Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 944 komentarze

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • @kula Lis 67 09:21:55
  Cóż to było do przewidzenia, że w miarę wskazywania na wrogów Polski i cele międzynarodowego żydostwa - władza będzie starać się zamknąć usta wrogom Koshernostry.

  Są dwa wyjścia (miękkie albo radykalne):

  1/Bronić i wspierać Pana Piotra Rybaka, jak zwykle.
  2/Lub wszyscy (możliwi do zmobilizowania) udać się przed prokuraturę czy sąd i żądać również aresztowania za udział w Marszu Narodowym i poglądy tożsame z poglądami takich Polaków jak Rybak. Nikt nie może zabronić obywatelowi przyznania się do winy i aresztowania czy wytoczeniu mu procesu. Czym więcej będzie chętnych, tym lepiej niech się sady udławią patriotami. To pokaże światu desperację Polaków do samostanowieniu o losach ojczyzny.

  Ten drugi sposób mimo, że jest radykalny. Stwarza poważny problem, nie ma w Polsce tylu miejsc w więzieniach by wszystkich dało się zamknąć za poglądy. Pokazuje, że patrioci są zdesperowani, a Rząd realizuje zewnętrze rozkazy żydów, a nie pragnienia Polaków o samostanowieniu.

  Gdy masowo nie damy się zamknąć jednego dnia, to będą nas podskubywać przez lata zamykając liderów i studząc patriotyzm. Gdyby zamknięto nas razem wszystkich jednego dnia, to aż miło znaleźć się w takim towarzystwie. Mało wtedy wszyscy razem łatwiej będą się integrować jako ruch dążący do uniezależnienia Polski od wpływów obcych.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @Mirosław Kraszewski 00:05:34
  BÓG TEŻ BYŁ RASISTĄ

  Na słowo rasizm, wszyscy się wzdrygają i chowają głowy w piasek. Czemu ? Ludzie byli rasistami jeszcze na początku XX w. Nawet BÓG był Rasistą.

  To on poprzez naturę stworzył rasy. Adoptował gatunek ludzki do życia w palącym słońcu i sawannie, na stepach Euroazji i granicy zlodowacenia. Uformował innych by mogli żyć w krainie wiecznych lodów. Mamy rasy Białą, Czarną, Azjatycką dzięki Bogu.

  To nie my wymyśliliśmy rasizm. Każda z tych ras ma inne cechy. Jedni są bardziej wydolni motorycznie inni intelektualnie, jeszcze inni wyróżniają się pracowitością i cierpliwością. Ludy północy łoją wódę aż miło i obywają się bez warzyw, inni po szklaneczce wina są ugotowani, ale przy temperaturze 40 st. C potrafią biec 24 godziny. Jeszcze inni mają takie maleńkie rączki i tak dłubią, że z pajęczej nitki jedwabnika utkają jedwabną tunikę i jeszcze zdążą 4 razy w roku ryzowe żniwa zaliczyć. Poletka uprawiają bez kombajnów i siewników po kolana w wodzie i błotku.

  Właściwości poszczególnych ras były znane nomadom, hodowcom, a przede wszystkim żydom. Dlatego zawierali związki w obrębie własnej społeczności. Hodowcy wiedza że by podkreślić walory danej rasy, trzeba ją krzyżować z najlepszymi przedstawicielami danej rasy.

  Wie to każdy. Gdy skrzyżuje się rączego arabskiego konia z silnym pociągowym perszeronem. Nie będzie to koń ani wyścigowy, ani pociągowy. Gdy bydło mleczne krzyżuje się z bydłem mięsnym też na mleku stracimy. Wspaniały pies myśliwski, straci swoje cechy w następnym pokoleniu, gdy skrzyżujemy go z mopsem. Ludzie od 1000-leci wiedzieli na czym polega hodowla i czystość rasy. Zważali by przekazywać najlepsze cechy stadu, a nie wady.

