wymieniać...........lista ogromna .


  Będziecie płacili na dzieci 500+i na mieszkania dla młodych M+.

  I może się to wszystkim nie podobać ale mnie na razie tak . Nie rodzicie dzieci powinniście dopłacać , albo bez szemrania islamiści wam narodzą.
  A co nie odpowiada? Trudno taki mamy klimat!
  Mnie komuna też nie odpowiadała , ani postkomuna , ani Kwaśniewski , ani Walęsa ani Komorowski ale przeżyłam tych kretaczy!! Nie wybrałam państwu PIS-u ale dam im szanse .

  "Bo to te żydy, co to wreszcie głodne dzieci Polskie karmią , bo to te żydy co pozwolą może młodym pozostać w kraju i na moja emeryturę zapracują. Bo będzie więcej pracy na budowach i ojcowie nakarmią swoje pociechy i żony.I hydraulik nie będzie musiał aż we Francji pracy szukać.
  I już żaden komornik nie zabierze sąsiadowi traktora , nie wyrzuci na bruk rodziny ! Nie bedzie żadna kanalia zabierać dzieci z domu bo biedne.

  A ja mam w poważaniu że pan, pani się wstydzi z kim Macierewicz się fotografuje , że świat jakoś patrzy . Żaden Polak ni Polka po cudzym świecie nie chodzi!!

  "Przed esbekami uciekał bez brody, za to w damskiej sukience. Zna język Inków Keczua. Palił fajkę, wykorzystując lukę w prawie harcerskim, które zabrania palenia papierosów. Dziś jako nowy minister obrony budzi przerażenie na salonach."

  Nienawidzi Rosji i ja go rozumiem. Walczył z nimi od młodości .

  A odnośnie tego młodego szczyla to słyszeliście państwo o sponsorowaniu młodych ? Może?
 • @Jasiek 21:29:13
  Ja tam bardziej się boję być między Niemcami a Ukrainą. Merkel kocha Ukrainę i obecny faszyzujący rząd jak swoje dziecko, którego nie miała.
  Zupełnie jak Adolf Banderę.
 • @Jasiek 19:24:50
  Oj Jasiu ty się tu marnujesz . Pewnie z pustą sakiewka byś zorganizował na wstępie coś około miliona?
  Łoj trzeba uważać jeszcze komu dać ten karabin?
 • @lorenco 20:58:49
  Niektórzy mają odruchy warunkowe jak pies Pawłowa 8-))
 • @klementyna 22:44:55
  Do mnie to piszesz, nerwowa Niewiasto?
  POPIS dla mnie to dno, podobnie jak i ich satelity.
  Nie będę popierać układu magdalenkowego ani Okrągłego stołu. Cały czas to TKM!
  A w Polsce mamy jak na razie nadal wielu zdolnych 20-latków, jak już pan Maciarewicz chce sponsorować młodych. Młodych Polaków uczących się na polskich uczelniach a nie w USA.
  Gardzisz Niewiasto polską młodzieżą, że tak podziwiasz tego młodego żyda, jakby był co najmniej ponad wszystko, że go Maciarewicz już drugi raz zatrudnia? Bo go zatrudnia jako przedstawiciela MON a nie, że się tylko z nim fotografuje.
 • @Husky 22:57:37
  : ))) Ave.
 • @lorenco 23:02:44
  Bravo Amigo.
 • @Husky 22:57:37
  Sorry, nadal płytkie 8-))
 • @klementyna 22:53:39
  "Łoj trzeba uważać jeszcze komu dać ten karabin?"

  Jak to komu? Oczywiście Polakom! :-)
 • @lorenco 23:05:43
  No to do jutra.
  "Zagłębiam" się w .......sen
  Dobranoc
 • @Husky 23:12:36
  Spoko zagłębiaj się i miłych snów!
 • @Repsol 23:04:03
  Dzięki:)
 • @Jasiek 23:11:58
  Oj temat dyskusyjny.
 • @lorenco 23:02:44
  "Gardzisz Niewiasto polską młodzieżą, że tak podziwiasz tego młodego żyda,"----------- Zaglądłeś mu ? Może też Polak, a to właśnie ty nim gardzisz szczyl ?
  Może to wnuczek ?

