Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
25 postów 779 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • @kula Lis 67 11:54:30
  Dużo piszesz, ale głupio. Skąd wiesz, że on był z PO ?

  Co ty znowu masz do Prawników, że chcesz ich na kopach wywalać z zawodu ? Dlaczego mamy małpować jakiś system prawny z USA, gdzie prawo jest nagminnie łamane.

  Kolego co ty masz za wykształcenie, że ciągle czepiasz się lekarzy i prawników ? Nie możesz się z tym pogodzić ze ktoś ma lepsze wyksztalcenie ?
  Samospalenie w Warszawie. Nominacja do nagrody Darwina
 • Wszelkiej maści opozycjoniści i patrioci nie róbcie głupstw ! Nie na tym polega walka !
  Bezsensowna Tragedia.

  Jeszcze bardziej idiotyczne stanowisko Rządu. Minister Błaszczak stwierdził:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-blaszczak-o-szczegolach-ws-ataku-nozownika-w-stalowej-woli/qjr4tcp

  ".....To jest ofiara tej propagandy totalnej opozycji, która ma miejsce w Polsce. Tej opozycji, która walczy z rządem przez ulicę i zagranicę. Nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie w takiej sytuacji...."

  Tak jakby nie był mu znany list samobójcy.

  To było zbyt tanio i bezsensownie sprzedane własne zdrowie czy życie. Gdyby tak Polacy walczyli z Hitlerem, Niemcy by tylko zacierali ręce.

  Słowa Błaszczaka tylko dowodzą jak nisko upadł on i jego mocodawcy, pretendujący do miana uczciwych katolików.

  PS

  Niestety nie wystawie oceny, ze wstrętne i ogólnikowe podsumowanie czynu samobójczego.

  Nie wszyscy są z jednakowej gliny. Ludzi wrażliwych i uczciwych depresje dopadają wcześniej. To, że rodzina obawiała się, że coś sobie zrobi nie jest dowodem, że był to człowiek umysłowo chory. Samobójcy często mówią wcześniej, że nie widzą sensu życia, że są skłonni targnąć się na swoje życie. Mówią tak, bo liczą na pomoc i poparcie swoich bliskich.

  Gdyby to był zły człowiek jego protest polityczny, byłby aktem terrorystycznym gdzie ofiarami byli by inni ludzie.
  Samospalenie w Warszawie. Nominacja do nagrody Darwina
 • @Tiamat 17:20:34
  „…Chodzi o to, żeby z osób wierzących i ateistów, innowierców, itd - zrobić odwiecznych wrogów i wplątać ich w dysputy polityczne!!...”

  To nie wina Polaków, to jest zamierzona akcja przeciw Polakom w wykonaniu Chasydów (nie mylić z Chazarami). To nawet nie żydzi ortodoksyjni, tylko odłam żydów wschodnioeuropejskich, gdzie większość to dawni mieszkańcy Polski w granicach dawnej Rzeczpospolitej obojga narodów. Odeszli oni od tradycji rabinicznej, byli zwalczani przez tradycyjnych żydów, kilkakrotnie tradycyjni Talmudyści obłożyli ich klątwa.

  Chasydzi odeszli od nauki Tory, dowolnie ją interpretowali, zajmowali się kabałą i ezoteryka. Zrodzili się z ruchów Sabataizmu. Chasydyzm oscylował między oczekiwaniem na koniec świata, a wygodnym urządzeniem sobie życia w atmosferze radosnej egzaltacji, przy jednoczesnym uwolnieniu się od surowych norm narzucanych przez tradycyjny judaizm rabiniczny. Inaczej mówiąc mieli w du..pie, ojczyznę, rodzinę, czy katolików. Liczyły się własne korzyści. Ruch Chasydzki powstał w XVIII w i różni się w szczegółach zależnie od nauk danego cadyka, czy magga.

  Szczególnie jest to widoczne w obrzędach kabalistycznych, np. kwestia stosowania krwi niewinnych dzieci do wypieku macy świątecznej, jest kwestia otwartą. Bo nawet Chasydom, mającego innego rabina ta tradycja mogła być obca.

  To właśnie Ci odszczepieńcy judaizmu wychowani na polskiej ziemni, realizują plan zagarnięcia Polski, Ukrainy i Litwy.