  Dopiero od 150 lat, wmawia się nam i urabia fałszywą moralność, ze to przejaw złego podejścia do świata, że to rasizm. To marzenia antyrasistowskie mieszkańców USA, gdzie doszło to starcia na jednym kontynencie wielu ras (azjatyckich, czarnych, Indian północno i południowo amerykańskich, Eskimosów) i związków mieszanych.

  Faktycznie w niektórych środowiskach jest rasizm, ale co w tym złego, ze dana grupa chce zachować swoje cechy genetyczne. Amerykanie już nie mogą utrzymać swojej czystości rasowej, społeczeństwo się degraduje intelektualnie. Na mieszaniu rasowym, korzystają tylko rasy o niepożądanych cechach.

  W XXI w, najważniejszą cechą nie jest wytrzymałość na brak wody, mróz, czy pracowitość, ale intelekt.

  Dzisiaj za POGLĄDY rasistowskie, można trafić przed oblicze sędziego. Gdzie sam sędzia pewnie nie życzył by sobie by jego córka miała małe murzyniątka. Mało tego chciałby ja wydać za mężczyznę o podobnym statusie społecznym nie tylko rasowym.

  Czy za tem można kogoś karać za poglądy rasowe, bo chce zadbać o swoją pulę genetyczną.
  Czy jestem Białym, czy Czarnym, czy Murzynem?
 • @Stara Baba 17:46:25
  Czy jeżeli żyd mówi, że należy do narodu wybranego , a reszta to goje -to to jest rasizm ?

  Jeżeli czarny policjant, mówi na mnie biały, białas to to jest rasizm ?

  Czy, afroamerykanin poprzez tą formę nie jest murzynem ?

  A kim zatem jest rdzenny Indianin, indianoamerykanem ? A może Amerykanin, jest amerykoindianinem, albo angloindianinem ? A Kanadyjczyk już nie jest Amerykaninem ?

  Przecież to bez sensu, czarny zawsze będzie czarny, żyd żydem. Niezależnie od narzuconej terminologii Syjonista, Judejczyk, Izraelita i tak, będzie żydem.
  Czy jestem Białym, czy Czarnym, czy Murzynem?
 • @kula Lis 67 15:23:10
  "Nastaje czas, żeby ten eurokołchoz pożegnać. Jak zrobią referendum zagłosuję za wyjściem."

  Musisz wziąć pod uwagę, że decydenci UE też są skorumpowani przez żydów: banki, Sorosa, członków klubu z Bilberbergu. Czy ty myślisz, że Merkel jest aż taką debilką by zapraszać arabów na socjal do Niemiec. Nie to wielka światowa gra.

  Same wyjście z UE w tej dekadzie jest decyzją błędną, może okazać się pułapką . UE nie potrzebuje, już takich partnerów jak Polska, do nas trzeba dokładać, co innego W. Brytania.

  Jeżeli będziemy więcej importować z państw UE, to tak, ale gdy będziemy więcej exportować na rynki europejskie- jak teraz, to nie. Sprzedając masło, jaja , drób, nabiał i inne płody rolne niszczymy rynek niemiecki, holenderski, belgijski, duński i francuski.

  Gdy wystąpimy z UE, to naszej produkcji nie sprzedamy ani w UE , ani na wschodzie. Tam mamy już rynki wschodnie zamknięte. Jak wyjdziemy z UE to już gazu nie kupimy od Niemców. Amerykańscy żydzi nie będą pośredniczyć w dostawach rosyjskiego gazu do Szczecina. Rosja po 2021 nie będzie dostarczać nam gazu rurociągiem, tą transze już wykupili żydzi. Zresztą rurociąg jest już stary i wymaga kapitalnego remontu, jednak ani Polska, ani Rosja nic w tej sprawie nie robi.

