Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Targanie misia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na ile pozwoli sobie USA ?

  

 Po nieudanej prowokacji na Bałtyku, amerykański niszczyciel rakietowy USS Cook wycofał się z swojej misji szpiegowskiej. Wcześniej ten sam niszczyciel usiłował wykonać podobną misję na M. Czarnym. Kilka  dni  później do granic obwodu Kaliningradzkiego zbliżył się amerykański samolot szpiegowski  RC-135 i został odprowadzony przez rosyjski myśliwiec . Wczoraj ponownie RC-135 z wyłączonym transponderem (identyfikator statku powietrznego) znalazł się w pobliżu Kaliningradu. Wyleciał mu na spotkanie  rosyjski Su-27. Upewniwszy się, że to Amerykanie z misją pokojową walnął  beczkę na przywitanie i odleciał, ale smrodek pozostał i Moskwa musiała się tłumaczyć.  

Niestety takie incydenty będą się powtarzać. Amerykanie w ramach rozbudowy flanki wschodniej muszą dokonać rozpoznania w rejonie baz wojskowych  Kaliningradu i Sewastopola. Sprawdzić wymianę danych i łączność pomiędzy systemami:  Aegis, Patriot, THAAD, satelitami stacjonarnymi, radarem mobilnym AN/TPY-2 znajdującym się na terenie Turcji, i systemami znajdującymi się na samolocie RC-135, elementami budowanej tarczy antyrakietowej.  Wtórną misja jest rozpoznanie systemów radarowych, łączności i dyslokacji zainstalowanych systemów rakietowych rosyjskich.
Amerykanie muszą na szczycie NATO w Warszawie przedłożyć konkretne propozycje wobec systemów będących ciągle w fazie doświadczeń. Od tego zależy czy Polska kupi dla NATO Patrioty z pociskami PAC-3, czy zainwestuje w system Aegis z pociskami SM-3 bl. IIA, czy będzie pracować nad własnymi pociskami.  Ile i czy zarobi żydowski koncern zbrojeniowy zależy od PIS-u. Chociaż PO już rozdało karty, amerykanie zaczęli  budować instalacje dla systemu Aegis w Polsce. Żydowskim senatorom robi się ciepło, dlatego przylecieli do Dudy na kawkę do krakowskiej kawiarni. Nawet Obama, który zlał Dudę, przełknie tę żabę i zapowiedział  że przyleci na szczyt do Warszawy.  Problem mają wszyscy zwolennicy tarczy z nieprzekupnym i milczącym Macierewiczem.
Jak na razie okazało się, że TARCZA nie chroni Polski, tylko zabezpiecza operacje NATO w basenie morza Bałtyckiego, a wobec  Rosyjskich systemów walki elektronicznej jest bezużyteczna.
Jednak Amerykanie nie dają za wygraną.  Zabawa trwa dalej, krótko po pierwszych  incydentach na Bałtyku, 25 kwietnia dowiadujemy się, że Waszyngton wysłał Raptory F-22  wraz z wspominanym samolotem szpiegowskim  RC-135 do Rumuni by zademonstrować swoją siłę przed Moskwą .
Tak naprawdę samoloty mają kontynuować misje szpiegowskie nad Morzem  Czarnym . Amerykańskie samoloty stacjonują obecnie na lotnisku w Mihail Kogălniceanu i mają zadanie konfigurować zainstalowany w Rumuni  system Aegis z pociskami SM-3 bl. IB i Turecki system rakietowy THAAD wraz z radarem AN/TPY-2.
Po nieudanych  misjach  niszczyciela USS Cook,  zmieniono taktykę. Zmiana taktyki wynika z zapowiedzianej konfiguracji grupy powietrznej.  Samolot rozpoznania elektronicznego AWAKS będzie znajdował się w bezpiecznej odległości,  gdzieś nad terytorium Ukrainy. Natomiast myśliwce F-22 posiadające system radarowo radiowy (mini AWAKS) będą starały się zbliżyć do Krymu z misją szpiegowską przekazując dane do RC-135.
Takiemu scenariuszowi sprzyja nieuregulowany status prawny Krymu. Krym nie jest nadal uznawany przez większość państw jako terytorium Rosji.  Trudno zatem mówić o naruszeniu jego przestrzeni powietrznej. Samoloty F-22 są trudno wykrywalne przez radary. Rosyjskie radary montowane na Su-35 typu Irbis –E wykrywają je zależnie od  kierunku nalotu i szybkości z odległości od 60 do 80 km. Zapewne większe radary systemu S-400 zauważą je wcześniej, z odległości ponad 100 km.  Jest  jednak dodatkowe utrudnienie dla strony rosyjskiej. F-22 mogą znaleźć się kilkadziesiąt kilometrów od Krymu poruszając się w obszarze powietrznym Ukrainy.  Jeśli  amerykański myśliwiec rozwinie maksymalną prędkość, przelot nad Krymem zajmie mu kilkanaście sekund.  Zestrzelenie intruza jest w tym wypadku mało prawdopodobne, bo nawet jeśli  samolot zostałby zestrzelony nad Krymem, to trudno będzie udowodnić że naruszył terytorium Rosji.
Jeżeli Amerykanie będą chcieli zademonstrować swą siłę przed Moskwą, jak zapowiada to artykuł, to dokonają tego prawdopodobnie podczas defilady morskiej na Krymie z okazji  1 maja, lub dnia zwycięstwa. Ciekawe jak w takiej sytuacji postąpią Rosjanie ? Może zniszczą elektronikę Raportów za pomocą systemu Krasucha-4 daleko od swoich granic. Jednak trzeba zauważyć, że zniszczenie elektroniki F-22, czy F-35 może równać się rozbiciem samolotu. Co wtedy się stanie ?
Na pewno na taką ewentualność Rosjanie są przygotowani.  1-go maja 1960 roku  wleciał w obszar powietrzny ZSRR Francis Gary Powers ze swoją misją szpiegowską, na niewykrywalnym na owe czasy samolocie U-2 . Przynajmniej tak  sadzili Amerykanie. Rosjanie ten samolot zestrzelili, a Powers dostał się do niewoli.

