Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • +5
  Panie pośle gdyby Pan kandydował w moim okręgu wyborczym, już wygrał by Pan następne wybory.
  Czy to jeszcze jest wolność?
 • @puuuq 00:38:33
  Zakon jako obrońca chrześcijaństwa praktycznie istniał jeszcze za życia Jezusa. Nikt nikomu nie musiał niczego zdradzać. Zakon jedynie czasem był inaczej nazywany, np. w kulturze masowej to Templariusze. Ale to tylko nazwa łacińska, znaczy tyle samo co rycerze świątyni (oczywiście Jerozolimskiej). Walka o tę prawdę , która była znana od początku chrześcijaństwa i która jest nadal przekazywana trwa. Tylko dla tego , że wymaga tego dobro cywilizacji europejskiej , której korzenie stanowi chrześcijaństwo. Jednak gdy sam kościół zdradzi Europę, to nic już nie będzie go chronić. Wtedy przekaz Jezusa i Nowy Testament nabierze zupełnie innego znaczenia i wymiaru.

  Teksty z Nag Hammadi nie traktują o tajemnicach kościoła. Pergaminy zostały ukryte podczas wyrzynania żydów w latach 60 pierwszego wieku. Wtedy jeszcze tak daleko chrześcijaństwo nie odeszło od nauki Jezusa i ewangelii.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:55
  Ad ochrony życia poczętego.:

  "Z kolei - czy to Kościół narzucił? Chyba nie tyle Kościół, co fundamentalistki uważające się za katoliczki, a faktycznie będące judaistkami."

  Nie oszukujmy się fundamentalistki były narzędziem kościoła. Ta doktryna wypłynęła od hierarchii kościoła i papieża. Nie wiele ma wspólnego z naukami Jezusa zawartymi w Biblii. To hierarchowie kościelni wypowiadali się w tej sprawie w mediach, fundamentalistki różne Tereski były tylko tłem tej kampanii, by nadać tej misji charakter społeczny.

  No, a już nazywanie tych biednych kobiet, wykorzystywanych przez kler judaistkami to wielka przesada i nadużycie. Większość ich nie wie nawet co to znaczy.
  Niepełnosprawni - czyja wina?
 • @kula Lis 67 10:39:49
  To nawet nie okupacja. To Tragedia. Wobec Rosjan, USA i całe NATO na tym teatrze działań jest bez szans. NATO żyje założeniami sprzed 20 lat. Wierzą w Iskandery w Królewcu o zasięgu 500 km, dlatego reszta czuje się bezpieczna. Widzą linie obrony na Wiśle, wschodnie rubieże mają być poświęcone Rosji za Pokój. Tam obrona należeć będzie do Wojsk oBrony Terytorialnej, i każdy wie , że to tylko mięso armatnie dla interesów USA i UE. My nawet nie mamy broni odpowiedniej, by nawiązać kontakt bojowy z Rosjanami. Rozbiją nas artyleria rakietową typu Tornado; Uragan i Smierth o zasięgu rażenia do 90 km. Nie dopuszczą naszego wojska na mniejszy dystans jak 80 km, my nie będziemy wstanie razić przeciwnika tak daleko oddalonego.
  Później, za pokój ma być dokonany rozbiór Polski. Do Wisły Rosja, i ochłapy ewentualne dla banderowców. Na zachód od Wisły Niemcy i bazy USA przeniesione z centralnej Europy na wschód.

