Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 10:46:47
  Piłsudski delikatnie mówiąc jest dość kontrowersyjny. Niestety w okresie między wojennym nie wielu było kandydatów na bohaterów narodowych.
  Czy Rosja jest realnym zagrożeniem dla Polski?
 • @60grzegorz 10:34:22
  Słuchach jesteś na zlej drodze. Mówisz jak świadkowie Jehowy, którzy nie uznają trójcy świętej i powiadają że znajdą się kiedyś (jeszcze ten czas nie nadszedł) razem z 144 000 braćmi w niebie. Zmień klub.

  To błąd odnosi się do apokalipsy. Apokalipsa to zagłada narodu żydowskiego przez Rzymian i pomordowanych 12 tyś żydochrześcijan z 12 plemion Żydowskich. Podczas Powstania Żydowskiego w latach 66-73.

  Czterej jeźdźcy apokalipsy to czterej cesarze: Galba; Oton; Witeliusz; Waspazjan.

  Jan, pisał w tych trudnych czasach prześladowań, do gmin chrześcijańskich poza Judeą. Posługując się pewnym kodem. Robił to dla bezpieczeństwa swojego, jak i adresatów. Jego mowa była zrozumiała dla znawców kabały (księgi liczb), czytając list apostołowie doskonale wiedzieli o czym mowa.

  Liczba 144000 to alegoria kabalistyczna, ma być wynikiem strat jakie poniosły izraelskie plemiona, a przede wszystkim chrześcijanie którzy niebawem mieli spotkać się z swym Panem w niebie (12000x12).

  Dla żydochrześcijan to był koniec, eksterminacja narodu i zbudzenie świątyni Jerozolimskiej, zabicie ostatniego arcykapłana i wymordowanie kapłanów.

  Według Flawiusza zginęło 1 100 000 żydów, a około 900 000 wzięto do niewoli. Wielu z nich by nie oddać w niewolę swoich zon i dzieci własnoręcznie ich zamordowała, inni popełniali zbiorowe samobójstwa.
  Na owe czasy, gdy na świecie nie było tylu ludzi to ogromne liczby. Naród żydowski został wycięty w Judei. O tym traktuje Janowa Apkalipsa, zamykając Nowy Testament.

  Nie wierz tym głupcom, co uważają, że Bóg ustalił limity na zbawienie w niebie.

  Nie wierz tym co nauczają, ze trójca to fałsz. Nie ma boga żywego innego jak w trójcy (czas, energia, materia). Nie ma życia poza czasem, pozbawionym energii i bez materii. Wszystko może istnieć tylko w trzech razem. To nie Bóg, ale współczesna nauka.
  CZY ISTNIEJE ŻYCIE PO ZAKOŃCZENIU ŻYCIA?!
 • @60grzegorz 09:22:18
  Nie mów do mnie Wy, towarzyszu bo komunistów już nie ma. Ja nie zamierzam nikogo zbawiać, to ty usiłujesz, tu na tym forum to robić. Ja tylko prostuje twoje drogi, byś nie sprowadzał wierzących na manowce.

  W powyższej kwesti, powiem ci więcej. Nawet za życia można opuścić ciało. Można zmarłe (dotyczy i zwierząt) ożywić. Materię zamienić w energię i odwrotnie energię zmaterializować.

  Są ludzie którzy ten dar odziedziczyli genetycznie, i potrafią odkryć go w sobie. Gdy bogowie niebiescy brali ziemianki w posiadanie, przekazali część swoich genów człowiekowi. Posiadających pulę boską genową, określano jako niebiesko krwistych. Ze względu na ich dar telepatii, jasnowidzenia, przekazywania energii i inne cudowne właściwości typowano ich na królów lub kapłanów. Pilnując czystości krwi, w kolejnych rozdaniach. Jednak system z upływem lat zaczął zawodzić, cudowna pula genetyczna się rozmyła. Drem od Boga, była nie tylko wiedza, ale i szczególna pula genowa.

  Wiedza zamknięta w Słowo Boże, została tak sformułowana by stymulować ludzkość do jej poznania i studiowania przez wieki na poziomie ich możliwości pojmowania świata. Gdyby była przedstawiona podręcznikowo, byłaby niezrozumiała i porzucona kilka tysięcy lat temu.


