Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 1025 komentarzy

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • Autor
  Zaskakująca jest sprzeczność polityki stadionowej. Rząd poprzez media wywołuje emocje patriotyczne , narodowe, wole walki za i o Polskę.

  Następnie gdy, tłum stadionowy pod hasłami narodowymi wyjdzie na ulicę, pacyfikuje narodowców za pomocą dywizji ZOMO.
  Sport buduje narody
 • Noc Kupały u słowian południowych
  Ederlize - Bregowic i Kusturica

  Noc Kupały Bałkańskich cyganów. Była obchodzona miedzy wiosennym przesileniem i najdłuższym dniem roku w czerwcowym przesileniu. Skąd taki termin ?

  https://www.bing.com/videos/search?q=ederlezy&&view=detail&mid=EB898A1064E9A0A82E7DEB898A1064E9A0A82E7D&&FORM=VRDGAR
  Noc Kupały
 • @wk..ny 17:25:39
  Bardzo trafnie oceniasz sytuacje. Jednak USA nie wiele tam może wskórać.

  1 konflikt dotyczy granicy morskiej między Chinami i Japonią. Jego zarzewie to wyspa Tajwan, której Chiny nie oddadzą Japonii.

  2 źródło nieprzejednanej pozycji Chin, to odkryte złoża węglowodorów w strefie spornej. By usankcjonować prawo do tych złóż, Chiny reanimują wyspę, która w ostatnich latach w wyniku podnoszenia się poziomu mórz znika.

  3 USA też ma ochotę na te złoża, dla tego kwestionuje Chińskie prawo do tych granic. Jednocześnie żąda od Chin prawa do swobodnej żeglugi dla swoich okrętów wojennych. Chiny zgodnie z prawem morskim zezwalają tylko na żeglugę statkom cywilnym w swojej strefie ekonomicznej. Brak możliwości operowania VII foty na M. Wsch, Chińskim, w znacznym stopniu ogranicza możliwości operacyjne tej floty przeciw Korei, Chinom czy nawet Rosji. Uniemożliwia też wywiązywanie się wobec zobowiązań sojuszniczych. Wiele potencjalnych celi dla amerykańskich rakiet i samolotów znajduje się poza lub na granicy ich zasięgu.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @Oświat 16:39:54
  To nie kwestia wiedzy tylko technologii. Szczególności obróbki metali i specjalnych stopów.

  Jest niewyobrażalne jakie ciśnienie powstaje w silnikach rakietowych i jakie temperatury. Palnik acetylenowy przy tym to pikuś. Wydajności pomp doprowadzające paliwo do silników, różnice temperatur przy rozprężaniu paliwa rakietowego są w granicach od minus 150-200 st C, do kilku tysięcy w plusie na wylocie dyszy. Przy tych różnicach, ciśnień, temperatur silniki pomp muszą pracować na max. wydajności, a dysze nie mogą się stopić i spłynąć. Tu mamy stopy bardzo rzadkich pierwiastków, otrzymywanych za pomocą nowatorskich technologii produkcji i obróbki.

  Rosjanie sprzedają amerykanom silniki rakietowe bardzo zaawansowane RD-250, do amerykańskich rakiet i nie obawiają się, że ci na tej podstawie sami zaczną budować własne silniki. Ponieważ to jest kwestia technologii, a nie wymiarów. Stosowane technologie przy produkcji tych silników są niedostępne nawet dla amerykanów.


  Koreańczycy będą starać się odtworzyć silniki stare, mniejszej mocy RD-170, może sobie z tym poradzą.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @Pedant 16:39:47
  Szczególnie te zawierane z USA, np ostatnio zerwane porozumienie z Iranem dotyczące zniesienia embarga, w zamian zaprzestania prac nad własną bronią jądrową. Czy tak jak umowy sojusznicze USA, Turcja, gdzie amerykanie zafundowali swojemu sojusznikowi zamach stanu.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • @kula Lis 67 16:25:20
  Myślę, że żadnego resetu nie będzie, tak jak wcześniej. W tym rejonie karty rozdają Chiny.
  Jak Kim ograł Amerykę.
 • Abstrachując od tematu.
  Patrzę na ten obelisk z oriełem, który zamieścił autor i oczom nie wierzę. Nawet Orze się nam skvrwił, jakiś inny, nie nasz tylko amerykański.