  Ortodoksyjni żydzi wierzący w boga Mojżesza i Izaaka są praktycznie w naszej polityce nie obecni. Chasydzi nie muszą praktykować, nie muszą nawet utożsamiać się z żydami, bo jak twierdzą oni są Chasydami.

  To wróg, podstępny który działa skrycie i konsekwentnie jak rak toczący zdrowy organizm. By z nim walczyć trzeba zdać sobie sprawę z jego istnienia. W pierwszej fazie obrony nie pozwolić na dzielenie społeczeństwa, dyskredytować Chasydzkie kłamstwa, manipulacje i oszustwa gdy tylko ktoś usiłuje je zaszczepić społeczeństwu.

  Polacy dopiero po ponad stu latach zaczynają sobie zdawać sprawę z jego istnienia.
  Co się dzieje w Polsce - 19.10.2017.
 • @Tiamat 13:29:24
  Szanowny Tiamat

  "..Dlatego nie upominamy sie o polskie zloto z Anglii, o polski Lwow i Stanislawow.."

  Gdyby Polska głupota mogła przemawiać, to by WYŁA !

  Wspominasz w odniesieniu do kwestii granic, Lwów, Stanisławów.

  Za kilka dni tysiące Narodowców, ramie w ramie z żydowskimi chasydami ukrywającymi się pod sztandarami PIS-u, spotkają się pod pomnikiem WIELKIEGO Polaka Dmowskiego.

  Będą znowu pluć na komunistów, Stalina bo według nich to on odebrał Polsce Lwów i oszukał Polaków. Zapominając że tylko dzięki niemu mamy taką Polskę jaka dziś jest. USA i Anglia była wręcz przeciwna by Polska granica była na Nysie Łużyckiej. Polska miała być bez Śląska i Szczecina, kwestia Śląska opolskiego otwarta, tak samo jak kwestia Orawy, Kłodzka gdzie Czesi podnosili pretensje.

  NIKT, DOSŁOWNIE NIKT z nich nie wie, że orznął ich żyd nijaki Lewis Bernstein-Namier już w 1920. Sfałszował mapę Curzona, rysując nową linię w wyniku czego Lwów znalazł się poza granicami Polski. Tą mapę wysłał do MSZ Rosji (ministra Cziczerina ). Mało tego, ten lwowski Chasyda, pracując w dyplomacji Brytyjskiej dostarczał fałszywych danych odnośnie statystyk etnograficznych na Kresach i w Galicji, dla komisji Curzona. Nienawidził Dmowskiego, część swojego życia poświęcił by zdyskredytować go.

  Działania Stalina, to tylko konsekwencje działalności jednego małego żyda, który Polsce ukradł Lwów.

  Dzisiaj już teraz można zapisać kilka stron dyżurnych kresowych chasydów, którzy wezmą udział w Święcie Niepodległości pod pomnikiem Dmowskiego.
  Co się dzieje w Polsce - 19.10.2017.
 • Nikt niczego nie dostanie, chyba że kopa :-)))
  Proszę Pana to są mrzonki karła. Gra pod elektorat.

  Niezależnie od racji i aspektów prawnych. Proszę zwrócić uwagę, że nawet nie sprecyzowano żądań co do osób i obszaru objętego roszczeniami. Nie podano żadnych istotnych argumentów, wyliczeń i kosztów. Nie zrobiono niczego poza puszczeniem informacji w świat z pobożnym życzeniem.

  Jak Polska chce wyegzekwować swoje żądania ?

  1/ Poprosi Niemców by dali nam pieniądze ? Nie mają ich , wszystkie państwa w europejskie są w dołku, a najgorsze przed nimi. Przed Merkel stoją znacznie większe wyzwania na dziś, niż jakieś żądania Pani Broszki.
  Prościej dla Niemców byłoby dokonać najazdu na Polskę i dokonać jej kolejnego rozbioru z Rosjanami w ramach rewizji granic. Niż wypłacić nam wielomiliardowe kontrybucje.