KOMENTARZE

 • "Targanie misia" "Na ile pozwoli sobie USA ?"
  https://youtu.be/T0PTWvS08B4 -Pewnie nie znają tej piosenki.-Misia nie wolno targać bo się może zbudzić! -:)))-Nawet polskie dzieci o tym wiedzą-Trzeba by to Amerykanom przetłumaczyć to może przestaną sobie pozwalać i psuć nam zabawę? _SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Swiat absurdu.Szatan odslania sie w swej okazalosci.
  Tydzien temu bylem na "sleep study".Chrapie w czasie snu i sie dusze.Lekarz nie wierzy, wiec zleca "sleep study".Musialem pojechac do kliniki gdzie poprzylepiajali mi czujniki,wlaczyli kamery na podczerwien, zgasili swiatlo i kazali spac.Od 21 wieczorem do 3 nad ranem.Okazalo sie, za jednak chrapie i nalezy mi sie maszyna do oddychania za $800 (mogli sie mej zony zapytac).Rachunek za ten "sleep study" $6000.$1000 za godzine.Nie place nic bo jestem na emeryturze ale ktos placi, spoleczenstwo.Tymczasem Boeing wyprowadza sie do Chin.Czy cokolwiek ma dzis sens jakis?
 • @staszek kieliszek 03:43:34
  Boeing jest na granicy plajty. Ma konkurenta w samolotach pasażerskich produkowanych w UE. Po wpadce Boeinga 787 Dreamliner, musiał zapłacić ogromne kary. Tylko polski Lot odpuścił, dziś płacze, że grozi mu krach i liczy na pomoc rządu. Wielu kontrahentów wycofało się z zakupów Dreamlinerów na rzecz Airbusów.
 • @
  // 1-go maja 1960 roku wleciał w obszar powietrzny ZSRR Francis Gary Powers ze swoją misją szpiegowską, na niewykrywalnym na owe czasy samolocie U-2 . Przynajmniej tak sadzili Amerykanie. Rosjanie ten samolot zestrzelili//