  Jest wiele powiązań i zobowiązań o których nie ma sensu tu pisać. Gdy jesteśmy w UE , to najwyżej będziemy ją ciągnąc w dół. Jak wystąpimy to pójdziemy na dno, a żydzi wykupią nas natychmiast. Nie po to inwestują w polskie wodociągi. Kryzys skończy się jak na Ukrainie Majdanem i wykupem obligacji państwowych.

  My jesteśmy teraz przeznaczeni na mięso armatnie dla Rosjan, ale UE obawia się odpowiedzialności wynikających z NATO-wskich deklaracji. Dlatego chętnie widzieli by nas poza NATO. Możliwe że nawet NATO się rozpadnie. USA znajdzie ku temu pretekst, np niedofinansowanie partnerów.

  Liczą, że w ramach międzymorza utworzymy nowy pakt wojskowy. Jeszcze lepiej było by gdyby wszystkie państwa międzymorza wystąpiły z UE. To one głównie generują koszty, zostały już wydrenowane z majątku, a ich przemysł zniszczony. Teraz są tylko rynkiem zbytu, ale gdy będą się rozwijać jak Polska będą problemem. Nie wprowadzono nas do UE byśmy bezkarnie konkurowali z europejskim przemysłem.

  Polityka to działania długofalowe, nasi amatorzy nawet nie mają pojęcia co kroją inni. My jesteśmy tym suknem, a oni krawcami. Na wyjście z UE przyjdzie czas, ale jeszcze za wcześnie. Muszą być utworzone nowe rynki zbytu, źródła surowców i finansowania.

  Pierw trzeba usunąć fałszywych doradców z rządu.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @kula Lis 67 13:50:08
  Oni, wrogowie Polski są wszędzie, w każdej partii i frakcji. Zniszczą każdą szlachetna ideę. Tu nie ma co dzielić na komuchów, PO, PiS, Nowoczesna....to bez znaczenia. Wróg polski podstępnie przenika wszystkie szeregi Polityczne by niszczyć kraj.

  Gdy np Do Rosyjskiej Dumy czy Kongresu USA, dostaną się wrodzy agenci CIA, FSB zniszczą to państwo i nie będzie to wina Dumy czy Kongresu tylko elementu obcego.

  DZIŚ Z POLSKI KORZYSTAJĄ I WYCISKAJĄ JAK CYTRYNĘ ŻYDZI, LOBYSCI USA (TEŻ W WIĘKSZOSCI ŻYDZI), UKRAIŃCY (BANDEROWCY TEZ W WIĘKSZOŚCI ŻYDZI -CHASYDZI) i KOŚCIÓŁ (JAKO PAŃSTWO, tu niewolno mylić z wiarą w boga i ewangelią).

  TO SĄ NAJWIĘKSI WROGOWIE POLSKI.

  MASONI TO SPRAWA DRUGOPLANOWA, ZASŁONA DYMNA. NA DZIEŃ DZISIEJSZY WCHODZĄ W GRĘ WOLNI MASONI (ŻYDOWSKA MASONERIA RYTU NOWOJORSKIEGO) i MASONERIA (JEZUICKA, INTERESY MATERIALNE KOŚCIÓŁA RZYMSKIEGO).
  To zupełnie dwie różne loże inne programy cele. Jezuici (Opus Dei, Masoneria kościelna) straszy masonami w Radiu Maryja, chociaż od ponad 200 lat rywalizują o wpływy pierw na kontynencie USA, pomiędzy masonami rytu nowojorskiego, a Jezuitami którzy reprezentowali południe.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @kula Lis 67 12:24:39
  Dla tego priorytetem dla poprawy życia w Polsce jest, by w Polskim rządzie zasiadali Polacy. Politycy przekładający interes żydowski, nad interes obywateli Polskich powinni być napiętnowani. Polscy patrioci nie powinni oddawać głosów na takich „Polaków” jak Janusz Lewandowski, który nie odróżnia nacjonalizmu od faszyzmu.