  Tyle, ze Rosja widzi to inaczej. Atak centralny na Europe i Bazy NATO pociskami Kalibr, wystrzelonymi faktycznie z wyrzutni Iskander, ale o zasięgu 2500 km. Ale i pociskami Kalibr odpalonymi z nowych niszczycieli Rakietowych operujących na Bałtyku i Morzu Północnym i odpalanych z okrętów podwodnych. Nie wykluczają przy tym uderzeń jądrowych , dlatego obecne systemy są już adaptowane do głowic atomowych małej mocy. No i USA nie oszczędzi. Dla Rosji nie istnieje pojęcie wojny po trochu. Ciężko ich sprowokować, ale jak pójdą to na całość. Tylko tak można wygrać wojnę.
  Gut Polaczek, gut…!
 • Autor
  Wczoraj informację o tym, ze Polska będzie płacić za pobyt kolejnej brygady w Polsce 2 miliardy dolarów rocznie podały telewizyjne, obcojęzyczne serwisy światowe.
  Gut Polaczek, gut…!
 • Autor
  W całym felietonie zapomniał Pan o najważniejszym. O ochronie życia poczętego, narzuconego przez kościół Państwu. W związku z ustawami wokół aborcyjnymi będziemy mieć coraz więcej niepełnosprawnych i problemów z tym związanych. W związku z tym uważam, że ciężar opieki nad poczętymi niepełnosprawnymi, po wprowadzeniu ustawy antyaborcyjnej spoczywa przedewszystkim na kościele i państwie, które to inicjatywę ta poparło. Za Państwo ponoszą odpowiedzialność obywatele, Państwo to my. Dlatego to kościół i my jesteśmy odpowiedzialni za los większości niepełnosprawnych. Niepełnosprawnych , których w naszym społeczeństwie będzie coraz więcej.

  Co do niepełnosprawnych będących wynikiem okaleczenia, wypadków, katastrof to ciężar ten spoczywa na ubezpieczycielach i odszkodowaniach dochodzących w procesach cywilno-prawnych.
  Niepełnosprawni - czyja wina?
 • @Andrzej Madej 09:05:47
  Chrześcijaństwa nie można zepsuć. Zepsuty jest tylko kościół.
  Nie banderowska Ukraina (22)
 • Autor
  Przygadał kocioł garnkowi.

  Wychodzi na to, że Wiesław Tokarczuk to Ukrainiec i prożydowski nacjonalista.

  Wystarczy przejrzeć kilka jego artykułów i wpisów na ukraińskich serwerach.

  http://evreiskiy.kiev.ua/polshe-nuzhno-osudit-antisemitizm-v-11981.html

  To, że przetłumaczył i zamieścił w sieci jakis fragment niczego nie zmienia. Wielu troli na zlecenie własnie tak działa, tłumaczy i rozsyła po sieci już przygotowane teksty według rozpiski.
  Nie banderowska Ukraina (22)
 • Autor
  To tylko skurwysyństwo Trampa, za cieple przyjęcie w Warszawie. Kidy przybył rok temu do W-wy dzielić UE na Trójmorze i resztę cywilizowanej Europy. Gdy musiał przybyć na szczyt G20 w Niemczech, gdzie obawiał się konfrontacji z niemieckimi nacjonalistami, których przez kilka dni próbowała spacyfikować policja niemiecka.

  Owszem ustawę prożydowską mógł w USA przyklepać senat. Żydoamerykanie mogą w kongresie przyklepywać wszystko, ale tu jest Polska. Nie USA. Polska to jeszcze suwerenny kraj, i jurysdykcja USA nie rozciąga się na Polskę. Polska nie wydała Amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości żydowskiego pedofila Polanskiego, to zapewne nie będzie respektować żydowskich żądań na podstawie amerykańskiego ustawodawstwa.

  Nawet gdyby polski Rząd zdradził i poparł żydowskie żądania, to tu jest Polska. Gdyby polskie sądownictwo pominęło fakt, że Polska Ludowa spłaciła swoje zobowiązania wobec żydów. Fakt ten uznał, ten sam kongres USA, który dzisiaj składa roszczenia wobec utraconego mienia żydowskiego.

  Jest kwestią otwarta czy było by to , przejęcie nieruchomości i czy opłaci się to żydoamerykanom. Chyba nie, to tak jak by mieć dom, na nieswojej działce, gdzie właściciel działki dyktuje warunki właścicielowi nieruchomości. Raczej chodzi tu o kasę która może popłynąć za ocean. Na mocy amerykańskiego prawa zajęte zostaną nasze aktywa np. złoto zdeponowane w Angielskich bankach. To tak jak USA zajęła konta Saddama, Husajna czy innych organizacji uznanych np za terrorystyczne.

  Zawsze jednak możemy powiedzieć: po co mamy bronić żydoamerykańskich interesów. Nie wyślemy Polskiego wojska na Wzgórza Golan, nie będziemy atakować Syrii, nie zaatakujemy Putina, mamy gdzieś Krym i obronę USA przed rosyjskimi rakietami balistycznymi.