  Trochę się mylisz w tej sprawie.Samoloty U-2 były śledzone przez rosyjskie radary cały czas, lecz z uwagi na pułap nie były możliwe do zestrzelenia,W tej konkretnej sytuacji były dwa powody które skutkowały zestrzeleniem. Pierwszy awaria jednego z silników i zejście na wysokość 6 tyś, metrów. Rosjanie nie dysponowali taka rakieta by osiągnąć wysokość ponad 20 km.a a na taka wysokość potrafił wzbić się U-2.
  Zresztą tą sprawa wielokrotnie była już opisywana dlatego polecam :
  //Około godz. 8.30 Woronow ujrzał na ekranie radaru szpiegowski samolot. Bezzwłocznie wystrzelił rakietę S-75 Dwina. Te same pociski wysłały w niebo także inne baterie. Odpalono ich przeciwko maszynie CIA co najmniej osiem (według niektórych źródeł aż 14), ale to pierwszą, wystrzelona przez batalion Woronowa, dosięgła celu.//

  // Dowództwo radzieckie na wszelki wypadek rozkazało przechwycić intruza także myśliwcowi MiG-19, za którego sterami zasiadał lejtnant Siergiej Safronow. MiG nie potrafił jednak wznieść się na wysokość 21 tyś. m, na której latał U-2, i został trafiony zabłąkaną rakietą S-75. Śmiertelnie ranny Safronow zdołał jeszcze pokierować swą maszyną tak, aby runęła na las, a nie na osiedla.
  W powietrzu znajdował się wtedy także nowy, nieuzbrojony samolot SU-9. Jego pilot otrzymał rozkaz staranowania powietrznego szpiega (oczywiście oddałby przy tym życie). Na szczęście SU-9 nie rozwijał dostatecznej prędkości, nie doszło więc do powietrznej kolizji w stylu kamikadze i pilot ocalał.//

  U jak użyteczny

  U-2 to skrót od słowa Utility (użyteczność), które miało zamaskować prawdziwe przeznaczenie samolotu
  Długość – 19,2 m
  Rozpiętość skrzydeł – 31,4 m
  Powierzchnia skrzydeł – 92,9 m kw.
  Masą – 6760 kg
  Maksymalną masą przy starcie – 18.100 kg
  Prędkość maksymalną – 805 km/h
  Prędkość przelotowa – 690 km/h
  Zasięg – 10.300 km
  Pułap – co najmniej 21.300 m
  Maksymalny czas trwania lotu – 12 godzin
 • @Husky 09:00:18
  U jak upadły :-)))
  Specifications (V-750)
  Flight altitude 25,000 m (82,000 ft)
  https://en.wikipedia.org/wiki/S-75_Dvina
 • @fretka 09:39:25
  Lockheed U-2 "Dragon Lady" - stratosferyczny samolot zwiadowczy ma już prawie 60 lat.

  https://youtu.be/oZ2i9MRpPQM
 • @Fischer 08:53:04
  //Boeing jest na granicy plajty. //
  //
  Wielu kontrahentów wycofało się z zakupów Dreamlinerów na rzecz Airbusów//