  Gdy Polacy nie będą głosować na obywateli o wątpliwej prewencji, żadne partie nie będą ich umieszczać na listach wyborczych, samorządowych czy parlamentarnych. Przed wyborami trzeba takie listy w kontekście do list wyborczych upublicznić i zamieścić w sieci.
  Wcześniej można zebrać stosowną ilość głosów np. na stadionach i złożyć odpowiedni projekt ustawy obywatelskiej dający prawa wyborcze tylko Polakom. Naród żydowski powinien być traktowany jako bezpaństwowcy, bo ponad interesami Polaków będą przedkładać interesy żydowskie.

  Niezależnie od wyników głosowania, wszyscy Polacy uświadomią sobie którzy parlamentarzyści reprezentują interesy Polskie, a którzy obce. To będzie podstawa by na tych parlamentarzystów nie głosować.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @provincjał 08:31:47
  Tak jak napisałem: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia."

  Prościej to zwycięzcy i aktualna władza decyduje kiedy bojownik jest bohaterem, partyzantem, a kiedy terrorystą, bandytą.
  Rząd czy reżim?
 • @ Autor+5
  TO NIE JEST ANTYSEMITYZM, GDY ŻADA SIĘ USUNIĘCIA ŻYDÓW Z POLSKIEGO RZĄDU.

  Postawa patriotyczna Polaków zaskoczyła żydów. Zabolało ich, zagroziło misternie tworzonym planom eksodusu na tereny Europy wschodniej.
  Teraz usiłują dążenia Polaków do samostanowienia o losach Polski, przekuć z nacjonalizmu i patriotyzmu w faszyzm i antysemityzm.

  Nikogo nie powinno dziwić , ze Polacy chcą rządzić w swoim kraju. Żadne państwo nie pozwoliło by aby obcy przejęli władzę w ich parlamencie. Czy jest to wyobrażenia by Polacy rządzili w Izraelskim Knesecie, Rosjanie w USA a Turcy w Chinach.
  Izraelska agentura rozstawia po kątach.
 • @ Autor+5
  Terroryzm jak i demokracja to bardzo elastyczny termin. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  Podczas II Wojny Światowej, całe polskie podziemnie zbrojne siało terror i jako terroryści byli postrzegani przez Niemców. Po wojnie my jako zwycięscy, o terror i terroryzm obwinialiśmy Niemców.
  Natomiast "terrorystów" - nazywaliśmy bojownikami o wolność, partyzantami. Bohaterami, którym nadawano medale, stawiano pomniki, ich imieniem nazywano ulice i szkoły.

  W wyniku tak przeszacowanych wartości nasuwa się odpowiedź dlaczego np. Łupaszko z bandyty stał się bohaterem. Jednak trudniej mi zrozumieć dlaczego autorzy Powstania Warszawskiego są bohaterami, a nie terrorystami.
  Rząd czy reżim?
 • @kula Lis 67 14:20:44
  "Nowoczesna składa zawiadomienie do prokuratury na organizatorów Marszu Niepodległości. Powód? Propagowanie faszyzmu i rasizmu."

  Tu raczej chodzi o hasła antysemickie. Jak się zorientujesz kto stoi za liderem tej partii to nie będziesz tak dziwił.

  Jego gest jest raczej wymierzony w Rząd, a nie samych protestujących. Będzie trudno coś udowodnić protestującym.

  To jest kwestia wskazania konkretnych osób, konkretnego hasła i udowodnienie intencji. Samo stanie pod banerem niczego nie dowodzi, nawet jego trzymanie nie jest jednoznaczne. Sam proces jest nikomu niepotrzebny, nawet żydom (oni starają się jeszcze unikać rozgłosu). Sam proces może jeszcze bardziej im zaszkodzić, gdy obrona nagłośni, wykorzysta fakty i okoliczności, którymi kierowali się oskarżeni.