  Ponieważ tak żaden sojusznik nie traktuje partnera jak wała.
  Żądania Holocaust Industry zostaną spełnione-widziane z USA
 • @GPS 10:13:45
  „Neon24 jest silnie politycznie zaangażowany, ale jest już spalony, bo powszechnie kojarzy się z WSI.”

  Nic mi o tym nie wiadomo, a Panu ? Może napisze Pan coś więcej. Jacy ludzie kojarzą Neon24 z WSI ? Może zna Pan na tym forum kogoś z WSI ? Czemu Panu to nie przeszkadza i tu pisze ? Nie obawia się Pan, że i Pan będzie kojarzony z WSI ? To może zaszkodzić Pańskim planom wyborczym.

  „A 1Polska jest otwarta, pluralistyczna, niepartyjna, antysystemowa,…”

  Jest raczej rozwarta jak ….
  Jest to kolejna partia (ma własny program) , o nazwie Polska Lista Społeczna, która ma zrzeszać tych którym nie odpowiada aktualny system władzy. A co z tymi co im odpowiada, albo tylko w części nie odpowiada ?

  To już było, takie pomysły miała Partia Kukiz 15 i co ? Zaprzedali swoje ideały za ochłapy, które im podrzucił Prezes J.K. Panowie nie wymyślili nic nowego, czego już nie było . I tak skończycie jak Kukiz 15. Będziecie kolejna niszowa partią dzieląca Polską scenę polityczną, obiecująca złote góry. Na przykład, punkt sztandarowy: niższe podatki. Jak to zrobicie: zabierzecie 500+, zabierzecie rencistą, macie nowy plan gospodarczy ? Papier przyjmie wszystko , najlepiej napiszcie, że podatków nie będzie. Wtedy jeszcze więcej idiotów poprze Listę Społeczną.

  Wasze rokowania :

  1/Nie załapiecie się na próg wyborczy 67-72%.
  2/Uzyskacie próg wyborczy 33-28%. Utworzycie klub poselski . Wejdziecie w sojusz z jakimś koalicjantem 99,8%. Część cwanych posłów dorwie się do koryta, zafundowanego przez koalicjanta. Reszta zaprzeda swoje ideały i zatańczy jak liderzy im każą. Ci co tego nie zrobią będą dopiero Niezależnymi posłami, ale bez szans na przebicie się ze swoimi postulatami. W nowej, kolejnej kadencji znikną ze sceny politycznej.

  To najlepszy scenariusz jaki może spotkać to ugrupowanie. Gdzie tu miejsce dla NIEZALEZNYCH DZIEŃNIKARZY ?

  Mamy porzucić Neon24, na rzecz wyborców pańskiego ugrupowania , bo Pan coś temu portalowi imputuje. Myśli Pan że wszyscy mają taki charakter by pluć w swoje gniazdo i matecznik, zdradzić Neon24 na rzecz Pana, który szkaluje tu piszących blogerów.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @GPS 10:13:45
  Wiesz co kolego, zacznij myśleć.

  To tak jak byś chciał powołac NIEZALEZNE stowarzyszenie dziennikarzy przy PZPR-e, czy PiS-e.

  Jezeli chodzi ci o poparcie do sejmu, to werbuj wśrod tramwajarzy, strażaków i innych niezadowolonych obywateli. Ale nie kaptuj stowarzyszeń. Nawet w PTTk-u czy LOK-u są ludzie o rożnych poglądach, codopiero mówiąć o dziennikarzach.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @GPS 01:08:56
  Przecież za stroną http://1polska.pl/ stoją ludzie (niezadowoleni), rządni władzy. To ludzie tworzący taką "partie" z tych co nigdzie się nie załapali. No i nawet niech tak sobie będzie. Chcą jak wszyscy niskich podatków, usunięcia dotychczas rządzących, zmiany ordynacji wyborczej, likwidacje list partyjnych .

  Już nawet są reprezentanci w danych okręgach wyborczych (patrz mapa). Inaczej mówiąc i prościej chcą władzy, a nie niezależnego dziennikarstwa.