  Jakies konkretne zrodla tych rewelacji
 • @Husky 09:56:37
  Straty:
  15 мая 1956 года U-2A № 56-6678 разбился при взлёте с Грум-Лейк из-за крена, который лётчик не успел парировать. Пилот Уилберн Роуз (Wilburn S. Rose) погиб.
  31 августа 1956 года во время ночного тренировочного полёта на U-2A № 56-6687 пилот Френк Дж. Грейс (Frank G. Grace) потерял ориентацию на аэродроме Грум-Лейк и столкнулся со столбом телефонной линии. Самолёт разрушился, пилот погиб.
  17 сентября 1956 года третий экземпляр U-2A (56-6679), базировавшийся на авиабазе Линдсей (Висбаден, Германия) разрушился в воздухе. Пилот ЦРУ Говард Кери (Howard Carey) погиб. U-2 возвращался из разведывательного полёта в район Суэца. Предположительно, он был перехвачен поднятой по тревоге группой истребителей CF-86 канадских ВВС и попал в их спутный след.
  17 декабря 1956 года на U-2A № 56-6690 во время высотного полёта над резервацией индейцев навахо (северо-восток Аризоны) возникли неполадки в кислородной системе. Пилот ЦРУ Боб Эриксон (Bob Ericson) не смог устранить неисправность и выпрыгнул с парашютом. Самолёт разбился.
  15 мая 1957 года во время испытательного полёта по программе RAINBOW на высоте 22 км (72 тыс. футов) начался пожар. Скафандр пилота был повреждён. Пилот ЦРУ Роберт Сикер (Robert Sieker) потерял сознание, неуправляемый самолёт свалился в плоский штопор. Когда летчик пришёл в себя, он смог выбраться из кабины, однако ударился о хвостовое оперение и погиб. U-2A упал на землю и сгорел в районе города Пиоче в Неваде, место аварии обнаружили только через несколько дней. Этот самолет почему-то не имел регистрационного номера министерства обороны и известен только под инвентарным номером 341.
  1 мая 1960 года U-2 (56-6693), пилотируемый Ф. Пауэрсом, сбит в районе Свердловска зенитно-ракетным комплексом С-75 войск ПВО СССР. Лётчик покинул самолёт и после приземления был задержан, обвинен в шпионаже и осужден.
  9 сентября 1962 года китайским расчётом ЗРК С-75 сбит в районе Наньчан U-2 (56-6711) ВВС Тайваня под управлением Хуай Чэна (Huai Chen). Лётчик катапультировался и умер в госпитале от полученных ранений.
  27 октября 1962 года в 18:20 по московскому времени в районе города Банес (Куба) советским расчётом ЗРК С-75 майора И. Герченова был сбит U-2 (56-6676) под управлением Р. Андерсона. Лётчик погиб.
  1 ноября 1963 года китайским расчётом ЗРК С-75 сбит U-2 (56-6688) ВВС Тайваня, пилотируемый Робином Е (Robin Yeh). Лётчик катапультировался и был задержан.
  7 июля 1964 года китайским расчётом ЗРК С-75 в районе Фуян сбит U-2 (56-6695) ВВС Тайваня под управлением Ли Нанли. Лётчик погиб.
  10 января 1965 года китайским расчётом ЗРК С-75 юго-западнее Пекина сбит U-2 (56-6691) ВВС Тайваня под управлением Чань Люя. Лётчик катапультировался и был задержан.[8]
  25 октября 1965 года U-2C ВВС Тайваня (бывший американский U-2A № 56-6685, переоборудован в U-2C в 1959) потерпел аварию во время тренировочного полёта над Южно-Китайским морем, предположительно, из-за ошибки пилотирования. Пилот Пит Вонг пропал без вести и объявлен погибшим.
  25 февраля 1966 года U-2F № 56-6675, принадлежащий ЦРУ, получил повреждения при дозаправке в воздухе над Калифорнией и списан, как не подлежащий восстановлению. Пилот Холл остался жив.
  22 марта 1966 года U-2D № 56-6696 под управлением Энди Фана (ВВС Тайваня, первый вылет на U-2) потерпел аварию при заходе на посадку на авиабазе Дэвис-Монтан, Аризона. Пилот катапультировался и остался жив, самолёт списан.
  8 октября 1966 года U-2B № 56-6690 ВВС США во время высотного полёта над Северным Вьетнамом получил повреждения планера, в результате чего появилась сильная вибрация. Пилот сумел вернуться в воздушное пространство Южного Вьетнама и успешно катапультировался. Самолёт упал вблизи авиабазы Бьенхоа.
  8 сентября 1967 г. U-2C № 56-6706 ВВС Тайваня, совершавший разведывательный полет над территорией КНР, сбит зенитной ракетой ВВС НОАК в районе Цзясина. Пилот погиб.
  16 мая 1969 г. U-2 ВВС Тайваня во время полета вдоль побережья китайской провинции Хэбэй потерял управление и упал в море. Пилот погиб.
  29 мая 1975 года U-2C ВВС США № 56-6700 потерпел аварию поблизости от Винтерберга в Германии. Пилот Роберт Т. Рендлмен остался жив. Самолет списан, как не подлежащий ремонту.
  15 августа 1975 года U-2R ВВС США № 68-10334 потерпел аварию в Сиамском заливе. Подробности неизвестны.
  7 декабря 1977 года U-2R ВВС США № 68-10330 потерял скорость на взлете и упал на служебное здание на авиабазе ВВС Великобритании Акроитири (Кипр). Погибли пилот капитан Роберт А. Хендерсон, четыре военнослужащих из персонала базы и два местных жителя.
  31 января 1980 года во время тренировочного полета пилот U-2C № 56-6714 Эдвард Бомонт потерял сознание. Неуправляемый самолет снижался, пока не зацепился за высоковольтную ЛЭП в районе Оровилла, Калифорния. Пилот остался жив. Самолет установлен на пилоне на базе ВВС Били в Калифорнии.
  22 мая 1984 года U-2R № 68-10333 разбился на авиабазе Осан (Южная Корея) из-за разрушения крепления двигателя. Пилот Дейв Бонзи (ВВС США) остался жив.
  8 октября 1984 года U-2R № 80-1075 потерян там же, на авиабазе Осан. Пилот Томас Детнер (ВВС США) остался жив. Подробности неизвестны.
  15 января 1992 года U-2R № 68-10332 упал в Японское море у берегов Кореи. Тело пилота, капитана ВВС США Марти Макгрегора выловили корейские рыбаки.
  31 августа 1994 года U-2R № 80-1098 при посадке в тумане на авиабазе Осан (Южная Корея) выкатился за пределы ВПП и загорелся. Пилот Колин Эспиноза (ВВС США) сумел выбраться из кабины, самолет списан.
  29 августа 1995 года на U-2R ВВС США № 68-10338 после взлета с базы ВВС Великобритании Фейрфорд в Глостершире не отделилась левая вспомогательная стойка шасси. При посадке (самолет совершал разведывательный полет над Боснией), когда стойка коснулась полосы, самолет развернуло влево, он съехал с полосы, врезался в электрическую подстанцию и загорелся. Пилот капитан Дэвис Хокинс катапультировался, однако система не сработала штатно, Хокинс получил тяжелые травмы и умер в госпитале через два с небольшим часа. На всех оставшихся в строю U-2 после этого происшествия доработали механизм сброса крыльевых стоек.
  7 августа 1996 года U-2R ВВС США № 80-1088 упал в районе Оровилла, Калифорния. Пилот катапультировался, но погиб.
  26 января 2003 года U-2S ВВС США № 80-1095 упал южнее Сеула вскоре после взлета с авиабазы Осан. Причина — отказ двигателя. Пилот катапультировался с небольшими травмами, ранения получили также три человека на земле.
  22 июня 2005 года U-2S ВВС США № 80-1082 упал при заходе на посадку на авиабазе Аль Дхафра (ОАЭ), возвращаясь из полета над Афганистаном. Причина — одновременный отказ гидросистем и электропитания из-за разрушения вала отбора мощности от двигателя. Пилот не справился с ситуацией и погиб.
 • @fretka 10:46:59
  Sorry,
  I do not know jewish language 8-))))
 • @Husky 10:52:04
  Widzę przypiekło w tyłku, to dobrze. :)))
 • @Husky 10:52:04
  i don't understand jewish language 8-)))
 • @fretka 10:56:44
  записи на польском языке
 • @Husky 11:11:13
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://ru.wikipedia.org/wiki/Lockheed_U-2&prev=search
 • P-8 Posejdon
  Kilka dni temu nad Kamczatką rosyjski Mig -31 przechwytuje P-8 Posejdon amerykański samolot rozpoznawczy do wykrywania i walki z rosyjskimi okrętami podwodnymi .
 • @kfakfa 12:03:20
  Słyszałem o tym incydencie. Takich prowokacji i misji szpiegowskich będzie więcej. TO USA je prowokuje i jest stroną aktywną, nawet nie NATO. To nie Rosjanie latają nad Kalifornia czy Waszyngtonem. Te zabawy amerykanów skończą się tragicznie. Wtedy będą wszystkie żydowskie media informowały świat jacy to źli są Rosjanie bo nie pozwalają latać po swoim niebie.
 • @Fischer 12:54:37
  //To nie Rosjanie latają nad Kalifornia czy Waszyngtonem.//