  To wyłącznie atak Petru, na PIS, i to raczej nieudolny. Ponieważ Nowoczesna tą drogą nie wzbudzi sympatii Polaków i nie zwiększy swojego elektoratu. Jest to jedynie szansa na chwilowe zaistnienie Petru w mediach. Nie wierze, że popiera najazd islamistów do Europy, czy przejmuje się kolorem skóry murzynów. Tu chodzi wyłącznie o wątek żydowski.

  To odsłania jego podbrzusze, i przy każdym wystąpieniu medialnym powinien być pytany czy jest za przyjęciem do polski uchodźców. Gwarantuje że po roku jego elektorat zmaleje o 50%.
  (Za błędy przepraszam, jestem niepoprawnym dyslektykiem.)
  TVN24 dostało list od… Boga. Pilnie poszukiwani psychiatrzy!
 • @miarka 13:22:00
  "...sprawiedliwość rozumiana po katolicku ma i swoje służebności - w tym zwłaszcza wobec dobra i dobra wspólnego oraz moralności i morale wspólnotowego, w tym rodziny, ale i narodu..."

  Zaznaczam jestem wierzący, ale kościół ma dwie moralności.

  1/ Moralność obowiązująca wiernych i wyłożona w piśmie św.
  2/ Moralność kościoła, zupełnie odmienna. Przepełniona pychą, bogactwem, zbrodniami, wojnami religijnymi, pedofilami i homoseksualistami, gdzie o miłości do bliźnich mowy być nie może.

  Gdy przemawia prawdziwy chrześcijanin mamy do czynienia z pierwsza moralnością.
  Gdy przemawia i poucza nas Biskup, wtedy mamy do czynienia z drugą moralnością.
  Szczyt upokorzenia
 • @35stan 13:24:52
  Gdzie Jezus mówił w Ewangelii że jest Bogiem ?
  Gdzie Ewangelia mówi że Jezus jest Bogiem ?

  Jezus był SYNEM BORZYM, i tak o sobie mówił.

  Chrześcijanie wyznają wiarę tylko w Jednego Boga.
  TVN24 dostało list od… Boga. Pilnie poszukiwani psychiatrzy!
 • @ Autor
  "Dlaczego ludzie patrzą i nie widzą?"

  Widzą, ale nie kojarzą.
  Nie kojarzą bo nie myślą.
  Nie myślą, bo WIERZĄ, że inni za nich myślą.

  Ludzie wiedze przyjmują bezkrytycznie z TV, prasy, książek i podręczników.

  Nawet nauka, to powielenie tego co już podano w podręcznikach. Jeżeli ktoś w tych podręcznikach poda fałszywe informacje, to cała reszta naukowców jest w d...pie.

  Np. Obecnie pisane podręczniki Historii, Ekonomii, Matematyki...nie zawsze oddają całą prawdę.

  Jeżeli w założeniach np. Matematyki jest błąd, to nie da się za pomocą tego narzędzia udowodnić wszystkich zagadnień matematycznych.

  Np.: czy liczby są potrzebne (to wymysł ludzi), może wystarczy tylko : zero, jednostka , nieskończoność. Przecież 1 jako jednostka miary może być każdą wartością.

  Czy ciąg liczb od zera do + nieskończoności ,- zmierza do jednej nieskończoności, czy wielu nieskończoności. Przecież w tym szeregu np liczba pi też zmierza do nieskończoności. Jak wiele innych liczb niewymiernych. Czy charakter nieskończoności jest zawsze taki sam ?

  Przecież mamy dwie różne powierzchnie kuli (zewnętrzną i wewnętrzną), opisaną jednym wzorem, a przecież one są różne i mają różne właściwości. Mało tego łatwo udowodnić, że żadna z nich nie może istnieć równolegle z drugą, bo rozgranicza ja grubość, która musi być > 0. Zatem jedna z powierzchni kuli musi być mniejszą od drugiej. Wynika to z faktu że promienie powierzchni kuli wewnętrznej i zewnętrznej muszą być różne, gdy są równe nie ma powierzchni.

