Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • Szanowni adwersarze
  Staszek kieliszek ma rację, fabrykę Kamaza budowali mAerykanie, ale to było bardzo dawno temu. Dzisiejsze samochody Kamaz nie mają nic wspólnego z tamtymi, a importowane maszyny do ich produkcji zostały dawno złomowane.

  Pierwsze rosyjskie czołgi BT1, które dały początek konstrukcji podstawowego czołgu ZSRR BT-7. To lekki czołg skonstruowany pod koniec lat 20, przez amerykańskiego konstruktora J.W.Christie (w literaturaturze "Christie M 1928). W późniejszym T-34, zachowała się tylko koncepcja Christie M 1928, to jest pochyły przedni pancerz.

  Dzisiejsze rosyjskie czołgi już nic nie mają wspólnego z amerykańskimi rozwiązaniami.

  Adekwatnie Rosjanie zbudowali pierwszą rakietę i samolot odrzutowy. Dziś jednak są to fakty bez znaczenia. To tylko historia i konstrukcje których autorzy dawno nie żyją. Zostali zastąpieni przez nowych inżynierów, którzy dopiero pokazują na co ich stać.

  Historia pokaże, którzy będą lepsi Amerykanie czy Rosjanie.
  Rosyjski potentat przemysłu motoryzacyjnego KAMAZ
 • @Herkules 16:34:14
  dziękuje
  Rosyjski potentat przemysłu motoryzacyjnego KAMAZ
 • @Oświat 16:28:52
  Ten pojazd jest produkowany przez kompleks wojskowy w oparciu o kooperacje z takimi potentatami jak Kamaz czy Ural.

  Producentem jest : JSC "Przedsiębiorstwo budowy maszyn Vityaz" » - zakład inżynierii transportu w Ishimbay, zajmujący się produkcją pojazdów lądowych o wysokich zdolnościach przewozowych (znak towarowy" Vityaz "), zlokalizowany w mieście Ishimbai , Republika Baszkirii .

  Ale fabryka montażu pojazdu Vityaz znajduje się gdzie indziej w Ishimbay ich nie montują. Cena aktualnie około 14,5 mil rubli .
  Rosyjski potentat przemysłu motoryzacyjnego KAMAZ
 • @Arjanek 14:35:15
  Wiadomo, że ludzie mający wspólne interesy czy zainteresowania trzymają się razem i popierają. Kogo to obchodzi ? Kogo dmuchał żonę Kery, z kim Tramp chodził do szkoły i kto iwanke trzymał do Był chrztu. ?
  Ważne by człowiek był uczciwym, a nie ścierwem. Sergiej Rogalin to światowej sławy muzyk, profesor wiolonczeli. Do interesów naftowych wciągnęli go żydzi za czasów pijaka Jelcyna. Niczego od Putina nie dostał, chociaż znają się jeszcze z czasów szkolnych.
  Normalnych ludzi często łączą przyjaźnie.
  Rosyjski potentat przemysłu motoryzacyjnego KAMAZ
 • +5
  Jacy przywódcy, taka władza.
  Nie będzie Żyd pluł nam w twarz
 • Autor
  Trzeba rozróżniać nacjonalizm, od faszyzmu. Nacjonalizm nie równa się faszyzm, SS, holokaust. Tego młynka kręcą żydzi by zabić ducha nacjonalizmu w Polsce.

  Nacjonalizm to tylko miłość do ojczyzny, dbanie o własny naród i kraj.

  "...Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu...."

  Wikipedia :
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm

  Nacjonalizm (miłość do ojczyzny) nie wiele ma wspólnego z wyznaniem, czy biurokracją. Ateista tez może byc nacjonalistą.

  Polak powinien być dumny z swojego nacjonalizmu.
  Po co polscy patrioci „kopią się z koniem” nacjonalizmu?
 • +5 Autor
  "..Bezkrytyczne przyjmowanie powszechnych autorytetów jest cechą raczej ludów pierwotnych (szaman, czarownik, wódz plemienia) niż dojrzałego - zdawałoby się - społeczeństwa przynależącego do cywilizacji zachodu..."

  Ludziom myślącym autorytety są niepotrzebne.

  Autorytety potrzebne są tym , którzy usiłują sterować społeczeństwem. Dlatego wcześniej kreują autorytety, by później powoływać się na nie.
  Od autorytetów do ekspertów.
 • @lorenco 22:36:47
  Nasz prezydent klęczy.... Wszyscy prezydenci UE i Tramp do piet nie sięgają Putinowi.