  A chamerykanie lataja nad Moskwa i Petersburgiem. Widziano ich samoloty nad Nowosybirskiem,Samara,Omskiem czy Wołgogradem.
  tragedia
 • @fretka 11:15:07
  Jedynie w latach 1980 -90 Rosjanie odnosili sukcesy w przechwytywaniu obcych samolotów. To w tym czasie dysponowali najnowocześniejszym systemem radarowym i obroną przeciwlotniczą.A myśliwce przechwytujące to niemal cuda techniki na owe czasy. Mysz się nie przeslizla.
  Dziś to już wspomnienia.
 • Takie pytanie...
  Czy w Rosji jest jeszcze pierwomajskij prazdnik?
  Czy będzie defilada wojskowa na Placu Czerwonym?
 • @Husky 13:20:21
  Władimir Putin:
  ''My nie zagrażamy nikomu i nie zamierzamy angażować się w geopolityczne gierki, intrygi a tym bardziej konflikty, jakkolwiek nie próbowano by nas w to wciągnąć. Jednocześnie będziemy bronić suwerenność i integralność Rosji i bezpieczeństwa naszych sojuszników.''
  https://www.youtube.com/watch?v=E7N8-4o6ESM
 • @fretka 14:12:12
  ma racje
  Tylko gdzie sa ci sojusznicy - na Kubie, w Syrii
 • @Husky 14:19:01
  Iran, Indie, Argentyna, niektóre kraje byłego ZSRR itd.
 • @fretka 14:28:04
  sporo tego,sporo 8-)))))
 • @Husky 14:29:08
  Wystarczy. :)))
 • @fretka 14:32:35
  Ale trochę odbiegliśmy od tematu 8-))))
  mieliśmy pisać o szpiegostwie i o wspaniałej technice radzieckich (wojskowych) naukowców i zabezpieczeniu "wlasnego nieba"
 • @Husky 14:29:08
  Jak mogłam zapomnieć Chiny.
  I oczywiście mój ulubieniec
  http://www.yapfiles.ru/files/621345/gifkikimchenynalternativnoeoruzhie704500.gif
 • @Husky 14:29:08
  Chłopie co tak się miotasz ? Trochę mię to cieszy bo wejść mi na blogu przybywa i w wyszukiwarkach idzie do góry, ale nie rób siebie matoła. Dziś nikt nie wleci w przestrzeń powietrzną Rosji. Co do sojuszników Chiny wystarczą ? Zadeklarowanych ilości Dreamlinerów nie odebrała Japonia, Indie, Kanada... Pocisk S-75 Dwina, który zestrzelił U-2 miał standardowy pułap 30000 m, a były też późniejsze pociski osiągające pułap 60000 m, ale zawsze nawet w fazie eksperymentalnej pociski S-75 Dwina osiągały pułap powyżej 20000m. Ja rozumiem, że masz problemy z Rosyjskim, ale zaufaj fretce i pisz dalej.
 • @Fischer - Żenada ta trwa do dziś !!!!
  Nie motaj i ty sie
  Znawco pułapów i techniki sowieckiej !!!!!!!!
  "Pułap" chlpie to też mieli w 1987 roku i jak się to skończyło :