  Inicjatywa tam powstająca nie wiele ma wspólnego z tworzeniem Stowarzyszenia Niezależnych Dziennikarzy. Chyba , że te stowarzyszenie ma być na usługach szanownych liderów. No a co będzie jak niezależni dziennikarze będą krytykować kandydatów z list waszych okręgów wyborczych ?

  Proszę nie mylić partyjniactwa z wolnością słowa.

  Władzę i tak, prędzej czy później przejmą młodzieżówki patriotyczne. Czy to w drodze wyborów, czy rewolucji. Wystarczy że będą trzymać się zasad nacjonalizmu, patriotyzmu i Polskości. Nie będą wchodzić w koalicje i się sprzedawać innym partią tracąc tym samym tożsamość programową. To jedyne formacje , gdzie nie da się zainstalować żydoamerykańskiej agentury.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @lorenco 03:55:17
  „A do lokalu musiałbym nie przyjść a przyjechać jakieś 300 km. w obie strony 600:” - lorenco

  „Dlatego - trzeba formy korespondencyjnej.
  Natomiast można byłoby informować ogół o zamierzonych miejscach przebywania i spotykać się tamże, jak podpasuje, i wtedy wszelkie kwestie wyjaśniać organoleptycznie.” –Pan Wojtas

  Ja też mam sporo kilometrów do Warszawy, wydaje mi się, że Czerwony Korsarz również i wielu innych. Warszawa to nie pępek świata, przepraszam tu jeżeli dotknąłem Warszawiaków. Wydaje mi się, że Warszawiacy stanowią tylko jakiś odsetek blogerów istniejących na Neonie. Więc może lepiej jakieś wirtualne spotkanie.

  Żyjemy w XXI w , na porządku dziennym są telekonferencje np. poprzez Skype, chaty i tym podobne usługi .

  Dobrze ze jest lokal, po takowy musi istnieć jako siedziba, chociaż może niebawem będzie można zarejestrować organizacje podając jako siedzibę wirtualny adres.

  Wyznaczając spotkania w Warszawie utrudniamy jednocześnie wielu blogierom możliwość spotkania. Nie chodzi nawet o koszty, ale uciążliwość podróży i czas. Jak zdążyłem się zorientować to wielu piszących jest już w dojrzałym wieku. Wielu nieźle piszących przebywa zagranicą. Spotkanie fizyczne w stolicy ogranicza wielu blogierom dostęp do uczestnictwa w grupie inicjatywnej. Tym bardziej, że efekt spotkania nie musi satysfakcjonować przybyłego na to spotkanie z odległych zakątków kraju. Stąd tak niska frekfecja grupy inicjatywnej.

  Natomiast , przy wideo konferencjach, wyznaczonych o danym czasie i terminie to kwestia włączenia smartfona czy komputera. Można uczestniczyc w spotkaniu nawet przebywająć na rybach.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Eugeniusz Sendecki 00:35:54
  Dziękuję za słuszną uwagę i przepraszam Pana Doktora Ryszarda Opare.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 16:45:25
  "..Ale pan się przyłączyć nie chce (?).."

  Oczywiscie , że się przyłączę gdy będzie to stowarzyszenie niezalezne. Pora się konsolidować, bo rząd niebawem zacznie walczyc z prawdą w mediach. Niezalezni dziennikarze bedą prześladowani, a media kontrolowane. Na pierwszy ogień pójdzie Internet.

  Same stowarzyszenie Państwu nie wystarczy.
  Muszą Państwo powołać fundację niezaleznych dziennikaży. To powinno byc pierwsze glówne, źródło finansowania. Wystarczy, że sami czonkowie i sympatycy , patrioci przekażą odpis roczny podatku na taką fundację. To nic nie kosztuje ofiarodawcę, traci jedynie budżet, który i tak pieniądze trwoni. Ważne jak jak poprowadzicie kampanie pozyskiwania darczyńców i jak ich przekonacie do siebie. Przy kiepskiej operatywności może to być 150 osób co ledwo starczy na wykupienie domeny i pokrycie kosztów własnych. Jednak przy właściwym podejściu można pozyskać 1000 czy dwa tysiące sympatyków.

  Inne źródła finansowania to fundusze unijne na wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych i narodowych.