  Nie tylko gość jest sprawny intelektualnie, ale też sprawny fizycznie. Media zachodnie mogą tylko zazdrościć i kpić kiedy Putin łapie szczupaki, poluje , jeździ konno, nurkuje, prowadzi miniaturowy batyskaf, lata myśliwcem odrzutowym, gra w hokeja. Wczoraj na otwarciu mostu kerczeńskiego, prowadził 30 tonowego Kamaza z prędkością około 80 km/h przez cały most, łeb w łeb obok drugiego Kamaza.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805157964746-Putin-Most-Krymski-rosja-polwysep-krymski-wladimir-putin-ciesnina-kerczenska-krym-ukraina-most-nad-ciesnina-kerczenska/

  Rosja nigdy nie miała takiego prezydenta. Putin nie musi czytać z kartek, wypowiada się swobodnie i do rzeczy niezaleznie od okoliczności. Rosjanie mogą być z niego dumni i pozostaje tylko im pozazdrościć. Stąt właśnie jego siła i ponad 80% poparcie narodu.

  Reszta światowych polityków niedorasta mu do pięt.
  Palestyńczycy nie ustępują.
 • +5
  Najmocniejszą tezą dla tej katastrofy jest przejęcie pięciu ton złota przewożonego przez ten samolot.

  https://www.youtube.com/watch?v=3KSQU4XOr_0
  Samobójstwo pilota?
 • @MacGregor 10:08:15
  Tak je szanowali, ze je umęczyli. Rok męczeństwa to nie rok kanonizacji.
  Kult Maryjny
 • do autora
  Kult maryjny mamy, tylko większość nie wie kogo czci.
  W bili mamy nie jedną Marię, ale wiele. To było popularne imię. Hołdujemy dwie Marie, ale jak odmienne.
  Jedna to skromna matka Jezusa, żona 100 letniego cieśli, ubogiego starca. Przedstawiana jako biała kobieta, zamężna w błękitnej chuście na głowie. Kolor niebieski i biały symbolizuje niewinność i czystość.
  Druga to Maria królowa , w koronie i szatach przyozdobionych drogimi kamieniami. Śniada lub czarna, często obrazowana na półksiężycu, symbolem kapłanki Astarte.

  Kosciół usiłuje te dwie odmienne Marie łaczyć z sobą od wieków.

  Żydzi (pierwsi chrześcijanie) nie czcili żadnej Marii, bo kobiety uważali za gorsze. Kościół tępił kobiety, jako święte jak długo mógł. W wczesnym chrześcijaństwie nienawiść kleryków do kobiet była czymś normalnym.
  To krzyżowcy wynieśli na ołtarze królową. Wcześniej kult Maryjny rozwijał się jedynie w południowej Hiszpanii i Francji.
  Kim zatem jest PANNA z Częstochowy, KROLOWA Polski ?
  Daleko zaszedłeś badając biblie, Dlatego by nie obrażać czyiś uczuć religijnych podpowiem tobie , szukaj w Apokalipsie Jana rdz. 12, ale przeczytaj i prolog.
  Kult Maryjny
 • @K54 22:31:21
  Napuszczenie przez USA, Chin na Rosję, czy inne mocarstwo jak np Korea Pn, Irak jest praktycznie niemożliwe.

  To prymitywna gra. USA traci wiarygodność. Każdy przywódca wie, że po Rosji przyjdzie kolej na jego państwo. Gdyby np Chiny zaatakowały i nawet pokonały, Rosje niezależnie od ceny jaką przyszło by im zapłacić. To kto zagwarantuje Chińczykom, że nie będą następnym celem USA.

  Widać to obecnie podczas głosowań w ONZ, wśród państw trzeciego swiata. Które kiedyś głosowały pod dyktando USA, dziś już wiedzą, że disiejsze akty przemocy w Syrii, Jemenie, Afganistanie, jutro mogą mieć miejsce w ich kraju. Dlatego są przeciwni polityce USA.
  Konflikt Irańsko Żydowski
 • @lorenco 22:02:57
  "Jesteśmy już w Polin."

  Tak, i nie jesteśmy wstanie uwolnić od ucisku żydoamerykanów.
  Uwolnimy sie tylko wtedy, jezeli Rosji i Putinowi uda się zniszczyć amerykańskich banksterów i globalistów z gwiazdą Dawida.