  2/ Arbitraż międzynarodowy ? Racje prawne to jedno, a poparcie i światowe interesy to drugie. Nie mamy szans, nikt nas nie poprze. Z wszystkimi mamy delikatnie mówiąc niepoprawne relacje. Dlaczego ktoś miałby postawić się pozostałym i stanąć w obronie Polski ?
  Co z tego, że Slobodan Miloszević miał rację i argumenty przed Trybunałem w Hadze. Zanim proces się rozkręcił już został zamordowany w celi. Tak działa między narodowe prawo.

  3/ Wymusimy kontrybucje na Niemcach siłą ? Zdobędziemy ponownie Berlin i umieścimy flagę na bramie brandenburskiej ?

  4/ Nałożymy embargo na sprzedaż Polskich produktów w Niemczech ?

  Jesteśmy żałośnie śmieszni, naprawdę muszę się wstydzić przed moimi rozmówcami gdy takie tematy są podejmowane.

  Gdyby nawet uznać rację tego ułomnego rządu, by wyegzekwować takie żądanie muszą zaistnieć sprzyjające warunki polityczne i gospodarcze.

  Dziś takie żądania mogą nam bardziej zaszkodzić, jak pomóc. To Niemcy są głównymi odbiorcami naszego eksportu.

  http://s2.manifo.com/usr/f/f0b13/97/manager/eksport-europa.jpg

  Co powie nasza Pani Szydło, gdy Niemcy ogłoszą np. embargo na polskie towary wysyłane do Niemiec ? Odprawi ogólnopolską mszę na Jasnej Górze w intencji ojczyzny ? Czy to wystarczy ?
  Co się dzieje w Polsce - 19.10.2017.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:03:39
  "...w normalnym społeczeństwie nie powinno być zbytnich dysproporcji; żądania grup nie mogą przekraczać pewnych progów...."

  Pisze Pan jak z książki Marksa i Engelsa, to czysto komunistyczna doktryna. Trudno w oparciu o takie poglądy budować nową Polskę, po kilkudziesięciu latach zmagania się z obalaniem komunizmu.

  W Polsce obecnie mamy gospodarkę rynkową. Rynek decyduje o kosztach. Będzie coraz mniej lekarzy to ceny ich usług będą rosły.

  Możemy spowalniać na ten proces, dając im mniej niż oczekują, ale dawać by jak najdłużej utrzymać ich w zakładach publicznej opieki zdrowotnej. Inaczej cały system opieki zdrowotnej legnie w gruzach. Rząd powinien być szczęśliwy, że chodzi tu tylko o 1,05 średniej krajowej.

  Za 3-4 lata większość lekarzy osiągnie wiek emerytalny, powstanie ogromna luka pokoleniowa. Jeżeli jakaś część młodych lekarzy zostanie to i tak nie utrzyma ich Pan w POZ-etach.

  Będą leczyć prywatnie i będą mieli wystarczająca ilość pacjentów by nie przyjmować tych co nie będzie ich stać opłacić wizyty. Dziś ten wskaźnik wynosi 2,3 lekarza na 1000 pacjentów. Za 3-4 lata będzie około 2000-2300 pacjentów na lekarza.

  Już dziś Polacy chodzą do POZ-u z katarem, albo po zwolnienie. Na wizytę u specjalisty większość idzie prywatnie, bo muszą. Tylko emeryci i biedni wyczekują kilka miesięcy do specjalisty. Często spotykają się z specjalistą, gdy jest już za późno na efektywne leczenie.

  I nic Pan na to nie poradzi. Bzdurą jest twierdzenie, że lekarze z Ukrainy zastąpią Polskich lekarzy.

  Tam już jest brak lekarzy, nawet lekarstw, system się zawalił całkowicie. Wiem o akcjach gdzie trzeba było ratować Polaków, którzy pracowali na Ukrainie i mieli wypadek, mimo ubezpieczenia trzeba było pilnie chorego za pieniądze podatnika Polskiego dostarczyć do Polski. Tak samo bandytów ukraińskich z UPA, leczy się i rehabilituje w Polsce za darmo.

  Dobrzy lekarze już wyjechali z Ukrainy i pracują w Polsce. Młodzi Ukraińcy studiują w Polsce medycynę i są sponsorowani przez nasz rząd. Jednak oni tak samo jak Polacy wyjeżdżają do pracy na zachód. Polska jest tylko dla nich miejscem tranzytowym w drodze do kariery. Na całym świecie jest deficyt medyków, i w najbliższych czasach trend ten się nie zmieni.