  Ważne jest by utwożyć też własną platformę medialną, przynajmniej portal internetowy taki np jak Onet, nie powiązany z facebokiem, czy innymi portalami spolecznościowymi. Warunek ten wynika z ograniczeń mających wpływ na pozycjonowania serwisu, jego ranking, a nawet brak kontroli nad wpisami.

  Przy większych funduszach własna gazeta, radio , telewizja. Wszystko zależy co w waszych mediach będziecie pisac. Jezeli będzie to prawda, artykuły rzeczowe poparte źródłami szybko krąg odbiorców będzie rósł, a tym samym osób wspierających.

  Jest wiele mozliwosci, ale to trzeba miec palan. Nie wystarczy samo stowarzyszenie bez koncepcji działania i wytyczonych celów.

  Niezależni dziennikarze mogą pisać co chcą i taka powinna być idea, ale na własnych platformach trzeba zamieszczać materiały kontrowersyjne ale wiarygodne. Wtedy będzie duże poparcie społeczne i kasa umożliwiająca funkcjonowanie stowarzyszenia. Obecnie jest zapotrzebowanie na wolne media w Polsce, niezależne od polityków, amerykanów, żydów czy kościoła. To rynek niszowy.

  Trzeba sobie zdać sprawę, że jak materiał będzie kiepski nikt na takie stowarzyszenie nie da złotówki.

  Na marginesie trzymałbym się jak najdłużej Neonu, to kilka tysięcy czytelników. Nowa platforma może nie wypalić. To sprawy techniczne które powinny być omówione z właścicielem serwisu Panem Obarą. W pewnym okresie korzystne było by linkowanie nie tylko z tym serwisem, ale i innymi serwisami niezależnymi. To gwarantuje nowej platformie wysoka pozycje w sieci , ale winduje w górę też pozostałe portale. To są kwestie techniczne tak jak wymiana dobrych artykułów i publikowanie ich równolegle na pozostałych portalach.
  Od samego początku członkowie stowarzyszenia powinni mieć swoje forum by tam omawiać swoje sprawy. Fora internetowe to gotowe skrypty najczęściej w PHP, które łatwo podlinkować np. do Neonu, lub mogą funkcjonować samodzielnie w sieci. Mogą być dostępne lub zabezpieczone hasłem.
  Trzeba pomyśleć o własnym serwerze poza granicami kraju. Wtedy serwisu nie da się tak łatwo zamknąć. Może być np.: Malta, Cypr czy USA. Obywatelowi USA trudniej zamknąć serwer jak w Polsce, Polakowi. Nawet gdy w Polsce zapadnie wyrok zakazujący działalności , to nie może on dotyczyć obywatela USA któremu jest przypisany portal. Amerykański rząd nie będzie pochopnie respektował polskiego wyroku przeciwko obywatelowi USA.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • Do autora
  "W odpowiedzi na mój wniosek Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie ws. delegalizacji ONR”

  Czemu chcesz delegalizacji ONR ? Przecież oni nic nie robią przeciw Polsce i Polakom.

  Czemu zamieszczasz dokumenty adresowane do pani Gronkiewicz Walz, a nie zamieszczasz fotokopii swojego wniosku ?

  Przecież i tak będzie wiadomo, kto wnioskował o delegalizację ONR-u.
  Czy ONR zostanie zdelegalizowany?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:32:26
  „Panu się chyba marzy partia polityczna, która Pan będzie sterował "z tylnego siedzenia".

  Nic mi się nie marzy Szanowny Panie.

  1/ Zdaje sobie sprawę że każda nowa partia jest skazana na klęskę. Partia niszowa (nowa) musi zabiegać o członków. Odbywa się to kosztem ideowo programowym. By osiągnąć jakikolwiek przyzwoity próg musi zawrzeć różne nie zawsze właściwe sojusze. By liczyć się na scenie politycznej musi mieć przynajmniej 20 % poparcia, wtedy szczytne pierwotne ideały, rozmywają się z interesami ewentualnych koalicjantów.

  2/ Żydzi obstawiają wszystkie partie i prędzej czy później je kontrolują poprzez sponsorowanie i równoległe sojusze partyjne. To tak jak w ruletce obstawił by Pan wszystkie numery i kolory. Dlatego zawsze wygrywają.

