Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Dziś, z okazji Dnia Zwycięstwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pragnę złożyć hołd wszystkim poległym żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego, którzy polegli walcząc za Polskę i podczas szturmu Berlina u boku Armii Radzieckiej.

 

 
 
Obecnie o tych Polakach zapomniano . W żydowskich, polskojęzycznych mediach nie ma żadnej wzmianki o naszych bohaterach. Są  poniewierani i opluwani, a byli to prawdziwi Polacy. Zesłani na Sybir synowie powstańców. Ofiary wojny  1939 roku,  deportowani w głąb Rosji . Młodzi ludzie rozrzuceni  po całej Rosji, pragnący wrócić do ojczyzny i walczyć za Polskę. Ludzie, którzy wierzyli w lepszą przyszłość. Nie interesowała ich polityka, czy Stalin. Chcieli po prostu wrócić do Polski. Niestety nie wszystkim się to udało. Polegli, spoczywają zapomniani w ziemni rosyjskiej, polskiej i niemieckiej.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

KOMENTARZE

 • Pełna zgoda
  Cześć ich pamięci, i wszystkich Polaków poległych i zamordowanych podczas II Wojny Światowej żołnierzy, powstańców i ludności cywilne.
 • Nie szanując poległych bohaterów, nie szanujemy naród.
  Nic niewarty jest Polak, nie szanujących swoich poległych bohaterów i wymazujący pamięć o nich z własnej historii.
  Nocne Wilki rokrocznie czczą pamięć swoich bohaterów, odwiedzając ich groby w całej Europie. Polacy jako jedyni utrudniają im tą powinność.
  Czy w ostatnich latach, ktoś z Polski, przedstawicieli władz, ambasadorzy uczcili poległych, złożył kwiaty na grobach Polaków poległych pod Lenino, pod Budziszynem, w operacji Praskiej, Łużyckiej , czy Berlińskiej ? Odwiedził chociaż te cmentarze ?
 • @Autor
  "Chcieli po prostu wrócić do Polski. Niestety nie wszystkim się to udało". -

  --- CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

  "5". Dołączam piękny, wzruszający utwór "Pożegnanie Słowianki" w znakomitym wykonaniu:

  http://www.youtube.com/watch?v=r7avPl6jB5w&NR=1
 • Autor
  Chwala bohaterom.Gdyby nie oni Polakow juz by nie bylo na polskiej ziemi .
 • Nie zawsze w mediach było tak cicho
  owszem bywało głośno i z rozmachem.W 1943r na zamówienie amerykańskiego ministerstwa obrony powstał cykl filmów "O co walczymy"
  W ramach tego cyklu powstał film "Bitwa o Rosję"
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Battle_of_Russia
  Były czasy! ale oto dowód czyli film
  https://www.youtube.com/watch?v=ZvsintGi5JA
 • Nie zapomnimy !
  Wieczna cześć i chwała zwycięskim Żołnierzom Ludowego Wojska Polskiego. Uraaa!
  A gloryfikatorom, klęski dedykuję słowa Winstona Churchilla który stwierdził:
  „Bez Armii Czerwonej Polska zostałaby zniszczona, lub zniewolona, a polski naród starty z powierzchni Ziemi. Ale armie rosyjskie wyzwalają Polskę i żadne inne wojska na świecie nie zrobiłyby tego”. To jest wypowiedź z okresu wojny.
 • tak
  Chwała Bohaterom !
 • @..
  Cześć ich pamięci...
 • @
  Ponieważ 9 maja nie jest zbyt radosną rocznicą dla Polski, to chciałbym złożyć wyrazy współczucia dla tych Polaków, Rosjan i innych Słowian, którzy rzeczywiście walczyli w szeregach LWP i Armii Czerwonej, o wyzwolenie Polski. Szkoda mi ich, nie mogę mieć pretensji do prostego Rosjanina, że walczył w szeregach Armii Czerwonej (o ile nie plądrował i gwałcił wszystkiego, co się rusza).

  "Obecnie o tych Polakach zapomniano . W żydowskich, polskojęzycznych mediach nie ma żadnej wzmianki o naszych bohaterach. Są poniewierani i opluwani, a byli to prawdziwi Polacy."