  Spytaj swojego Guru, może Ci to wyjaśni. Jeżeli nie potrafi to lepiej zrobisz jak zaczniesz studiować książki z fizyki współczesnej.
  CZY ISTNIEJE ŻYCIE PO ZAKOŃCZENIU ŻYCIA?!
 • @zygmuntbialas 07:47:43
  Tak, bo to inne czasy i wymagają innej taktyki. 10 lat temu amerykanie byli zainteresowani zajmowania pozycji wyjściowych na zachodzie Polski , poza zasięgiem pocisków rakietowych Iskander K i M o zasięgu 500 km (np w Żaganiu). Po wprowadzeniu do Kaliningradu, na wyrzutnie Iskanderów, pocisków manewrujących R-500, o zasięgu 2500 km i umieszczenie tych samych rakiet na nowoczesnych niszczycielach rakietowych pływających po Bałtyku sytuacja uległa zmianie. Amerykanie obawiają się usmażyć tyłki swoim żołnierzykom.

  Tylko naciski naszych rodzimych idiotów i żydów pragnących opuścić Izraelskie getto i powrócić na Ukrainne i Polski inspiruje te nieuzasadnione decyzje z punku widzenia strategii wojskowej.
  Czy Rosja jest realnym zagrożeniem dla Polski?
 • Autor
  Czemu zadajecie tak głupie i oczywiste pytania katolikom, którzy wierzą słusznie w życie pozagrobowe ?

  Życie po śmierci istnieje, tak jak istnieje światło po przekręceniu wyłącznika.

  Śmierć nie kończy życia.

  Życie jest przypisane do ciała. Samo ciało stanowi tylko futerał dla życia. Zużyty futerał jesteśmy zmuszeni porzucić, ale życie trwa. Trwa wiecznie, tak jak energia, która może zmieniać jedynie postać (Prawo zachowania energii). Energi też nie można zabić, zniszczyć, -jest wieczna.

  Życie to jednak coś więcej niż czysta energia. Towarzyszą mu jeszcze dwa inne pierwiastki, razem tworzące trójce. Jednym z nich jest czas, drugim materia. Umierając (tak jak pojmuje większość), pozbywamy się materii. Ale to nie przerywa życia, bo część energii która nam pozostała, może zgodnie z naszą wolą i prawami fizyki zostać zmaterializowana tworząc dla nas nowy futerał.

  To pragnął przekazać ludziom Pan Bóg, który zszedł z nieba na ziemię. Fizycznie do wystarczy zmaterializować małą cząstkę energii, która resztę energii pozyska z otaczającego świata. Świata w którym jest duch Boży. W naszym wymiarze kosmicznym, jej niespożytym źródłem jest otaczająca nas czarna energia kosmosu. Nowe życie w futerale rodzi się jak embrion, który dalej materializuje się pobierając energię zewnętrzną poprzez pokarm. Do budowy kolejnego futerału potrzebna jest tak zwana iskra Boża, reszta odbywa się automatycznie, jak hodowla latorośli winnej, czy kryształu soli.

  Ludzie boja się śmierci bo jej nie rozumieją. Boją się utraty futerału, tak jak dzieci które boją się, że ktoś zabierze im ulubioną zabawkę.
  CZY ISTNIEJE ŻYCIE PO ZAKOŃCZENIU ŻYCIA?!
 • @Zawisza Niebieski 20:09:12
  Gdyby Konstantyn Wielki nie wybrał chrześcijaństwa, Jezus nie był by Bogiem.
  To nic więcej jak polityka walka o tron cesarski miedzy Rzymem, a Konstantynopolem. Konstantyn wybrał chrześcijan, bo była to dominująca religia w Bizancjum. W Cesarstwie utworzonym z zbuntowanych prowincji, popierających Maksencjusza. Czasem zwanym też Cesarstwem Greckim.

  Wielu jego legionistów Maksencjusza było chrześcijanami. Konstantyn przeciągnął ich na swoja stronę w bitwie nad Tybrem, gdy wystawiona przez niego armia występowała pod wzniesionym złotym krzyżem. Zgodnie z jego wizją senną „In hoc signo vinces” -pod tym znakiem zwyciężysz. Musiał to zrobić , by mieć poparcie legionów Maksencjusza w walce o Rzym. Później nie było innej alternatywy dla niego, jeżeli chciał utrzymać legiony przy sobie. Chrześcijaństwo stało się religią państwową.