  Brak argumentów to się mu mówi faszysta .
 • @klementyna 23:49:10
  Może wnuczek, jak najbardziej może być, przechrzty z żyda na katolika.
  Bardzo światły wnuczek, bo ten Edmund Janniger założył w koledżu kółko żydowskie ds. międzynarodowych czy coś w tym kształcie.
  Albo niech PIS ograniczy internet aby internauci nie mogli szperać albo niech wywali z posady MON Maciarewicza.
  A jeśli chodzi o zatrudnianie wnuczków we władzach państwowych, to to się nazywa nepotyzm.
  Jak Tobie podoba się nepotyzm...mnie się na przykład bardzo nie podoba.
  Pozdrawiam.
 • @lorenco 00:10:15
  "Albo niech PIS ograniczy internet aby internauci nie mogli szperać albo niech wywali z posady MON Maciarewicza."

  Ależ Szanowny Panie,

  Jakoś dziwnie jestem pewien, że z zatrudnieniem Edmusia to nie jest pomysł Antka. No chyba, że się mylę. Ale AM do tej pory takich odchyłów nie przejawiał. W tym wieku by się zmienił? Jestem zdania, że to inspiracja z zewnątrz. Pewnikiem zza Wielkiej Wody, ale co ja tam wiem.... :-(
 • @klementyna 23:42:14
  "Oj temat dyskusyjny."

  To proszę zrobić wpis. Podyskutujemy :-) W tym momencie zastrzegam dla Pani prawa autorsko koncepcyjne dla wpisu :-)
 • Uzbrajanie Polaków
  Gdyby ten rząd myślał o bezpieczeństwie Polaków to zachęcałby wszystkich do kupowania i posiadania broni.
  Oni tego nigdy nie zrobią bo się nas boją!
  Jak na nas napadną banderowcy to polskie rodziny nie będą miały się czym bronić.
  Na Ukrainie jest inaczej; ludzie dużo broni , w końcu "polski" prezydent zawiózł im 4 mld.
 • @klementyna 22:53:39
  "Oj Jasiu ty się tu marnujesz . Pewnie z pustą sakiewka byś zorganizował na wstępie coś około miliona?"

  Sakiewka jest pusta, bo gospodarka (z zatem i polska "zbrojovka") jest zarżnięta przez:

  - patologiczne daniny
  - patologiczne prawo
  - patologiczne banki

  Tym rzeczom mówimy stanowcze NIE!

  No chyba, że ktoś myśli na czerwono i optuje za "500+". Ale to takie Moherowe (pozdrawiam Pana Mohera) klimaty.
 • @Robik 01:52:42
  "Gdyby ten rząd myślał o bezpieczeństwie Polaków to zachęcałby wszystkich do kupowania i posiadania broni."

  Z tym "wszystkich" to byłbym bardzo ostrożny, pomimo tego, że optuje za OT liczoną w milionach a nie jakieś patologicznie żałosne 35 tys.

  Praw natury się tak łatwo nie przeskoczy. To temat na jakieś 30 - 50 lat. Może nawet więcej niż 50... Ale mam wątpliwość czy Polska ma tyle czasu.

  3m się!
 • @lorenco 20:27:40
  "Poniżej nowiutka rosyjska baza wojenna w Arktyce"

  Mi tam bardziej ta baza wygląda na czeską ;-DDDDDD

  Proszę się przyjrzeć :-)
 • @Jasiek 02:09:14
  Na 100 % to rosyjska baza. Pozdrawiam:)
 • bidulku mój drogi
  dopiero sie obudziłeś? od niemal 30 lat robi się z polaków mięso armatnie przeciw rosji a ty dopiero teraz to zauważyłeś? maciek był pierwsza ofiarą tej polityki a ja miałem być drugą ( nie to że on czy ja specjalnie, ale my akurat byliśmy po drodze ) ale bozia pomogła :) kutafonowi z solidarnosci zamarzyło się zestrzelenie ruskiego samolotu nad naszym terytorium i faktycznie udało sie to zrobić (oni latali nad nami, my nad nimi i nikomu to nie przeszkadzało) pelot-ciarzom ale potem przyleciały dwie suczki i stracilismy 2 migi 23 + 1martwego pilota. dodam że lataliśmy wtedy bez uzbrojenia bo taniej wychodziło a dyżury trza było pełnić (jakkolwiek gdybysmy byli uzbrojeni było by o bez znaczenia - dostaliśmy czapę).
 • @Jasiek 01:56:29
  Oj Jasiu bierz kajecik i pisz.
  Te mohery to nasze Skarby Narodowe , bez nich nie było by Ciebie!
 • @klementyna 09:24:43
  "Te mohery to nasze Skarby Narodowe , bez nich nie było by Ciebie!"