  http://dlapilota.pl/files/images/0001KVQBJK68NM61-C116-F4.preview.jpg

  28 maja 1987 r., dziewiętnastoletni Mathias Rust, obywatel Niemieckiej Republiki Federalnej wylądował Cessną 172 na Placu Czerwonym w Moskwie. Pilot doleciał do centrum stolicy ZSRR nie niepokojony przez radziecki system obrony powietrznej i co ciekawe, zrobił to dodatkowo w święto sowieckich wojsk ochrony pograniczach.
  15 dni wcześniej, jako członek hamburskiego aeroklubu, wynajął samolot Cessna F 172 P Skyhawk II (znaki rejestracyjne D-ECJB), wyposażony w dodatkowy zbiornik paliwa. Rust wystartował z lotniska Hamburg-Fuhlsbüttel i po międzylądowaniu w Uetersen obrał kurs na Wyspy Owcze. Potem jego trasa wiodła przez Islandię (Keflavik), a następnie Norwegię i Finlandię. 28 maja pilot wystartował i poinformował wieżę kontrolną w Helsinkach, że zamierza lecieć do Sztokholmu, ale skierował maszynę na wschód, w stronę Leningradu (obecnie Petersburg).

  Wkrótce potem samolot Rusta zniknął z ekranu radaru fińskiej kontroli ruchu, a kontrolerzy podejrzewając, że uległ katastrofie, ogłosili akcję ratunkową. Mężczyzna leciał wzdłuż linii kolejowej Leningrad-Moskwa i wielokrotnie był namierzany przez stacje radarowe, jak również radzieckie myśliwce, jednak rozkaz zestrzelenia nie został wydany. Po kilku godzinach pilot wylądował na moście niedaleko Kremla wzbudzając olbrzymią sensację. Został tam natychmiast aresztowany przez KGB i za swój czyn skazany na 4 lata pobytu w obozie pracy. Przed sądem tłumaczył, że jego lot był tak naprawdę misją pokojową.