  Inna sprawa że chcąc zostać władcą cesarzem tak jak inni władcy np. Faraonowie, musiał udowodnić swoje BOSKIE pochodzenie. Dlatego Pana Jezusa musiał wynieść do rangi Boga na I Soborze Nicejskim (biskupów Rzymskich). Sobór Nicejski został później uznany za I Sobór powszechny. To właśnie na tym soborze biskupi złamali po raz pierwszy prawo Boże. To na tym soborze sformułowano zmanipulowane wyznanie wiary obowiązujące chrześcijan. Nakazujące wiarę w instytucje , jaką jest Święty Kościół Powszechny.

  Biskupi zdradzili Pana i jego nauki, stali się urzędnikami na usługach państwa rzymskiego. Jezus o sobie nigdy nie mówił, ze jest Bogiem, nie mówili tego ewangeliści. Ewangelia mówi że poprzez Ducha Świętego jest tylko SYNEM Bożym.

  Co do wiary chrześcijańskiej i rzymskich wyznawców Sol Invictus, to istota Boga jest taka sama, tylko „klub” inny. Chrześcijanie boga jedynego w trójcy też utożsamiają poprzez Słońce. Robili to nawet Egipcjanie. Ale to inna kwestia, to kwestia bałwochwalstwa.
  Bóga, tak jak energii nie da się namalować, wyrzeźbić, ulepić. Robiąc jego repliki, obrazy, kultywujemy bałwany.

  Bóg to czysta matematyka i fizyka, dana ludzkości w postaci rebusu i klucza do niego.
  Odpowiedź kaznodziei co prawdy się boi
 • @von Finov 23:41:24
  Kolego twój dar jest wytrenowany, a nie dany. Utracisz moc, ponieważ siejesz mowę nienawiści, tracisz kontrole równowagi.

  Co cię obchodzi kościół, Papież, jego obrządki. Dałeś się ponieść złu jakie doznałeś od kościoła, a byłeś bez winy ? Dróg jest wiele. Kto chce trafi do źródła. Bóg jest jeden, a nauk wiele.

  Kościół doskonale zdaje sobie sprawę z swoich błędów. Strzeże tej tajemnicy, bardziej niż tajemnicy wiary. Jest wstanie zabić by ukryć swoje błędy, dlatego kościół traci swą siłę.

  Sprawą ludzką jest błądzić. Ty zważaj byś przez nienawiść do kościoła nie pobłądził. Przez nienawiść utracisz moc i też upadniesz.

  Każdy chrześcijanin : katolik, prawosławny, anglikanin, luteranin. mormon bez znaczenia szuka Boga tego Jedynego. To samo dotyczy buddystów, muzmanów, adeptów nauk starożytnych.

  Czasem komuś to się uda, niezależnie czy to katolik, buddysta. Dróg jest wiele, a Bóg jeden. Chrześcijanie, Katolicy, Baptyści, Buddyści, wszelkiej maści sekty to tylko zinstytucjonowane kluby zrzeszające tych co szukają Boga Ostatecznego, Pierwszego, jedynego jak wolisz.

  Niektórzy znajdują boga nie należąc do żadnej z tych instytucji, mało tego odkrywają go w sobie wcale nie szukając. Bo drogi rozprzestrzeniania ducha świętego są różne.

  Nienawić religijna to najgorsza żecz jaka może przydarzyć się szukającym boga, a ty wyrażnie zaczynasz nią podażać.
  Odpowiedź kaznodziei co prawdy się boi
 • Autor
  Zauważ, że KerenOr tylko narzeka i poniża kościół, chrześcijan, Papieża. Kreuje mowę nienawiści, a to już szkodzi jemu samemu. Oddala się od światła niezależnie jaki nurt religijny reprezentuje.

  Traktuje o Bogu, ale niczego nie proponuje. Nie mówi ci, czy tamci, są lepsi od katolików, bo to i owo. Nie, tu chodzi tylko o negacje kościoła i chrześcijaństwa.

  A że poziom cieniki, trudno - adwersarz też cienki. Nie rozumie ewangelii, nie rozumie symboli, nie rozumie znaków. Dlatego, gdy wiedza i argumenty się kończą, ucieka się do blokowania konta. Najlepiej mu wychodzi jak pisze komentarze sam do siebie.
  Nie traktuj go i jego sekty poważnie, mnie też kiedyś zblokował. Teraz mnie odblokować, bo znowu mogę u niego pisać.

  Czemu to zrobił ? Ponieważ nikt nie odpisywał na jego prowokacje. Sam wystawiał komentarze do swoich Postów na Neonie.