  Widać, jak żydzi traktują gojów. Ci żołnierze byli tylko potrzebni, aby się dorwać do władzy, wchodząc po barkach zwykłych prostych żołnierzy.
 • Chwała Bohaterom!
  Przy okazji film z Berlina z dzisiejszego przejazdu przez miasto "Nocnych wilków" i złożenia kwiatów pod pomnikiem zdobywców Berlina.
  https://youtu.be/0SyOKAjwjrg
 • @Fischer 13:30:01
  Putin o Dniu Zwycięstwa: ostrzeżenie dla każdego, kto chce sprawdzić wytrzymałość Rosji! Prezydent Rosji Władimir Putin w trakcie uroczystego przyjęcia na Kremlu z okazji 9 maja powiedział, że zwycięstwo w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jest „groźnym ostrzeżeniem dla każdego, kto chciałby wypróbować nas na wytrzymałość”. „Zwycięstwo zawiera w sobie wszystko, co najlepsze, chwalebne, bohaterskie w naszym narodzie. Zwycięstwo jest naszą dumą i gotowością do bronienia interesów kraju” — podkreślił rosyjski przywódca. Putin wzniósł też toast „za heroiczne pokolenie zwycięzców, za Rosję, za Wielkie Zwycięstwo”. „Zawsze będziemy pamiętać, że właśnie naród radziecki zniszczył nazizm, odniósł wielkie, triumfalne zwycięstwo”
  Ps..Putin ma rację, nie odcinając się od radzieckiej przeszłości, traktując ja jako etap w historii Rosji. Historia Polski toczy się z przerwami, czasem to państwo istnieje, czasem nie, czasem istnieje, ale nie istnieje Przez ostatnie 100 lat Polska miała dwa krótkie okresy pełnej suwerenności - dwudziestolecie międzywojenne i lata 1989 - 2009, kiedy to w życie wszedł Traktat Lizboński likwidujący de jure suwerenność Polski.
 • @Fischer 13:30:01
  Na paradzie w Moskwie było ponad 10000 żołnierzy, to tyle co połowa polskiej armii zdolnych do walki na pierwszej linii! Co na to Macierewicz? tak się zastanawiam. Defilada zakończyła się chwilę po 10 naszego czasu -Piękna- a te chłopaki i dziewczyny -jak malowane - oglądałem na Sputniku na żywo. Putin złożył gratulacje i życzenia weteranom. Odwrotnie niż w Polsce - w Rosji weteranów ubywa. A poważnie - już w ub roku na defiladzie pojawiły się nowe oddziały, związki taktyczno - operacyjne i rodzaje sił zbrojnych. Także nowe uczelnie wojskowe. Kwestia, że powstały z połączenia innych, wcześniej istniejących może być ważnym komunikatem. Polskie media nie informują o tym (po za branżowymi a więc mało znanymi) za to popadają w histerię o podstępnych planach ekspansji Rosji na Polskę. Po jaką cholerę Rosja miałaby napadać na Polskę - nie udało mi się dowiedzieć. Największe wrażenie zrobiła na mnie powszechna demonstracja jedności Rosyjskiego Narodu. Wielkiego szacunku dla narodowej tradycji, czci dla poświęcenia przodków i poczucia jedności. Zademonstrowali swoją jedność szacowni starcy, ludzie dojrzali a także młodzież i dzieci w symbolicznych furażerkach z fotografiami i nazwiskami przodków. Narodu posiadającego wielkie tradycje walki, pracy, kultury i sztuki. Jakąż małość intelektualną i etyczną okazały polskie i unijne władze licząc złamanie tego narodu, na obalenie jego władz przez nałożenie embarga na eksport polskich jabłek. Jakiejż kompromitacji dopuściły się te władze usiłujące nie dopuścić rosyjskich motocyklistów do oddania hołdu pamięci przodków poległych w wielkiej wojnie. Chociaż nieliczni, i tak szlakiem chwały przodków dotarli do Berlina. Dotarli wraz z przyłączającymi się po drodze: Polakami, Czechami, Węgrami, Austriakami, Niemcami i wieloma innymi uczciwymi ludźmi. Dotarli z flagami zwycięzców i złożyli symbole czci i pamięci pod pomnikami poległych zwycięzców. Tegoroczne obchody okazały się wielkim świętem i propagandowym zwycięstwem Rosjan i ich władz. Ukazały ich jedność a jednocześnie zakłamanie i nikczemność przywódców wielu państw Europy. Chylę czoła przed odwagą i mądrością prezydenta Czechów pana Milosza Zemana. Innego mamy prezydenta, inny rząd a wciąż, "haniebni i bezwstydni ,...prowadzeni przez najpodlejszych wśród podłych " (Churchill o Polakach), potwierdzamy aktualność tych słów.
 • @kula Lis 66 09:47:12
  Piszesz „..Polskie media nie informują o tym (po za branżowymi a więc mało znanymi) za to popadają w histerię o podstępnych planach ekspansji Rosji na Polskę. Po jaką cholerę Rosja miałaby napadać na Polskę - nie udało mi się dowiedzieć…”
  To nie wszystko, koszt takiej agresji przewyższył by znacznie uzyskane korzyści nawet w wypadku sukcesu militarnego. To represje międzynarodowe, to utrata rynku zbytu na gaz i paliwa, to koszty utrzymania podbitego państwa. To USA pragnie konfrontacji z Rosją i to rękoma Polaków. Dla USA istotna rozgrywka, to być albo nie być liderem światowym. Nasi liderzy tak są nakręceni rosyjskim zagrożeniem, że dostają sraczki nawet na widok ok. 100 motocyklistów rosyjskich. Rok temu, rząd Tuska odbierał próbę wjechania na teren Polski w celu upamiętnienia poległych Rosjan na naszej ziemi, jak inwazję, najazd bandytów i morderców. Dzieci straszono Nocnymi Wilkami bo mają czarne skurzane kurtki, długie włosy i buty. No, a najważniejsze to znajomi Putina. Ponadto zawieżli pomoc zniszczonemu Donbasowi. III RP dostaje sraczki na widok kilku rosyjskich motocyklistów, a pragnie konfrontacji z Putinem.
  Putin kilka krotnie mówił, że nie dąży do konfrontacji z Polską, ale jeżeli NATO będzie dążyło to eskalacji napięcia na flance wschodniej, wezmą górę założenia taktyczne, a nie sentymenty. Niestety nikt tego w Polsce nie rozumie.
 • @Fischer
  Daily Mirror: Rosja napędzi stracha „bronią Sądu Ostatecznego"...Rosja planuje w tym roku przeprowadzenie próby nowej międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS-28 „Sarmata", która ma zastąpić pocisk R-36M, ochrzczony na Zachodzie mianem „Szatana". Najnowsza rosyjska broń jądrowa zasieje na Zachodzie strach, bowiem istniejące obecnie systemy przeciwrakietowe „absolutnie nie są w stanie jej zatrzymać".