  Te pozorny absurd, wynika z teorii wprowadzonego nowego wymiaru.

  Wiele definicji podstawowych, nawet z matematyki na tym poziomie łatwo wysadzić w powietrze.

  Wracając do meritum. Dziś mamy natłok informacji i dlatego podając fałszywe informacje łatwo manipulować ludźmi. Ludzie z przyzwyczajenia wolą WIERZYĆ niż myśleć samodzielnie.

  Myślą tylko nieliczni, a na Ziemi to większość ma rację. Dlatego są takie a nie inne efekty podejmowanych decyzji.
  System złodziejski i Elżbieta Jaworowicz.
 • @SZS 11:30:46
  A gdy Bóg komunikuje się za pomocą listów ?

  To wykracza poza wszelkie ramy możliwych zmian umysłowych autora i redakcji :-D
  TVN24 dostało list od… Boga. Pilnie poszukiwani psychiatrzy!
 • @ Autor+5
  Tylko za zapał i zaangażowanie. Media i tak ideę marszu przekuły w sukces żydo-POPIS-u i kościoła.
  Szczyt upokorzenia
 • @ Autor+5
  Polska jest słaba bo ma licznych wrogów. Pasożytów żerujących na naszej ojczyźnie. Ile by nie napisano z każdej strony prac "naukowych" w obronie pasożytów.

  Jest oczywistym że dziś na Polsce, zerują żydzi, amerykańscy lobbyści przemysłowi, kościół, no i UE zaczyna nas pomału kroić.

  Tu nie ma co filozofować. Nie da się tego ukryć, że to są siły okradające Polskę z majątku i środków finansowych. Odbywa się to kosztem edukacji, służby zdrowia, emerytur, wojska, kosztów paliwa, gazu, czynszu. Kosztów zwykłych obywateli.

  Zawłaszczanie świąt przez kościół, jest na porządku dziennym. Jednak zawłaszczenie dnia konstytucji 3 Maja i Święta Narodowego pod starymi historycznie hasłami to policzek dla Polski.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @ Autor
  Dziś rano Newsweek-Jarosław Makowski (Polski historyk filozofii, dziennikarz i publicysta, od 2010 do 2015 dyrektor Instytutu Obywatelskiego, od 2014 radny sejmiku śląskiego V kadencji.) pisze :

  Artykuł „W Święto Niepodległości polski Kościół zdradził Jana Pawła II”

  http://www.newsweek.pl/opinie/kosciol-popiera-nacjonalizm-to-dalekie-od-nauczania-papieza,artykuly,418878,1.html

  „Zabawa z nacjonalizmem przypomina zabawy z bronią. I zawsze kończy się tragicznie. Nauki z tej prostej lekcji nie wyciągnął polski Kościół. Pomimo kolejnych ostrzeżeń, że nacjonaliści krzyczący Bóg-Honor-Ojczyzna nie mają nic wspólnego z nauką żydowskiego nauczyciela - Jezusa z Nazaretu.….”

  Podkreślając żydowskie pochodzenie Jezusa ale zapominając, że Jezus odciął się od wiary żydowskiej i jej kapłanów.

  W artykule nie wspominał, jak wielu innych o wznoszonych hasłach antysemickich. To temat wycięty z mediów za pomocą cenzury. Mówi się tylko o rasizmie antymuzułmańskim mimo, że nie były to działania skierowane przeciwko osiedlaniu emigrantów w Europie, a nie stricte rasistowskie.

  Nikt nie broni murzynom, arabom żyć i mieszkać u siebie (Na bliskim wschodzie i Afryce).

  Taką postawę ogólnie reprezentują zydowskie media w Polsce.