  Tak skarby. Szkoda tylko, że większość myśli na czerwono i jeszcze tego nie widzi. "Bo państwo DA" w tym wypadku 500+. Ciekawe skąd państwo to weźmie jak gospodarka już zajechana przez patologiczne prawo i podatki.... Tego "skarby" nie wiedzą. Nawet zus dla wielu z nich jest "osiągnięciem socjalnym" - szkoda tylko, że ujebał gospodarkę i demografię. O dobrych polskich rakietach możemy tylko pomarzyć :-(

  I kto ma wziąć kajecik? ;-)
 • @Zawisza Niebieski 10:19:06
  //A dlaczego politycy PiS zgotowali nam ten los?//

  PRZEJRZYJ CZŁOWIEKU... MASZ PISOFOBIĘ....
 • @Zawisza Niebieski 10:54:39
  //Za 3,5 roku dowiemy się, że to do czego doprowadzi PiS to też wina rządu Kopacz, bo oni musieli wykonywać jej decyzje. Więc może przywróćmy rząd Kopacz? Przynajmniej PiS będzie mógł z czystym sumieniem głosić, jakie to PO złe.//

  PARANOJA< ŚLEPOTA- CZY GŁUPOTA? A może wszystko naraz?- NIE MOGĘ UWIERZYĆ, ŻE PAN TAKI NIEOŚWIECONY... A MOŻE PO PROSTU ZAPRZEDANY??? NIE DA RADY STRAWIĆ PANA WYPOWIEDZI...KOCHA PAN PO?- to niechże ich Pan ratuje prawdą...Chociaż ich już nie da się uratować- musi się Pan pogodzić..
 • @klementyna 12:00:12
  //Teraz płaczcie i płaćcie!! TAKA JEST CENA !!//

  BRAWO KLEMENTYNKA- masz dobre spojrzenie i obiektywna ocenę, pozdrawiam.
 • @Fischer 12:04:43
  //To jest moja ocena bez emocji, czy sympatii do któregoś z ugrupowań.//

  I bardzo słuszna. Pozdrawiam.
 • @Moher 14:41:42
  //Kim zatem jest Zawisza?//

  OTO JEST PYTANIE...
 • @Zawisza Niebieski 18:08:38
  //Więc co, będziemy patriotami wzorem PiS, po 20 na flaszkę dla pijaka? Ja już wyciągam swoje. Niech wypije za prezydenta Kaczyńskiego, za premier Kaczyńskiego i jego p.o. //
  //No ale nic, dziś rozpijamy Polaków, nazywając to "PiS po raz pierwszy zadbał o Polaków". "Dojnej zmiany" będziemy bronili jak socjalizmu, coś pomyliłem?//

  Mam Pan szczęście, że nie jest Pan obok mnie i nie mogę uczynić tego, na co mam ochotę...
  Na to zasługują tacy, jak Pan...Obrzydzenie...
 • @alfa.com.hel 14:15:43
  Ty masz jakiś feler w myśleniu.
  Jeśli ktoś krytykuje PiS to nie oznacza automatycznie, że jest miłośnikiem PO.
  Właśnie wykształcenie w ludziach takiego odruchu jak Twój powoduje, że po latach nierządu wyborcy wpadają bezmyślnie w ramiona PiS.
  Świat jest bardziej złożony niż myślisz.
 • @Husky 20:52:07
  //Polecam wszystkim twój ukochany Kraj Rad
  Tam jak w niebie jest
  Tylko cholera co z tym Kaczynskim wtedy zrobić//