  Rosja przygotowuje się do testu broni jądrowej, która „w przeciągu sekundy" może zmieść z powierzchni ziemi „całe państwo" — podaje Daily Mirror. Mowa o strategicznym kompleksie rakietowym RS-28 „Sarmata", który ma zamienić starzejący się już kompleks R-36M, nazywany przez ekspertów wojskowych NATO „Szatanem". Ponadto Moskwa utrzymuje, że „zatrważająca broń Sądu Ostatecznego" jest w stanie „oszukać systemy radiolokacyjne i dokonać spustoszenia na terytorium wielkości Teksasu czy też Francji". Jak niosą słuchy, „Sarmata" jest najpotężniejszą bronią spośród kompleksów, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. I owa broń raczej „zasieje strach w sercach" zachodnich sztabów generalnych, bowiem istniejące obecnie systemy przeciwrakietowe „absolutnie nie są w stanie jej zatrzymać" — podkreśla brytyjska gazeta. Rosja zamierza przeprowadzić test tej ciężkiej międzykontynentalnej rakiety balistycznej latem tego roku, ale jak na razie nie wiadomo, czy będzie wyposażona w „pełny ładunek jądrowy". Na wyposażenie rosyjskiej armii „Sarmata" ma trafić w okolicach 2020 roku — pisze Daily Mirror.
  Ps..To dobrze, bo gwarantuje pokój! Amerykanie muszą wiedzieć, że ich kraj nie jest - jak dotychczas - poza zasięgiem. Zakładając, że terytorium Rosji może być bezpośrednio zaatakowane, kraj ten musi dysponować odpowiednimi środkami odstraszania. Sarmaci uznawani są za naszych wspólnych przodków, zarówno Rosjan jak i Polaków, przypominam. Można ich określić, jako bardzo sprawnych myśliwych. Rosja nie ma innego wyboru, a w odróżnieniu od Polski, posiada potężne możliwości. Niech sobie dalej jaja robią z Rosji ...
 • @Fischer 11:07:00
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/278/87/2788716.jpg Daily Mirror: Główną bronią na defiladzie 9 maja była putinowska armia w minispódniczkach!...W tym roku na paradzie z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie uwagę wszystkich przykuł nie zaawansowany sprzęt wojskowy, lecz kobiecy batalion „w minispódniczkach”, pisze Daily Mirror.