  Natomiast wszelkiej maści politycy i kler próbują się ogrzać w blasku marszu niepodległości, nie dostrzegając najważniejszego że to marsz NIEPODLEGŁOŚCI, który jest skierowany przede wszystkim przeciw krwiopijca i zdrajcom narodu w imię swoich partyjnych interesów i obcych mocodawców.

  Z przekazów medialnych można wyciągnąć wniosek, że manifestanci popierają rząd, jego frakcje i kościół.
  Marsz Niepodległości 2017 – nacjonalizm spacyfikowany -?
 • @ Autor
  Jak by pan był Polakiem to wiedział by Pan, że Święto Królowej Polski obchodzimy 3 maja. Już ukradziono świętowanie konstytucji 3 Maja,na rzecz kościoła. Nie da się jeszcze ukraść Święta Niepodległości, na rzecz matki Boskiej Królowej Polski.

  Proponuje inne święto w miejsce święta Niepodległości np.: Święto nieomylnego Jana Pawła II.

  Czemu nie,kościół przywłaszczył tyle świąt pogańskich, że teraz pozostają mu święta tylko świeckie.
  11 LISTOPADA 2017 ROKU ŚWIĘTO KRÓLOWEJ POLSKI
 • @Janusz Górzyński 16:48:31
  Szanowny Panie nie mam żadnej biblii.

  Kiedyś opierałem się na Vulgacie jako podstawie wiary katolickiej, powszechnie cytuje Biblie 1000 lecia, bo jej tłumaczenie jest najbliższe wersji łacińskiej. Tylko w wypadku wątpliwości szukałem innych wersji np. Warszawskiej, Gdańskiej S/N, Brzeskiej i to raczej w kontekście historycznym relacji Polskiego Kościoła, a nie zagadnień teologicznych.

  INTERESUJE MNIE WYŁĄCZNIE SŁOWO BOZE, NIE INTERESUJA MNIE WIZJE SIOSTRY FAUSTYNY.

  Nie mam nic przeciwko nim, tak jak i encyklikom Jana Pawła. Szczególnie gdy są wstanie pomóc wiernym odnaleźć drogę do Boga. Dla mnie to niepotrzebny balast, nie będący nauką Pana, tylko jego sług (lepszych, lub gorszych).
  Nie bój się Apokalipsy!
 • @Janusz Górzyński 11:27:14
  "..Życie eucharystyczne poza Kościołem jest niemożliwe do zrealizowania. Dlatego Kościół ustanowił sakramenty, które wypłynęły z Najświętszego Serca Jezusa przebitego włócznią na Krzyżu Zbawienia !.."

  Zgadza się, ale to kościół ustanowił te sakramenty. W Biblii nie ma mowy o sakramentach i potrzebie ich przyjmowania. Jedynie chrzest był zastrzeżony dla chrześcijan, ale nie noworodków, tylko świadomych neofitów, którzy pragnęli przyłączyć się do chrześcijan. Praktykowano tez zwyczaj dzielenia się jadłem (chlebem i winem) przy wspólnym posiłku pielgrzymów w pierwszych gminach. Stąd zrodził się zwyczaj eucharystii, by podkreślić związek z gmina chrześcijańską.

  Ale to tylko tradycja, a nie nauka Jezusa. Tradycja, która dawała przywilej władzy nad wiernym. Gdy podpadł, mógł nie zostać dopuszczony do wspólnej wieczerzy. W okresie późniejszym, nierozgrzeszony nie mógł dostąpić komunii. Gdy nie otrzymał komunii mógł nie dostąpić zbawienia. To cały system wodzenia wiernych na pasku kościoła.

  Jezus poprzez swoje nauki, nie straszył i nie ograniczał poglądów wiernych. Mówił "Szukajcie a znajdziecie" . To wierni sami mieli szukać drogi do Boga. To nie kościół miał za nich decydować jaką droga mają kroczyć, bo droga każdego jest inna. Nie było celem nauki Jezusa szantażowanie wiernych.
  Nie bój się Apokalipsy!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30