  To co robisz teraz, jest znacznie mądrzejsze jak komentowanie rewelacji KarenOra. Na jego blogu są niewidoczne , a sam autor zadba o to by rozmyły się w jego tasiemcowych odpowiedziach. To jeden ze znanych trików, trolujących po forach.

  Gdy jednak ustosunkujesz się do jego przemyśleń, po przez swój własny artykuł zyskujesz. Jesteś widoczny przez znacznie dłuższy czas i ty kontrolujesz jego komentarze.
  Odpowiedź kaznodziei co prawdy się boi
 • Autor
  "Czy Palestyńczykom należy się międzynarodowa ochrona?"

  Zapewne tak ! Tylko czyja ?

  ONZ to tylko z nazwy jest organizacją pokojową. W barwach ONZ-u, występują zbrodniarze wojenni na usługach żydoamerykanów.
  Czy Palestyńczykom należy się międzynarodowa ochrona?
 • @jassy27 21:16:07
  Jak czas twój się skończy, zrozumiesz że tradycja katolicka jest najlepszą dla chrześcijan wierzących w Jezusa. Owszem ma błędy jak i inne wyznania. Ma błędy bo żyje, gdyby ich nie miała już by jej nie było. była by martwa.
  JESTEŚ KATOLIKU NIEWOLNIKIEM WATYKANU!
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:05:43
  Zgadzam się z tobą:
  ” Chrzest nie jest oczyszczeniem z grzechów: to manichejskie wpływy Augustyna nadały tej ceremonii takiego znaczenia.
  Chrystus oddał życie, aby dowieść prawdziwości swej nauki jako bezgrzesznej, czyli takiej, która nie podlega prawu żydowskiemu. Grzech jest przekroczeniem prawa.”

  Ale nie jest to takie proste. By dogłębnie to wyjaśnić potrzebny by był kilku stronicowy artykuł. Chrześcijanie nie zdają sobie sprawy z różnorodności pierwszych gmin chrześcijańskich. Jezus NICZEGO nie narzucał. Jednak wiele gmin, gdzie dominowali żydzi, a nawet uczniowie Jana Chrzciciela praktykowali przekazanie (zesłanie ) energii Ducha Ściętego przez chrzest wodą żywą.

  Wcześniej żydzi praktykowali oczyszczenie z grzechów poprzez abulacje w macewach z bieżąca wodą. Jan Chrzciciel jako syn kapłana Zachariasza, pochodził z domu Arona, był naznaczony Duchem Bożym. Wiedział, że energie ducha można przenosić tylko wodą miękką (o odczynie alkalicznym). Zsyłał energię Ducha Świętego poprzez chrzest. Ale zmieniony, poza obmywaniem ciała w macewach czy Jordanie z grzechu, nakładał ducha świętego poprzez wylanie za pomocą muszli (izolator) na głowę delikwenta wody żywej. Dziś kapłani nie maja ani mocy Ducha Świętego, bo genetycznie nie są synami Boga, nie uzyskali sami w właściwy sposób ducha, i nie wiedza jak przekazać skutecznie tą energie dalej.

  Jezus obdarzał nas Duchem Bożym (energią ducha) poprzez błogosławieństwo, nakładanie rak i poprzez poświęcone darów bożych chleba i wina. A Ducha Bożego, który był w nim przekazał za pomocą swego ciała i krwi swojej. Jezus tez pochodził z rodu Dawida i dalej Arona, posiadał moc Ducha Świętego.

  W Chrześcijaństwie najważniejszym jest, zesłać na wiernych Ducha Bożego. Chrześcijaństwo dokonuje tego na wiele sposobów. Augustyn z Hippony w IV wieku usankcjonował tylko jedną z popularnych praktyk wczesno chrześcijańskich. W pierwszych wiekach wiele zmieniono w doktrynie judochrześcijańskiej, odchodząc od zwyczajów żydowskich na rzecz wzwyczai innych narodów. Zrezygnowano z obrzezania, pokarmów koszernych, świąt żydowskich, zreformowano pojęcie związków małżeńskich. W wypadku sakramentu chrztu, akurat stało się odwrotnie. Jednak to właśnie odejście pierwszych ojców kościoła od ortodoksyjnych tradycji żydowskich , przyczyniło się do powstania nowej religii wielonarodowej. Chrzest właśnie scementował stare zwyczaje z nową nauką Jezusa w Chrześcijaństwo, które korzenie judaistyczne zerwało w pierwszych wiekach istnienia.