  Gdyby nienawiść Zawiszy była "pociskiem"- to Pan Kaczyński juz by dawno nie zyła- na szczęście jest "kuloodporny"..Pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 14:15:43 -"Grecy takiego nazywali "Koń Trojański" -Polacy "Koń Psuj"
  http://monsieurb.neon24.pl/post/132004,wojtunik-przyjaciele#comment_1310894
 • @Robik 14:23:49Ty masz jakiś feler w myśleniu. ....Świat jest bardziej złożony niż myślisz."
  -Psychog Tyś jakiś z przedmieścia czy co? -A może znawca Świata? -No to gratuluję wysokiego mniemania o sobie!
 • @alfa.com.hel 14:26:30Gdyby nienawiść Zawiszy była "pociskiem"- to Pan Kaczyński juz by dawno nie zyła- na szczęście jest "kulo
  odporny"..Pozdrawiam" -Oj, ma szczęście. -Bo tak sobie Zawisza ze swoją komuszą bandą planowali przeciągnięcie ludzi kłamstwami na swoją stronę i przejęcie władzy, a tu im Kaczyński odebrał wiatr w żaglach i popsuł plany. -Mądrzejsi to zauważyli i zajęli się wklejaniem filmow o dzikiej przyrodzie, lub turystycznych atrakcjach, inni znów przerzucili się na znachorstwo, -Zawisza jest jednak wytrwały i jeszcze próbuje. -Nadal jeszcze usiłuje zakłamać rzeczywistość.
 • @Robik 14:23:49
  //Właśnie wykształcenie w ludziach takiego odruchu jak Twój powoduje, że po latach nierządu wyborcy wpadają bezmyślnie w ramiona PiS.
  Świat jest bardziej złożony niż myślisz.//
  Bardzo się mylisz, ja nie wpadłam w niczyje ramiona, patrze tylko realnie na obecna sytuacje.
  VICE VERSA:
  TOBIE SIĘ WYDAJE, że jeśli ktoś myśli inaczej niż np. TY, i inaczej niż PO- wiec- to już wpadł w czyjeś ramiona, lub ma jakiegoś guru.

  W ten sposób przekreślasz moje prawo do myślenia(własnego) i do dyskusji.

  ODRUCH, TO RACZEJ ZAUWAŻYŁAM U CIEBIE- błyskawicznie mnie zaszufladkowałeś...
  A ŚWIAT JEST BARDZIEJ ZŁOŻONY, MYŚLENIE TEŻ....Masz problem- ja go nie mam- widzę co jest realne i co może doprowadzić do stabilizacji i do odbudowy tego, co PO i PSL zniszczyło. Pozdrawiam i proszę - NIE MYŚL ZA MNIE, POTRAFIĘ MYŚLEĆ SAMODZIELNIE...CIEPEŁKA "w ramionach Zawiszy"życzę
 • @Moher 21:05:51
  //-Zawisza jest jednak wytrwały i jeszcze próbuje. -Nadal jeszcze usiłuje zakłamać rzeczywistość//

  ZAKLINA, zaklina- ale Jego zaklęcia przynoszą inny efekt..ZAKLĘCIA PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ - SĄ ZE ZŁEGO ŹRÓDŁA. Pozdrawiam.:))))
 • @Jasiek 13:25:57
  Tak skarby. Szkoda tylko, że większość myśli na czerwono i jeszcze tego nie widzi. "Bo państwo DA" w tym wypadku 500+. Ciekawe skąd państwo to weźmie jak gospodarka już zajechana przez patologiczne prawo i podatki.... Tego "skarby" nie wiedzą. Nawet zus dla wielu z nich jest "osiągnięciem socjalnym"

  A jak tu przejść z tego co nawiało na wolnościowa gospodarkę?

  Oj słuchasz za duzo Korwina. On tez przez 27 lat nic nie osiągnął na polu walki. Bo nie zna drogi wyjścia !!
  Ustawa wilczka zabita . Teraz to ciągniemy wóz jeuropy, a tam ludzie maja 120€ na dziecko.
  Wolę żeby moje pieniążki szły na młodych i na dzieci ! Niż rozgrabianie przez postkomunistów dla siebie.
  Przy tym pewnie w końcu młodzi zostaną w kraju , a nie na emigracji.
  Potrzebujemy ich!!!! Koniec kropka !!