  Na „seksistowskiej defiladzie wojskowej” prezydent Rosji Władimir Putin pokazał całemu światu swoją „armię w minispódniczkach”, która z pewnością oszołomiła jego wrogów, pisze Daily Mirror. Pomimo faktu, że na Placu Czerwonym dobrze zaprezentowano i myśliwce, i pociski przeciwlotnicze, i broń jądrową, uwaga wszystkich skupiona była na maszerujących kobietach, które „wyglądały nie na miejscu”. https://youtu.be/ex-5G7bwMes Nosiły one czarne wysokie buty do kolan, rajstopy koloru opalenizny, biały wykrochmalony mundur ze złotym galonem, czarne krawaty, białe rękawiczki i czapki, informuje publikacja. Ale najważniejsze, co rzucało się w oczy, to ich krótkie minispódniczki, które mocno kontrastują z formą żeńskich batalionów większości zachodnich wojsk, w tym sił zbrojnych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Podczas swojego przemówienia na defiladzie Władimir Putin mówił nie tylko o znaczeniu zwycięstwa nad nazistami, ale także o bieżącej walce z terroryzmem oraz potrzebie współpracy z innymi krajami, pisze Daily Mirror. „9 maja to zarówno państwowe, jak i bardzo osobiste, rodzinne święto. Stało się ono symbolem świętej relacji Rosji i jej narodu. A w takiej spójności lojalności wobec Ojczyzny tkwi nasza siła, pewność i godność” — powiedział rosyjski przywódca.
 • @Fischer
  John Kerry: Rosja uratowała dziesiątki tysięcy ludzi w Syrii..Dzięki Rosji w Syrii udało się wprowadzić początkowy rozejm - oświadczył w wywiadzie dla CNN sekretarz stanu USA John Kerry. Bez przesady uratowano dziesiątki tysięcy ludzi. Mogą Państwo policzyć, biorąc pod uwagę, że codziennie ginęło 200 osób. Na jakiś okres to ustało. Ludzie od lat nie otrzymywali pomocy humanitarnej. Teraz prawie milion osób ją otrzymało. Tak więc to (rozejm — red.) przyniosło korzyści. Jest idealny?— Nie. — Czy są problemy, nad którymi trzeba pracować?— Owszem — powiedział Kerry w wywiadzie dla CNN.
  Ps..Zaczyna mówić jak człowiek, pewnie to wpływ cudownej aury otaczającej ministra Ławrowa:) Tak czytam te wiadomości i nie bardzo jarze. No bo tak na chłopski rozum powiedzcie mi jak to jest. A Syrii USA i Rosja teoretycznie się dogadują i współpracują. I to teoretycznie bardzo efektywnie. A jednocześnie propaganda NATO cały czas aplikuje Europejczykom inwazję medialna w postaci zagrożenia wojennego wschodniej flanki. Że niby Rosja szykuje agresję na państwa bałtyckie itd. To tak jakby Amerykanie podczas 2 wojny światowej lali w Europie Niemców i lądowali właśnie w Normandii a jednoczenie w Afryce razem z Afrika Korps prowadzili misję stabilizacyjną w ogarniętej powstaniem arabskim Palestynie......
 • @kula Lis 66 17:04:57
  To nie jest takie proste. Nie da się uzasadnić w dwóch zdaniach. Postaram się o tym napisać w najbliższym artykule. Zapewniam Cię, że Rosja i USA są w przeciwnej drużynie. Dyplomacja to udawanie, gra na zwlokę i czas by uzyskać lepsze pozycje startowe. Kery udaje, jest słodki, ale bez zgody demokratycznie wybranego rządu Syrii, kilka dni temu. Posiadającego zdecydowaną większość i popierającego Asada. Wysłał nowy kontyngent wojsk USA dla popierania umiarkowanych terrorystów. Ci właśnie umiarkowani terroryści ostrzelali obóz uchodźców (cywili, kobiety i dzieci ok 60 ofiar), kilka godzin po uroczystym koncercie w Palmirze. Użyli do tego amerykańskich pocisków dostarczonych im przez Turcję kilka dni wcześniej.