  To jedyna nadzieja dla Polski, ponieważ politycznie jesteśmy za głupi by prowadzić niezależną politykę nawet u boku UE.
  Konflikt Irańsko Żydowski
 • @AgnieszkaS 19:14:42
  "A przywódcy Anglii, Francji i Niemiec zostali poinformowani, że współpracując nadal z Iranem staną się również obiektem amerykańskich sankcji.

  Dlaczego taka cisza wisi w powietrzu?"

  Bo USA zostało samo na placu boju. Sygnatariuszami aktu znoszącego sankcje byli USA, Rosja , Chiny, Anglia, Francja i Niemcy. W zamian za zniesienie sankcji, Iran udostępnił swoje instalacje jądrowe pod nadzór kontroli międzynarodowej. Zniesieni sankcji umożliwiło Iranowi (jako czwartemu producentowi) eksport ropopochodnych w świat. Zaowocowało to pierwsza od lat obniżką cen paliw na rynku europejskim.

  Nikt z pozostałych sygnatariuszy nie poparł USA, bo Anglia, Niemcy, czy Francja nie jest zainteresowana by płacić więcej za ropę u innych dostawców. Ceny paliw kształtują całą gospodarkę Europy. USA nie kupuje ropy od Iranu więc może ogłaszać sankcje. Interesy USA i UE się rozjeżdżają, unia nie może bez końca ponosić gospodarcze straty by ratować amerykańską ekonomię.
  Konflikt Irańsko Żydowski
 • @Oscar 17:35:14
  "...Putin ma soje wtyki w Izraelu w globalnej mafii żydowskiej.
  Netaniachu ma swoich żydów (wtyki) w Rosji.
  Oni są skazani na siebie... mimo że są przeciw sobie.
  To polityka wyższych lotów... nie dla prostaków...."

  To nie tak. Żydzi są w Rosji, tak samo są w innych państwach. To nic nowego, do XIX w nie mieli nawet swojego państwa.

  Jednak Rosja rozgrywa swoje interesy samodzielnie, często nie po myśli żydowskich globalistów i Israela.

  Czasami pojawiały się zalecenia dla sterowanych mediów by pokazać Putina i Rosję jako marionetkę w rekach żydowskich. Sugerująć że Kreml prowadzi jakąś podwójna grę z żydami. Jednak nigdzie tego nieudowodniono, poza epoką stalinizmu.
  Konflikt Irańsko Żydowski
 • +5 za dochodzenie do prawdy
  Pisze Pan „…Jedna z przekazanych w ostatnim czasie Oddziałowej Komisji w Gdańsku kostek różni się od pozostałych barwą, kształtem i brakiem oznakowania. Podjęte czynności uprawdopodobniły tezę, iż mogło ono zostać zabrane przez jednego z pracowników technicznych Akademii Medycznej podczas porządkowania jej pomieszczeń po zakończeniu II wojny światowej…”

  To żaden dowód, to spekulacja IPN. Prokurator nie zna składu mydła, nie wie kto je dostarczył (spekuluje, że może ktoś znalazł stary zapas). Z Pańskiej notatki też nie wynika kiedy te mydło dostarczono.
  To, że kostka była inna, niczego nie dowodzi.

  Mydło jest łatwo, topić, kroić i rozpuszczać nadając mu nowa formę. Nie jest tez problemem zrobić takie mydło na bazie mydła RIF, czy nawet zdobyc trochę tłuszczu ludzkiego z prosektorium i samemu wyprodukować takie mydło. Fakt pojawienia się innej , enigmatycznej kostki mydła niczego nie zmienia. Może to było używane, stare mydło produkowane z łoju „Biały Jeleń” stosowane do prania na tarce i na wrzody.

  Mydło robi się z tłuszczu. Może to być olej kokosowy, palmowy, bawełniany , konopny, oliwkowy, makowy, arachidowy, sojowy, słonecznikowy, gryczany, rzepakowy, lniany, rycynowy, tran i tłuszczy zwierzęcych łoju, smalec, olej kostny. Współcześnie stosuje się jeszcze tłuszcze syntetyczne.

  Najdelikatniejsze mydła są produkowane w oparciu o olej kokosowy, palmowy, oliwkowy, inne oleje są stosowane często w celu podniesienia właściwości leczniczych mydła. Ciężkie tłuszcze zwierzęce jak łój, smalec były stosowane tylko zastępczo, jako dodatek do mydeł lub w warunkach deficytowych dla innych surowców (wojna). Mydła z tłuszczu stałego zwierzęcego są twarde, kruche, śmierdzące (ciężko usunąć przykrą woń), ciężko się pienią. Mydło z tłuszczu ludzkiego nie wiele będzie różnić się od mydła wyprodukowanego z słoniny wieprzowej.