  1 za prace domową
 • @klementyna 11:15:41
  "Wolę żeby moje pieniążki szły na młodych i na dzieci ! Niż rozgrabianie przez postkomunistów dla siebie."

  No to trzeba zlikwidować PIT. A nie dawać państwu 750 a wtedy państwo da 500 komuś innemu. Czyli postkomuchy wezmą PIT i 250. Ale wszystko gra tak?

  I kto tu powinien dostać GIGANTYCZNĄ PAŁĘ za pracę domową?

  "On tez przez 27 lat nic nie osiągnął na polu walki."

  Dzięki takim zainfekowanym czerwonym myśleniem bystrzakom jak Szanowna Pani z jej odwróconą logiką typu: "Dać postkomuchom PIT i 750, wtedy postkomuchy dostaną mniej niż gdyby nam nie zabierali PIT i 750."

  I jeszcze pały stawia.... ręce opadają.
 • @klementyna 11:15:41
  "A jak tu przejść z tego co nawiało na wolnościowa gospodarkę?"

  Według Pani logiki to trzeba podnieść podatki, wtedy państwo będzie dawać potrzebującym. I gospodarka ruszy z kopyta! ;-))))))

  I co teraz? ;-)
 • @zakup broni
  Mafia zbrojeniowa czeka na kasę, jeszcze przed szczytem NATO. Chce tym samym osłabić pozycję przetargową Macierewicza. Przede wszystkim dotyczy to kwestii zakupu innego zakontraktowanego uzbrojenia. Tak jak przypuszczałem Macierewicza, jako idealistę będzie trudno kupić.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opozycja-alarmuje-w-sprawie-przetargow-dla-wojska-od-miesiecy-nie-ma-decyzji/15e7t5
 • @Fischer 01:14:58
  "Tak jak przypuszczałem Macierewicza, jako idealistę będzie trudno kupić."

  Więcej takich.
  Pytanie tylko czy ma on właściwe ideały...
 • @Jasiek 01:33:57
  Macierewicza ojca po wojnie zamordowano. Był skarbnikiem jednej z podziemnych organizacji zbrojnych. Zginęła kasa, w domu panowała opinia, że zrobili to Rosjanie. Matka oddała go do jednego z pierwszych sierocińców katolickich utworzonego w Sopocie. Sierociniec miał być ostoją radykalnej polskości i był sponsorowany przez Polski Rząd na uchodźctwie. Był tam wychowywany w spartańskich warunkach i duchu katolickiej uczciwości. Gdzieś na początku lat 50-tych władze komunistyczne rozwiązały przytułek. Jednak zostawiło to trwałe ślady na psychice Pana Macierewicza. Jest uczciwy do bólu, wiernym katolikiem i patriotom. Również ślepym z nienawiści rusofobem. Pała nienawiścią do wszystkiego co rosyjskie, dlatego miedzy innymi nigdy nie rozwiąże zbrodni smoleńskiej. Obwinia i będzie obwiniał o zamach tylko i wyłącznie Rosjan. Nie dopuszcza do swojej świadomości innej opcji. Co do jego inteligencji i kompetencji trudno się wypowiadać. Jest jak Don Kichot wierny swoim ideałom, za które zginie a się nie podda. Takich Don Kichotów w Rządzie PiS-u jest kilku i tworzą jego elitę, dlatego można być pewnym co do ich uczciwości. Jednak problem stanowi ich nienawiść do Rosjan i ludzi mający inny światopogląd religijny niż katolicki.
 • Po pierwsze...
  - POlandia kupiła pociski "JSSS*" ewidentnie OFENSYWNE, za SWOJĄ kasę. Czyli USSAmani rozmieścili pociski, tam gdzie chcieli i nawet za to nie zapłacili.
  - WSZYSTKIE zdjęcia w necie tych pocisków, pokazują, że są one do wystrzeliwania z F-15 / F/A-18... Nie o wagę lżejszych F-16. Ale tamtych POlandia nie posiada...

  Po drugie:
  - jeśli prawdą jest (internet rulez), że SM3 (defensywny) może być zastąpiony IDENTYCZNIE "wyglądającym" Tomahawkiem (ofensywny),
  to sprawa cuchnie aż do Księżyca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031