 • @Fischer 18:25:44
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/280/08/2800818.jpg W Rosji wznawiają produkcję pociągów z pociskami jądrowymi. W sumie planuje się budowę pięciu takich składów, z których każdy może przewozić sześć pocisków balistycznych. W Rosji rozpoczęła się produkcja poszczególnych elementów dla nowego bojowego kolejowego kompleksu „Barguzin”. Może on przewozić sześć jądrowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych opracowanych na podstawie rakiet balistycznych „Jars” — informuje Rossijskaja Gazieta. Dokładnej informacji na temat terminów przyjęcia nowego systemu na zbrojenie na razie nie ma. Zdaniem ekspertów system rakietowy „Barguzin” nie trafi do wojska wcześniej niż w 2020 roku. W 2014 roku dowódca Strategicznych Sił Rakietowych generał-pułkownik Siergiej Karakajew oświadczył, że prezydent Rosji podjął decyzję o odtworzeniu bojowego kolejowego kompleksu rakietowego „Barguzin" i wstępny projekt kompleksu został już zakończony. Planowano, że kompleks obejmie gotowość bojową w 2019 roku, jednak termin został przesunięty o rok. Informacje na temat nowego rosyjskiego rakietowego pociągu zostały utajnione. Jednak wcześniej w prasie informowano, że system „Barguzin” będzie w stanie przewozić jednocześnie sześć jądrowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych opracowanych na podstawie rakiet balistycznych „Jars”. Jest to lądowa wersja morskiej „Buławy”. Każdy kompleks wyrzutni będzie przyrównywać się do pułku, a dywizjon „Barguzina” będzie składał się z pięciu pułków. Siły rakietowe liczą, że nowe kompleksy pozostaną w służbie co najmniej do 2040 roku.Według ekspertów wojskowych nowy rosyjski bojowy kolejowy system rakietowy można koncepcyjnie porównać z atomowym okrętem podwodnym strategicznego przeznaczenia. Wszystkie wagony pociągu muszą być szczelne i bardzo trwałe, aby nie można ich było uszkodzić nawet przy eksplozji głowicy nuklearnej kilkaset metrów od składu. Autonomia wyniesie miesiąc. W ciągu dnia „Barguzin” będzie mógł przejechać do 1000 kilometrów. Określenie miejsca pobytu pociągu rakietowego w czasie jego gotowości bojowej dla środków technicznych wywiadu będzie prawie niemożliwe. Do pozycji bojowej rakiety „Jars” zostaną wprowadzone w ciągu kilku minut. Zasięg rażenia — 10 tysięcy kilometrów, dokładność uderzenia — w promieniu 100 metrów od celu. Głowice — manewrujące, zdolne do przezwyciężenia wszelkich istniejących systemów obrony przeciwrakietowej. Uzupełnijmy, że „Barguzin” zastąpi bojowy kolejowy system rakietowy „Mołodiec”, wycofany ze służby w 2005 roku zgodnie z traktatem START II. Pociągi rakietowe były unikatową bronią Związku Radzieckiego. Żaden inny kraj na świecie nie był w stanie stworzyć takich kompleksów. Ich główną zaletą jest skrytość i mobilność. Przed satelitami ukrywały się one pomiędzy innymi składami, w hangarach i tunelach, a dzięki rozbudowanej sieci kolejowej mogły szybko przemieszczać się w dowolne miejsce.

  Ps..Te pociągi już dawno istnieją...No to USrahell, NATO ma pełne portki! strachu!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930