  Niech Pan poda chociaż jeden logiczny powód dla, którego ukraiński student medycyny miałby pozostać w Polsce, jeżeli ma takie same kwalifikacje zawodowe jak Polak i UE stoi dla niego tak samo otworem ?

  Musi Pan wiedzieć, że starzy lekarze zostali w Polsce, kierując się zupełnie innymi przesłankami. Zdążyli w Polsce zapuścić korzenie, dom, rodzina, wnuki, sukcesy zawodowe, pozycja w środowisku. Opory przed ponowną nauką, weryfikacją zawodowa, bariera językowa.

  Dla obecnego, młodego pokolenia medyków takie przesłanki nie istnieją. Oni swoją karierę dopiero rozpoczynają, jest im wszystko jedno czy ich przyszłe dzieci będą chodzić do szkoły polskiej czy angielskiej, czy dom wybudują w Warszawie, czy Nowej Zelandii.
  Polityczna hucpa rezydentów, czyli schizofrenia Radziwiłła
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:20
  Panie Wojtas tu nie chodzi o pieniądze dla rezydentów, tylko o dofinansowanie służby zdrowia w interesie wszystkich Polaków.

  Rezydenci chcą TYLKO 1,05 średniej krajowej, prościej mówiąc 0,05 procenta więcej jak średnia netto.

  Rozumiem i współczuje że polskie Państwo tak Pana źle potraktowało i płaci Panu tak niską emeryturę, ale to nie wina rezydentów. Nie powinien im Pan zazdrościć zarobków.

  To fanatycy PiS-u usiłują wmówić narodowi, że gra idzie o podwyżki dla rezydentów.

  To nieprawda, gra idzie o zwiększenie środków na służbę zdrowia, zgodnie z wymogami WHO. Po to, by zakończyć eksterminacje polskiego społeczeństwa rękoma służby zdrowia. Zyskają wszyscy, Pan i żona Pana "Kuli Lisa", która wyjątkowo mało zarabia jako pielęgniarka i zapewne jej i jemu przykro że rezydenci mają wieńce.

  Zakładam, że Panami kieruje tylko zazdrość lub nieświadomość, bo nie przypuszczam, że prowadzicie tu brudną politykę propagandową PIS-u.

  Zazdrość to uczucie które zatruwa dusze. Nie ma czego zazdrościć ludziom po najtrudniejszych studiach i najdłużej trwających, że żądają pięć setnych więcej od średniej krajowej, by grzebać w tyłkach starym ludziom, obmacywać ich ciała, badać ćpunów i pijaków i narażać się na choroby roznoszone przez pacjentów np. HIVA.
  Polityczna hucpa rezydentów, czyli schizofrenia Radziwiłła
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:11:24
  Radziwiłł niczego nie obiecuje , to jest kłamca i oszust.

  Skłamał już podczas kampanii wyborczej, gdzie obiecywał pułap nakładów na służbę zdrowia zgodny z zaleceniami WHO, czyli 6,8 pkp. Jeżeli kłamał wtedy, nie ma podstaw by wierzyć w jego słowa dzisiaj.

  Masz racje przystaje na propozycje strajkujących i obiecuje zmiany w 2021-22. Totalny kretyn, nikt nie wie kto będzie wtedy u władzy. Wiec nie może obiecywać czegoś co nie będzie w jego gestii. Dziś nie wiadomo nawet czy będzie ministrem za rok.

  Takie deklaracje można składać idiotom, a rezydenci idiotami nie są.
  Polityczna hucpa rezydentów, czyli schizofrenia Radziwiłła
 • @ireneusz 17:31:57
  Wystarczy się obrzezać i już będziesz po "właściwej stronie mocy", a Polskę zostaw Polakom.
  Strajk lekarzy – „jestem za, a nawet przeciw”
 • @kula Lis 67 10:23:51
  Amerykanie są naiwni.