  Proszę spojrzeć jak kończyły się ugrupowania polityczne w Polsce. Wtedy gdy chciały poprzez koalicje zwiększyć swoje wskaźniki w rankingach. Tak zrobił Palikot, SLD, tak robi Kukiz. Pozycje należy wypracować sobie własnym mądrym stabilnym programem, a nie zawierać kolejne sojusze i rewidować założenia programowe. Wtedy ci co nas popierali na starcie, odwrócą się od nas.

  Dlatego nie jestem zainteresowany przystępowaniem do żadnej partii, ani tworzeniem nowej. Bo nawet gdyby poparło mnie 100 czy 1000 zwolenników, będę musiał układać się z innymi, kosztem własnych ideałów. Całe życie nie należałem do żadnej partii, więc i teraz nie sprzedam się jakimś zmanipulowanej partii. Zaznaczam wszystkie są zmanipulowane od lewej do prawej strony sceny politycznej.

  Polska młodzież już inaczej patrzy na świat, poradzi sobie bez nas i nie da się manipulować żydom, czy innym cwaniakom. To nie tylko kwestia tylko polskich ugrupowań narodowych, to trendy coraz bardziej rozwijający się w społeczeństwie europejskim. Partie upadną, bo są nieuczciwe wobec własnych wyborców i społeczeństwa.
  Świadomość młodzieży na razie powoli rośnie, ale z czasem postęp ten będzie postępował w funkcji kwadratowej i nie będą ulegać żadnym manipulacjom. Dotychczas rządzące partie będą musiały ustąpić lub wypowiedzieć im wojnę, która ze względu na starzenie się partyjnych struktur będzie i tak skazane na zagładę. Po prostu partie jako zdradzieckie, dbające o interesy żydów, banksterów staną się, delikatnie mówiąc niemodne. Nie da się okłamywać i oszukiwać młodzieży w nieskończoność, oni pomału, ale dorastają.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 14:45:17
  "...Czy do tradycji narodowych, lub w pojęciu polskości, należą i znajdują się takie rzeczy jak genger, gloryfikacja bandziorów, zdrajców, fanatyków?
  Oczywiście że nie, ale też nie będziemy tego podnosić w statusie, by warszawski ratusz na zapytanie sądu, nie wystawił nam opinię faszystów..."

  1/ Zdaje sobie sprawę, ze nie. Tylko kto będzie oceniał i na jakiej podstawie kto jest bandziorem kto nie ? Jeżeli ktoś nawet naruszy prawo, to od karania są sądy.

  Po to żydzi robili Polakom przez 35 lat pranie mózgów, by dzisiaj Polacy nie byli wstanie wyznaczyć własnych wzorców i ideałów.

  2/ Co się tyczy celu. Po co powołuje się stowarzyszenie to jednak ojcowie założyciele i wstępujący powinni wiedzieć. Co do drogi prowadzącej do osiągniecia zakładanych celi to zgodzę się. Już na forum powinno się to dyskutować.

  3/ Bez kasy daleko się nie zajedzie. Można być jedynie marginalna organizacją przez jedną lub dwie dekady. Kasa jest możliwa do zdobycia i to nie od członków , ale od państwa i UE.

  Proszę się nie zniechęcać. Nie pisze tego złośliwie. Idea jest słuszna. Proszę tylko staranniej przygotować się do kolejnej próby.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 12:55:58
  Może nie koniecznie trzeba rezygnować. Tylko schemat działania zrewidować. To dobry pomysł stowarzyszenia dziennikarzy niezależnych. Ale naprawdę niezależnych.

  Nie koniecznie karać i wykreślać z stowarzyszenia za to, że nie przestrzegają klauzuli programowej stowarzyszenia. Po co ? Niech piszą co chcą, głupców i tak nikt nie będzie czytać. To ich sprawa jak ocenią ich czytelnicy.

  Ważnym jest żeby bronić, razem jako organizacja tych niezależnych dziennikarzy. Stworzyć im platformy gdzie będą mogli swobodnie wypowiadać. Wspierać moralnie , finansowo, prawnie.