  Gdyby nauki Jezusa ograniczyłyby się tylko do doktryny żydowskiej, nigdy religia ta nie wyszła by w świat. Zakończyła by prawdopodobnie swoja historie i tradycje wraz z upadkiem Jerozolimy i narodu żydowskiego.

  Co do kwestii samego grzechu pierworodnego

  To raczej konsekwencja dobrego wyboru z drzewa poznania. To jest jeszcze bardziej złożone zagadnienie, a ja nie jestem powołany do tego by wszystko wyjaśniać.

  Więc krótko, Bóg (Pan Niebieski, Niebiański jak zwał) tchnął swego ducha w człowieka utworzonego na jego podobieństwo. Adam był tym człowiekiem. I on wybrał miłość, dobro bo i bóg był dobry (dał życie), dar od Boga (Niebiańskiego) , jego ducha przekazał swojemu potomstwu.

  Adam, wybierając miłość i dobro, poprzez ten wybór zrodził zło (to wynika z obecnej w wielu religiach filozofii dualizmu). Dlatego nowo narodzone dziecko trzeba oddzielić od tego zła poprzez chrzest, to jest poprzez zesłanie Ducha Świętego, i oczyszczenie wodą świętą.
  JESTEŚ KATOLIKU NIEWOLNIKIEM WATYKANU!
 • @tańczący z widłami 15:19:47
  Ciebie to już w ogóle pogięło. Jakie czakry, jakie trzecie oko. Za dużo czytasz horrorów.

  Chrzest to zabieg kapłański, mający oczyścić adepta z grzechów przed przystąpieniem do zboru, w tym wypadku chrześcijan (zgodnie z szkołą Jana, przede wszystkim z grzechu pierworodnego). Zabieg dokonuje się żywą wodą. Niestety dziś kapłani już rytuał tylko małpują. Nie wiedzą co to, żywa woda. Nie wiedzą skąd ją pozyskać.

  Nie wiedzą jak w nią tchnąć energie ducha Pana. Dzisiejsi kapłani w większości utracili tą energię, przekazaną pierwszym apostołom przez Jezusa. Energie Pana się przekazuje, jednak gdy łańcuch zostanie przerwany, trzeba ją odnowić. Księża małpują obrządek, ale go nie rozumieją. Kapłani chrześcijańscy nie studiują żydowskich ksiąg kapłańskich inaczej mówiąc Kabały w tym wypadku księgi Zochar.
  Więc ich rola w kościele Jezusa mającym korzenie w judaizmie jest ograniczona.

  W żydowskim pojeciu religinym to są nauczyciele nie kapłani, bowiem nie mają pierwiastka boskiego, który musi miec kazdy kapłan i arcykapłan. Czyli nie pochodzą z rodu Arona. Zatem nie mają mocy. Nie przekazuja, tego niebiańskiego (kosmicznego0 pierwiastka boskiego.
  JESTEŚ KATOLIKU NIEWOLNIKIEM WATYKANU!
 • Bzdura
  "Podsumujmy:

  Chrzest– Nie znasz Nauk Pana Jezusa z przyczyn oczywistych!
  Komunia– Nie znasz Nauki Pana Jezusa...
  Ślub– Nie znasz Nauki Pana Jezusa...

  Umierasz więc jako katolik, który nigdy nie poznał Biblii! Umierasz więc jako katolik, który nie rozumie Nauki Boga Ojca i Jego Syna.

  Umierasz więc jako poganin!"

  Bzdura umierasz jako chrześcijanin poprzez sakrament chrztu. Do tego nie trzeba znać biblii. Sakrament to obrzęd magiczny i nie wielu to pojmuje. Nauka to Ewangelizacja. Kościół to instytucja.

  Nikt raz ochrzczony, nie umiera jako poganin.
  JESTEŚ KATOLIKU NIEWOLNIKIEM WATYKANU!
 • @puuuq 12:43:59
  "symbolika tej pieczęci nie została w jasny i konkretny sposób wyjaśniona ale wg mnie skoro był to niby zakon ubogich , t zn ,że nawet dla dwóch rycerzy wystarczył jeden koń ,innymi słowy , rodzaj afirmacji tego ich "ubóstwa" , w każdym razie ,odwoływanie tej symboliki do wydarzeń sprzed tysiąca lat"

  Widzisz i tu jest problem, nie rozumiesz co się do ciebie pisze, nie korzystasz z wskazówek. Gdybyś przeczytał Ewangelię Dzieciństwa Ormiańską i wyrok jaki tam wydał Jezus. Byś wiedział że chodzi tu o braterstwo żołnierzy i o dzielenie się majątkiem sprawiedliwie, niezależnie od pozycji. Nawet w bitwie i to w wypadku ostatniego konia, to symbolizuje pieczęć.