  USA tak wyobrażają sobie zniszczenie koreańskich rakiet balistycznych. Zapominając, że pierwszym krokiem Korei będzie zniszczenie systemu radarowego THAAD na terenie Korei Pd. Systemu którego na niewielką odległość od granicy z Koreą Pn nie da się skutecznie obronić. Tym bardziej, że Korea pn., może atakować również z okrętów podwodnych. Wojska Korei północnej nie wystrzelą ani jednej rakiety balistycznej, do póki nie zniszczą radaru THAAD i okrętów współpracujących z systemie AGIS. Koreańczycy mogą też dokonać wybuchu jądrowego w jonosferze i oślepić cały system obrony USA.

  Tak wygląda propaganda USA, serwowana głupim Japończykom, by ci czuli się bezpiecznie.

  http://www.mardaninews.de/gallery3/data/media/1/22_2_25.gif

  Ponad to, bateria Patriotów bazująca w Japonii ma za mały zasięg by przechwycić pocisk stratosferyczny. Może tylko zestrzelić pocisk który będzie leciał w jej kierunku i znajdzie się na odpowiednio niskim pułapie ok 18-20 km i kilkanaście km od celu. O ile zdąży go w tak krótkim czasie (oknie czasowym) przechwycić.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @Rzeczpospolita 13:08:37
  Spokojnie w Rosji zawsze można kupić brylanty.
  MSZ Federacji Rosyjskiej uznało władzę w Rosji za nielegalną
 • Idea ciekawa
  Jedna nie widzę rysunku który miał być w załączniku i nie przedstawił Pan idei sterowania, poza wskazaniem na jakieś enigmatyczne punkty na ziemni.

  Od tego rysunku dużo zależy.

  Przede wszystkim udźwig, z reguły dla balonów jest niski. Zastosowanie wodoru jako gazu optymalizuje nośność. Nośność balonu w powietrzu podlega prawom takim samym jak wyporność ciała zanurzonego w wodzie zgodnie z prawem Archimedesa , która równa jest masie wypartej wody.

  Gdzie gęstość powietrza dla standardowej temperatury to 1,2 kg/m3, natomiast gęstość wodoru to 0,082 kg/m3. Czyli wyporność m3 wodoru to 1,2-0,082 to równa się około 1,1 kg na metr sześcienny.
  Dość duży balon w kształcie cygara o długości 50 m zakończony półkoliście o średnicy 10 m, to objętość ok. 3650 m3. Zatem jego maksymalny udźwig to 4000 kg, cztery tony, jednak trzeba od tego odjąć jeszcze masę powłoki , kilka set kilogramów. I uwzględnić zmianę gęstości gazu wynikłą z zmiany temperatury gazu. Zatem optymalnie będzie to około 3,5 tony, tyle ile przewozi większy transit. Jak to się ma do kosztów pańskiego projektu nie wiem.

  Malo tego pan proponuje trzy powłoki. Gdzie gaz jednej z nich jest cięższy nawet od powietrza, to azot. Nie wiem czy z budowy trój powłokowej, wynika że środek balonu jest pusty (powietrze nie próżnia) ? Jeżeli tak to dodatkowo zmniejszy udźwig balonu i zwiększy jego gabaryty do monstrualnych.

  Proponuję zrezygnować z warstwy ochronnej wewnątrz i wypełnić całą przestrzeń wodorem. Natomiast na zewnątrz jak najbardziej może być Hel. Jednak jego dynamika zmian w funkcji temperatury i ciśnienia będzie inna jak dla Helu. Zatem powłoka będzie się marszczyć, mając negatywny wpływ na właściwości aerodynamiczne. Musi to Pan uwzględnić w swojej konstrukcji.

  Najlepsza forma balonu to nadal kula, max objętość, przy minimalnej powierzchni powłoki. Dobre właściwości aerodynamiczne na wszystkich kierunkach. Na powlokę zaproponował bym grafen, minimalna masa, max wytrzymałość, nie gromadzi ładunków elektrostatycznych w wyniku tarcia.

  Jego wytrzymałość konstrukcyjna jest 3250 razy większa od stali konstrukcyjnej. Zatem nie musi się Pan obawiać uszkodzenia powłoki, może Pan nawet zrezygnować z kolejnej warstwy ochronnej z Helem.
  Trójwarstwowy balon-dron
 • @andrzejw 09:14:47
  Pamie Andrzeju

  Reforma prawa nie jest tak bardzo potrzebna społeczeństwu, jak sprawującym władzę !