  Trzeba coś dawać od siebie, a nie brać karać etc.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • Autor i grupa inicjatywna
  Szanowny Panie idea pana Oświata na samym początku była słuszna. Pan Oświat pragnął powołać Stowarzyszenie NIEZALEŻNYCH Dziennikarzy (http://oswiat.neon24.pl/post/143672,powolujemy-stowarzyszenie-niezaleznych-dziennikarzy ) . Była to interesująca propozycja. Szkoda jednak, inicjator nie podpisał się z imienia i nazwiska pod deklaracją.
  Już pod tym swoim postem, autor umieścił gotowy statut: Stowarzyszenia , dziennikarzy, publicystów i twórców. To nic nowego Stowarzyszeń dziennikarskich w Polsce jest aż za wiele. Pominięto kwestie najważniejszą Stowarzyszenie NIEZALEŻNYCH dziennikarzy.
  Nałożył pierwsze ograniczenia na potencjalnych członków. W pkt 7 zapisano „Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej” To bardzo szerokie pojęcie. Co to znaczy ? Czy elementem tradycji narodowej to gloryfikacja Łupaszki, Kuklińskiego, Dzierżyńskiego, Jana Pawła, moherowe berety, czy obrona życia poczętego ? Kto o tym będzie decydował ?
  Dalej zapisano: (pkt 22) Utrata członkostwa następuje na skutek: (ppkt b) łamania statutu i nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia, lub (ppkt c) na pisemny wniosek pięciu członków Stowarzyszenia. Czy wnioskując na podstawie pkt 7 statutu , każdy może go złamać i każdy myślący inaczej może być wykreślony z stowarzyszenia.
  Dalej pojawił się formularz Deklaracji Stowarzyszeniowej dziennikarzy. Formularz wymagał poza nazwiskiem (co jest zrozumiałe, i powinno być potwierdzone innym dowodem) też od akcjonariuszy zamieszkania zamiast np. numeru PSL. Dziś adresu zamieszkania nie podaje osobą trzecim. Adres zamieszkania wykreślono nawet z dowodów osobistych.
  Już raz Pan Oświat wychodził z taką propozycją w lutym br. (http://oswiat.neon24.pl/post/142552,stowarzyszenie-dziennikarzy-publicystow) Wtedy również Pan poparł inicjatywę. Już wtedy trzeba było wyciągnąć wnioski dlaczego tak szlachetny pomysł nie znalazł akceptacji. Już wtedy trzeba było zastanowić się dlaczego ? Można przedłożyć propozycję statutu, ale najlepiej stworzyć go na posiedzeniu grupy inicjatywnej. Sam statut nie wystarczy, trzeba wyznaczyć cele i plan działania dla ich osiągnięcia. W szczególności, co zrobić by inicjatywie nadać wydźwięk krajowy, jakie platformy medialne budować dla pracy dziennikarzy stowarzyszonych. By pozyskać ludzi trzeba cos im zaoferować , czego nie mają u innych. No i najważniejsze, źródła finansowania. Ze składek to można co najwyżej wykupić domenę internetową.
  Co do Telewizji Narodowej to znam ich punkt widzenia z materiałów np. spod ambasady francuskiej. To nie dziennikarstwo tylko awanturnictwo z krucyfiksami. To kładzie się cieniem na rzetelnym dziennikarstwie. Bez obrazy takich materiałów można kręcić całymi godzinami. Wariatów w kraju nie brakuje, tylko kto to będzie oglądał. A jeżeli ma być ten wzorzec polskiej postawy patriotycznej, to przynajmniej u mnie budzi to wątpliwości.
  Materiały Czerwonego Korsarza to już co innego, są to obiektywne przekazy wydarzeń, najczęściej z Trójmiasta z zachowaniem staranności i obiektywizmu. Wobec skromnych możliwości finansowych i amatorskiego sprzętu jest to naprawdę dobra społeczna robota.
  Nie krytykowałem inicjatywy bo nie chciałem zakłócać inicjatywy skąd inąd chlubnej inicjatywy. Gdyby inicjatywa przybrała moje oczekiwania, zapewne nawet bym do tego stowarzyszenia przystąpił. Teraz pozwoliłem sobie napisać o tym. Mam nadzieję, że w przyszłości pozwoli to inicjatorom tego pomysłu wyciągnąć właściwe wnioski przy kolejnej próbie stowarzyszeniowej.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031