  Szkoda na ciebie czasu bo zatrzeciewiasz się jak rosły indyk, a myśleć Ci się nie chce, albo nie potrafisz.

  Rycerze krzyżowi nie byli ubodzy materialnie, to była najbogatsza kasta feudalna. Oni byli ubodzy duchowo, w mądrość. I tej mądrości szukali w Świątyni Salomona.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @MacGregor 12:06:40
  Widzisz MacGredor, mądry człowiek chce wiedzieć dlaczego sypie kwiatki w te piękne święto, jakim jest Boże Ciało.
  Głupi będzie je tylko sypał.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @puuuq 09:50:13
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/Sigillotemplare.jpg/633px-Sigillotemplare.jpg

  To jest symbol Templariuszy, łączący ich z przeszłością. Rycerzami stojącymi przy Panu Jezusie od jego narodzin, dokładnie od czasu wizyty trzech król. Nie zawsze byli to rycerze feudalni, czasem żołnierzami w straży Heroda, czasem nawróconymi na chrześcijaństwo legionistami rzymskimi, dzisiaj tez mogą być żołnierzami. Pierwsi dwaj Khoiratar i Gohartar służyli w pałacu Heroda w Jerozolimie.
  Przeczytasz tu: EwDzOrm /Rdz XXVIII „O wyroku jaki Jezus wydal dla dwóch żołnierzy”.
  Więcej Ci o tym nie będę pisał, bo już Ci już raz na to pytanie odpisałem. Więc albo nie czytasz odpowiedzi, albo coś z głową nie tak.
  Co do Nag Hammadi, to określony zbiór pism jakiejś wczesnej gminy chrześcijańskiej, z czego nieznanych było 49. W zbiorze tym były tylko trzy ewangelie. W tym Ewangelia prawdy nie traktuje o życiu Jezusa, Ewangelia Tomasza relacjonuje życie Jezusa, nie mówi nic co działo się po śmierci Pana i Ewangelia Filipa, który nie był jeszcze wtedy ewangelistą więc o tych wydarzeniach nie mógł pisać.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @MacGregor 11:20:02
  Możesz wskazać jakieś źródła przepisywania ? :-D

  Może sam spróbujesz nawet te krzaczki św. Tomasza z Akwinu.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @MacGregor 11:17:02
  Odnośnie ciągłości zakonu najdziesz odpowiedz jak wyżej, w symbolice Templariuszy i Ewangelii Dzieciństwa Ormiańskiej rozdział XXVIII.

  Co do pytania "za życia Jezusa byli już chrześcijanie?". Oczywiście wszyscy ci co uznawali oczyszczenie przez ablucje, miedzy innymi zwolennicy Jana Chrzciciela. Ablucje, rytualne obmycie wodą, nie jest niczym nowym. Nie wymyślił tego kościół chrześcijański.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:10:45
  "Nie zgadzam się jedynie z twierdzeniem, że nastąpiło odejście chrześcijaństwa od nauki Chrystusa.
  Chrystus kształtował chrześcijaństwo. Odejście od nauki Chrystusa jest tożsame z odejściem od chrześcijaństwa. To np. katolicyzm odszedł od chrześcijaństwa."

  Masz rację, to moje przejęzyczenie. Chrześcijanie nie mogą odejść od wiary, mogą odejść od kościoła. I tego będziemy świadkami w najbliższych latach, jeżeli kościół nie dokona rewolucyjnych zmian w swojej doktrynie.
  Święto Ciała i Krwi Pańskiej
 • Autor
  Trafne spostrzeżenia, ale można było krócej. Wystarczyło tą myśl trochę rozwinąć : "Dlaczego środowiska żydowskie nie zadowalają się polskimi terminami prawnymi (zniesławienie, zniewaga, publiczna zniewaga), lecz z dziwnym uporem szermują przedziwnym neologizmem „antysemityzm”? Pięć powodów opisałem powyżej (presja psychologiczna, szantaż psychologiczny, zastraszanie, propaganda religijna, lobbing etniczny i lobbing polityczny izraelski)."
  Słowo „antysemityzm”: skąd, po co i dla kogo?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031