  Dla Polski najpilniejszym jest oczyszczenie Rządu (tego i przyszłych) i urzędów państwowych z elementów obcych, szczególnie syjonistów.

  Jak Rząd i urzędy będą polskie, to nagle okaże się, że nie trzeba zmieniać prawa, tylko je przestrzegać.
  --------------------------------------------------------------------

  Cóż mogę poradzić ?

  Technicznie nie ma gwarancji wygrania tej sprawy i to nie dla tego, ze Pan Kękus nie ma racji, tylko dla tego, że Pan Zbyszek jest Ministrem Sprawiedliwości.

  Są dwa wyjścia :

  albo się poddać;
  albo wykorzystać proces do ośmieszenia i walki politycznej z systemem. Na proces zapraszać media i wykorzystywać go do publicznych wystąpień. (Zdaje sobie sprawę, że sąd będzie na ogół przeciwny obecności mediów, ale trzeba próbować szukając mądrych uzasadnień)

  Niezależnie ile będzie spraw, wyrok nie będzie większy jak przewiduje KPK.
  -------------------------------------

  PS.:

  By koszty i grzywny nie dotknęły Pana Kękusia, niech sceduje on swój majątek na kogoś z bliskich, przed zapadnięciem prawomocnego wyroku.

  Nawet gdy go wsadzą może być z tego dumny, w końcu nie każdy może być więźniem politycznym. Niedługo więzienia będą pełne niepoprawnych politycznie, bo Polska demokracja idzie w ślady koreańskiej demokracji. Jak by mnie zamknięto chciałbym się znaleźć w tak doborowym towarzystwie jak np. Pan Kękuś. To mogło by być wartościowe doświadczenie, bardziej budujące jak perspektywa domu starców.
  Polska będzie płacic emerytury żydom
 • @trojanka 20:10:17
  Trojanka nie ma co płakać. Będzie dobrze. Gra toczy się nad głowami Polaków. Co by nie robił ten, czy inny mafijno-żydowski rząd Polski i tak są już skończeni razem ze swoimi mocodawcami i przydupasami.

  Ważne że Polacy powoli zaczynają rozumieć, to już jest sukces.
  Polska będzie płacic emerytury żydom
 • @Oświat 12:12:47
  Iran się nie wystraszy. To sojusznik Korei, razem realizują programy rakietowe i nuklearne.

  Jego interakcji w konflikcie spodziewają się amerykanie, dlatego Trump podczas swojego ostatniego wystąpienia na forum ONZ atakował nie tylko Korę ale i Iran. Dlatego ożyła sprawa wycofania się z umów Iranu i USA odnośnie programów nuklearnych.

  Amerykanie angażując się w wojnę z Koreą, musza mieć zabezpieczenie, obwody dla VII floty Pacyfiku. Tym zabezpieczeniem jest V fota operująca w rejonie zatoki perskiej. Flota USA traci całą skuteczność bojową, gdy wypadnie z jej sił np jakiś okręt podwodny czy lotniskowiec. Jest wręcz nie do pomyślenia gdyby USA straciły lotniskowiec, gdy ich samoloty były by w powietrzu. To katastrofa i klęska jednocześnie.

  Gdy Iran poczuje luz , zaraz zrobi porządek w Jemenie, Katarze i z Arabia Saudyjską. A nawet szyici i Kurdowie mogą czuć się zagrożeni. Rozsypie się cała układana amerykańska na bliskim wschodzie.

  USA nie jest bez bólu poradzić sobie z takim maleńkim państwem jak Korea.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @Oświat 12:01:08
  Amerykanie prą do wojny czyimiś rękoma i na obcym terytorium. Ich doktryna nie dopuszcza wojny na terenie ameryki.

  Ameryka to już nie ta Ameryka co 40 lat temu.

  Problem to nie Tramp, bo to nie on rozdaje karty. Ale amerykańscy globaliści.