  Wyjaśniam:
  Coraz częściej w polskiej symbolice pojawia się Orze Bielik Amerykański, który zasadniczo różni się ubarwieniem od Orła Bielika , żyjącego w Polsce. Polski Bielik jest cały, jedynie jaśniejszy od Orła Przedniego. W odcieniu najjaśniejszym może być koloru kawy z mlekiem. Orzeł bielik Amerykański, nie żyjący w Europie, nieznany Europejczykom jeszcze do niedawna, jest ciemnobrązowy, jedynie głowę, szyję, końcówki skrzydeł i ogon ma śnieżno białe. Jest ptakiem dwukolorowym , jak na zdjęciu. Nie wiele ma wspólnego z polskim orłem. To kurde panowie, lotnicy nie malujcie tej amerykańskiej paskudy na polskich F-16.
  SKOWRONKI MIEJSCOWOŚĆ, GDZIE BĘDZIE PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
 • @kula Lis 67 12:44:29
  Amerykanie mają na to lekarstwo. Nazywa się Trójmorze, tylko nie wszystkie byłe państwa bloku wschodniego tą idee popierają. Chodzi by powstała ta formacja, która w przyszłości zawrze własne sojusze militarne i odciąży Europę zachodnia od zobowiązań i uchroni ja od konfliktu z Rosją.

  To Europejski warunek, by NATO się nie rozpadło.

  Wyjdzie to wszystko na najbliższym szczycie NATO w Warszawie już jest zakreślona polityka w tym celu i przygotowywane są odpowiednie dokumenty.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @Talbot 09:01:37
  Piszesz:
  „Krótko - Polskę do NATO wprowadził Gorbaczow – Rosjanin”

  To Ruscy i Gorbaczow zrobił nam dobrze , czy źle ?

  Mamy się cieszyć , że jesteśmy w NATO i dziękować Rosjanom ? To Gorbaczow podpisał akt akcesyjny za Polaków.

  Do NATO wprowadził nas Brzeziński i Mazowiecki żyd. W 1989 po raz pierwszy, polscy parlamentarzyści brali udział w obradach NATO.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @Husky 08:54:07
  Huski to wymień ile razy Rosja napadła na Polskę i dlaczego, a ja podam ci ile razy polska napadła na Rosje i dlaczego. Pisz konkrety, a nie pierdoły. Polacy to nie idioci by łykali tylko hasła. Większość ludzi ma wykształcenie i samymi sloganami daleko się nie zajedzie.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @Talbot 08:46:02
  Czy ty w to wierzysz ? To brednie i gebbelsowska demagogia wpajana Polakom przez ich wrogów.

  „Czy Polska ma inne wyjście?” -odwiecznie powtarzany slogan przez głupków. Rozejrzyj się Szwajcaria, Czesi, Węgrzy, Bułgaria, czy ktoś im grozi. PO CO MAJĄ NAPADAC NAS ROSJANIE ? Za mało ziemi mają, surowców im brakuje, mamy cos czego sami mieć nie mogą ?

  „To Niemcy i Rosja napadały na nasz kraj - nie USA.
  Polska samotna nie poradzi sobie w geopolityce, dlatego USA są jedynym gwarantem niepodległości Polski.
  Musimy być w sojuszu z samym diabłem, aby istnieć.
  Rosja wbije nóż w plecy”

  Wiesz, że to Franklin sprzedał Polskę Stalinowi w Jałcie ? Franklin, nawet nie widział potrzeby rekompensaty dla Polski w postaci ziem zachodnich. Stalin tylko złożył ofertę kupna, sprzedał nas prezydent USA, za plecami Angli, ale za wiedzą Churchila.