  W konsekwencji jego wyczynu zostało zdymisjonowanych wielu wysokich rangą wojskowych radzieckich. Pilot został zwolniony warunkowo i na wniosek Przewodniczącego Prezydium Rady Najwyższej Andrieja Gromyko zezwolono mu na powrót do kraju, co nastąpiło 3 sierpnia 1988 roku.  Zenada ta trwa do dzis !!!!
 • @Husky 14:39:49
  A co do sojuszników, nie liczy się ilość tylko jakość.
  Zobacz, takie bogate mocarstwo jak Ameryka a przegrała wojnę z takim malutkim zacofanym Wietnamem. To dopiero obciach, na całej linii.
 • @Fischer 14:45:14
  "Fachowcu od militariów",
  to wytłumacz z ruskiego na nasze czemu dopiero w 1960r zestrzelono ten samolot, skoro latały nad Rosja już od 1957r.
  Co było przyczyną tego bawienia się Amerykanów w bambuko z sowietami
  Kto zrobil zdjęcia,kosmodromu Bajkonur,stanowiska rakiet czy zdjęcia atrap których rosjanie poustawiali setkami chcąc się pokazać kim są, a byli nie tygrysem czy niedźwiedziem a zwykłym kotem ......dachowcem
  Masz jakieś wytłumaczenie
 • @fretka 15:07:44
  to nie była porażka,
  to taki taktyczny odwrót na wcześniej upatrzone pozycje8-)))))))
 • @Husky 15:12:17
  He,he he to powiedz znawco wszystkiego czemu twoi usraelscy kowboje dostali takiej potężnej sraczki kiedy zobaczyli,ze Chruszczow stawia im pod nosem rakietki na kubie.Oj postraszył ich Nikita ,ze gaci nie mogli doprać z miesiąc
 • @matterhorn 15:29:42
  A może przypomnieć ci dlaczego sowiety spierdalały po liście od JFK.
  Znasz treść tego listu i co się dalej działo
  Więc nie siej sowieckiej propagandy akurat w tym wątku, bo było zupełnie inaczej.
  Jeden list i Chruszczow miał pełne i gacie i walonki
 • @Autor
  O tym jakie skutki może mieć takie targanie się po szczękach mówił MSZ Rosji Ławrow:


  „PRZEMOWIENIE ŁAWROWA DO POLAKOW : Oczywiście..,możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie..,to „wasz wybór”:)..,ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić(pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło..:),lub gdyby pusta rakieta name:”kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..,to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą,a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..,zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..,błysk, wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..,ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK EUROPY.,jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy,miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz”,byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane,które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe.,a mianowicie: Ile m2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców .,ile ich jest budowanych rocznie…hę ?.,Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ?-To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu/100tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód ,albo na Hawaje..,a co z wami..co z wami koledzy liubymyje.. pytam was?"

  Okrutne słowa ale jakże bliskie prawdy!
 • @Ex admin 15:31:49
  I mają się bać
  I jedni i drudzy mają się nawzajem bać,
  wtedy jest pewne że to wojna, ale tylko w mediach
 • @Ex admin 15:45:46
  ~tyle w temacie :
  http://wiadomosci.onet.pl/forum/straz-graniczna-nie-wpuscila-do-polski-grupy-nocny,0,2734967,213424212,czytaj.html