  Będą mieli przeciw sobie naród, który pracę dwóch pokoleń poświęcił jednemu celu militaryzacji Korei i wprowadzeniu jej do grupy mocarstw atomowych. Jeżeli nie użyją Koreańczycy tej broni to ich wieloletnie poświecenie i wysiłek zostanie zniweczony. Rozbudowa tarczy antyrakietowej na dalekim wschodzie przekreśli ich dorobek i wyznaczy nowe granice nie do osiągnięcia przez Phenian.

  Teoretycznie USA poradziłaby sobie z Koreą, ale straty będą tak wysokie że społeczeństwo amerykańskie przerwie tą wojnę tak samo, jak miało to miejsce z Wietnamem za Nixona. Wtedy to będzie klęska USA.

  Naród Koreański jest tak ogłupiony propagandą, że dokona nawet zbiorowego seppuku na życzenie Kima.

  Amerykanie mogą pozbawić Prezydenta i Kongres władzy, gdy chociaż jedna głowica atomowa zniszczy amerykańskie miasto.

  To dwa światy, zwycięstwo nie tylko leży w ilości i jakości broni.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @1abezmetki 11:39:15
  To tylko marzenia, nie czytam gadzinówek.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @maharaja 11:29:23
  Oj mało czasu mają Koreańczycy , mało też ma USA.

  Korea sięgnie USA bronią atomową dziś, ale nie za kilka tygodni, gdy będzie aktywny system AGIS. To dzisiaj wyścig dla tajnych służb Korei i Amerykanów. Korea nie ma takich pocisków jak Rosja, by były wstanie manewrować podczas lotu, były wyposażone w pociski przeciw rakietowe, systemy maskowania elektronicznego.

  Jak będzie sprawny AGIS, to góra co druga rakieta koreańska dotrze do USA, pozostanie im tylko broń biologiczna i cele bliżej położone. Gdzie już mogą ampułki być rozmieszczone w lodówkach na terenie całego USA. Takie rzeczy dostarcza się pocztą dyplomatyczną, i na dziś żadne bramki tego nie wychwycą.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @Oświat 10:50:35
  Ciesz się USA to oddala groźbę konfliktu w Polsce.

  Rosyjsko Chińskie założenie jest adekwatne do Amerykańskiego. USA pragnie wkręcić Rosje w liczne małe konflikty globalne, które wykrwawią ekonomicznie i gospodarczo Rosję, a tym samym pozwolić ma to utrzymać pozycję hegemona USA.

  Rosja założyła to samo, żadna próba sił. Jak USA chce niech się babrze w wojnie nuklearną z Koreą. Dla Chin to szansa na przejęcie kontroli po tym konflikcie na Morzu Pd. Chińskim. Gdy zostaną zniszczone wszystkie bazy USA w tym rejonie. Rosja tez ma interes by wyparto USA z baz dalekowschodnich. Wiec niech USA pokarze jak zawalczą z Koreańczykami.

  Myślę, że będą się dyplomatycznie wycofywać. W końcu nie dowodzi tam minister Antonii.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @Talbot 10:21:27
  ..Co do Rosji: podczas głosowania w RB ONZ w sprawie Kadafiego - Rosja i Chiny wstrzymały się od głosu...dając zielone światło do bombardowania Libii....

  Wychodzą braki wiedzy

  Odnośnie konfliktu w Libii RB ONZ wistowała 2 rezolucje 1970 i 1973. Pierwsza potępiała reżim Kadafiego i nakładała embargo na dostawy broni. Druga rezolucja 1973 wprowadzała strefę zakazu lotów nad pozycjami rebeliantów w celu "ochrony ludności cywilnej", Rosja i Chiny wstrzymały się od jej podpisania, nawet Niemcy i kilka innych państw.

  Dwa dni później USA i Francja bez jakiej kolwiek rezolucji uprawniającej do nalotów na Libie dokonała bombardowania wojsk Kadafiego nacierających na pozycje rebeliantów. Odbyło się to pod pretekstem obrony ludności cywilnej, ale z naruszeniem rezolucji 1973, która obowiązywała nie tylko Kadafiego, ale i USA z sojusznikami.

  https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/01/rezolucja_rb_onz_nr_1973_17_marca_2011.pdf
  Rosja porzuca sojusznika

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031