  Wiesz , że my częściej napadaliśmy na Rosję , niż Rosja na Polskę. Nawet traktując wyzwolenie Polski po II wojnie światowej jako napaść.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @AgnieszkaS 00:04:40
  Pani Agnieszko, jestem daleki od żartów.

  Pani mąż to pani prywatna spraw.
  Główno dowodzący wojskami NATO, to osoba publiczna. Przemawia często do polskich żołnierzy. Zwraca się do nich po angielsku, przez tłumacza, "NASI żołnierze", "My" etc. Czy to nie jest śmieszne ?

  Gdybym był generalem NATO to wstyt byłby dla mnie nieznać języka tych , którym mam wydawać rozkazy.

  Za taką kasę, jaką on bierze nauczył bym sie języki wszystkich państw, których kontygenty służą w NATO, nawet turecki.

  Proszę tez pamiętać, że rozkazy idą z góry, więc pośredniczący w tym procesie mogą nawet nie rozumieć co przekazują, ale fonetycznie małpując informacje przekażą podwładnym. Odwrotnie się nie da
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @Talbot 06:54:17
  Po co Rosji G8 ? Doskonale się sobie radzą bez tej organizacji, sterowanej przez klub Bilderberg.
  Za to G8, klub najbardziej wpływowych państw świata - bez Rosji wygląda śmiesznie.

  To USA wysunęło wniosek o wykluczeniu Rosji w ramach sankcji z tej grupy. Jak przeczytałeś w sputniku, teraz odwrotnie, to USA (Trump) proponuje powrót Rosjanom do G8. Czemu by wywierać polityczne naciski na Rosje. Tam pozostała obok USA, jej psiarnia Francja, Anglia, Włochy, Kanada, Australia, Japonia. Nie ma tam nie tylko Rosji, ale nawet Chin.
  Dlatego trudno mówić o G7, że zrzesza najbardziej wpływowe państwa świata.

  Po drugie co to ma wspólnego z moim wpisem ad. zdrajców narodu polskiego, akceptujących obce wojska na terenie kraju. Co "obce wojska" proponują Rosji też nie wyczytałem w cytowanym przez ciebie sputniku.

  I na koniec, negocjacje, umowy i inne pacta conventa z USA są nic nie warte. Amerykanie kiedy chcą łamią te umowy, nie przestrzegają prawa międzynarodowego, ich przywódcy to zbrodniarze wojenni.

  Patrz np. umowy: odnośnie, nie rozszerzania NATO na wschód, a nawet ostatnio w kwestii nałożenia ponownie sankcji gospodarczych na Iran.

  Trzeba być idiotą by traktować poważnie umowy z USA. Ty wierzysz, że USA dotrzyma wobec Polski zobowiązań sojuszniczych ? Położy na szali los amerykanów i ich miast by bronić Polski. Polski, którą jako dzisiejszy sojusznik pomiata, ogranicza wizy, nażuca akty prawne rozdysponujące polski majątek, a polski przywódcow trzyma za dzwiami.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @Krystyna Trzcińska 23:20:28
  Tak. Słyszałem nawet , że wielu Rosjan będzie kibicować Polakom, ponieważ nie bardzo mogą liczyć na swoją drużynę.
  Można to tłumaczyć przywiązaniem i sympatia, z ich strony do pozostałych narodów słowiańskich.
  To odzywa się zew braterskiej krwi, czego niestety Polacy nie czyją i nie wykorzystują.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • Autor
  Każdy kto popiera wprowadzenie amerykańskich wojsk do Polski, jest zdrajcą, albo głupcem. Niezależnie czy to Premier, prezydent, czy internetowy troll za judaszowe srebrniki.
  Komu nie na rękę wojska USA w Polsce?
 • @wercia 11:24:11
  Myślę, że chodzi tylko o prowokację taką jak na Ukrainie, a w konsekwencji rozbiór Polski. Pytanie czy się to żydoamerykanom nie wymknie spod kontroli.
  Po prostu sprowokowana Rosja rozbija WP, a raczej Wojska Obrony Terytorialnej (mięso armatnie, ufundowane przez Macierewicza). Kto i czym zatrzyma Rosjan ?