  O pochodzeniu mydła decyduje zawartość kwasów tłuszczowych. Mydło z łoju ma około 32,5% kwasu palmftylowego, 21% stearynowego, 59% olejowego. Mydło z oleju kokosowego ma 7,8% kwasu kaprylowego, 7,6% kaprynowego, 44,8% laurynowego, 18,1% mirystynowego, 9,5% palmftynowego, 2,4% stearynowego i 8,2% olejowego. Każde mydło zależnie z jakiego tłuszczu powstało różni się znacznie zawartością kwasów tłuszczowych i właściwościami, szczególności w właściwościach pieniących.

  Mydło z łoju , czy smalcu wołowego, wieprzowego, czy tłuszczu ludzkiego będzie się nieznacznie różnić ale to są różnice w ułamkach procentu. Różnica pomiędzy mydłem z tłuszczu ludzkiego, a zwierzęcego będzie bardziej widoczna przy analizę zawartości soli w mydle.

  Właśnie przez taką swobodną interpretację faktów, powaga instytucji jaką jest IPN uległa całkowitej deklasacji i trudno wszystkie rewelacje IPN traktować poważnie.

  W wypadku produkcji mydla surowce tłuszczowe nie stanowiły aż takiego problemu by mydło produkowac z ludzi. Problemem był ług (Wodorotlenek Sodowy NaOH), stosowany do produkcji opon, w rafinacji paliw, i przy produkcji materiałów wybuchowych.
  IPN podtrzymał mit o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego
 • @Arjanek 10:41:01
  Arjanek ja tez w to nie wierzę, ale staram się znaleźć jakieś logiczne argumenty na obronę teorii postawionej przez Nałkowską.


  PS w mydle nie ma bakterii, bo jest gotowane przez wiele godzin, dni. Resztę załatwia ług.

  Rozwiązanie zagadki jest proste. Jeżeli RIF to tłuszcz żydowski (Reines Jüdisches Fett), to proszę z komórek tłuszczowych tego preparatu wyodrębnić DNA i udowodnić , że pochodzi od żydów.

  Nie da się, bo w tym mydle nie ma żadnych komórek DNA.
  Czy prof. Spanner produkował mydło z tłuszczu ludzkiego
 • Proszę włączyć myślenie.
  To było prosektorium Akademii Medycznej nie fabryka. Tam trafiają ciała dla studentów medycyny , którzy mają zajęcia z anatomii. Tam preparuje się tkanki.

  W czasie wojny w do prosektorium trafiało znacznie więcej ciał, do tego też te bez głów, które je utraciły na skutek egzekucji. W Rzeszy wyroki śmierci wykonywano poprzez ścięcie. W czasach wojny za byle co można było dostać czapę.

  Nałkowska jako młoda dziewczyna była posrana gdy zobaczyła w prosektorium kilkadziesiąt ciał , część bez głów, inne wypatroszone, inne zanurzone w basenach z formaliną.

  TO JEST NORMALNY WIDOK W PROSEKTORIUM.

  Jedyny świadek, robotnik fizyczny, prawdopodobnie gdańszczanin, folksdojcz nie poszedł na front tylko dostał fuchę w prosektorium Akademii Medycznej.

  Kim tam był ? Po prostu sprzątał ten burdel.

  Jest prawdopodobne, że dr. prof. Spanner kazał mu odkładać tłuszcz. Mogło to być wynikiem zapotrzebowania na mydło, do szorowania prosektorium. Możliwe że profesor z braku mydła, usiłował je wyprodukować by zachować higienę w prosektorium.

  Możliwe, że tylko nastraszył świadka, ze mydło którym szoruje stoły po sekcjach jest z trupów, by ten tego mydła nie kradł. Sam świadek przyznał, że wynosił mydło i miał je w domu.

  Możliwe jest też, że pracownicy chcieli produkować deficytowy towar jakim było mydło by wymieniać go na inne brakujące towary. W czasie wojny Polacy też produkowali pokątnie różne deficytowe towary np. spirytus za pomocą karbidu.

  Faktem jest, że w całych tych zeznaniach nie ma słowa o żydach.