  Tak się właśnie robi klasyczną propagandę, tylko komu to jest potrzebne.
  A może link by wystarczył
 • @Ex admin 16:23:53
  fakt
 • @Talbot 14:09:32
  Dzisiaj 1 maja w Rosji jest pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, a defilada będzie 9 maja.
 • @lorenco 17:00:34
  Beda nowosci 8-))))
  Jakies rakiety,czolgi etc.
 • @Husky 15:38:31
  Trudno się dziwić, że miał pełne gacie, jak to Ukrainiec. To Chruszczow jako sekretarz USRR w Kijowie opracował "odbicie zachodniej Ukrainy" z rąk Polski 17 września 1939 roku. Zwyczajowe napadanie na słabszego czy osłabionego, znienacka nóż w plecy, tak to Ukraińcy już mają, takie chazarskie Albany.
  Po zajęciu Kresów, to Ukrainiec Chruszczow był odpowiedzialny za wywózkę Polaków na Sybir, zabójstwa Polaków i prześladowania jako pierwszy sekretarz USRR. Kłamał, mataczył, komu trzeba się podlizywał, usuwał niewygodnych aż został przywódcą ZSRR. Tak samo jak obecni rządzący na Ukrainie, banderożydy. No i ich kumple w Polsce, Schetyna ukrop i potomek chazara z Odessy Kaczyński Jarosław.
 • @Husky 15:57:08
  Już większego od ciebie propagandzisty to tutaj na Neonie nie ma .Ciągle wklejasz tą usraelsko-żydowską propagandę jak nie z interii albo z WP to z portali z grupy Agora.I udajesz że jesteś wszechwiedzący i na wszystkim się znasz.Wszędzie ciebie jest pełno,na każdy temat musisz szczekać jak kundelek.A z zasady jest tak że ten co zna się na wszystkim to gówno wie.Jak widać klimat w tym Londynie zupełnie ci nie służy.Po prostu stałeś się dziadem.
 • @Husky 17:10:11
  Będzie jak zwykle, kartonowe czołgi i rakiety a reszta będzie nagrana w Mosfilmie i niby nadawana " na żywo".
 • @lorenco 18:24:25
  Czyli zamiast nowosci, nic nowego 8-))))
  T-14 Armata – ukryta rewolucja czy paradna prowizorka?
  Ujawnienie przez Rosję ukrywanego od wielu miesięcy czołgu T-14 Armata odbiło się szerokim echem, które z pewnością zostanie wykorzystane propagandowo. Jednak większość obserwatorów i komentatorów zdaje się zapominać, iż Kreml może dążyć do tego, by skrzętnie ukryć prawdziwy obraz i możliwości nowego czołgu. Warto więc zajrzeć nieco pod „maskę” w jaką ubrano Armatę.

  http://www.defence24.pl/222809,t-14-armata-ukryta-rewolucja-czy-paradna-prowizorka


  No ale wiem że to żydowski portal a nie sputnik
 • @Ex admin 16:23:53
  A dialog wygląda mniej więcej tak:
  -Ławrow na konferencji prasowej: Jesteśmy gotowi do współpracy pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi - ale jedynie pod warunkiem:
  uczciwości i otwartości ze strony naszych partnerów. Pragniemy aby z nasz kontakt przyniósł korzyści zarówno USA jak i Rosji!
  -Kerry: Po tym jak Mr Ławrow przyjął taką auto-centryczną, sztywną i niekonstruktywną pozycję, mogę jedynie wzruszyć ramionami!
 • @Husky 18:34:49
  Ten portal, czy inny, nieważne. Tak czy inaczej autorzy artykułu i tak w sumie nic nie wiedzą na temat tego czołgu, "domniemują" tylko.
  Dlatego nastała potrzeba panicznie szpiegować Rosję. Zwłaszcza po pokazie w Syrii, gdzie np. Amerykanie byli pewni, że rakieta taka czy taka ma zasięg 300 km a okazało się, że ma ponad 2000 km.
  Na defiladzie w Moskwie świętującej Dzień Zwycięstwa, przemieszczają się różnego rodzaju sprzęt wojskowey, spiker opisuje jego możliwości i parametry. Jeśliby bufony Amerykany traktowały poważnie te defilady i co Rosja pokazuje w czasie nich, nie byłoby tej obecnej paniki wśród Jankesów.
 • @lorenco 19:23:52
  Oby tylko nikt im na placu czerwonym znów nie wylądował, a panika wśród Jankesów ?.
  To tylko Twoje pobożne życzenie.
 • @Husky 19:48:42
  Strasznie bronisz Jankesów, jesteś z nich dumny, gardzisz Rosjanami oraz Polakami nie popierającymi naczelnika Jarosława.
  Hitlerowcy są dla Ciebie super a Armia Czerwona to onuce, pijacy i gwałciciele.
  Jakbym czytał członka Prawego Sektora z Banderlandii.
 • @lorenco 20:41:22
  //gardzisz Rosjanami //

  nigdy Rosjanami nie gardziłem i nie gardzę i gardził nie będę
  czuję się jakbym czytał jakiegoś jewisha z z Tel avivu
 • @Husky 21:12:36
  Ok, Rosjanami nie. Czyli gardzisz Polakami nie popierającymi naczelnika Jarosława.
 • @lorenco 21:52:31
  nikim nie gardze,nikim
 • @Husky 10:52:04
  to się Burek naucz i nie pyskuj

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31