  Rosja robi na wschód od Wisły co chce, do tak zwanej II Linii Rubieży Strategicznej NATO. Gdy tylko konflikt wybuchnie Amerykanie i NATO, szybko usiłuje zawrzeć pokój z Rosją. Polski Rząd ucieka zgodnie z rozpiską Macierewicza. Za wszystko nasi sojusznicy obwiniają Polaków.

  Po zawarciu pokoju, na otarcie łez Niemcy odzyskują ziemie na zachód od Wisły z Toruniem o ile uda się go utrzymać. Rosja Przesmyk Suwalski, aż do Warszawy, tyle ile zdołają zająć. Małopolskie z Krakowem dostaje Ukraina, a raczej żydzi, w ramach reperacji i stabilizacji dokonanej na Ukrainie wschodniej.

  Wszyscy są zadowoleni :-)

  Tak to widzi NATO i żydoamerykanie, ale to karkołomne założenia. Może się tak zdarzyć, że nikt już nie zdąży zadzwonić do Putina.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @kula Lis 67 10:33:44
  Pisałem o tym kilka krotnie, w doktrynie rządu niemieckiego funkcjonuje zapis od lat, że należy robić wszystko by niszczyć polskie relacje handlowe, polityczne i wojskowe z Rosją. Myślę, że i inne państwa prowadzące własną politykę mają takie zapisy i tego się obawiają.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @Jan Paweł 10:02:06
  Jak to kto, Polacy? Było o tym niedawno w związku z zaproszeniem kolejnej brygady pancernej do Polski.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • Autor
  Jak są takie problemy językowe , to niech amerykanie nauczą się Polskiego. Szef NATO jako dowódca, winien wydawać rozkazy zrozumiałe i jednoznaczne. To on dowidzi, nie Polacy. Więc niech uczy się Polskiego, jak chce dowodzić Polakami.

  Papież też nauczył a się polskiego, by przemawiać do Polaków.

  Co do wyszkolenia Polskiego i Amerykańskiego wojska, to przygadał kocioł garnkowi. Wyszkolenie Afroamerykanów , trzonu US-army jest nie możliwe. Większość to narkomani, a jak nie bierze to: debil, pedał, lesbijka, kapelan lub inna cipa.

  W Internecie jest film, jak podczas ćwiczeń amerykańskich wojsk desantowych wyrzucali samochody bez spadochronów. W Toruniu podczas desantu piechoty też kilku wypadło z samolotów nie tak jak powinni. Jak przemieszczają się po autostradach, czy koleją: to drzew jest za dużo, wiadukty za niskie a tory za wąskie. Jak już strzelają kierowanymi pociskami rakietowymi to w 80% nie wiadomo gdzie upadną i w co trafią.

  Kiepsko wypada ta najlepsza armia świata, przy Polakach. W wojsku Polskim się kradnie, wiadomo nie ma części, nie ma paliwa, ale nowych samochodów z 800 m nie wyrzucamy. Jak Polaków Ruscy wezmą do niewoli. to całą armie im rozkradną. Dlatego Putin nie chce wojny z Polską, On wie. Co innego USA, oni jeszcze nie wiedzą.
  Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno
 • @kula Lis 67 12:04:07
  I bez ustawy 447 to zdrada. Dziś jest więcej miejsc stacjonowania amerykańskich żołnierzy w Polsce, jak w okupowanych Niemczech. Samych baz wojskowych będzie 8-osiem z Toruniem, który niebawem się załapie też do tego programu.
  NATO boi się Rosji

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31