  Czym kierowała się Nałkowska, która w owym czasie pracowała w biurze propagandy zagranicznej będącą pionem Głównej Komisji Badań Zbrodni Hitlerowskich.

  Możliwe, że nie obca była jej żartobliwa interpretacja logo firmy RIF (Reichsstelle für Industrielle Fettvesorgung), jako Reines Jüdisches Fett -czysty żydowski tłuszcz. Nie wyczuła żartu ulicy, nie zastanowiła się czemu Niemcy mieli by pisać na mydle tłuszcz żydowski? Czy miało to zwiększyć sprzedaż mydła? Czy może reklamować jako tłuszcz do smażenia naleśników ?

  Niestety młoda pisarka sprawę potraktowała poważnie, i z prosektorium AM w Gdańsku, przedstawiła jako fabrykę mydła z żydów.
  Czy prof. Spanner produkował mydło z tłuszczu ludzkiego
 • Wymiana mysli i doswiadczeń miedzy odległymi cywilizacjami jest mało prawdopodobna.
  Temat czysto akademicki. To tak jak by Pan chciał pogadać z rybkami w akwarium.

  Gdy dotrze na ziemię obca cywilizacja to będzie znacznie wyżej rozwinięta jak nasza. Porozmawiać , nawiązać kontakt będziemy mogli co najwyżej wzrokowy, tak jak pies gdy merda ogonem, czy mrówka która chodzi po naszej ręce. Podobne relacje będą dla wyżej rozwiniętej cywilizacji, jak dla nas w wypadku rozmowy z koniem, lub bocianem. Będziemy zdani na, łasce i nie łasce przybyszów. Pytanie jest ważniejsze w jakim celu penetrują głęboki kosmos i po co tu przybyli ? Bo na pewno nie eksplorują kosmosu tylko po to by zaspokoić swoją ciekawość, lub nieść kaganek oświaty.

  My inne formy życia możemy co najwyżej wytresować np.: Papugi, psa, kota, szczura, ale nie pogadamy sobie z nimi jak równy z równym.
  Gdyby to ludzie odkryli życie pozaziemskie, to odkryta cywilizacja będzie prawdopodobnie na niższym rozwoju technologicznym. Większość odkryć będzie dotyczyło życia pozaziemskiego na poziomie komórkowym, bo one szacunkowo stanowi 90% form życia w kosmosie. Gdybyśmy odkryli złożone organizmy, to wcale nie znaczy że będą inteligentne. Na ziemni z setek złożonych organizmów tylko człowiek jest naprawdę inteligentny. Jednak mimo badań, od 100 lat nie potrafimy porozumieć się z waleniami, szympansami.

  Zatem prawdopodobnie nie zrozumiemy też odkrytej cywilizacji pozaziemskiej. Mrówki, pszczoły tworzą społeczną cywilizację. Wiemy jak działa ich system , wiemy jak żyją, ale się z nimi nie dogadujemy, bo i po co ?. A ich los zależy tylko od naszego widzimisię.
  O obcych
 • @zygmuntbialas 07:25:24
  Tu przykład, jak daleko może posunąć się żyd, jego fanatyzm i głupota:

  ".....Żydzi zaczęli grzebać na swoich cmentarzach odnalezione kostki mydła RIF, tak, jak chowa się zmarłych! Wiem o dwóch takich pogrzebach. Jeden odbył się na cmentarzu Greenwood Cemetery w amerykańskiej Atlancie. Angielski napis na kamieniu nagrobnym głosi, że: – Tu spoczywają cztery kostki mydła, ostatnie ziemskie pozostałości po żydowskich ofiarach nazistowskiego Holocaustu......."

  ".....Drugi pogrzeb mydła RIF odbył się w Radowcach, mieście położonym w Bukowinie rumuńskiej. Na okazałym, kamiennym pomniku z gwiazdą Dawida, napis w języku rumuńskim – Pamiętaj straszne lata 1939 – 1945. Sześć milionów Żydów zostało zamordowanych przez hitlerowców. Tutaj, 1 kwietnia 1946, złożono na wieczny spoczynek mydło RIF, (czysty żydowski tłuszcz), które było wytwarzane w niemieckich obozach z tłuszczu umarłych......."

  http://www.kuriergalicyjski.com/historia/smaczki-z-archiwum/1890-profesor-spanner-mydo-rif-cz-2
  Mydło z tłuszczu ludzkiego - historia mitu

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031